Stockholms Dartförbund (StDF) 2017/2018
Topp 20 Totalt - Division 3A - Omgång 10 - 171130
Tabell Division 3A
Omg. 10
171130
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
181 DC
8
7
1
0
+23
+56
15
2
Dartbiten
9
6
2
1
+21
+43
14
3
Runby
9
4
1
4
-1
-1
9
4
Faster Annas
8
2
3
3
-2
0
7
5
Elektroflyers
8
2
2
4
-9
-30
6
6
Knivderby
9
1
3
5
-13
-29
5
7
Norrtelje
9
1
2
6
-19
-39
4
Lagmatch - Omg. 10 - 171130
Match
Set
Poäng
Norrtelje
-
Elektroflyers
6-3
21-15
2-0
181 DC
-
Ledig
Knivderby
-
Faster Annas
6-4
21-19
2-0
Dartbiten
-
Runby
6-3
22-17
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Topp 20 Totalt omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 3A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Singel (spelat minst 50% av matcherna)
Spelare
Lag
Pilsnitt
1
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
18.89
3
Tobias Alsiö
Elektroflyers
17.27
4
Andy Cook
Knivderby
17.1
6
Anders Höglund
Dartbiten
16.96
7
Thomas Ström
Runby
16.74
9
Anders Wiklund
181 DC
16.59
10
Johan Legerstam
181 DC
16.56
11
Johan Blüme
181 DC
16.42
12
Kai Kraft
181 DC
16.4
13
Christer Tvärnstedt
181 DC
16.39
16
Sören Mellstrand
Dartbiten
16.05
18
Gösta Lindkvist
Faster Annas
15.84
19
Leif Deigård
Norrtelje
15.82
20
James Cannon
Knivderby
15.8
21
Thomas Holmberg
Knivderby
15.59
22
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
15.58
23
Martin Åkersten
Faster Annas
15.32
24
Tony Strandberg
Runby
15.3
26
Bengt Falk
Faster Annas
15
27
Anders Björkman
Dartbiten
14.99
Kort Set Singel
Spelare
Lag
Kort Set
Antal
Kortast
1
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
17
19
20
21x2
5
17
2
Anders Wiklund
181 DC
17
21x2
3
17
3
Jouni Koskela
Runby
17
1
17
4
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
18
20
2
18
5
Andy Cook
Knivderby
18
21
2
18
6
Tony Strandberg
Runby
18
1
18
Per Eriksson
Runby
18
1
18
8
Martin Åkersten
Faster Annas
19
21
2
19
9
Leif Deigård
Norrtelje
19
1
19
10
Tobias Alsiö
Elektroflyers
20
21
2
20
Kai Kraft
181 DC
20
21
2
20
12
Anders Björkman
Dartbiten
20
1
20
Roger Hjelte
Faster Annas
20
1
20
Anders Höglund
Dartbiten
20
1
20
15
Thomas Ström
Runby
21x2
2
21
Johan Blüme
181 DC
21x2
2
21
Benny Eklund
181 DC
21x2
2
21
18
Johan Legerstam
181 DC
21
1
21
Göran Åberg
Dartbiten
21
1
21
Pekka Kuusisto
Runby
21
1
21
Outstanding Player Totalt
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Andy Cook
Knivderby
15.08
2
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
14.9
3
Sören Mellstrand
Dartbiten
13.72
4
Martin Åkersten
Faster Annas
13.67
5
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
13.09
6
Johan Legerstam
181 DC
12.96
7
Göran Åberg
Dartbiten
12.5
8
Tobias Alsiö
Elektroflyers
12.49
9
Thomas Holmberg
Knivderby
12.25
10
James Cannon
Knivderby
11.39
11
Anders Björkman
Dartbiten
11.32
12
Christer Tvärnstedt
181 DC
11.13
13
Thomas Ström
Runby
10.41
14
Jonas Linden
Elektroflyers
10.21
15
Dennis Jansson
Norrtelje
9.88
16
Patricia Larsson
Runby
9.69
17
Fredrik Sivertsson
Dartbiten
9.43
18
Tony Strandberg
Runby
9.31
19
Mikael Lignelius
Faster Annas
9.22
20
Anders Höglund
Dartbiten
9.22
Hög Utgång
Spelare
Lag
Hög Utgång
Antal
Högsta
1
Thomas Holmberg
Knivderby
139
1
139
2
Andy Cook
Knivderby
126
1
126
3
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
122
1
122
4
Johan Blüme
181 DC
119
1
119
5
Sören Mellstrand
Dartbiten
116
1
116
6
Leif Deigård
Norrtelje
112
1
112
Outstanding Player Singel
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
8.77
2
Martin Åkersten
Faster Annas
8.39
3
Sören Mellstrand
Dartbiten
8.32
4
Tobias Alsiö
Elektroflyers
8.05
5
Andy Cook
Knivderby
7.51
6
Anders Wiklund
181 DC
7.16
7
Johan Legerstam
181 DC
7.08
8
Thomas Holmberg
Knivderby
6.85
9
Christer Tvärnstedt
181 DC
6.81
10
James Cannon
Knivderby
6.73
11
Göran Åberg
Dartbiten
6.5
12
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
6.25
13
Thomas Ström
Runby
6.21
14
Anders Björkman
Dartbiten
5.92
15
Kai Kraft
181 DC
5.77
16
Anders Skånberg
181 DC
5.68
17
Jonas Linden
Elektroflyers
5.42
18
Gösta Lindkvist
Faster Annas
5.2
19
Johan Blüme
181 DC
5.18
20
Mikael Lignelius
Faster Annas
5.02
Outstanding Player Dubbel
Spelare
Lag
Ranking
Poäng
1
Andy Cook
Knivderby
7.57
2
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
6.84
3
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
6.13
4
Göran Åberg
Dartbiten
6
5
Johan Legerstam
181 DC
5.88
6
Fredrik Sivertsson
Dartbiten
5.76
7
Thomas Holmberg
Knivderby
5.4
8
Sören Mellstrand
Dartbiten
5.4
9
Anders Björkman
Dartbiten
5.4
10
Martin Åkersten
Faster Annas
5.28
11
Dennis Jansson
Norrtelje
5.28
12
Patricia Larsson
Runby
5.16
13
Jonas Linden
Elektroflyers
4.8
14
James Cannon
Knivderby
4.66
15
Tobias Alsiö
Elektroflyers
4.44
16
Christer Tvärnstedt
181 DC
4.32
17
Tony Strandberg
Runby
4.32
18
Anders Höglund
Dartbiten
4.23
19
Bengt Falk
Faster Annas
4.2
20
Mikael Lignelius
Faster Annas
4.2
2018-06-12
dartstatistik.se
Kontakta SK