Stockholms Dartförbund 2010/2011
Division 3A ‑ Omgång 20 ‑ 110324



Tabell Division 3A

Omg. 20
110324
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Märsta/Arlanda Dart 20 16 2 2 +56 +143 34
2 Panta Rhei 20 14 3 3 +38 +110 31
3 181 DC 20 13 2 5 +40 +101 28
4 AC Dart Club 20 9 4 7 +9 +9 22
5 Stollarne 20 7 7 6 +3 ‑3 21
6 Dartbiten 20 7 5 8 +8 +4 19
7 Runby Dart 20 9 1 10 +4 +12 19
8 Engelen Dart 20 6 7 7 ‑1 +16 19
9 Faster Annas DC 20 7 4 9 0 ‑11 18
10 Strix Dart 20 5 5 10 ‑11 ‑1 15
11 No Name DC 20 4 3 13 ‑44 ‑113 11
12 Pewter Tankard DC 20 1 1 18 ‑102 ‑267 3
 
Lagmatch ‑ Omg. 20 ‑ 110324 Match Set Poäng
Märsta/Arlanda Dart Panta Rhei 6‑3 24‑13 2‑0
Faster Annas DC Engelen Dart 5‑5 19‑21 1‑1
Dartbiten AC Dart Club 5‑5 19‑20 1‑1
Strix Dart Stollarne 6‑3 22‑15 2‑0
No Name DC Runby Dart 2‑7 6‑21 0‑2
181 DC Pewter Tankard DC 8‑1 26‑4 2‑0
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Pilsnitt    Kort Set: Singel  Dubbel    Hög Utgång: Totalt    180 kast: Totalt    Lag: Totalt
Pilsnitt: Singel  Match  Utgång: Singel  Dubbel
Outstanding Player: Singel  Dubbel  Totalt --- Avgörande Dubbel --- Snitt: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3A omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Nästa
Spelschema Division 3A  Jämför lag  Topp 3  Topp 20 --- Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag


Märsta/Arlanda Dart ‑ Panta Rhei   6 ‑ 3   (24 ‑ 13)

Omg. 20
110324
Märsta/Arlanda Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Panta Rhei Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 577 Tomas Larsson 20  
 
 
 
 
 
 
 
          1913 Mikael Dammert  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.36 ‑ 0.96
1529 Marko Impola         2388 Björn Carlén         0.36 ‑ 0.96
2 : S1 577 Tomas Larsson 24
43
31
0
36
4
25
0
29
0
3         2388 Björn Carlén 24
0
33
63
36
0
27
59
27
32
3         3 ‑ 2 16.95 ‑ 15.99 0.96 ‑ 0.24
3 : S2 1529 Marko Impola 23
0
45
4
21
207
33
5
24
177
3         1913 Mikael Dammert 24
41
45
2
22
0
33
0
25
0
5         2 ‑ 3 14.47 ‑ 16.52 0.24 ‑ 0.96
4 : D2 1541 Mats Pettersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1385 Jari Virta  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
2543 Stefan Ask         6203 Mikael Lundberg         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 1541 Mats Pettersson 36
0
26
0
33
24
30
35
45
2
5 1       651 Johan Wallin 36
4
24
32
36
0
28
0
45
4
6         2 ‑ 3 14.38 ‑ 14.59 0.34 ‑ 0.96
6 : S4 2543 Stefan Ask 24
0
27
0
24
0
 
 
 
 
2 1       1385 Jari Virta 21
52
27
91
21
258
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 20.04 ‑ 15.97 1.06 ‑ 0
7 : D3 1222 Torbjörn Stjernström 20 18  
 
 
 
 
 
          1910 Anders Mars  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   1.23 ‑ 0
414 Sebastian Hagelin         1911 Johan Ferenius         1.23 ‑ 0
8 : S5 1222 Torbjörn Stjernström 33
0
30
0
25
0
 
 
 
 
5         6203 Mikael Lundberg 30
10
30
40
24
91
 
 
 
 
          3 ‑ 0 17.08 ‑ 16.21 0.96 ‑ 0
9 : S6 414 Sebastian Hagelin 24
0
30
0
21
75
27
0
 
 
6         1910 Anders Mars 24
76
27
4
23
0
24
100
 
 
5         3 ‑ 1 18.91 ‑ 18.61 0.96 ‑ 0.12
    3 24 2       20     6 ‑ 3
(24 ‑ 13)
16.46 ‑ 16.15 9.62 ‑ 4.44


Faster Annas DC ‑ Engelen Dart   5 ‑ 5   (19 ‑ 21)

Omg. 20
110324
Faster Annas DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Engelen Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1750 Mikael Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
5724 Mats Lundroth         442 Peter Berengren         0.96 ‑ 0.12
2 : S1 5724 Mats Lundroth 35
0
45
12
31
0
30
0
 
 
4         670 Uno Edlund 33
83
45
2
30
32
30
123
 
 
2         3 ‑ 1 14.13 ‑ 12.78 0.96 ‑ 0.12
3 : S2 2639 Tony Lindsjö 33
4
27
0
33
12
23
0
39
4
3         1750 Mikael Andersson 35
0
24
75
34
0
21
186
41
0
2         2 ‑ 3 16.03 ‑ 14.48 0.24 ‑ 0.96
4 : D2 507 Kjell Rovén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          98 Roger Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
1374 Thomas Holmberg         670 Uno Edlund         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 507 Kjell Rovén 24
16
26
0
29
0
21
120
18
224
2         98 Roger Berengren 27
0
24
16
30
20
20
0
21
0
8         2 ‑ 3 18.18 ‑ 20.24 0.24 ‑ 1.2
6 : S4 1374 Thomas Holmberg 28
0
24
130
27
194
29
0
32
0
2         1464 Kenth Österberg 27
42
26
0
26
0
30
32
30
25
2         3 ‑ 2 15.58 ‑ 17.31 0.96 ‑ 0.24
7 : D3 1617 Gustav Åström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1464 Kenth Österberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1137 Lars‑Göran Stenqvist         1544 Jorma Virtanen         0 ‑ 0.96
8 : S5 1617 Gustav Åström 33
57
36
18
24
144
 
 
 
 
          442 Peter Berengren 32
0
38
0
24
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 13.81 ‑ 15.99 0 ‑ 0.96
9 : S6 1137 Lars‑Göran Stenqvist 35
0
30
0
30
4
24
0
 
 
1         1544 Jorma Virtanen 36
6
27
30
31
0
21
185
 
 
2         3 ‑ 1 16.81 ‑ 15.5 0.96 ‑ 0.12
10 : AD 2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          98 Roger Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3    
5724 Mats Lundroth         442 Peter Berengren          
      12       2 18     5 ‑ 5
(19 ‑ 21)
15.78 ‑ 15.95 7.2 ‑ 6


Dartbiten ‑ AC Dart Club   5 ‑ 5   (19 ‑ 20)

Omg. 20
110324
Dartbiten Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång AC Dart Club Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1011 Göran Åberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1079 Raymond Spetz  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
6618 Fredrik Sivertsson         345 Kjell Hilmgård         0.12 ‑ 0.96
2 : S1 1011 Göran Åberg 24
56
21
100
18
75
 
 
 
 
4         1079 Raymond Spetz 23
0
22
0
18
0
 
 
 
 
8         0 ‑ 3 20.19 ‑ 23.86 0 ‑ 1.11
3 : S2 6618 Fredrik Sivertsson 27
124
23
0
33
72
30
0
26
0
3         345 Kjell Hilmgård 29
0
21
32
35
0
27
20
27
2
6         3 ‑ 2 16.61 ‑ 17.63 0.96 ‑ 0.24
4 : D2 757 Anders Höglund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          492 Roger Centerström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
6625 Patrik Mattsson         1090 Anders Salén         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 757 Anders Höglund 21
137
31
0
28
0
45
0
 
 
2         1090 Anders Salén 24
0
30
176
30
74
42
2
 
 
          3 ‑ 1 14.94 ‑ 13.9 0.96 ‑ 0.12
6 : S4 6625 Patrik Mattsson 30
0
30
47
33
98
31
0
30
9
3         492 Roger Centerström 27
60
32
0
32
0
33
8
28
0
3         2 ‑ 3 15.27 ‑ 16.03 0.24 ‑ 0.96
7 : D3 2041 Sören Mellstrand  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1265 Nicklas Svartengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1692 Håkan Johansson         202 Roger Andersson         0.12 ‑ 0.96
8 : S5 2041 Sören Mellstrand 19
0
28
0
23
0
 
 
 
 
4 1       1265 Nicklas Svartengren 18
174
30
16
21
216
 
 
 
 
          3 ‑ 0 21.47 ‑ 15.9 1.18 ‑ 0
9 : S6 1692 Håkan Johansson 39
86
30
70
36
5
 
 
 
 
          202 Roger Andersson 41
0
29
0
38
0
 
 
 
 
          0 ‑ 3 12.78 ‑ 13.92 0 ‑ 0.96
10 : AD 2041 Sören Mellstrand  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1079 Raymond Spetz  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1    
757 Anders Höglund         345 Kjell Hilmgård          
    1 16 1     1 17     5 ‑ 5
(19 ‑ 20)
16.23 ‑ 16.35 5.74 ‑ 7.47


Strix Dart ‑ Stollarne   6 ‑ 3   (22 ‑ 15)

Omg. 20
110324
Strix Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Stollarne Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1056 Bengt Nygren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1250 Kjell Clegarp  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
3067 Tony Brolin         1255 Lars Sundberg         0.96 ‑ 0.12
2 : S1 1056 Bengt Nygren 27
0
36
4
27
63
28
0
24
143
          1250 Kjell Clegarp 24
20
37
0
27
0
30
20
22
0
3         2 ‑ 3 16.16 ‑ 17.61 0.24 ‑ 0.96
3 : S2 3067 Tony Brolin 30
20
31
0
31
0
34
0
 
 
1         1255 Lars Sundberg 31
0
30
10
33
4
33
2
 
 
3 1       3 ‑ 1 15.75 ‑ 15.65 0.96 ‑ 0.22
4 : D2 1293 Marcus Dahlin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1063 Hans Sondefors  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
1344 Catarina Ahlzén         1064 Ulf Mattsson         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 1344 Catarina Ahlzén 33
172
39
42
42
35
 
 
 
 
          1063 Hans Sondefors 36
0
39
0
44
0
 
 
 
 
          0 ‑ 3 11 ‑ 12.63 0 ‑ 0.96
6 : S4 1293 Marcus Dahlin 42
0
36
0
17
0
 
 
 
 
2 1       1064 Ulf Mattsson 39
40
36
54
15
316
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.82 ‑ 12.14 1.21 ‑ 0
7 : D3 1075 Pär Linde  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          600 Kenneth Ringström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
654 Kenneth Biström         584 Lars Clavering         0.24 ‑ 0.96
8 : S5 1075 Pär Linde 45
2
29
0
38
0
45
32
33
0
          600 Kenneth Ringström 45
2
30
140
36
33
45
4
30
131
          3 ‑ 2 13.01 ‑ 11.8 0.96 ‑ 0.24
9 : S6 654 Kenneth Biström 30
0
32
0
27
18
25
0
 
 
5         584 Lars Clavering 30
61
30
20
29
0
24
53
 
 
2         3 ‑ 1 17.42 ‑ 16.55 0.96 ‑ 0.12
    1 8 1       8 1   6 ‑ 3
(22 ‑ 15)
14.72 ‑ 14.34 8.65 ‑ 4.9


No Name DC ‑ Runby Dart   2 ‑ 7   (6 ‑ 21)

Omg. 20
110324
No Name DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Runby Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 2112 Jan Westin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2017 Daniel Nelson‑Tomisic  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
893 Markus Karlsson         1478 Björn Karlsson         0 ‑ 0.96
2 : S1 2112 Jan Westin 30
130
30
11
39
6
 
 
 
 
2         2017 Daniel Nelson‑Tomisic 29
0
32
0
37
0
 
 
 
 
5         0 ‑ 3 13.7 ‑ 15.34 0 ‑ 0.96
3 : S2 893 Markus Karlsson 42
10
36
4
30
10
 
 
 
 
5         1619 Johan Eriksson 43
0
35
0
31
0
 
 
 
 
1         0 ‑ 3 13.69 ‑ 13.79 0 ‑ 0.96
4 : D2 866 Anders Hedén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          653 Christer Jansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
861 Anders Anstrell         1574 Per Eriksson         0.96 ‑ 0
5 : S3 866 Anders Hedén 33
48
33
28
21
186
 
 
 
 
1         653 Christer Jansson 34
0
31
0
24
0
 
 
 
 
3         0 ‑ 3 14.26 ‑ 16.89 0 ‑ 0.96
6 : S4 861 Anders Anstrell 33
0
24
0
23
0
 
 
 
 
5         1574 Per Eriksson 30
16
24
90
21
163
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 18.79 ‑ 16.45 0.96 ‑ 0
7 : D3 1645 Pär Wilsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1300 Marko Hynninen 21  
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 1.08
1682 Erik Sundelius         523 Tony Strandberg         0 ‑ 1.08
8 : S5 1645 Pär Wilsson 30
96
30
22
39
4
 
 
 
 
1         1300 Marko Hynninen 28
0
33
0
38
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 13.95 ‑ 15.18 0 ‑ 0.96
9 : S6 1682 Erik Sundelius 21
278
30
66
36
50
 
 
 
 
          523 Tony Strandberg 22
0
29
0
37
0
 
 
 
 
1         0 ‑ 3 12.75 ‑ 17.08 0 ‑ 0.96
      14       1 13     2 ‑ 7
(6 ‑ 21)
14.41 ‑ 15.68 2.88 ‑ 8.88


181 DC ‑ Pewter Tankard DC   8 ‑ 1   (26 ‑ 4)

Omg. 20
110324
181 DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Pewter Tankard DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 6043 Christer Tvärnstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1513 Gunnar Ljungqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
6499 Curt Klunder         1575 Marek Repinski         0.96 ‑ 0
2 : S1 6043 Christer Tvärnstedt 22
0
23
0
27
0
 
 
 
 
3         1513 Gunnar Ljungqvist 21
100
24
80
24
60
 
 
 
 
3         3 ‑ 0 20.88 ‑ 18.3 0.96 ‑ 0
3 : S2 1333 Patrik Edenbro 32
0
40
0
32
0
 
 
 
 
          1575 Marek Repinski 33
54
39
68
33
104
 
 
 
 
          3 ‑ 0 14.45 ‑ 12.16 0.96 ‑ 0
4 : D2 1346 Johan Blüme  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          4365 Kenth Högstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
237 Peter Skånberg         1730 Sten Lindbom         0.24 ‑ 0.96
5 : S3 1346 Johan Blüme 38
0
25
0
31
0
 
 
 
 
2         4365 Kenth Högstedt 39
40
24
156
33
20
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.99 ‑ 13.41 0.96 ‑ 0
6 : S4 1349 Ronnie Kraft 27
20
28
0
25
0
22
0
 
 
5         1730 Sten Lindbom 27
0
30
6
24
101
24
155
 
 
3         3 ‑ 1 19.45 ‑ 16.59 0.96 ‑ 0.12
7 : D3 1343 Johan Legerstam  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          971 Eva Norrgård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
697 Anders E Skånberg         2303 Linda M Norrgård         0.96 ‑ 0
8 : S5 1343 Johan Legerstam 34
0
40
0
24
0
 
 
 
 
3         971 Eva Norrgård 33
192
42
3
21
204
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 15.34 ‑ 11.5 0.96 ‑ 0
9 : S6 697 Anders E Skånberg 22
0
25
0
21
0
 
 
 
 
4         2625 Karin Enlund 24
219
24
173
21
346
 
 
 
 
          3 ‑ 0 22.1 ‑ 11.09 1.08 ‑ 0
    1 17         7     8 ‑ 1
(26 ‑ 4)
17.66 ‑ 13.77 10.2 ‑ 2.04


Pilsnitt ‑ Singel

Omg. 20
110324
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
2 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
3 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
4 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 9 9 0 33 27 6 46       8 16 19.74 1.08 9.69 1.39 1.23 11.08
5 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 13 8 5 16       2 21 19.67 0.8 2.4 1.23 1.21 3.63
6 Roger Berengren Engelen Dart 11 9 2 41 30 11 57 1     8 16 19.47 0.93 10.18 1.39 1.05 11.57
7 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
8 Raymond Spetz AC Dart Club 20 18 2 71 54 17 99 4 1 120 10 18 18.88 0.95 19.06 1.39 1.02 20.45
9 Christer Johansson Engelen Dart 1 0 1 4 1 3 3         22 18.5 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
10 Sören Mellstrand Dartbiten 18 14 4 68 49 19 84 1     12 18 18.41 0.88 15.91 1.24 0.95 17.15
11 Mikael Dammert Panta Rhei 17 15 2 57 47 10 88 1     4 14 18.38 0.91 15.4 1.54 1 16.94
12 Kenneth Biström Strix Dart 19 13 6 74 47 27 73   1 121 6 16 18.37 0.76 14.44 0.99 0.81 15.43
13 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 6 5 1 21 16 5 18 1     2 18 18.03 0.88 5.29 0.86 1.02 6.15
14 Johan Legerstam 181 DC 15 10 5 52 34 18 60 1     2 19 17.74 0.69 10.42 1.15 0.77 11.57
15 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
16 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
17 Anders E Skånberg 181 DC 16 10 6 58 36 22 58 1     5 18 17.44 0.69 11.05 1 0.75 12.05
18 Anders Mars Panta Rhei 19 13 6 74 47 27 82       4 17 17.43 0.74 13.98 1.11 0.79 15.09
19 Kenneth Ringström Stollarne 19 14 5 78 48 30 50   1 134 7 14 17.36 0.82 15.52 0.64 0.85 16.16
20 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
21 Ronnie Kraft 181 DC 10 7 3 38 26 12 36       1 20 17.33 0.74 7.44 0.95 0.84 8.39
22 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
23 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
24 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 7 5 2 24 16 8 26 1     2 18 17.14 0.76 5.29 1.08 0.91 6.37
25 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
26 Mikael Lundberg Panta Rhei 4 2 2 16 8 8 13       2 17 17.1 0.61 2.43 0.81 0.81 3.24
27 Tony Lindsjö Faster Annas DC 19 15 4 78 51 27 81 2     7 16 17.04 0.85 16.22 1.04 0.91 17.26
28 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
29 Patrik Mattsson Dartbiten 20 13 7 84 49 35 70 1 1 118 6 17 16.84 0.74 14.71 0.83 0.78 15.54
30 Jari Virta Panta Rhei 20 15 5 75 48 27 71 1     6 16 16.79 0.79 15.7 0.95 0.83 16.65
31 Christer Jansson Runby Dart 19 15 4 69 48 21 67   1 119 4 20 16.79 0.81 15.39 0.97 0.86 16.36
32 Kjell Clegarp Stollarne 19 13 6 77 42 35 64   2 137 3 17 16.76 0.72 13.66 0.83 0.76 14.49
33 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 17 14 3 68 47 21 71       3 18 16.73 0.85 14.43 1.04 0.91 15.47
34 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 12 5 7 43 17 26 34       1 21 16.73 0.43 5.16 0.79 0.5 5.95
35 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 13 11 2 50 33 17 34       1 21 16.7 0.82 10.68 0.68 0.87 11.36
36 Bengt Nygren Strix Dart 13 8 5 49 29 20 34       1 21 16.58 0.65 8.4 0.69 0.7 9.09
37 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
38 Björn Carlén Panta Rhei 19 10 9 78 43 35 73       2 20 16.53 0.6 11.4 0.94 0.65 12.34
39 Johan Blüme 181 DC 10 6 4 39 21 18 26       1 21 16.51 0.62 6.24 0.67 0.69 6.91
40 Mats Lundroth Faster Annas DC 12 5 7 48 24 24 46       4 18 16.47 0.53 6.39 0.96 0.61 7.35
41 Peter Berengren Engelen Dart 13 11 2 47 35 12 46 1     1 21 16.42 0.85 11.02 0.98 0.92 12
42 Christer Tvärnstedt 181 DC 18 14 4 69 46 23 51       1 21 16.4 0.78 14.04 0.74 0.82 14.78
43 Marko Hynninen Runby Dart 19 12 7 68 40 28 52       1 20 16.32 0.64 12.12 0.76 0.68 12.88
44 Tony Strandberg Runby Dart 15 6 9 60 29 31 48       1 19 16.3 0.48 7.2 0.8 0.53 8
45 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 4 6 38 17 21 29       2 21 16.26 0.47 4.68 0.76 0.54 5.44
46 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
47 Mikael Andersson Engelen Dart 20 14 6 83 51 32 72 1 1 118 1 20 16.21 0.74 14.89 0.87 0.79 15.76
48 Roger Centerström AC Dart Club 19 12 7 80 45 35 55       1 20 16.2 0.67 12.72 0.69 0.71 13.41
49 Per Wallensteen Stollarne 18 15 3 71 48 23 63       2 20 16.17 0.83 15 0.89 0.88 15.89
50 Kurt Nordlund Runby Dart 4 3 1 13 10 3 16       1 20 16.17 0.78 3.12 1.23 1.09 4.35
51 Anders Höglund Dartbiten 15 9 6 54 33 21 23       2 20 16.08 0.64 9.6 0.43 0.67 10.03
52 Angelica Åhman No Name DC 9 7 2 33 21 12 23       2 16 16.04 0.78 6.99 0.7 0.85 7.69
53 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
54 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
55 Marcus Dahlin Strix Dart 19 15 4 71 50 21 55 1     1 17 15.87 0.8 15.25 0.77 0.84 16.02
56 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 20 8 12 80 38 42 68       1 20 15.87 0.47 9.48 0.85 0.52 10.33
57 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
58 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
59 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
60 Anders Johansson 181 DC 14 9 5 57 31 26 36       1 20 15.74 0.66 9.24 0.63 0.71 9.87
61 Johan Wallin Panta Rhei 15 8 7 63 34 29 53       2 21 15.69 0.61 9.12 0.84 0.66 9.96
62 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
63 Conny Stålnacke No Name DC 12 4 8 46 19 27 31         23 15.59 0.39 4.68 0.67 0.45 5.35
64 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 19 10 9 70 37 33 55       1 21 15.59 0.56 10.56 0.79 0.6 11.35
65 Nicklas Svartengren AC Dart Club 18 6 12 69 27 42 47   1 122   22 15.55 0.39 7.09 0.68 0.43 7.77
66 Tony Brolin Strix Dart 8 3 5 34 17 17 23       2 17 15.46 0.51 4.11 0.68 0.6 4.79
67 Kenth Österberg Engelen Dart 18 10 8 68 40 28 39       2 19 15.46 0.61 11.04 0.57 0.65 11.61
68 Fredrik Sivertsson Dartbiten 14 8 6 61 32 29 47 1     2 20 15.44 0.64 8.98 0.77 0.7 9.75
69 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 16 9 7 63 35 28 47 3 1 115   23 15.36 0.63 10.05 0.75 0.67 10.8
70 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
71 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
72 Roger Andersson AC Dart Club 19 9 10 74 35 39 30         22 15.32 0.51 9.6 0.41 0.53 10.01
73 Kjell Rovén Faster Annas DC 15 6 9 60 26 34 35         23 15.28 0.45 6.72 0.58 0.49 7.3
74 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
75 Kjell Hilmgård AC Dart Club 18 8 10 74 34 40 41         22 15.2 0.49 8.88 0.55 0.52 9.43
76 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 19 7 12 74 29 45 40         22 15.12 0.4 7.68 0.54 0.43 8.22
77 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 6 3 3 23 12 11 17       1 18 15.03 0.57 3.39 0.74 0.69 4.13
78 Göran Åberg Dartbiten 8 3 5 27 10 17 28         22 15.03 0.38 3 1.04 0.5 4.04
79 Benny Lundqvist Strix Dart 16 9 7 63 34 29 43       1 21 14.98 0.6 9.6 0.68 0.64 10.28
80 Gustav Åström Faster Annas DC 19 9 10 78 37 41 43 1       22 14.97 0.52 9.94 0.55 0.55 10.49
81 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
82 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
83 Lars Clavering Stollarne 18 8 10 73 37 36 35       1 21 14.89 0.52 9.36 0.48 0.55 9.84
84 Jorma Virtanen Engelen Dart 17 5 12 66 24 42 36 1     1 18 14.88 0.36 6.13 0.55 0.39 6.68
85 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 17 2 15 62 15 47 33         24 14.88 0.18 3 0.53 0.21 3.53
86 Jan Westin No Name DC 19 9 10 78 36 42 50       2 19 14.87 0.52 9.96 0.64 0.56 10.6
87 Patrik Edenbro 181 DC 17 8 9 62 32 30 30   1 125   22 14.84 0.52 8.89 0.48 0.55 9.37
88 Johan Ferenius Panta Rhei 13 8 5 48 27 21 32   1 160   26 14.79 0.65 8.44 0.67 0.7 9.11
89 Lars Sundberg Stollarne 15 5 10 56 23 33 30 1     1 17 14.74 0.4 6.01 0.54 0.44 6.55
90 Per Eriksson Runby Dart 16 9 7 59 32 27 39 1     2 16 14.67 0.6 9.61 0.66 0.64 10.27
91 Thomas Holmberg Faster Annas DC 18 8 10 69 31 38 35 1     1 20 14.6 0.49 8.74 0.51 0.51 9.25
92 Peter Skånberg 181 DC 11 8 3 44 26 18 19         25 14.6 0.72 7.92 0.43 0.76 8.35
93 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 2 0 8 6 2 5 2       26 14.55 1.06 2.12 0.63 1.37 2.75
94 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
95 Johan Eriksson Runby Dart 9 2 7 32 9 23 12       1 19 14.5 0.27 2.4 0.38 0.31 2.77
96 Anders Salén AC Dart Club 7 1 6 28 8 20 5         24 14.48 0.22 1.56 0.18 0.25 1.74
97 Anders Anstrell No Name DC 13 6 7 46 20 26 22         23 14.46 0.46 6 0.48 0.5 6.48
98 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
99 Markus Karlsson No Name DC 17 5 12 65 23 42 29 1     2 19 14.32 0.36 6.1 0.45 0.39 6.55
100 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
101 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
102 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
103 Anders Hedén No Name DC 13 5 8 53 23 30 19         26 14.03 0.44 5.76 0.36 0.47 6.12
104 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
105 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
106 Reijo Hernekoski Strix Dart 13 3 10 47 13 34 18         27 13.75 0.26 3.36 0.38 0.29 3.74
107 Marek Repinski Pewter Tankard DC 5 1 4 19 5 14 5         29 13.75 0.24 1.2 0.26 0.29 1.46
108 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 3 2 22 10 12 9         22 13.74 0.6 3 0.41 0.68 3.41
109 Erik Åström Faster Annas DC 13 2 11 50 13 37 14         22 13.66 0.21 2.76 0.28 0.23 3.04
110 Pär Wilsson No Name DC 13 4 9 47 14 33 18         23 13.65 0.31 4.08 0.38 0.34 4.46
111 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
112 Uno Edlund Engelen Dart 9 2 7 35 10 25 18         29 13.55 0.27 2.4 0.51 0.32 2.91
113 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
114 Peter Fredriksson 181 DC 3 1 2 11 4 7 6 1       25 13.49 0.39 1.18 0.55 0.58 1.73
115 Ulf Mattsson Stollarne 15 3 12 57 18 39 20         25 13.47 0.26 3.96 0.35 0.29 4.31
116 Karin Enlund Pewter Tankard DC 18 1 17 67 15 52 15         26 13.4 0.13 2.4 0.22 0.15 2.62
117 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
118 Pär Linde Strix Dart 14 5 9 59 26 33 23       1 21 13.39 0.45 6.24 0.39 0.47 6.63
119 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0
120 Håkan Johansson Dartbiten 8 1 7 30 7 23 11         31 13.3 0.18 1.44 0.37 0.23 1.81
121 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
122 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 2 3 20 7 13 9         29 13.06 0.41 2.04 0.45 0.5 2.49
123 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
124 Erik Sundelius No Name DC 9 1 8 36 10 26 9         30 12.84 0.2 1.8 0.25 0.23 2.05
125 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
126 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 14 0 14 48 6 42 16         37 12.72 0.05 0.72 0.33 0.08 1.05
127 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 15 2 13 52 12 40 12         31 12.6 0.18 2.64 0.23 0.19 2.87
128 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
129 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
130 Magnus Göthe Dartbiten 15 7 8 54 22 32 25         28 12.52 0.46 6.84 0.46 0.49 7.3
131 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
132 Göran Horn Pewter Tankard DC 6 0 6 18 0 18 4           12.27 0 0 0.22 0.04 0.22
133 Hans Sondefors Stollarne 8 2 6 29 9 20 1         32 12.24 0.29 2.28 0.03 0.29 2.31
134 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
135 Catarina Ahlzén Strix Dart 5 0 5 16 1 15 5         34 11.94 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
136 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
137 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37


Pilsnitt ‑ Match

Omg. 20
110324
Spelare Lag 10.0‑ 11.0‑ 12.0‑ 13.0‑ 14.0‑ 15.0‑ 16.0‑ 17.0‑ 18.0‑ 19.0‑ 20.0‑ 21.0‑ 22.0‑ 23.0‑ 24.0‑ 25.0‑ 26.0‑ Pilsnitt Match
Lägst   Snitt   Median Högst
1 Mikael Dammert Panta Rhei       1   1 3 4   1 3 3         1 13.54 18.86 17.85 26.37
2 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                               1   25.05 25.05 25.05 25.05
3 Raymond Spetz AC Dart Club       1   1 2 5 1 3 2 1 2 2       13.94 19.09 18.9 23.86
4 Roger Berengren Engelen Dart             2   2 1 4 1   1       16.7 19.71 20.22 23.12
5 Kenneth Ringström Stollarne   1     1 1 4 4 2 3 1 1   1       11.8 17.82 17.78 23.12
6 Anders Mars Panta Rhei         1 2 4 5 4 1   1 1         14.71 17.72 17.08 22.85
7 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart             1 1 2   3 1 1         16.89 19.78 20.22 22.51
8 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC         2 2 2 2 2 1     1         14.19 17.22 16.89 22.28
9 Kenneth Biström Strix Dart           1 2 5 3 4 2 1 1         15.99 18.6 18.34 22.14
10 Anders E Skånberg 181 DC         2 3 1 4 2 1 2   1         14.49 17.74 17.78 22.1
11 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart         3 4 3 2 1 2 1 1           14.45 16.94 16.22 21.92
12 Leif Hörnström Engelen Dart                 1 1   1           18.91 19.98 19.26 21.78
13 Sören Mellstrand Dartbiten           3 2 2 3 3 2 3           15.03 18.65 18.76 21.78
14 Jari Virta Panta Rhei     1   3 5 2 3 1 2 2 1           12.99 17 16.8 21.63
15 Kjell Clegarp Stollarne     1   1 3 6 3 4     1           12.99 16.94 16.71 21.61
16 Mats Lundroth Faster Annas DC         3 2 2 1 3     1           14.13 16.72 16.17 21.53
17 Johan Blüme 181 DC       2 1 1 1 1 3     1           13.55 16.97 17.23 21.47
18 Johan Legerstam 181 DC           3 3 2 3 3   1           15.03 17.79 17.49 21.17
19 Kurt Nordlund Runby Dart       1   2           1           13.27 16.43 15.66 21.13
20 Per Wallensteen Stollarne     1 2 4 1 3 2 3   1 1           12.99 16.42 16.24 21.1
21 Tony Lindsjö Faster Annas DC           3 6 7 2   1             15.04 17.1 17.03 20.97
22 Kristin Bomander No Name DC                     1             20.88 20.88 20.88 20.88
23 Christer Tvärnstedt 181 DC       2 2 2 5 2 3   2             13.18 16.78 16.7 20.88
24 Kenth Österberg Engelen Dart     1 1 3 5 6 1     1             12.07 15.68 15.78 20.88
25 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart       1 7 3 3 3 2   1             13.58 16.14 15.79 20.88
26 Mikael Lundberg Panta Rhei           1 1   1   1             15.04 17.55 17.14 20.88
27 Ronnie Kraft 181 DC       1   1 2 2 1 2 1             13.66 17.44 17.44 20.82
28 Mikael Andersson Engelen Dart     1 2 2 6 2 1 4 1 1             12.24 16.38 15.9 20.67
29 Peter Berengren Engelen Dart         1 4 5 2     1             14.34 16.54 16.34 20.59
30 Göran Åberg Dartbiten       2 2 1 1       1             13.26 15.45 14.77 20.19
31 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                     1             20.04 20.04 20.04 20.04
32 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart       1   1   3 1   1             13.79 17.26 17.68 20.04
33 Patrik Mattsson Dartbiten         1 5 3 6 4   1             14.89 17.07 17.11 20.04
34 Björn Carlén Panta Rhei         4 4 2 5 2 1 1             14.38 16.73 16.99 20.03
35 Magnus Westman Faster Annas DC                 1 1               18.79 19.35 19.35 19.92
36 Anders Höglund Dartbiten         5 4   3 2 1               14.12 16.12 15.49 19.88
37 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart       3       3   3               13.45 16.91 17.52 19.82
38 Marko Hynninen Runby Dart       1 4 4 1 3 3 2               13.92 16.48 16.26 19.81
39 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart         1     1 1 3               14.74 18.08 18.91 19.55
40 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart   1   3 2 6 4   2 1               11.92 15.74 15.82 19.54
41 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart       1 1 1 4 4 1 1               13.86 16.73 16.95 19.42
42 Marcus Dahlin Strix Dart       3 1 7 2 2 3 1               13.15 16.05 15.49 19.41
43 Niclas Hargerud Panta Rhei         1 1 1     1               14.99 16.35 15.54 19.32
44 Bengt Nygren Strix Dart     1     3 5 1 1 2               12.54 16.57 16.28 19.29
45 Gustav Åström Faster Annas DC   1 2 4 4 1 2 3 1 1               11.63 15.09 14.8 19.27
46 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1       1 2 2 2   2               10.56 16.23 16.51 19.27
47 Christer Jansson Runby Dart         4 1 5 2 6 1               14.19 16.89 16.89 19.27
48 Angeli Holmberg No Name DC     1   2   2 2   1               12.98 16.11 16.43 19.26
49 Roger Andersson AC Dart Club     1 5 2 4 4 1 1 1               12.89 15.4 15.18 19.11
50 Benny Lundqvist Strix Dart   1 1 1 4 5 2 1   1               11.99 15.09 15.17 19.1
51 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC           1       1               15.85 17.44 17.44 19.03
52 Roger Centerström AC Dart Club       1 1 6 7 1 2 1               13.63 16.33 16.16 19.03
53 Johan Wallin Panta Rhei     1   5 2 1 3 3                 12.8 15.96 15.4 18.96
54 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC   1 1 2 6 3 2 1 1                 11.03 14.91 14.58 18.91
55 Sten Lindbom Pewter Tankard DC     3 1 2 11 1   1                 12.7 15.15 15.32 18.9
56 Anders Anstrell No Name DC     2 1 5 2 1   1                 12.39 14.64 14.48 18.79
57 Tomi Ilonen AC Dart Club           1 1   1                 15.96 17.09 16.67 18.65
58 Johan Eriksson Runby Dart     3 3   1   1 1                 12.69 14.46 13.79 18.63
59 Björn Hellström Pewter Tankard DC         1   1   1                 14.79 16.5 16.09 18.62
60 Jan Westin No Name DC     2 3 5 2 5 1 1                 12.35 15.03 14.97 18.61
61 Nicklas Svartengren AC Dart Club     1 4 2 3 5 1 2                 12.32 15.49 15.77 18.59
62 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart         6 6 2   2                 14.03 15.59 15.26 18.56
63 Christer Johansson Engelen Dart                 1                 18.5 18.5 18.5 18.5
64 Lars Clavering Stollarne     2 2 4 5 2 1 2                 12.56 15.12 15.08 18.43
65 Kjell Rovén Faster Annas DC     1   6 3 3 1 1                 12.73 15.35 15.22 18.18
66 Per Eriksson Runby Dart   1   4 3 3 2 1 1                 11.44 15.01 14.51 18.17
67 Michael Skagmark Stollarne           1   1 1                 15.82 17.29 17.93 18.11
68 Conny Stålnacke No Name DC   1     4   5 1 1                 11.62 15.64 16.28 18.1
69 Lars Sundberg Stollarne 1     3 4 3 3   1                 10.73 14.82 14.76 18.01
70 Tony Strandberg Runby Dart       1 2 3 4 5                   13.59 16.23 16.51 17.95
71 Kjell Hilmgård AC Dart Club     2 1 6 4 3 2                   12.87 15.29 15.15 17.95
72 Magnus Andersson Runby Dart         2 1 1 1                   14.43 15.93 15.82 17.89
73 Roine Walfridsson Stollarne   1       2   2                   11.04 15.55 15.88 17.87
74 Thomas Holmberg Faster Annas DC       8 4 3 1 2                   13.14 14.7 14.18 17.86
75 Karin Fridlund No Name DC               1                   17.72 17.72 17.72 17.72
76 Anders Johansson 181 DC       3 2 3 2 4                   13.24 15.7 15.92 17.68
77 Fredrik Sivertsson Dartbiten       2 1 7 3 1                   13.03 15.45 15.49 17.57
78 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart               1                   17.51 17.51 17.51 17.51
79 Tony Brolin Strix Dart     1 1 1 2 1 2                   12.77 15.5 15.84 17.5
80 Pär Linde Strix Dart   1 3 7 1 1   1                   11.69 13.52 13.18 17.42
81 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC             1 1                   16.89 17.15 17.15 17.42
82 Patrik Edenbro 181 DC     1 4 3 5 2 2                   12.44 14.88 15.05 17.4
83 Peter Isaksson Faster Annas DC     3 1 4 3   1                   12.49 14.34 14.17 17.37
84 Ulf Jonnarth Engelen Dart       2 5 3 2 1                   13.55 14.97 14.84 17.35
85 Angelica Åhman No Name DC           5 3 1                   15.12 16.15 15.99 17.28
86 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart               1                   17.16 17.16 17.16 17.16
87 Jorma Virtanen Engelen Dart       4 4 5 3 1                   13.25 14.97 15.02 17.09
88 Reijo Hernekoski Strix Dart   1 3 4 3 1   1                   11.8 13.91 13.84 17.07
89 Markus Karlsson No Name DC     2 4 6 2 2 1                   12.55 14.48 14.31 17.05
90 Johan Ferenius Panta Rhei   1   3 3 1 5                     11.1 14.93 14.93 16.98
91 Mikael Höglund Dartbiten     1 4 1 1 1                     12.79 14.27 13.91 16.91
92 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC       1 3   2                     13.81 15 14.41 16.81
93 Erik Åström Faster Annas DC   2 1 4 3 2 1                     11.02 13.8 13.53 16.76
94 Peter Fredriksson 181 DC   1 1       1                     11.85 13.69 12.59 16.61
95 Peter Skånberg 181 DC     1 1 4 4 1                     12.47 14.57 14.34 16.52
96 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC           1 1                     15.03 15.77 15.77 16.52
97 Anders Salén AC Dart Club     1 3 1 1 1                     12.77 14.41 13.94 16.46
98 Tommie Svensson AC Dart Club 1   4 3 2 1 1                     10.8 13.48 13.22 16.05
99 Stefan Björnberg AC Dart Club             1                     16 16 16 16
100 Magnus Göthe Dartbiten 1 4 4 4   1                       10.49 12.63 12.73 15.9
101 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC           1                       15.87 15.87 15.87 15.87
102 Göran Bredström AC Dart Club         1 1                       14.83 15.32 15.32 15.82
103 Karin Enlund Pewter Tankard DC   1 6 7 1 3                       11.09 13.4 13.19 15.8
104 Pär Wilsson No Name DC     5 4 2 2                       12.24 13.68 13.46 15.73
105 Björn Karlsson Runby Dart   1 4 2 2 3                       11.43 13.66 13.58 15.69
106 Göran Wikander Strix Dart   3 1 3 1 2                       11.16 13.47 13.69 15.68
107 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC       2   1                       13.01 13.85 13.1 15.45
108 Erik Sundelius No Name DC   4 1 2 1 1                       11.14 12.85 12.75 15.37
109 Charlotte Olausson No Name DC           1                       15.33 15.33 15.33 15.33
110 Jan‑Olof Westling Dartbiten     1 1 2 1                       12.28 13.92 14.4 15.2
111 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart         1 1                       14.21 14.68 14.68 15.14
112 Håkan Johansson Dartbiten     5   1 2                       12.12 13.39 12.63 15.1
113 Helena Hedman Engelen Dart   1 3 1 2 1                       11.74 13.29 13.26 15.07
114 Anders Hedén No Name DC     1 5 7                         12.94 14 14.12 14.98
115 Uno Edlund Engelen Dart     4 1 4                         12.33 13.59 13.51 14.96
116 Sofia Roshamn Runby Dart         1                         14.95 14.95 14.95 14.95
117 Magdalena Kuhl No Name DC       1 1                         13.35 14.14 14.14 14.94
118 Jonas Mattsson Dartbiten   4 3 1 1                         11.66 12.59 12.11 14.92
119 Ulf Mattsson Stollarne   1 4 5 5                         11.63 13.38 13.49 14.92
120 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC   4 4 1 5                         11.17 12.97 12.91 14.9
121 Marcus Hargerud Panta Rhei       1 2                         13.62 14.29 14.37 14.87
122 Rauli Nyberg 181 DC         3                         14.19 14.5 14.54 14.78
123 Marek Repinski Pewter Tankard DC     1 1 3                         12.16 13.65 14.03 14.24
124 Johnny Tråvén Engelen Dart   1 3   1                         11.96 12.63 12.21 14.23
125 Eva Norrgård Pewter Tankard DC   4 5 5 1                         11.08 12.56 12.27 14.22
126 Christer Svensson AC Dart Club       1                           13.98 13.98 13.98 13.98
127 Magnus Lidstedt Panta Rhei   1 1 3                           11.69 12.95 13.18 13.94
128 Göran Horn Pewter Tankard DC   2 3 1                           11.17 12.3 12.46 13.84
129 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart   2 2 1                           11.58 12.31 12.13 13.51
130 Hans Sondefors Stollarne 1 1 5 1                           10.63 12.2 12.26 13.41
131 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart       1                           13.36 13.36 13.36 13.36
132 Curt Klunder 181 DC     1 2                           12.09 12.86 13.15 13.33
133 Eva Lindgren Engelen Dart     1 1                           12.6 12.93 12.93 13.25
134 Catarina Ahlzén Strix Dart 1 2 1 1                           10.94 11.87 11.68 13.11
135 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart     1                             12.39 12.39 12.39 12.39
136 Mats Reidius Pewter Tankard DC   2                               11.51 11.66 11.66 11.8
137 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC   1                               11.61 11.61 11.61 11.61


Utgång Antal Pil ‑ Singel

Omg. 20
110324
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pilar
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Kenneth Ringström Stollarne           1     3 1 1   1 2 2 3 7 7 2 2 2 4   2   1 2   1           1 1   2/3 14 26.57 26 44
2 Mikael Dammert Panta Rhei           1       1 1 1   7 6 4 3 4 1 3 4 1 1   3 1 1 1       1 1 1       0/1 14 26.66 25 42
3 Jari Virta Panta Rhei               2 1 1 1 1     3   3 4 4 4 2 1 6 2 1 2 2     1 1 1 1 2       2/2 16 28.8 28 42
4 Roger Berengren Engelen Dart               1   3   2 2 3 3 1 1 3 3 3 1 1 1     1       1                 16 24.7 24.5 38
5 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart               1   2   2 3 1 1 5 2 1 2   1 2 1 1 1     1                     16 24.85 24 36
6 Tony Lindsjö Faster Annas DC               1   1   1 4 2 1 3 4 4 6   3 5 5 2 1 2   2 2   1 1           0/1 16 27.94 27 40
7 Per Eriksson Runby Dart               1     1           1 1   1 3 4 1   3 3 2 3   2   1   1     3 1/3 16 33.03 33 45
8 Kenneth Biström Strix Dart               1       1 4 2 2 5 5 2 3 5 6 2 4 2 1 1         1               16 26.72 27 39
9 Angelica Åhman No Name DC               1       1   1     1 1 2 1 1 2 2 1 2   1   1 1 1 1           0/1 16 29.95 30 40
10 Patrik Mattsson Dartbiten                 1 1 2   2 2 2 1 1 4 5 2 6 5 3 5 2 2   1   1     1           17 28.06 29 41
11 Anders Mars Panta Rhei                 1 1   1 1 2 2 2 2 3 4 3 3 5 5 2 2 3 2 2     1             0/1 17 28.49 29 39
12 Kjell Clegarp Stollarne                 1 1     1 4 5 1 2 2 3   1 3 4 2 1 2 1 1 2 2     1         2/4 17 28.4 28 41
13 Mikael Lundberg Panta Rhei                 1   1           1 1     1   1 1     1                       17 26.75 27.5 35
14 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                 1       1 1                                                 17 20 21 22
15 Tony Brolin Strix Dart                 1       1     2   2   1 1   2     2 1 1           2 1       17 30.76 31 43
16 Marcus Dahlin Strix Dart                 1           1 3 3 3 5 1 4 3 1 2 3 2 4 4 3   2 1   1   1   2/2 17 31.15 30.5 44
17 Lars Sundberg Stollarne                 1                 1   2 3 4 1   4   2 1 1 1       1       1/5 17 31.45 30.5 42
18 Sören Mellstrand Dartbiten                   3 3 2 4 1 3 5 5 2 2 3 3 1 2   2 3 2   1         1       1/1 18 26.19 25 42
19 Raymond Spetz AC Dart Club                   1 2 1 6 1 9 5 2 7 3 3 4 5 1 1 1     1   1                 18 25.63 25.5 38
20 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                   1 1   1 1 5 4 3 2 3 2 4 2 2 1 3   3 2   2 1 1   1 1     1/1 18 29.15 28.5 43
21 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                   1 1         4   2   1 2 2   1   1       1                 18 27.19 27 38
22 Anders E Skånberg 181 DC                   1   2 2 1 4 2 3 3 2 1 2 3 2 1 1 2 1     2             1   18 27.67 26.5 45
23 Mats Lundroth Faster Annas DC                   1   1 2   2 2   1 1 1 1 2 3 1 1 1 1   1 1               1/2 18 28.09 29 38
24 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                   1   1       3 1 1 1 4         2 1             1         0/1 18 27.56 27.5 41
25 Jorma Virtanen Engelen Dart                   1       1   1       2   3 1 2 2 1   4 1       1 1 1     2/3 18 32.36 32.5 43
26 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC                   1           2 1         2     1   1 1   1     2           18 31.25 31.5 41
27 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC                   1                 1   1 2                     1           18 29.17 29.5 41
28 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 2 1     1   2 3   1 1   1 1               1         0/1 19 26.8 27 41
29 Johan Legerstam 181 DC                     1 1   3 3 3 3 3 3 1 1 1 1 2 2 1     1     2 1         1/1 19 27.88 26 41
30 Kenth Österberg Engelen Dart                     1 1   3 1   2 2 1 1 2 3 2 2 1 1 4 3 2 1 1   2 1 1     2/3 19 31.37 31.5 43
31 Jan Westin No Name DC                     1 1     1 1 2 4 3 1 1     3 2   3 1 3 2   1 1 1 2     2/5 19 31.68 32 43
32 Markus Karlsson No Name DC                     1   1       3         1 1 1 1 2 2 1 1 1     1       1 5/6 19 32 33.5 45
33 Tony Strandberg Runby Dart                     1     2 1   2 3 1 3 2 2 2     2 2 1 1 1     1         2/2 19 29.44 29 41
34 Ulf Jonnarth Engelen Dart                     1       2       2 1 1 2   1 4 2   1   2 1 1 2         0/1 19 32.22 33 41
35 Johan Eriksson Runby Dart                     1                   1 1 1   1   1               2     1/1 19 32.88 32 43
36 Christer Jansson Runby Dart                       2 2 2 3 4 3 2 5 4 2 4 4 2 1 1 1         1 1 1     1 2/3 20 28.28 27.5 45
37 Per Wallensteen Stollarne                       2   2 2 3 6 1 2 3 4 2 3 5 2   2 2 4 1 1             1/2 20 29.32 29 39
38 Björn Carlén Panta Rhei                       2   2 1 3 4 2 3 5 1 4 2 4 1 1 1 2 1 2             1 1/1 20 29.12 28 45
39 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       2   1 2 3 2 3   1 2 4 2 1 1   2         1   1 1     3/4 20 28.83 29 43
40 Anders Höglund Dartbiten                       1 1 1 3 1 1 4 1 4 2 1 2 1 2 1 2   1               2 2/2 20 29.13 28 45
41 Magnus Westman Faster Annas DC                       1 1     1   1 1             1                         20 25.33 25 34
42 Michael Skagmark Stollarne                       1 1           2 1   1 1     1       1                 20 28.44 28 38
43 Ronnie Kraft 181 DC                       1   1 3 1 4 2 2 3   2       2 2 1       1         1   20 28.62 27 45
44 Marko Hynninen Runby Dart                       1   1 2 3 2 2 1 5 1 5 2 1 2 2 2 2 1 1   2       1 1   20 30.55 30 45
45 Mikael Andersson Engelen Dart                       1   1 1 6 3 2 5 4 5 2 3   2 1 3 1 3 2 1   2 1     1 1/2 20 30.34 29 45
46 Magnus Andersson Runby Dart                       1   1   2 2   1         1   2 1 1                   2/2 20 28.17 26 36
47 Angeli Holmberg No Name DC                       1   1   2     1   1 1   2   3 2       1         1   0/1 20 30.94 32 44
48 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart                       1     3 2 3 2 5 2 2 3 6   1 1   1   1 2   1         2/3 20 29.14 28.5 41
49 Roger Centerström AC Dart Club                       1     3 2 1 1 4 2 6 7 3 2 2 5 1 2 1     2           0/1 20 30.07 30 40
50 Anders Johansson 181 DC                       1     1 2 2 3 2 3 1 2 1 2   2 1 1 2 1 1 2         1   20 30.84 30 45
51 Kurt Nordlund Runby Dart                       1     1     2           1 1     1     1           1 1/1 20 31.11 32 45
52 Thomas Holmberg Faster Annas DC                       1     1     1   1 6 3 2 2 1 2 1 2 1 2   2   1 1     1/2 20 32.43 31.5 43
53 Leif Hörnström Engelen Dart                         2 3     2           1                               21 23.63 22 31
54 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                         2     2 1 1   1 4   1 1 2     1 1                 0/1 21 28.65 29 37
55 Johan Wallin Panta Rhei                         2     1 1 4 4 1 1 4 3 3   1   2     1     1   1   4/5 21 30 30 44
56 Christer Tvärnstedt 181 DC                         1 2 3 4 1 4 4 2 2 7 1 2 2 2   2 1 2 1   2     1     21 29.78 29.5 44
57 Peter Berengren Engelen Dart                         1 2 2 2 4 3 3   1 4 4 1 1 1 1 1   3 1               21 28.97 29 39
58 Johan Blüme 181 DC                         1 2 2   2   3   1 2 2     1   1   1           1   2/2 21 28.68 27 44
59 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                         1 1 2 2 3 3 2 4 1 5 3 2   1   1   1   1           0/1 21 28.48 28 40
60 Lars Clavering Stollarne                         1 1   1 3   1 4 4 2 3 2 1   3 2 2   1 2 1 1       2/4 21 31.43 31 42
61 Bengt Nygren Strix Dart                         1   3 1 2 1 3 2 3 2 1 3 3   1               1     2/2 21 28.81 29 43
62 Benny Lundqvist Strix Dart                         1   1 3 2     1 3 2   4 1   2 2 2 1 3   2 2       2/4 21 32.47 32 42
63 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC                         1   1 1   2   4 1   1   1       1 2     1     1     21 30.76 28 44
64 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart                         1     1 3 4 2 2 3 1   4 6   4   2   1 1       1   1/3 21 30.94 32 44
65 Pär Linde Strix Dart                         1       1     4 2   2 1 2 1 1   1 2   1 1 1 1   1 3/10 21 33.43 33 45
66 Tomi Ilonen AC Dart Club                         1         1   2 1                                   21 26.4 28 29
67 Gustav Åström Faster Annas DC                           1 3 1 3 1   3 1 2 3 4 1   1 1 2 1 3   3     1 1 1/4 22 32.08 31.5 45
68 Roger Andersson AC Dart Club                           1 1   3   2 1 6 1 3 1 2 3 3   1 2 2 1 1         1/2 22 31.65 31 41
69 Patrik Edenbro 181 DC                           1 1   2 1 3     3 3 4 3 2 2         3   1     1 2/3 22 31.9 32 45
70 Mikael Höglund Dartbiten                           1 1   1         1 1   1   1           1         3/4 22 30 30.5 41
71 Kristin Bomander No Name DC                           1 1       1                                       22 24 23 27
72 Nicklas Svartengren AC Dart Club                           1   3   2 1 4 3   3   2   1 1     2   2   1 1     22 31.44 29 44
73 Kjell Hilmgård AC Dart Club                           1   2 1 1 3   5 2   2 3 1 1 1 2 2 1 1 2         3/5 22 31.81 32 41
74 Sten Lindbom Pewter Tankard DC                           1     2 3 1 1 2 2 3 2 2 3   3 1 1               2/4 22 30.78 31 38
75 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart                           1       1           1                             22 26.67 26 32
76 Erik Åström Faster Annas DC                           1         2   1     1   1         1   1 1 1     3/7 22 33.6 33 43
77 Göran Åberg Dartbiten                           1           1 1 1 2   1 1   1     1             0/1 22 31.3 31 39
78 Jan‑Olof Westling Dartbiten                           1           1 1 1           1   1     1   3       22 35.3 37 43
79 Christer Johansson Engelen Dart                           1                                                 22 22 22 22
80 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart                             2 3 1 2 2 3 2 2 5   4   2 2     2 1       1   1/4 23 30.65 30.5 44
81 Conny Stålnacke No Name DC                             2 1 1   2   2   2 2 2     1 2 1   1           0/1 23 30.89 31 40
82 Björn Hellström Pewter Tankard DC                             2         1         1 1 1                       23 29.33 30.5 35
83 Anders Anstrell No Name DC                             1 1   1 1 1 1 1 1 2 3   1 2     1 1     1     1/2 23 32.11 32 43
84 Kjell Rovén Faster Annas DC                             1     2   1 3 3 2 4 2 2 1 1   1 1 1           1/1 23 31.68 32 40
85 Karin Fridlund No Name DC                             1       1     1                                 23 26.67 27 30
86 Pär Wilsson No Name DC                             1         2 1 1 2   1 2             1   1     2/3 23 32.08 31 43
87 Anders Salén AC Dart Club                               3         1   1 1 1                         1/2 24 28.14 29 33
88 Peter Isaksson Faster Annas DC                               2   2 1 3   1 1 4 1 2 1 1 1 3   1   1       2/4 24 32.2 32 42
89 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                               2     1                                       24 25 24 27
90 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC                               1 2 2 4 1   1       1   1       1 1         0/4 24 29.53 27 41
91 Tommie Svensson AC Dart Club                               1   1 1   1     2   1 2     1   1       1   0/2 24 33 33 44
92 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC                               1     1   2   2                               24 28.5 29 31
93 Niclas Hargerud Panta Rhei                               1     1   1 1             1                   24 29.4 29 37
94 Göran Bredström AC Dart Club                               1             1                 1             24 31.67 31 40
95 Ulf Mattsson Stollarne                                 1   2     1   1   2 1 2 1 1 1             5/8 25 33.08 34 39
96 Peter Skånberg 181 DC                                 1   1 1 2 5 3 2 2 1 2 2     1 2           1/2 25 32.24 31 40
97 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC                                 1   1               1                       25 29 27 35
98 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart                                 1       1       1                           25 29 29 33
99 Peter Fredriksson 181 DC                                 1                   1     1     1         0/1 25 34.75 36.5 41
100 Johan Ferenius Panta Rhei                                   1 3 4 2 5 2     3 1         1   1     1 3/5 26 31.38 30 45
101 Anders Hedén No Name DC                                   1 1 1 1   1   2 2 4 3   1   1 1   1     3/4 26 34.25 35 43
102 Karin Enlund Pewter Tankard DC                                   1 1 1   1 1 2           1 1   1 1 1     3/4 26 34.08 32 43
103 Rauli Nyberg 181 DC                                   1 1 1       1                 1           26 30.8 28 41
104 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart                                   1   2             2                     1/2 26 30.4 28 35
105 Reijo Hernekoski Strix Dart                                     1 1   1 1 2       2   3   1           1/3 27 33.83 34 40
106 Magdalena Kuhl No Name DC                                     1 1   1             1         1       1/1 27 32.8 30 42
107 Björn Karlsson Runby Dart                                     1     1 1         1   1 1       1   1 1/3 27 36.13 37 45
108 Marcus Hargerud Panta Rhei                                     1       1   1 1       1               1/2 27 32.6 33 38
109 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC                                     1         1   1     1 1               1/2 27 33.6 34 38
110 Helena Hedman Engelen Dart                                     1                     1               2/2 27 32.5 32.5 38
111 Magnus Göthe Dartbiten                                       2 1 1 1 1   1   2   1     1   2 1   8/13 28 35.21 35 44
112 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC                                       1 1 1 1 1     1                       28 30.83 30.5 35
113 Göran Wikander Strix Dart                                       1   2     1 1 1       1           1 0/2 28 34.25 33.5 45
114 Christer Svensson AC Dart Club                                       1   1         1                     0/1 28 31 30 35
115 Uno Edlund Engelen Dart                                         1 1 1 1 2     1                   3/5 29 32 32 36
116 Magnus Lidstedt Panta Rhei                                         1 1       1   1 1 1         1     0/1 29 35.29 36 43
117 Jonas Mattsson Dartbiten                                         1     1 1   1         1     1     1/4 29 35.33 34 43
118 Charlotte Olausson No Name DC                                         1     1                             29 30.5 30.5 32
119 Marek Repinski Pewter Tankard DC                                         1       1       1 1           1     29 36.2 37 44
120 Roine Walfridsson Stollarne                                         1                                 0/1 29 29 29 29
121 Erik Sundelius No Name DC                                           1   1 2     1       1 1     2   1/3 30 37 36 44
122 Håkan Johansson Dartbiten                                             1 1   1   1   1       1       1/1 31 35.5 35 42
123 Eva Norrgård Pewter Tankard DC                                             1   2 1 1 1 1 1 1       1     2/5 31 35.9 35.5 43
124 Hans Sondefors Stollarne                                               1   1 1 2     1         2   1/4 32 37.5 36 44
125 Johnny Tråvén Engelen Dart                                                 1       1       1     1   1/4 33 38.75 39 44
126 Catarina Ahlzén Strix Dart                                                   1                       0/2 34 34 34 34
127 Eva Lindgren Engelen Dart                                                     1                     2/2 35 35 35 35
128 Sofia Roshamn Runby Dart                                                       1                     36 36 36 36
129 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC                                                         1     1     1 1   2/7 37 41 41.5 44
130 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart                                                           1   1           0/1 38 39 39 40
131 Curt Klunder 181 DC                                                           1     2         1/1 38 40 41 41
132 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart                                                           1             1 0/2 38 41.5 41.5 45
133 Mats Reidius Pewter Tankard DC                                                             1     1       1/1 39 40.5 40.5 42
134 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC                                                                           1/2        
135 Göran Horn Pewter Tankard DC                                                                           0/1        


Kort Set ‑ Dubbel

Omg. 20
110324
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart           1         1 1  
2 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart           1           1  
3 Ronnie Kraft 181 DC           1             1
4 Anders E Skånberg 181 DC           1              
5 Kenth Österberg Engelen Dart                 1     3  
6 Johnny Tråvén Engelen Dart                 1        
7 Kenneth Biström Strix Dart                   1 2    
8 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart                   1   2 1
9 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                   1   2 1
10 Marcus Dahlin Strix Dart                   1      
11 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 2 3
12 Mikael Dammert Panta Rhei                     2 1  
13 Pär Linde Strix Dart                     2    
14 Kjell Hilmgård AC Dart Club                     1 1 3
15 Roger Centerström AC Dart Club                     1 1 1
16 Tommie Svensson AC Dart Club                     1 1  
17 Patrik Mattsson Dartbiten                     1 1  
18 Johan Ferenius Panta Rhei                     1 1  
19 Tomi Ilonen AC Dart Club                     1 1  
20 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 1  
21 Tony Strandberg Runby Dart                     1   1
22 Anders Johansson 181 DC                     1   1
23 Marko Hynninen Runby Dart                     1   1
24 Jari Virta Panta Rhei                     1    
25 Johan Wallin Panta Rhei                     1    
26 Anders Höglund Dartbiten                     1    
27 Peter Skånberg 181 DC                     1    
28 Marcus Hargerud Panta Rhei                     1    
29 Peter Berengren Engelen Dart                       2  
30 Anders Mars Panta Rhei                       1 3
31 Björn Carlén Panta Rhei                       1 3
32 Mikael Andersson Engelen Dart                       1  
33 Jan Westin No Name DC                       1  
34 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       1  
35 Angeli Holmberg No Name DC                       1  
36 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                       1  
37 Tony Lindsjö Faster Annas DC                         2
38 Roger Berengren Engelen Dart                         1
39 Roger Andersson AC Dart Club                         1
40 Johan Legerstam 181 DC                         1
41 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                         1
42 Patrik Edenbro 181 DC                         1
43 Johan Blüme 181 DC                         1
44 Christer Jansson Runby Dart                         1
45 Gustav Åström Faster Annas DC                         1
46 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                         1
47 Magnus Westman Faster Annas DC                         1
48 Kurt Nordlund Runby Dart                         1
49 Rauli Nyberg 181 DC                         1
50 Helena Hedman Engelen Dart                         1


Outstanding Player ‑ Singel

Omg. 20
110324
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 20 18 2 71 54 17 99 4 1 120 10 18 18.88 0.95 19.06 1.39 1.02 20.45
2 Tony Lindsjö Faster Annas DC 19 15 4 78 51 27 81 2     7 16 17.04 0.85 16.22 1.04 0.91 17.26
3 Sören Mellstrand Dartbiten 18 14 4 68 49 19 84 1     12 18 18.41 0.88 15.91 1.24 0.95 17.15
4 Mikael Dammert Panta Rhei 17 15 2 57 47 10 88 1     4 14 18.38 0.91 15.4 1.54 1 16.94
5 Jari Virta Panta Rhei 20 15 5 75 48 27 71 1     6 16 16.79 0.79 15.7 0.95 0.83 16.65
6 Christer Jansson Runby Dart 19 15 4 69 48 21 67   1 119 4 20 16.79 0.81 15.39 0.97 0.86 16.36
7 Kenneth Ringström Stollarne 19 14 5 78 48 30 50   1 134 7 14 17.36 0.82 15.52 0.64 0.85 16.16
8 Marcus Dahlin Strix Dart 19 15 4 71 50 21 55 1     1 17 15.87 0.8 15.25 0.77 0.84 16.02
9 Per Wallensteen Stollarne 18 15 3 71 48 23 63       2 20 16.17 0.83 15 0.89 0.88 15.89
10 Mikael Andersson Engelen Dart 20 14 6 83 51 32 72 1 1 118 1 20 16.21 0.74 14.89 0.87 0.79 15.76
11 Patrik Mattsson Dartbiten 20 13 7 84 49 35 70 1 1 118 6 17 16.84 0.74 14.71 0.83 0.78 15.54
12 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 17 14 3 68 47 21 71       3 18 16.73 0.85 14.43 1.04 0.91 15.47
13 Kenneth Biström Strix Dart 19 13 6 74 47 27 73   1 121 6 16 18.37 0.76 14.44 0.99 0.81 15.43
14 Anders Mars Panta Rhei 19 13 6 74 47 27 82       4 17 17.43 0.74 13.98 1.11 0.79 15.09
15 Christer Tvärnstedt 181 DC 18 14 4 69 46 23 51       1 21 16.4 0.78 14.04 0.74 0.82 14.78
16 Kjell Clegarp Stollarne 19 13 6 77 42 35 64   2 137 3 17 16.76 0.72 13.66 0.83 0.76 14.49
17 Roger Centerström AC Dart Club 19 12 7 80 45 35 55       1 20 16.2 0.67 12.72 0.69 0.71 13.41
18 Marko Hynninen Runby Dart 19 12 7 68 40 28 52       1 20 16.32 0.64 12.12 0.76 0.68 12.88
19 Björn Carlén Panta Rhei 19 10 9 78 43 35 73       2 20 16.53 0.6 11.4 0.94 0.65 12.34
20 Anders E Skånberg 181 DC 16 10 6 58 36 22 58 1     5 18 17.44 0.69 11.05 1 0.75 12.05
21 Peter Berengren Engelen Dart 13 11 2 47 35 12 46 1     1 21 16.42 0.85 11.02 0.98 0.92 12
22 Kenth Österberg Engelen Dart 18 10 8 68 40 28 39       2 19 15.46 0.61 11.04 0.57 0.65 11.61
23 Johan Legerstam 181 DC 15 10 5 52 34 18 60 1     2 19 17.74 0.69 10.42 1.15 0.77 11.57
24 Roger Berengren Engelen Dart 11 9 2 41 30 11 57 1     8 16 19.47 0.93 10.18 1.39 1.05 11.57
25 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 13 11 2 50 33 17 34       1 21 16.7 0.82 10.68 0.68 0.87 11.36
26 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 19 10 9 70 37 33 55       1 21 15.59 0.56 10.56 0.79 0.6 11.35
27 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 9 9 0 33 27 6 46       8 16 19.74 1.08 9.69 1.39 1.23 11.08
28 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 16 9 7 63 35 28 47 3 1 115   23 15.36 0.63 10.05 0.75 0.67 10.8
29 Jan Westin No Name DC 19 9 10 78 36 42 50       2 19 14.87 0.52 9.96 0.64 0.56 10.6
30 Gustav Åström Faster Annas DC 19 9 10 78 37 41 43 1       22 14.97 0.52 9.94 0.55 0.55 10.49
31 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 20 8 12 80 38 42 68       1 20 15.87 0.47 9.48 0.85 0.52 10.33
32 Benny Lundqvist Strix Dart 16 9 7 63 34 29 43       1 21 14.98 0.6 9.6 0.68 0.64 10.28
33 Per Eriksson Runby Dart 16 9 7 59 32 27 39 1     2 16 14.67 0.6 9.61 0.66 0.64 10.27
34 Anders Höglund Dartbiten 15 9 6 54 33 21 23       2 20 16.08 0.64 9.6 0.43 0.67 10.03
35 Roger Andersson AC Dart Club 19 9 10 74 35 39 30         22 15.32 0.51 9.6 0.41 0.53 10.01
36 Johan Wallin Panta Rhei 15 8 7 63 34 29 53       2 21 15.69 0.61 9.12 0.84 0.66 9.96
37 Anders Johansson 181 DC 14 9 5 57 31 26 36       1 20 15.74 0.66 9.24 0.63 0.71 9.87
38 Lars Clavering Stollarne 18 8 10 73 37 36 35       1 21 14.89 0.52 9.36 0.48 0.55 9.84
39 Fredrik Sivertsson Dartbiten 14 8 6 61 32 29 47 1     2 20 15.44 0.64 8.98 0.77 0.7 9.75
40 Kjell Hilmgård AC Dart Club 18 8 10 74 34 40 41         22 15.2 0.49 8.88 0.55 0.52 9.43
41 Patrik Edenbro 181 DC 17 8 9 62 32 30 30   1 125   22 14.84 0.52 8.89 0.48 0.55 9.37
42 Thomas Holmberg Faster Annas DC 18 8 10 69 31 38 35 1     1 20 14.6 0.49 8.74 0.51 0.51 9.25
43 Johan Ferenius Panta Rhei 13 8 5 48 27 21 32   1 160   26 14.79 0.65 8.44 0.67 0.7 9.11
44 Bengt Nygren Strix Dart 13 8 5 49 29 20 34       1 21 16.58 0.65 8.4 0.69 0.7 9.09
45 Ronnie Kraft 181 DC 10 7 3 38 26 12 36       1 20 17.33 0.74 7.44 0.95 0.84 8.39
46 Peter Skånberg 181 DC 11 8 3 44 26 18 19         25 14.6 0.72 7.92 0.43 0.76 8.35
47 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 19 7 12 74 29 45 40         22 15.12 0.4 7.68 0.54 0.43 8.22
48 Tony Strandberg Runby Dart 15 6 9 60 29 31 48       1 19 16.3 0.48 7.2 0.8 0.53 8
49 Nicklas Svartengren AC Dart Club 18 6 12 69 27 42 47   1 122   22 15.55 0.39 7.09 0.68 0.43 7.77
50 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
51 Angelica Åhman No Name DC 9 7 2 33 21 12 23       2 16 16.04 0.78 6.99 0.7 0.85 7.69
52 Mats Lundroth Faster Annas DC 12 5 7 48 24 24 46       4 18 16.47 0.53 6.39 0.96 0.61 7.35
53 Kjell Rovén Faster Annas DC 15 6 9 60 26 34 35         23 15.28 0.45 6.72 0.58 0.49 7.3
54 Magnus Göthe Dartbiten 15 7 8 54 22 32 25         28 12.52 0.46 6.84 0.46 0.49 7.3
55 Johan Blüme 181 DC 10 6 4 39 21 18 26       1 21 16.51 0.62 6.24 0.67 0.69 6.91
56 Jorma Virtanen Engelen Dart 17 5 12 66 24 42 36 1     1 18 14.88 0.36 6.13 0.55 0.39 6.68
57 Pär Linde Strix Dart 14 5 9 59 26 33 23       1 21 13.39 0.45 6.24 0.39 0.47 6.63
58 Markus Karlsson No Name DC 17 5 12 65 23 42 29 1     2 19 14.32 0.36 6.1 0.45 0.39 6.55
59 Lars Sundberg Stollarne 15 5 10 56 23 33 30 1     1 17 14.74 0.4 6.01 0.54 0.44 6.55
60 Anders Anstrell No Name DC 13 6 7 46 20 26 22         23 14.46 0.46 6 0.48 0.5 6.48
61 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 7 5 2 24 16 8 26 1     2 18 17.14 0.76 5.29 1.08 0.91 6.37
62 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 6 5 1 21 16 5 18 1     2 18 18.03 0.88 5.29 0.86 1.02 6.15
63 Anders Hedén No Name DC 13 5 8 53 23 30 19         26 14.03 0.44 5.76 0.36 0.47 6.12
64 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
65 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 12 5 7 43 17 26 34       1 21 16.73 0.43 5.16 0.79 0.5 5.95
66 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 4 6 38 17 21 29       2 21 16.26 0.47 4.68 0.76 0.54 5.44
67 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
68 Conny Stålnacke No Name DC 12 4 8 46 19 27 31         23 15.59 0.39 4.68 0.67 0.45 5.35
69 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
70 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
71 Tony Brolin Strix Dart 8 3 5 34 17 17 23       2 17 15.46 0.51 4.11 0.68 0.6 4.79
72 Pär Wilsson No Name DC 13 4 9 47 14 33 18         23 13.65 0.31 4.08 0.38 0.34 4.46
73 Kurt Nordlund Runby Dart 4 3 1 13 10 3 16       1 20 16.17 0.78 3.12 1.23 1.09 4.35
74 Ulf Mattsson Stollarne 15 3 12 57 18 39 20         25 13.47 0.26 3.96 0.35 0.29 4.31
75 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 6 3 3 23 12 11 17       1 18 15.03 0.57 3.39 0.74 0.69 4.13
76 Göran Åberg Dartbiten 8 3 5 27 10 17 28         22 15.03 0.38 3 1.04 0.5 4.04
77 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
78 Reijo Hernekoski Strix Dart 13 3 10 47 13 34 18         27 13.75 0.26 3.36 0.38 0.29 3.74
79 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
80 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 13 8 5 16       2 21 19.67 0.8 2.4 1.23 1.21 3.63
81 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 17 2 15 62 15 47 33         24 14.88 0.18 3 0.53 0.21 3.53
82 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
83 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 3 2 22 10 12 9         22 13.74 0.6 3 0.41 0.68 3.41
84 Mikael Lundberg Panta Rhei 4 2 2 16 8 8 13       2 17 17.1 0.61 2.43 0.81 0.81 3.24
85 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
86 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
87 Erik Åström Faster Annas DC 13 2 11 50 13 37 14         22 13.66 0.21 2.76 0.28 0.23 3.04
88 Uno Edlund Engelen Dart 9 2 7 35 10 25 18         29 13.55 0.27 2.4 0.51 0.32 2.91
89 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 15 2 13 52 12 40 12         31 12.6 0.18 2.64 0.23 0.19 2.87
90 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
91 Johan Eriksson Runby Dart 9 2 7 32 9 23 12       1 19 14.5 0.27 2.4 0.38 0.31 2.77
92 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 2 0 8 6 2 5 2       26 14.55 1.06 2.12 0.63 1.37 2.75
93 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
94 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
95 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
96 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
97 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
98 Karin Enlund Pewter Tankard DC 18 1 17 67 15 52 15         26 13.4 0.13 2.4 0.22 0.15 2.62
99 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
100 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 2 3 20 7 13 9         29 13.06 0.41 2.04 0.45 0.5 2.49
101 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
102 Hans Sondefors Stollarne 8 2 6 29 9 20 1         32 12.24 0.29 2.28 0.03 0.29 2.31
103 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
104 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
105 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
106 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
107 Erik Sundelius No Name DC 9 1 8 36 10 26 9         30 12.84 0.2 1.8 0.25 0.23 2.05
108 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
109 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
110 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
111 Håkan Johansson Dartbiten 8 1 7 30 7 23 11         31 13.3 0.18 1.44 0.37 0.23 1.81
112 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
113 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
114 Anders Salén AC Dart Club 7 1 6 28 8 20 5         24 14.48 0.22 1.56 0.18 0.25 1.74
115 Peter Fredriksson 181 DC 3 1 2 11 4 7 6 1       25 13.49 0.39 1.18 0.55 0.58 1.73
116 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
117 Marek Repinski Pewter Tankard DC 5 1 4 19 5 14 5         29 13.75 0.24 1.2 0.26 0.29 1.46
118 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
119 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
120 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
121 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
122 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
123 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
124 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 14 0 14 48 6 42 16         37 12.72 0.05 0.72 0.33 0.08 1.05
125 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
126 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
127 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
128 Christer Johansson Engelen Dart 1 0 1 4 1 3 3         22 18.5 0.12 0.12 0.75 0.87 0.87
129 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
130 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
131 Catarina Ahlzén Strix Dart 5 0 5 16 1 15 5         34 11.94 0.02 0.12 0.31 0.09 0.43
132 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
133 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
134 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
135 Göran Horn Pewter Tankard DC 6 0 6 18 0 18 4           12.27 0 0 0.22 0.04 0.22
136 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
137 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0


Outstanding Player ‑ Dubbel

Omg. 20
110324
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 20 17 3 78 55 23 1 1 130 7 19 0.9 17.99
2 Kenneth Biström Strix Dart 19 15 4 73 50 23 1     3 18 0.82 15.49
3 Kjell Hilmgård AC Dart Club 18 15 3 73 49 24       5 19 0.86 15.48
4 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 20 13 7 82 52 30   1 112 2 14 0.73 14.58
5 Björn Carlén Panta Rhei 18 13 5 70 46 24       4 20 0.77 13.8
6 Patrik Mattsson Dartbiten 20 13 7 80 46 34       2 19 0.68 13.56
7 Kenneth Ringström Stollarne 19 13 6 78 47 31           0.71 13.44
8 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 17 12 5 68 43 25   1 127 4 18 0.77 13.12
9 Marko Hynninen Runby Dart 19 13 6 67 42 25       2 19 0.69 13.08
10 Sören Mellstrand Dartbiten 18 12 6 72 43 29   1 160     0.71 12.76
11 Mikael Dammert Panta Rhei 17 12 5 75 42 33 1     3 19 0.75 12.7
12 Kjell Clegarp Stollarne 19 12 7 76 44 32           0.66 12.48
13 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 16 12 4 69 43 26 1         0.78 12.46
14 Tony Lindsjö Faster Annas DC 19 12 7 66 37 29 1     2 21 0.63 11.98
15 Anders Mars Panta Rhei 18 10 8 69 41 28 1     4 20 0.64 11.5
16 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 19 11 8 69 39 30   1 117     0.6 11.43
17 Roger Andersson AC Dart Club 19 11 8 72 39 33       1 21 0.6 11.4
18 Anders E Skånberg 181 DC 15 11 4 58 37 21       1 14 0.75 11.31
19 Tony Strandberg Runby Dart 15 11 4 56 37 19       2 19 0.75 11.28
20 Mikael Andersson Engelen Dart 20 10 10 80 42 38       1 20 0.56 11.16
21 Anders Höglund Dartbiten 15 11 4 59 36 23 1     1 19 0.74 11.14
22 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 13 10 3 48 34 14       3 14 0.81 10.59
23 Anders Johansson 181 DC 17 10 7 69 34 35   1 117 2 19 0.62 10.47
24 Göran Wikander Strix Dart 16 10 6 68 36 32           0.65 10.32
25 Johan Legerstam 181 DC 14 10 4 54 35 19       1 21 0.74 10.32
26 Jari Virta Panta Rhei 20 9 11 75 37 38       1 19 0.5 9.96
27 Christer Jansson Runby Dart 19 10 9 68 31 37 1     1 21 0.52 9.94
28 Pär Linde Strix Dart 15 9 6 61 35 26       2 19 0.66 9.84
29 Bengt Nygren Strix Dart 14 9 5 60 33 27   1 153     0.7 9.76
30 Fredrik Sivertsson Dartbiten 14 10 4 51 30 21       1 20 0.69 9.72
31 Christer Tvärnstedt 181 DC 15 9 6 57 35 22           0.64 9.6
32 Kenth Österberg Engelen Dart 17 7 10 72 37 35       4 17 0.54 9.15
33 Per Wallensteen Stollarne 16 8 8 67 35 32 1         0.57 9.1
34 Marcus Dahlin Strix Dart 17 8 9 66 34 32       1 18 0.53 9.03
35 Nicklas Svartengren AC Dart Club 17 8 9 70 35 35           0.53 9
36 Roger Centerström AC Dart Club 19 8 11 70 32 38       3 19 0.47 9
37 Gustav Åström Faster Annas DC 18 8 10 69 31 38       1 21 0.48 8.64
38 Patrik Edenbro 181 DC 16 8 8 63 31 32       1 21 0.54 8.64
39 Johan Wallin Panta Rhei 14 8 6 56 31 25       1 19 0.62 8.64
40 Jan Westin No Name DC 20 7 13 76 33 43       1 20 0.41 8.28
41 Thomas Holmberg Faster Annas DC 17 8 9 62 29 33           0.49 8.28
42 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 8 1 35 26 9       2 19 0.91 8.16
43 Per Eriksson Runby Dart 16 8 8 56 24 32           0.48 7.68
44 Ulf Jonnarth Engelen Dart 15 7 8 57 29 28           0.51 7.68
45 Kjell Rovén Faster Annas DC 16 7 9 61 28 33           0.47 7.56
46 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 9 7 2 30 22 8 1     4 18 0.83 7.45
47 Roger Berengren Engelen Dart 10 7 3 41 26 15       1 21 0.74 7.44
48 Mats Lundroth Faster Annas DC 12 7 5 44 26 18 1         0.62 7.42
49 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 46 26 20           0.61 7.32
50 Magnus Göthe Dartbiten 15 7 8 58 26 32           0.49 7.32
51 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 18 7 11 65 25 40 1         0.41 7.3
52 Anders Hedén No Name DC 15 7 8 55 25 30           0.48 7.2
53 Peter Skånberg 181 DC 13 6 7 56 27 29       1 19 0.54 6.96
54 Ulf Mattsson Stollarne 17 6 11 68 28 40           0.41 6.96
55 Helena Hedman Engelen Dart 14 6 8 56 26 30       1 21 0.49 6.84
56 Peter Berengren Engelen Dart 13 6 7 50 24 26       2 20 0.52 6.72
57 Jorma Virtanen Engelen Dart 15 6 9 57 25 32           0.44 6.6
58 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 6 4 37 22 15       1 20 0.64 6.36
59 Anders Anstrell No Name DC 13 6 7 49 23 26           0.49 6.36
60 Lars Sundberg Stollarne 14 5 9 56 25 31           0.43 6
61 Johan Ferenius Panta Rhei 15 5 10 57 23 34       2 19 0.4 6
62 Lars Clavering Stollarne 16 5 11 65 25 40           0.38 6
63 Anders Salén AC Dart Club 8 6 2 30 20 10           0.75 6
64 Mikael Höglund Dartbiten 8 6 2 33 19 14           0.73 5.88
65 Conny Stålnacke No Name DC 11 5 6 50 23 27           0.52 5.76
66 Angelica Åhman No Name DC 9 5 4 38 21 17           0.61 5.52
67 Johan Blüme 181 DC 9 5 4 32 18 14       1 21 0.59 5.28
68 Pär Wilsson No Name DC 15 5 10 55 19 36           0.35 5.28
69 Ronnie Kraft 181 DC 8 5 3 27 15 12       2 14 0.65 5.19
70 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 6 5 1 23 16 7       1 21 0.84 5.04
71 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 5 0 25 15 10           0.96 4.8
72 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 7 4 3 29 17 12       1 21 0.65 4.56
73 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 17 4 13 62 18 44           0.27 4.56
74 Björn Karlsson Runby Dart 15 4 11 53 17 36           0.3 4.44
75 Curt Klunder 181 DC 6 4 2 25 15 10           0.7 4.2
76 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 48 18 30       2 19 0.35 4.2
77 Göran Åberg Dartbiten 8 4 4 33 14 19           0.51 4.08
78 Erik Åström Faster Annas DC 13 3 10 50 17 33           0.3 3.84
79 Benny Lundqvist Strix Dart 12 3 9 47 16 31           0.31 3.72
80 Karin Enlund Pewter Tankard DC 15 3 12 55 16 39           0.25 3.72
81 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 16 3 13 58 16 42           0.23 3.72
82 Tony Brolin Strix Dart 8 3 5 35 16 19           0.46 3.72
83 Markus Karlsson No Name DC 13 2 11 49 15 34           0.23 3
84 Peter Fredriksson 181 DC 5 3 2 19 10 9           0.6 3
85 Håkan Johansson Dartbiten 8 2 6 36 14 22           0.36 2.88
86 Reijo Hernekoski Strix Dart 9 2 7 35 13 22           0.31 2.76
87 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 11 6 5           0.63 2.52
88 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 2 3 22 10 12 1         0.5 2.5
89 Kurt Nordlund Runby Dart 4 2 2 18 9 9       1 21 0.6 2.4
90 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 2 3 18 8 10       1 17 0.46 2.31
91 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 6 2 4 22 9 13           0.38 2.28
92 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 2 1 13 7 6       2 19 0.76 2.28
93 Mikael Lundberg Panta Rhei 4 2 2 14 8 6           0.54 2.16
94 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 16 1 15 60 13 47           0.14 2.16
95 Roine Walfridsson Stollarne 7 2 5 26 8 18           0.31 2.16
96 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 12 7 5           0.68 2.04
97 Magnus Andersson Runby Dart 5 2 3 18 7 11           0.41 2.04
98 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 8 6 2       1 21 1.02 2.04
99 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
100 Erik Sundelius No Name DC 10 1 9 40 11 29           0.19 1.92
101 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 7 6 1           0.96 1.92
102 Eva Lindgren Engelen Dart 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
103 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 2 1 13 6 7           0.64 1.92
104 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 12 1 11 45 10 35 1         0.16 1.9
105 Angeli Holmberg No Name DC 7 1 6 28 9 19       1 20 0.26 1.8
106 Uno Edlund Engelen Dart 5 1 4 20 8 12           0.31 1.56
107 Hans Sondefors Stollarne 10 1 9 37 8 29           0.16 1.56
108 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 8 24           0.17 1.56
109 Catarina Ahlzén Strix Dart 6 1 5 23 7 16           0.24 1.44
110 Marek Repinski Pewter Tankard DC 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
111 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
112 Magdalena Kuhl No Name DC 2 1 1 9 5 4           0.6 1.2
113 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
114 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
115 Johan Eriksson Runby Dart 7 1 6 22 4 18           0.15 1.08
116 Rauli Nyberg 181 DC 2 1 1 8 3 5       1 21 0.54 1.08
117 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 1 1 9 4 5           0.54 1.08
118 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
119 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
120 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
121 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
122 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 7 3 4           0.48 0.96
123 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
124 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
125 Madelena Winnersjö Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
126 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
127 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
128 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 0 3 15 6 9       1 19 0.28 0.84
129 Göran Horn Pewter Tankard DC 6 0 6 23 5 18           0.1 0.6
130 Christer Johansson Engelen Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
131 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
132 Karin Fridlund No Name DC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
133 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
134 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
135 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
136 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 0 2 6 0 6           0 0
137 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
138 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 20
110324
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Kenneth Ringström Stollarne 7 6 1 26 19 7
2 Roger Berengren Engelen Dart 4 4 0 14 12 2
3 Mikael Dammert Panta Rhei 6 5 1 24 15 9
4 Peter Berengren Engelen Dart 3 3 0 12 9 3
5 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 3 3 0 13 9 4
6 Kenth Österberg Engelen Dart 5 4 1 19 12 7
7 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 6 6 0
8 Anders Höglund Dartbiten 2 2 0 9 6 3
9 Jari Virta Panta Rhei 4 3 1 17 10 7
10 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 12 8 4
11 Tony Strandberg Runby Dart 3 2 1 12 7 5
12 Johan Blüme 181 DC 1 1 0 4 3 1
13 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1
14 Björn Carlén Panta Rhei 3 2 1 10 6 4
15 Johan Ferenius Panta Rhei 1 1 0 4 3 1
16 Mikael Andersson Engelen Dart 3 2 1 12 7 5
17 Leif Hörnström Engelen Dart 1 1 0 4 3 1
18 Pär Wilsson No Name DC 1 1 0 4 3 1
19 Christer Jansson Runby Dart 1 1 0 4 3 1
20 Mikael Lundberg Panta Rhei 1 1 0 5 3 2
21 Kjell Clegarp Stollarne 3 2 1 13 7 6
22 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
23 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 6 5
24 Ronnie Kraft 181 DC 1 1 0 5 3 2
25 Nicklas Svartengren AC Dart Club 1 1 0 5 3 2
26 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
27 Gustav Åström Faster Annas DC 1 1 0 5 3 2
28 Conny Stålnacke No Name DC 3 2 1 12 6 6
29 Kenneth Biström Strix Dart 4 2 2 16 9 7
30 Lars Sundberg Stollarne 2 1 1 8 5 3
31 Marcus Dahlin Strix Dart 4 2 2 16 9 7
32 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
33 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
34 Sören Mellstrand Dartbiten 6 3 3 27 14 13
35 Kurt Nordlund Runby Dart 2 1 1 7 4 3
36 Roger Centerström AC Dart Club 4 2