Stockholms Dartförbund (StDF) 2017/2018
Pilsnitt Match - Division 3A - Omgång 17 - 180222
Tabell Division 3A
Omg. 17
180222
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
181 DC
14
11
2
1
+40
+95
24
2
Dartbiten
15
9
4
2
+30
+65
22
3
Runby
15
5
4
6
-4
-12
14
4
Knivderby
15
4
5
6
-8
-14
13
5
Faster Annas
14
4
4
6
-2
+9
12
6
Norrtelje
15
3
4
8
-29
-67
10
7
Elektroflyers
14
2
3
9
-27
-76
7
Lagmatch - Omg. 17 - 180222
Match
Set
Poäng
Elektroflyers
-
Norrtelje
4-6
22-24
0-2
Ledig
-
181 DC
Faster Annas
-
Knivderby
3-6
12-18
0-2
Runby
-
Dartbiten
5-5
18-21
1-1
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 3A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 17
180222
Spelare
Lag
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Tobias Alsiö
Elektroflyers
2
1
2
3
1
3
1
1
23.48
17.6
17.7
12.92
2
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
1
1
1
3
4
1
2
23.48
18.17
17.91
14.91
3
Johan Legerstam
181 DC
1
1
1
2
2
4
22.42
17.25
16.71
15.23
4
Roger Hjelte
Faster Annas
1
1
1
1
21.47
17.96
17.36
15.66
5
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
1
2
1
1
4
3
2
1
21.02
16.82
16.34
13.77
6
Johanna Karlsson
Norrtelje
1
1
4
1
1
1
20.88
14.72
14.29
11.99
7
James Cannon
Knivderby
2
1
2
2
1
3
1
1
20.49
16.34
16.34
12.83
8
Johan Blüme
181 DC
1
1
1
2
1
20.41
16.73
16.62
12.61
9
Göran Åberg
Dartbiten
1
4
1
4
1
20.31
15.46
15.96
11.6
10
Anders Wiklund
181 DC
1
2
3
4
2
19.94
16.32
15.95
13.62
11
Leif Deigård
Norrtelje
1
1
4
1
1
6
19.82
16.17
15.96
14.1
12
Per Eriksson
Runby
1
2
2
1
1
19.8
17.04
16.7
14.46
13
Dennis Jansson
Norrtelje
1
1
2
4
3
1
2
19.62
14.47
14.35
11.69
14
Andy Cook
Knivderby
2
5
2
5
1
19.45
17.43
17.2
15.65
15
Jonas Linden
Elektroflyers
1
2
2
4
2
3
19.44
15.49
15.38
13.1
16
Martin Sutinen
Elektroflyers
1
2
19.27
16.08
14.71
14.27
17
Sören Mellstrand
Dartbiten
2
3
3
4
2
1
18.97
16.31
16.03
13.71
18
Anders Skånberg
181 DC
1
1
3
3
2
1
18.91
15.05
14.72
12.46
19
Christer Tvärnstedt
181 DC
2
4
4
1
2
18.9
16.59
16.52
14.18
20
Kai Kraft
181 DC
2
4
1
4
1
18.79
16.6
16.61
14.34
21
Thomas Ström
Runby
2
2
2
3
18.79
16.81
16.77
15.33
22
Tony Strandberg
Runby
1
1
3
1
2
1
18.72
15.61
16.01
12.84
23
Thomas Holmberg
Knivderby
2
2
4
4
1
1
18.56
15.56
15.19
12.73
24
Gösta Lindkvist
Faster Annas
1
3
3
2
3
1
18.56
15.64
16.1
12.51
25
Patricia Larsson
Runby
1
1
4
4
1
2
18.42
13.88
13.3
11.68
26
Jouni Koskela
Runby
2
2
1
1
1
18.31
16.54
17.08
13.05
27
Anders Höglund
Dartbiten
2
3
1
1
2
1
18.22
16.34
17.01
13.27
28
Anders Björkman
Dartbiten
1
1
2
6
1
1
18.11
14.98
14.7
12.46
29
Yousef Mortezazadeh-Daragheh
Knivderby
1
2
2
3
2
1
17.89
15.04
14.7
12.72
30
Kim Samuelsson
Norrtelje
1
4
5
1
1
17.83
14.92
14.86
12.39
31
Fredrik Sivertsson
Dartbiten
3
2
4
3
17.77
15.21
14.88
13.48
32
Greger Andersson
Runby
1
1
17.68
17.1
17.1
16.52
33
Kadeem Kromodikoro
Dartbiten
1
2
1
17.68
16.36
16.53
14.69
34
Martin Åkersten
Faster Annas
1
2
5
1
2
17.68
15.48
15.67
13.79
35
Patrik Mattsson
Dartbiten
1
3
1
1
3
17.68
15.14
15.39
13.06
36
Bengt Falk
Faster Annas
1
1
5
1
1
3
17.38
14.69
15.06
12.1
37
David Nyström
Norrtelje
1
1
17.17
14.54
14.54
11.91
38
Benny Eklund
181 DC
2
2
16.89
15.51
15.47
14.23
39
Pekka Kuusisto
Runby
1
16.71
16.71
16.71
16.71
40
Mikael Lignelius
Faster Annas
3
4
1
3
1
16.7
14.96
15.47
12.56
41
Björn Karlsson
Runby
1
2
7
2
1
16.38
14.15
14.29
11.9
42
Richard Clarke
Knivderby
1
2
1
1
16.36
15
15.05
13.75
43
Markus Karlsson
Knivderby
2
1
4
4
1
16.34
14.37
14.12
12.26
44
Jan Edbom
Runby
1
1
4
2
2
2
16.34
13.8
13.94
11.31
45
Lars Fredriksson
Norrtelje
1
1
4
3
3
16.16
13.07
12.92
11.77
46
Bengt Persson
Elektroflyers
1
1
1
2
6
2
16.14
13.04
12.36
11.28
47
Christer Johansson
Runby
1
1
4
2
15.91
13.62
13.41
12.15
48
Pär Wilsson
Knivderby
3
2
1
3
15.89
13.98
14.07
12.17
49
Erik Åström
Faster Annas
1
2
2
1
3
15.88
13.36
13.01
11.7
50
Peo Edvinsson
Elektroflyers
2
1
1
15.88
13.7
13.91
11.11
51
Magnus Göthe
Dartbiten
1
3
1
15.87
14.06
14.66
10.33
52
Katia Åström
Faster Annas
2
1
15.38
14.32
15.28
12.29
53
Patrik Edenbro
181 DC
1
3
4
15.17
14.03
13.95
13.07
54
Raymond Hansson
Faster Annas
1
1
15.16
14.29
14.29
13.42
55
Peter Skånberg
181 DC
1
1
2
3
15.15
13.42
13.15
12.11
56
Mikael Höglund
Dartbiten
1
3
1
1
15.11
13.75
14.24
10.97
57
Jonas Lindhagen
Faster Annas
2
2
3
14.98
13.51
13.56
12.28
58
Erik Sundelius
Knivderby
3
4
2
2
14.88
13.16
13.14
11.39
59
Kristina Ek
Elektroflyers
1
2
1
1
1
14.75
12.62
12.91
10.66
60
Arne Jansson
Norrtelje
1
3
3
4
14.66
12.66
12.68
11.5
61
Jan-Olof Westling
Dartbiten
3
2
14.59
13.98
14.22
13.08
62
Dan Melander
Runby
1
2
5
1
14.42
12.64
12.58
10.58
63
Madelena Winnersjö
Faster Annas
1
5
2
14.38
13.46
13.61
12.59
64
Therese Wahlgren
Faster Annas
1
13.63
13.63
13.63
13.63
65
Åsa Jonsson
Elektroflyers
1
3
6
1
13.33
11.71
11.37
10.45
66
Margaretha Helgöstam
Faster Annas
1
1
13.28
11.53
11.53
9.77
67
Truls Pärsson
Elektroflyers
1
1
4
12.33
10.22
9.69
9.1
2018-06-12
dartstatistik.se
Kontakta SK