Stockholms Dartförbund (StDF) 2017/2018
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 2A - Omgång 6 - 171023
Tabell Division 2A
Omg. 6
171023
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Runby
6
6
0
0
+38
+49
12
2
Backen
6
5
0
1
+13
+27
10
3
Märsta/Arlanda
6
3
1
2
+5
+17
7
4
Bålsta
6
3
0
3
+1
-6
6
5
Picasso
6
3
0
3
-10
-18
6
6
Solna AIK
6
2
1
3
-2
+8
5
7
WM-Darta
6
1
0
5
-15
-36
2
8
Pewter Tankard
6
0
0
6
-30
-41
0
Lagmatch - Omg. 6 - 171023
Match
Set
Poäng
Picasso
-
Runby
1-8
13-24
0-2
Backen
-
Märsta/Arlanda
6-4
24-18
2-0
Solna AIK
-
WM-Darta
6-3
21-12
2-0
Bålsta
-
Pewter Tankard
6-3
22-18
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 2A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 2A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 6
171023
Spelare
Lag
28.0-
27.0-
26.0-
25.0-
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Johnny Sundqvist
Picasso
1
24.64
24.64
24.64
24.64
2
John Vesterlund
Backen
1
1
24.24
21.29
21.29
18.33
3
Håkan Björck
Runby
1
23.86
23.86
23.86
23.86
4
Linus Persson
Solna AIK
1
1
23.86
21.95
21.95
20.04
5
Lars Siljelid
WM-Darta
1
1
23.12
22
22
20.88
6
Björn Flood
Solna AIK
1
22.1
22.1
22.1
22.1
7
Nicklas Lindmark
Backen
1
22.1
22.1
22.1
22.1
8
Kurt Nordlund
Runby
1
21.78
21.78
21.78
21.78
9
Ove Jäderland
Solna AIK
1
1
1
20.59
19.4
19.27
18.33
10
Urban Wihlborg
Solna AIK
1
1
20.59
18.46
18.46
16.34
11
Joachim Johansson
Backen
1
1
20.31
19.79
19.79
19.27
12
Marko Hynninen
Runby
1
20.31
20.31
20.31
20.31
13
Jonny Johansson
Backen
1
20.04
20.04
20.04
20.04
14
Peter Fogelström
Picasso
1
20.04
20.04
20.04
20.04
15
Jouni Koskela
Runby
2
19.78
19.52
19.52
19.27
16
Christian Sundin
Pewter Tankard
1
19.78
19.78
19.78
19.78
17
Jan Magnusson
Pewter Tankard
1
19.78
19.78
19.78
19.78
18
Gunnar Lundqvist
Pewter Tankard
1
19.52
19.52
19.52
19.52
19
Marko Impola
Märsta/Arlanda
1
1
19.03
18.25
18.25
17.48
20
Pekka Kuusisto
Runby
1
18.56
18.56
18.56
18.56
21
Åke Löving
Märsta/Arlanda
1
1
18.33
16.32
16.32
14.31
22
Peter Jönsson
Backen
1
17.68
17.68
17.68
17.68
23
Pierre Parbro
Picasso
1
17.48
17.48
17.48
17.48
24
Mika Hautamäki
Backen
1
17.28
17.28
17.28
17.28
25
Peter Poikajärvi
Märsta/Arlanda
1
17.08
17.08
17.08
17.08
26
Lars Älgekrans
Märsta/Arlanda
1
16.89
16.89
16.89
16.89
27
Micke Thålin
Solna AIK
1
16.89
16.89
16.89
16.89
28
Hans-Olov Nahlén
Bålsta
1
16.52
16.52
16.52
16.52
29
Mats Pettersson
Märsta/Arlanda
1
15.82
15.82
15.82
15.82
30
Stefan Sandell
Picasso
1
15.49
15.49
15.49
15.49
31
Björn Lejon
Bålsta
1
14.74
14.74
14.74
14.74
32
Hampus Aronsson
Märsta/Arlanda
1
14.65
14.65
14.65
14.65
33
Micael Larsson
Solna AIK
1
13.66
13.66
13.66
13.66
34
Seppo Tommola
Picasso
1
13.63
13.63
13.63
13.63
35
Dan Svensson
WM-Darta
1
12.09
12.09
12.09
12.09
2018-06-12
dartstatistik.se
Kontakta SK