Stockholms Dartförbund 2010/2011
Division 3A ‑ Omgång 17 ‑ 110224



Tabell Division 3A

Omg. 17
110224
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Märsta/Arlanda Dart 17 13 2 2 +45 +112 28
2 Panta Rhei 17 13 2 2 +38 +117 28
3 181 DC 17 11 1 5 +26 +65 23
4 Stollarne 17 7 6 4 +9 +7 20
5 AC Dart Club 17 8 3 6 +11 +16 19
6 Engelen Dart 17 6 6 5 +7 +27 18
7 Faster Annas DC 17 7 2 8 +3 ‑1 16
8 Dartbiten 17 6 4 7 +2 ‑1 16
9 Runby Dart 17 7 0 10 ‑4 ‑17 14
10 Strix Dart 17 3 4 10 ‑19 ‑12 10
11 No Name DC 17 3 3 11 ‑35 ‑93 9
12 Pewter Tankard DC 17 1 1 15 ‑83 ‑220 3
 
Lagmatch ‑ Omg. 17 ‑ 110224 Match Set Poäng
Stollarne No Name DC 6‑4 23‑15 2‑0
181 DC Dartbiten 6‑3 23‑12 2‑0
Pewter Tankard DC Faster Annas DC 2‑7 11‑23 0‑2
Runby Dart Märsta/Arlanda Dart 4‑6 16‑23 0‑2
AC Dart Club Strix Dart 5‑5 20‑20 1‑1
Engelen Dart Panta Rhei 5‑5 18‑17 1‑1
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Pilsnitt    Kort Set: Singel  Dubbel    Hög Utgång: Totalt    180 kast: Totalt    Lag: Totalt
Pilsnitt: Singel  Match  Utgång: Singel  Dubbel
Outstanding Player: Singel  Dubbel  Totalt --- Avgörande Dubbel --- Snitt: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3A omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Nästa
Spelschema Division 3A  Jämför lag  Topp 3  Topp 20 --- Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag


Stollarne ‑ No Name DC   6 ‑ 4   (23 ‑ 15)

Omg. 17
110224
Stollarne Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång No Name DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1063 Hans Sondefors  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2112 Jan Westin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
584 Lars Clavering         861 Anders Anstrell         0 ‑ 0.96
2 : S1 1063 Hans Sondefors 36
0
36
155
32
0
45
100
36
32
          2112 Jan Westin 33
40
37
0
30
9
45
55
36
0
1         2 ‑ 3 11.99 ‑ 13.27 0.24 ‑ 0.96
3 : S2 584 Lars Clavering 39
0
25
0
39
2
28
0
 
 
4         861 Anders Anstrell 39
3
24
169
40
0
27
2
 
 
1         3 ‑ 1 15.28 ‑ 14.08 0.96 ‑ 0.12
4 : D2 1064 Ulf Mattsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          4011 Angelica Åhman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
1070 Per Wallensteen         704 Conny Stålnacke         0.24 ‑ 0.96
5 : S3 1064 Ulf Mattsson 39
48
21
162
45
36
18
327
 
 
          4011 Angelica Åhman 40
0
20
0
45
2
16
0
 
 
4         1 ‑ 3 11.63 ‑ 16.55 0.12 ‑ 1.23
6 : S4 1070 Per Wallensteen 28
0
27
0
25
0
 
 
 
 
4         704 Conny Stålnacke 27
4
27
66
24
40
 
 
 
 
2         3 ‑ 0 18.79 ‑ 17.86 0.96 ‑ 0
7 : D3 600 Kenneth Ringström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1645 Pär Wilsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
1255 Lars Sundberg         1682 Erik Sundelius         0.96 ‑ 0
8 : S5 600 Kenneth Ringström 25
0
18
176
25
0
45
2
24
0
2         893 Markus Karlsson 24
239
19
0
24
263
45
2
21
100
3         3 ‑ 2 16.99 ‑ 14.29 0.96 ‑ 0.36
9 : S6 1255 Lars Sundberg 38
0
33
0
29
0
 
 
 
 
2         1645 Pär Wilsson 39
2
30
110
30
41
 
 
 
 
2         3 ‑ 0 15.03 ‑ 13.64 0.96 ‑ 0
10 : AD 600 Kenneth Ringström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2112 Jan Westin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0    
1255 Lars Sundberg         704 Conny Stålnacke          
      12       3 13     6 ‑ 4
(23 ‑ 15)
14.53 ‑ 14.66 6.6 ‑ 6.51


181 DC ‑ Dartbiten   6 ‑ 3   (23 ‑ 12)

Omg. 17
110224
181 DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Dartbiten Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1343 Johan Legerstam 21  
 
 
 
 
 
 
 
          2041 Sören Mellstrand  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   1.08 ‑ 0
1333 Patrik Edenbro         1011 Göran Åberg         1.08 ‑ 0
2 : S1 1343 Johan Legerstam 33
5
22
0
26
0
21
152
18
72
6         2041 Sören Mellstrand 33
0
24
20
24
40
23
0
18
0
9         2 ‑ 3 18.97 ‑ 20.04 0.24 ‑ 1.11
3 : S2 1333 Patrik Edenbro 32
0
35
0
30
0
 
 
 
 
1         1011 Göran Åberg 33
20
33
10
30
8
 
 
 
 
4         3 ‑ 0 15.49 ‑ 15.26 0.96 ‑ 0
4 : D2 6043 Christer Tvärnstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          758 Mikael Höglund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
1349 Ronnie Kraft         2115 Magnus Göthe         0.96 ‑ 0
5 : S3 6043 Christer Tvärnstedt 24
0
33
10
41
0
30
0
 
 
3         758 Mikael Höglund 24
152
33
0
42
20
27
39
 
 
2         3 ‑ 1 15.58 ‑ 14.23 0.96 ‑ 0.12
6 : S4 1349 Ronnie Kraft 40
0
23
0
28
0
 
 
 
 
3         2115 Magnus Göthe 39
20
24
125
27
146
 
 
 
 
          3 ‑ 0 16.52 ‑ 13.47 0.96 ‑ 0
7 : D3 2556 Anders Johansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          6625 Patrik Mattsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
697 Anders E Skånberg         757 Anders Höglund         0.96 ‑ 0.24
8 : S5 2556 Anders Johansson 25
0
27
66
38
0
30
4
33
8
4         6625 Patrik Mattsson 24
176
29
0
36
36
32
0
33
0
2         2 ‑ 3 15.86 ‑ 14.89 0.24 ‑ 0.96
9 : S6 697 Anders E Skånberg 24
4
24
16
23
0
27
36
 
 
8         757 Anders Höglund 26
0
23
0
24
16
27
0
 
 
2         1 ‑ 3 19.88 ‑ 19.88 0.12 ‑ 0.96
    1 25       1 19     6 ‑ 3
(23 ‑ 12)
16.96 ‑ 16.27 9.48 ‑ 3.63


Pewter Tankard DC ‑ Faster Annas DC   2 ‑ 7   (11 ‑ 23)

Omg. 17
110224
Pewter Tankard DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Faster Annas DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 2303 Linda M Norrgård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1062 Göran Horn         5724 Mats Lundroth         0 ‑ 0.96
2 : S1 2303 Linda M Norrgård 33
40
39
38
24
174
 
 
 
 
          2639 Tony Lindsjö 32
0
40
0
22
0
 
 
 
 
1         0 ‑ 3 13.03 ‑ 15.99 0 ‑ 0.96
3 : S2 1062 Göran Horn 21
288
39
32
30
178
 
 
 
 
          5724 Mats Lundroth 24
0
38
0
32
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 11.17 ‑ 15.99 0 ‑ 0.96
4 : D2 1513 Gunnar Ljungqvist  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1       1617 Gustav Åström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.34 ‑ 0.96
1575 Marek Repinski         507 Kjell Rovén         0.24 ‑ 0.96
5 : S3 1513 Gunnar Ljungqvist 39
6
31
0
41
0
26
0
 
 
          1617 Gustav Åström 41
0
30
40
42
24
24
133
 
 
1 1       3 ‑ 1 14.58 ‑ 13.19 0.96 ‑ 0.22
6 : S4 1575 Marek Repinski 33
54
38
0
29
0
33
12
36
32
2         507 Kjell Rovén 33
0
39
40
27
61
35
0
36
0
3         2 ‑ 3 14.24 ‑ 14.14 0.24 ‑ 0.96
7 : D3 4365 Kenth Högstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1374 Thomas Holmberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
2625 Karin Enlund         1137 Lars‑Göran Stenqvist         0 ‑ 0.96
8 : S5 2625 Karin Enlund 21
138
30
0
36
96
24
213
 
 
1         1374 Thomas Holmberg 20
0
30
4
36
0
26
0
 
 
5 1       1 ‑ 3 14.03 ‑ 17.86 0.12 ‑ 1.18
9 : S6 4365 Kenth Högstedt 27
76
40
0
27
0
41
0
 
 
1         1137 Lars‑Göran Stenqvist 30
0
39
5
27
76
39
2
 
 
5         3 ‑ 1 14.28 ‑ 14.23 0.96 ‑ 0.12
      4 1     1 17 2   2 ‑ 7
(11 ‑ 23)
13.75 ‑ 15.01 2.86 ‑ 10.16


Runby Dart ‑ Märsta/Arlanda Dart   4 ‑ 6   (16 ‑ 23)

Omg. 17
110224
Runby Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Märsta/Arlanda Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1478 Björn Karlsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          6084 Patrik Bergfasth  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
2017 Daniel Nelson‑Tomisic         1529 Marko Impola         0 ‑ 0.96
2 : S1 1619 Johan Eriksson 24
36
24
121
30
0
19
0
29
0
4         6084 Patrik Bergfasth 24
0
26
0
27
60
21
48
27
12
8         3 ‑ 2 18.63 ‑ 19.08 1.08 ‑ 0.24
3 : S2 2017 Daniel Nelson‑Tomisic 27
8
28
0
27
5
21
40
 
 
6         1529 Marko Impola 30
0
27
28
28
0
20
0
 
 
8         1 ‑ 3 18.94 ‑ 18.82 0.12 ‑ 1.08
4 : D2 653 Christer Jansson 21  
 
 
 
 
 
 
 
          1541 Mats Pettersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   1.08 ‑ 0.24
924 Kurt Nordlund         1222 Torbjörn Stjernström         1.08 ‑ 0.24
5 : S3 653 Christer Jansson 27
16
26
0
28
0
29
0
 
 
4         1541 Mats Pettersson 28
0
24
167
30
4
27
136
 
 
2 1       3 ‑ 1 18.07 ‑ 15.57 0.96 ‑ 0.22
6 : S4 924 Kurt Nordlund 24
20
24
35
20
0
18
132
 
 
6         1222 Torbjörn Stjernström 24
0
27
0
18
75
19
0
 
 
7         1 ‑ 3 21.13 ‑ 21.92 0.24 ‑ 1.08
7 : D3 523 Tony Strandberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          414 Sebastian Hagelin 21  
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 1.08
1300 Marko Hynninen         2543 Stefan Ask         0 ‑ 1.08
8 : S5 523 Tony Strandberg 45
8
35
0
30
0
 
 
 
 
1         2543 Stefan Ask 45
2
36
2
27
10
 
 
 
 
3         3 ‑ 0 13.59 ‑ 13.79 0.96 ‑ 0
9 : S6 1300 Marko Hynninen 28
0
24
65
30
15
21
280
 
 
1         414 Sebastian Hagelin 30
4
24
0
33
0
20
0
 
 
7         1 ‑ 3 15.96 ‑ 18.69 0.12 ‑ 1.08
10 : AD 924 Kurt Nordlund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          414 Sebastian Hagelin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3    
523 Tony Strandberg         1222 Torbjörn Stjernström          
    3 22       4 35 1   4 ‑ 6
(16 ‑ 23)
17.62 ‑ 17.88 5.64 ‑ 8.26


AC Dart Club ‑ Strix Dart   5 ‑ 5   (20 ‑ 20)

Omg. 17
110224
AC Dart Club Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Strix Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1079 Raymond Spetz 19  
 
 
 
 
 
 
 
          1056 Bengt Nygren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   1.08 ‑ 0.24
345 Kjell Hilmgård         1061 Göran Wikander         1.08 ‑ 0.24
2 : S1 345 Kjell Hilmgård 34
0
45
10
37
0
 
 
 
 
2         1344 Catarina Ahlzén 33
2
45
20
36
42
 
 
 
 
          3 ‑ 0 12.87 ‑ 12.62 0.96 ‑ 0
3 : S2 1079 Raymond Spetz 29
0
24
0
23
0
 
 
 
 
3         1056 Bengt Nygren 30
36
21
146
24
100
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 19.78 ‑ 16.28 0.96 ‑ 0
4 : D2 1265 Nicklas Svartengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1293 Marcus Dahlin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
950 Tomi Ilonen         3067 Tony Brolin         0.96 ‑ 0.24
5 : S3 1265 Nicklas Svartengren 39
0
24
0
18
193
29
0
 
 
3   122     3067 Tony Brolin 39
8
21
256
21
0
27
20
 
 
4         3 ‑ 1 16.46 ‑ 15.93 1.21 ‑ 0.24
6 : S4 950 Tomi Ilonen 21
0
24
116
30
2
24
40
 
 
7         1293 Marcus Dahlin 18
150
27
0
28
0
26
0
 
 
3         1 ‑ 3 18.65 ‑ 18.73 0.24 ‑ 0.96
7 : D3 492 Roger Centerström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          654 Kenneth Biström 19  
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 1.08
1090 Anders Salén         1075 Pär Linde         0.12 ‑ 1.08
8 : S5 492 Roger Centerström 27
160
24
20
30
0
33
40
 
 
3         654 Kenneth Biström 27
0
27
0
27
4
34
0
 
 
3         1 ‑ 3 15.65 ‑ 17.39 0.12 ‑ 0.96
9 : S6 1090 Anders Salén 36
35
24
0
27
68
29
0
27
48
1         1061 Göran Wikander 39
0
21
129
30
0
27
149
28
0
3         2 ‑ 3 16.46 ‑ 15.36 0.24 ‑ 0.96
10 : AD 1079 Raymond Spetz  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          654 Kenneth Biström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3    
950 Tomi Ilonen         1293 Marcus Dahlin          
    2 19   1   2 14     5 ‑ 5
(20 ‑ 20)
16.4 ‑ 15.95 8.05 ‑ 6.24


Engelen Dart ‑ Panta Rhei   5 ‑ 5   (18 ‑ 17)

Omg. 17
110224
Engelen Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Panta Rhei Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 442 Peter Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1910 Anders Mars  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1544 Jorma Virtanen         1385 Jari Virta         0 ‑ 0.96
2 : S1 442 Peter Berengren 31
0
30
0
31
0
 
 
 
 
3         1385 Jari Virta 30
32
30
36
30
56
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 16.34 ‑ 15.32 0.96 ‑ 0
3 : S2 1544 Jorma Virtanen 24
194
36
24
24
80
 
 
 
 
1         1910 Anders Mars 26
0
35
0
27
0
 
 
 
 
4         0 ‑ 3 14.35 ‑ 17.08 0 ‑ 0.96
4 : D2 98 Roger Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2388 Björn Carlén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
1912 Helena Hedman         1911 Johan Ferenius         0.96 ‑ 0.24
5 : S3 1912 Helena Hedman 24
307
45
19
33
55
27
109
 
 
2         1911 Johan Ferenius 27
0
45
4
35
0
27
0
 
 
5         1 ‑ 3 11.74 ‑ 14.93 0.12 ‑ 0.96
6 : S4 98 Roger Berengren 26
0
18
0
21
0
 
 
 
 
6         2388 Björn Carlén 24
20
18
36
18
245
 
 
 
 
4         3 ‑ 0 23.12 ‑ 20.03 1.23 ‑ 0
7 : D3 1750 Mikael Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1018 Magnus Lidstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
1464 Kenth Österberg         1913 Mikael Dammert         0.24 ‑ 0.96
8 : S5 1750 Mikael Andersson 27
56
27
20
36
5
 
 
 
 
2         1913 Mikael Dammert 26
0
28
0
36
0
 
 
 
 
4         0 ‑ 3 15.8 ‑ 16.7 0 ‑ 0.96
9 : S6 1464 Kenth Österberg 41
0
31
0
34
0
 
 
 
 
1         1018 Magnus Lidstedt 42
41
30
191
36
8
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 14.18 ‑ 11.69 0.96 ‑ 0
10 : AD 98 Roger Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1913 Mikael Dammert  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0    
1464 Kenth Österberg         2388 Björn Carlén          
    2 15         19     5 ‑ 5
(18 ‑ 17)
15.28 ‑ 15.53 5.67 ‑ 7.2


Pilsnitt ‑ Singel

Omg. 17
110224
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
2 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
3 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 7 0 26 21 5 38       8 16 20.11 1.11 7.77 1.46 1.32 9.23
4 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
5 Leif Hörnström Engelen Dart 2 2 0 8 6 2 10       1 21 19.9 1.02 2.04 1.25 1.65 3.29
6 Roger Berengren Engelen Dart 9 8 1 32 26 6 47 1     6 16 19.71 0.98 8.86 1.47 1.15 10.33
7 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
8 Mikael Dammert Panta Rhei 16 14 2 52 44 8 83 1     4 14 18.58 0.9 14.44 1.6 1 16.04
9 Raymond Spetz AC Dart Club 17 16 1 60 48 12 80 3 1 120 7 19 18.5 0.98 16.65 1.33 1.06 17.98
10 Kurt Nordlund Runby Dart 2 1 1 7 4 3 10       1 20 18.44 0.6 1.2 1.43 1.31 2.63
11 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 17 15 2 17 1     2 18 18.23 1.03 5.17 1 1.23 6.17
12 Kenneth Biström Strix Dart 16 10 6 61 38 23 60   1 121 3 16 18.14 0.7 11.2 0.98 0.76 12.18
13 Sören Mellstrand Dartbiten 15 11 4 58 40 18 71       10 18 18.05 0.85 12.69 1.22 0.93 13.91
14 Johan Legerstam 181 DC 14 9 5 49 31 18 57 1     2 19 17.92 0.68 9.46 1.16 0.76 10.62
15 Kenneth Ringström Stollarne 16 13 3 63 41 22 43       5 14 17.81 0.85 13.56 0.68 0.89 14.24
16 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
17 Anders Mars Panta Rhei 16 11 5 62 40 22 71       4 17 17.67 0.75 11.94 1.15 0.82 13.09
18 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
19 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
20 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
21 Anders E Skånberg 181 DC 14 9 5 50 31 19 47 1     3 18 17.18 0.69 9.61 0.94 0.75 10.55
22 Ronnie Kraft 181 DC 8 5 3 30 20 10 28       1 20 17.18 0.69 5.52 0.93 0.81 6.45
23 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
24 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
25 Tony Lindsjö Faster Annas DC 16 13 3 65 43 22 69 1     7 16 17.07 0.87 13.96 1.06 0.94 15.02
26 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
27 Patrik Mattsson Dartbiten 17 12 5 71 44 27 62 1 1 118 6 17 17 0.79 13.51 0.87 0.85 14.38
28 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
29 Jari Virta Panta Rhei 17 15 2 64 46 18 57 1     5 16 16.73 0.9 15.31 0.89 0.95 16.2
30 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 5 5 37 17 20 29       1 21 16.72 0.52 5.16 0.78 0.59 5.94
31 Christer Jansson Runby Dart 16 13 3 58 40 18 58   1 119 4 20 16.63 0.83 13.23 1 0.89 14.23
32 Kjell Clegarp Stollarne 16 10 6 63 33 30 50   2 137 3 17 16.62 0.67 10.78 0.79 0.72 11.57
33 Peter Berengren Engelen Dart 10 9 1 37 28 9 37 1     1 21 16.57 0.9 8.98 1 1 9.98
34 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
35 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 12 3 61 41 20 61       3 18 16.56 0.83 12.51 1 0.9 13.51
36 Björn Carlén Panta Rhei 16 8 8 66 35 31 63       1 20 16.52 0.57 9.12 0.95 0.63 10.07
37 Marko Hynninen Runby Dart 16 10 6 55 32 23 44       1 20 16.48 0.62 9.96 0.8 0.67 10.76
38 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 5 3 2 17 10 7 20       1 18 16.48 0.63 3.15 1.18 0.87 4.33
39 Roger Centerström AC Dart Club 16 9 7 67 36 31 47       1 20 16.44 0.61 9.84 0.7 0.66 10.54
40 Anders Höglund Dartbiten 13 8 5 46 29 17 21       2 20 16.38 0.66 8.52 0.46 0.69 8.98
41 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 38 24 14 23       1 21 16.37 0.78 7.8 0.61 0.84 8.41
42 Mats Lundroth Faster Annas DC 9 3 6 34 16 18 33       1 21 16.33 0.43 3.84 0.97 0.53 4.81
43 Tony Strandberg Runby Dart 12 3 9 50 20 30 43       1 19 16.29 0.36 4.32 0.86 0.43 5.18
44 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
45 Mikael Andersson Engelen Dart 17 12 5 69 43 26 66 1 1 118 1 20 16.25 0.75 12.73 0.96 0.81 13.69
46 Bengt Nygren Strix Dart 10 6 4 35 21 14 26         23 16.2 0.61 6.12 0.74 0.69 6.86
47 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 34 14 20 28       2 21 16.19 0.41 3.72 0.82 0.5 4.54
48 Christer Tvärnstedt 181 DC 15 11 4 57 37 20 43       1 21 16.16 0.74 11.16 0.75 0.79 11.91
49 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 17 8 9 66 33 33 59       1 20 16.02 0.52 8.88 0.89 0.57 9.77
50 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
51 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 29 14 15 19         22 16 0.58 4.08 0.66 0.68 4.74
52 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
53 Per Wallensteen Stollarne 16 13 3 62 42 20 53       2 20 15.97 0.82 13.08 0.85 0.87 13.93
54 Angelica Åhman No Name DC 8 6 2 30 18 12 22       2 16 15.92 0.75 6.03 0.73 0.85 6.76
55 Anders Johansson 181 DC 13 8 5 52 28 24 34       1 20 15.87 0.64 8.28 0.65 0.69 8.93
56 Nicklas Svartengren AC Dart Club 15 6 9 59 26 33 44   1 122   22 15.87 0.46 6.97 0.75 0.51 7.72
57 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
58 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
59 Marcus Dahlin Strix Dart 16 13 3 61 43 18 50         23 15.82 0.81 12.96 0.82 0.86 13.78
60 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
61 Conny Stålnacke No Name DC 10 3 7 39 16 23 27         23 15.69 0.37 3.72 0.69 0.44 4.41
62 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
63 Kenth Österberg Engelen Dart 15 10 5 55 36 19 34       2 19 15.58 0.7 10.56 0.62 0.75 11.18
64 Fredrik Sivertsson Dartbiten 12 6 6 52 26 26 42 1     2 20 15.56 0.59 7.06 0.81 0.66 7.87
65 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 13 7 6 51 27 24 37 2 1 115   23 15.5 0.6 7.79 0.73 0.66 8.52
66 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 16 9 7 58 31 27 40       1 21 15.48 0.58 9.24 0.69 0.62 9.93
67 Johan Wallin Panta Rhei 12 6 6 49 27 22 38       2 21 15.38 0.59 7.08 0.78 0.65 7.86
68 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
69 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
70 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
71 Roger Andersson AC Dart Club 16 7 9 62 28 34 25         23 15.21 0.47 7.56 0.4 0.5 7.96
72 Gustav Åström Faster Annas DC 17 9 8 72 37 35 42 1       22 15.13 0.58 9.94 0.58 0.62 10.52
73 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 14 2 12 52 14 38 31         24 15.08 0.21 2.88 0.6 0.25 3.48
74 Anders Salén AC Dart Club 4 1 3 18 7 11 4         24 15.02 0.36 1.44 0.22 0.42 1.66
75 Benny Lundqvist Strix Dart 14 8 6 55 31 24 41       1 21 14.99 0.62 8.64 0.75 0.67 9.39
76 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 16 6 10 60 23 37 31         22 14.98 0.4 6.36 0.52 0.43 6.88
77 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
78 Kjell Hilmgård AC Dart Club 15 8 7 60 29 31 30         22 14.95 0.55 8.28 0.5 0.59 8.78
79 Jorma Virtanen Engelen Dart 14 5 9 56 23 33 34 1     1 18 14.95 0.43 6.01 0.61 0.47 6.62
80 Kjell Rovén Faster Annas DC 12 5 7 45 19 26 28         23 14.95 0.44 5.28 0.62 0.49 5.9
81 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
82 Lars Sundberg Stollarne 12 5 7 45 21 24 27       1 17 14.85 0.47 5.67 0.6 0.52 6.27
83 Jan Westin No Name DC 16 9 7 65 32 33 42       2 19 14.84 0.59 9.48 0.65 0.63 10.13
84 Tony Brolin Strix Dart 5 1 4 21 9 12 14       1 21 14.82 0.36 1.8 0.67 0.49 2.47
85 Lars Clavering Stollarne 15 7 8 60 31 29 29       1 21 14.81 0.54 8.04 0.48 0.57 8.52
86 Johan Eriksson Runby Dart 7 1 6 26 6 20 11       1 19 14.81 0.21 1.44 0.42 0.27 1.86
87 Patrik Edenbro 181 DC 14 7 7 51 27 24 26   1 125   22 14.76 0.55 7.69 0.51 0.59 8.2
88 Peter Skånberg 181 DC 9 7 2 35 21 14 15         25 14.71 0.75 6.72 0.43 0.79 7.15
89 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 52 29 23 38 1     2 16 14.65 0.62 8.65 0.73 0.67 9.38
90 Thomas Holmberg Faster Annas DC 15 6 9 58 25 33 27 1     1 20 14.57 0.45 6.82 0.47 0.49 7.29
91 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
92 Johan Ferenius Panta Rhei 11 7 4 39 23 16 24   1 160   27 14.4 0.67 7.36 0.62 0.73 7.98
93 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 3 1 2 10 4 6 8         24 14.34 0.36 1.08 0.8 0.63 1.88
94 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
95 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
96 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
97 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 3 1       28 14.21 1.06 1.06 0.6 1.66 1.66
98 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
99 Anders Anstrell No Name DC 11 5 6 38 15 23 15         26 14.16 0.44 4.8 0.39 0.47 5.19
100 Markus Karlsson No Name DC 14 4 10 54 19 35 20 1     2 19 14.16 0.36 5.02 0.37 0.39 5.39
101 Göran Åberg Dartbiten 5 1 4 16 4 12 15         28 14.14 0.22 1.08 0.94 0.4 2.02
102 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
103 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
104 Marek Repinski Pewter Tankard DC 2 0 2 8 2 6 2         29 14.03 0.12 0.24 0.25 0.25 0.49
105 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
106 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
107 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
108 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
109 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
110 Uno Edlund Engelen Dart 7 1 6 26 6 20 13         29 13.58 0.19 1.32 0.5 0.26 1.82
111 Karin Enlund Pewter Tankard DC 15 1 14 56 13 43 13         26 13.58 0.14 2.16 0.23 0.16 2.39
112 Pär Linde Strix Dart 12 3 9 50 20 30 21       1 21 13.55 0.36 4.32 0.42 0.4 4.74
113 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
114 Ulf Mattsson Stollarne 12 2 10 46 13 33 16         25 13.5 0.23 2.76 0.35 0.26 3.11
115 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
116 Pär Wilsson No Name DC 10 3 7 36 9 27 12         23 13.39 0.29 2.88 0.33 0.32 3.21
117 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0
118 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 2 2 17 7 10 4         22 13.34 0.51 2.04 0.24 0.57 2.28
119 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
120 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
121 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
122 Erik Sundelius No Name DC 7 1 6 29 9 20 9         30 12.99 0.24 1.68 0.31 0.28 1.99
123 Magnus Lidstedt Panta Rhei 4 1 3 15 4 11 4         30 12.98 0.27 1.08 0.27 0.34 1.35
124 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
125 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 13 0 13 43 4 39 14         37 12.7 0.04 0.48 0.33 0.06 0.81
126 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 13 2 11 44 10 34 11         31 12.6 0.18 2.4 0.25 0.2 2.65
127 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
128 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
129 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 15 0 15 3           12.52 0 0 0.2 0.04 0.2
130 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
131 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
132 Hans Sondefors Stollarne 7 1 6 26 6 20 1         32 12.19 0.19 1.32 0.04 0.19 1.36
133 Catarina Ahlzén Strix Dart 4 0 4 13 1 12 5         34 12.16 0.03 0.12 0.38 0.13 0.5
134 Magnus Göthe Dartbiten 13 6 7 45 18 27 20         28 12.16 0.44 5.76 0.44 0.48 6.2
135 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
136 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37


Pilsnitt ‑ Match

Omg. 17
110224
Spelare Lag 10.0‑ 11.0‑ 12.0‑ 13.0‑ 14.0‑ 15.0‑ 16.0‑ 17.0‑ 18.0‑ 19.0‑ 20.0‑ 21.0‑ 22.0‑ 23.0‑ 24.0‑ 25.0‑ 26.0‑ Pilsnitt Match
Lägst   Snitt   Median Högst
1 Mikael Dammert Panta Rhei       1   1 2 4   1 3 3         1 13.54 19.01 18.44 26.37
2 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                               1   25.05 25.05 25.05 25.05
3 Roger Berengren Engelen Dart             1   2 1 3 1   1       16.7 19.97 20.22 23.12
4 Kenneth Ringström Stollarne         1 1 4 3 2 2 1 1   1       14.18 18.12 17.84 23.12
5 Anders Mars Panta Rhei           2 3 5 3 1   1 1         15.07 17.93 17.11 22.85
6 Raymond Spetz AC Dart Club       1   1 2 4 1 3 2 1 2         13.94 18.67 18.56 22.53
7 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart             1   1   3 1 1         16.89 20.18 20.59 22.51
8 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC         2 1 2 2 1 1     1         14.19 17.28 16.89 22.28
9 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart         3 4 3 1 1 1 1 1           14.45 16.76 16.16 21.92
10 Leif Hörnström Engelen Dart                 1     1           18.91 20.35 20.35 21.78
11 Kjell Clegarp Stollarne     1   1 2 6 2 3     1           12.99 16.86 16.63 21.61
12 Sören Mellstrand Dartbiten           3 2 2 3 2 2 1           15.03 18.19 18.29 21.47
13 Johan Legerstam 181 DC           2 3 2 3 3   1           15.03 17.96 17.91 21.17
14 Kenneth Biström Strix Dart           1 2 4 3 3 2 1           15.99 18.37 18.3 21.17
15 Kurt Nordlund Runby Dart           1           1           15.99 18.56 18.56 21.13
16 Per Wallensteen Stollarne     1 2 4 1 2 2 2   1 1           12.99 16.26 15.9 21.1
17 Tony Lindsjö Faster Annas DC           3 5 5 2   1             15.04 17.12 16.96 20.97
18 Kenth Österberg Engelen Dart       1 3 5 5       1             13.52 15.78 15.74 20.88
19 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart       1 5 3 2 3 2   1             13.58 16.29 15.93 20.88
20 Kristin Bomander No Name DC                     1             20.88 20.88 20.88 20.88
21 Mikael Lundberg Panta Rhei           1         1             15.04 17.96 17.96 20.88
22 Ronnie Kraft 181 DC       1   1 1 2 1 1 1             13.66 17.3 17.44 20.82
23 Jari Virta Panta Rhei     1   3 3 2 3 1 2 2             12.99 16.9 16.89 20.78
24 Mikael Andersson Engelen Dart     1 2 1 5 2 1 3 1 1             12.24 16.41 15.91 20.67
25 Anders E Skånberg 181 DC         2 3 1 3 2 1 2             14.49 17.42 17.5 20.59
26 Peter Berengren Engelen Dart         1 1 5 2     1             14.34 16.73 16.38 20.59
27 Christer Tvärnstedt 181 DC       2 2 2 3 2 3   1             13.18 16.51 16.34 20.31
28 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                     1             20.04 20.04 20.04 20.04
29 Patrik Mattsson Dartbiten         1 4 2 5 4   1             14.89 17.22 17.2 20.04
30 Björn Carlén Panta Rhei         4 2 2 5 1 1 1             14.38 16.76 17.16 20.03
31 Magnus Westman Faster Annas DC                 1 1               18.79 19.35 19.35 19.92
32 Anders Höglund Dartbiten         3 4   3 2 1               14.12 16.36 15.64 19.88
33 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart       3       3   3               13.45 16.91 17.52 19.82
34 Marko Hynninen Runby Dart       1 4 2   3 3 2               13.92 16.65 17.08 19.81
35 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart         1       1 3               14.74 18.27 19.03 19.55
36 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart   1   3 2 5 2   2 1               11.92 15.68 15.77 19.54
37 Marcus Dahlin Strix Dart       3 1 5 2 1 3 1               13.15 16.03 15.49 19.41
38 Niclas Hargerud Panta Rhei         1 1 1     1               14.99 16.35 15.54 19.32
39 Gustav Åström Faster Annas DC   1 1 3 4 1 2 3 1 1               11.63 15.31 14.86 19.27
40 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1       1 2 1 2   2               10.56 16.17 16.22 19.27
41 Angeli Holmberg No Name DC     1   2   2 2   1               12.98 16.11 16.43 19.26
42 Bengt Nygren Strix Dart     1     3 4 1   1               12.54 16.19 16.23 19.24
43 Roger Andersson AC Dart Club     1 4 2 3 4 1   1               12.89 15.3 15.11 19.11
44 Benny Lundqvist Strix Dart   1 1 1 3 4 2 1   1               11.99 15.14 15.17 19.1
45 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC           1       1               15.85 17.44 17.44 19.03
46 Roger Centerström AC Dart Club         1 5 6 1 2 1               14.17 16.56 16.36 19.03
47 Christer Jansson Runby Dart         4 1 4 1 6                 14.19 16.73 16.49 18.96
48 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC     1 1 6 3 1 1 1                 12.97 15.17 14.76 18.91
49 Sten Lindbom Pewter Tankard DC     3 1 2 9     1                 12.7 15.02 15.3 18.9
50 Johan Blüme 181 DC       2 1   1   3                 13.55 16.35 16.72 18.79
51 Tomi Ilonen AC Dart Club           1 1   1                 15.96 17.09 16.67 18.65
52 Johan Eriksson Runby Dart     2 2   1   1 1                 12.76 14.81 13.86 18.63
53 Björn Hellström Pewter Tankard DC         1   1   1                 14.79 16.5 16.09 18.62
54 Jan Westin No Name DC     2 2 4 2 4 1 1                 12.35 15.06 15 18.61
55 Nicklas Svartengren AC Dart Club       3 2 2 5 1 2                 13.24 15.79 16.05 18.59
56 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart         5 4 2   2                 14.03 15.74 15.43 18.56
57 Mats Lundroth Faster Annas DC         2 2 1 1 3                 14.16 16.53 16.13 18.33
58 Per Eriksson Runby Dart   1   3 3 3 1 1 1                 11.44 14.97 14.51 18.17
59 Michael Skagmark Stollarne           1   1 1                 15.82 17.29 17.93 18.11
60 Lars Clavering Stollarne     1 2 4 5 1 1 1                 12.56 14.96 15.07 18.11
61 Conny Stålnacke No Name DC   1     3   4 1 1                 11.62 15.67 16.28 18.1
62 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart       1 1 1 3 3 1                 13.86 16.38 16.78 18.07
63 Johan Wallin Panta Rhei     1   4 2 1 3 1                 12.8 15.64 15.4 18.01
64 Lars Sundberg Stollarne       3 4 1 3   1                 13.51 15.03 14.71 18.01
65 Tony Strandberg Runby Dart       1 2 2 3 4                   13.59 16.2 16.4 17.95
66 Kjell Hilmgård AC Dart Club     2 1 5 4 2 1                   12.87 15.08 14.91 17.95
67 Magnus Andersson Runby Dart         2 1 1 1                   14.43 15.93 15.82 17.89
68 Roine Walfridsson Stollarne   1       2   2                   11.04 15.55 15.88 17.87
69 Thomas Holmberg Faster Annas DC       8 2 2 1 2                   13.14 14.7 13.98 17.86
70 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart       1   1   3                   13.79 16.52 17.45 17.84
71 Karin Fridlund No Name DC               1                   17.72 17.72 17.72 17.72
72 Anders Johansson 181 DC       3 1 3 2 4                   13.24 15.79 15.97 17.68
73 Fredrik Sivertsson Dartbiten       1 1 7 2 1                   13.66 15.56 15.49 17.57
74 Kjell Rovén Faster Annas DC     1   6 2 2 1                   12.73 15.06 14.68 17.51
75 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart               1                   17.51 17.51 17.51 17.51
76 Pär Linde Strix Dart   1 2 6 1 1   1                   11.69 13.68 13.4 17.42
77 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC             1 1                   16.89 17.15 17.15 17.42
78 Patrik Edenbro 181 DC     1 3 2 5 2 1                   12.44 14.85 15.07 17.4
79 Peter Isaksson Faster Annas DC     3 1 4 3   1                   12.49 14.34 14.17 17.37
80 Ulf Jonnarth Engelen Dart       2 5 3 2 1                   13.55 14.97 14.84 17.35
81 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart               1                   17.16 17.16 17.16 17.16
82 Jorma Virtanen Engelen Dart       3 3 4 3 1                   13.42 15.1 15.13 17.09
83 Reijo Hernekoski Strix Dart   1 3 4 2 1   1                   11.8 13.86 13.59 17.07
84 Tony Brolin Strix Dart     1 1 1 1   1                   12.77 14.86 14.75 17.06
85 Mikael Höglund Dartbiten     1 4 1 1 1                     12.79 14.27 13.91 16.91
86 Angelica Åhman No Name DC           5 3                     15.12 16.01 15.87 16.85
87 Erik Åström Faster Annas DC   2 1 3 3 2 1                     11.02 13.86 13.84 16.76
88 Markus Karlsson No Name DC     2 3 5 2 2                     12.55 14.34 14.3 16.75
89 Peter Fredriksson 181 DC     1       1                     12.59 14.6 14.6 16.61
90 Peter Skånberg 181 DC     1   4 3 1                     12.47 14.64 14.34 16.52
91 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC           1 1                     15.03 15.77 15.77 16.52
92 Anders Salén AC Dart Club       1 1 1 1                     13.94 15.07 14.93 16.46
93 Johan Ferenius Panta Rhei   1   3 3 1 3                     11.1 14.58 14.53 16.38
94 Anders Anstrell No Name DC     2 1 4 2 1                     12.39 14.23 14.3 16.05
95 Tommie Svensson AC Dart Club 1   4 3 2 1 1                     10.8 13.48 13.22 16.05
96 Stefan Björnberg AC Dart Club             1                     16 16 16 16
97 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC           1                       15.87 15.87 15.87 15.87
98 Göran Bredström AC Dart Club         1 1                       14.83 15.32 15.32 15.82
99 Karin Enlund Pewter Tankard DC     5 6 1 3                       12.36 13.64 13.28 15.8
100 Pär Wilsson No Name DC     5 3 1 1                       12.24 13.4 13.19 15.73
101 Björn Karlsson Runby Dart   1 4 2 2 3                       11.43 13.66 13.58 15.69
102 Göran Wikander Strix Dart   3 1 3 1 2                       11.16 13.47 13.69 15.68
103 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC       2   1                       13.01 13.85 13.1 15.45
104 Erik Sundelius No Name DC   3   2 1 1                       11.14 12.99 13.15 15.37
105 Charlotte Olausson No Name DC           1                       15.33 15.33 15.33 15.33
106 Göran Åberg Dartbiten       2 1 1                       13.26 14.24 14.22 15.26
107 Håkan Johansson Dartbiten     4     2                       12.12 13.26 12.48 15.1
108 Helena Hedman Engelen Dart   1 3 1 2 1                       11.74 13.29 13.26 15.07
109 Anders Hedén No Name DC     1 4 6                         12.94 14 14.12 14.98
110 Uno Edlund Engelen Dart     3 1 3                         12.33 13.64 13.51 14.96
111 Sofia Roshamn Runby Dart         1                         14.95 14.95 14.95 14.95
112 Magdalena Kuhl No Name DC       1 1                         13.35 14.14 14.14 14.94
113 Jonas Mattsson Dartbiten   4 3 1 1                         11.66 12.59 12.11 14.92
114 Ulf Mattsson Stollarne   1 2 5 4                         11.63 13.45 13.58 14.92
115 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC   4 3 1 5                         11.17 12.97 12.9 14.9
116 Marcus Hargerud Panta Rhei       1 2                         13.62 14.29 14.37 14.87
117 Rauli Nyberg 181 DC         3                         14.19 14.5 14.54 14.78
118 Jan‑Olof Westling Dartbiten     1 1 2                         12.28 13.6 13.7 14.72
119 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC         3                         14.23 14.35 14.24 14.59
120 Marek Repinski Pewter Tankard DC       1 1                         13.67 13.95 13.95 14.24
121 Johnny Tråvén Engelen Dart   1 3   1                         11.96 12.63 12.21 14.23
122 Eva Norrgård Pewter Tankard DC   3 5 4 1                         11.08 12.59 12.27 14.22
123 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart         1                         14.21 14.21 14.21 14.21
124 Christer Svensson AC Dart Club       1                           13.98 13.98 13.98 13.98
125 Magnus Lidstedt Panta Rhei   1 1 2                           11.69 12.87 12.91 13.94
126 Göran Horn Pewter Tankard DC   1 3 1                           11.17 12.51 12.47 13.84
127 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart   2 2 1                           11.58 12.31 12.13 13.51
128 Magnus Göthe Dartbiten 1 4 4 3                           10.49 12.26 12.45 13.47
129 Hans Sondefors Stollarne 1 1 4 1                           10.63 12.14 12.25 13.41
130 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart       1                           13.36 13.36 13.36 13.36
131 Curt Klunder 181 DC     1 2                           12.09 12.86 13.15 13.33
132 Eva Lindgren Engelen Dart     1 1                           12.6 12.93 12.93 13.25
133 Catarina Ahlzén Strix Dart 1 1 1 1                           10.94 12.09 12.15 13.11
134 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart     1                             12.39 12.39 12.39 12.39
135 Mats Reidius Pewter Tankard DC   2                               11.51 11.66 11.66 11.8
136 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC   1                               11.61 11.61 11.61 11.61


Utgång Antal Pil ‑ Singel

Omg. 17
110224
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pilar
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Kenneth Ringström Stollarne           1     3       1 2 2 3 6 6 1 2 2 4   2   1 2   1           1 1   0/1 14 27 26 44
2 Mikael Dammert Panta Rhei           1       1 1 1   6 6 4 2 4 1 3 4 1 1   2 1 1 1       1 1 1         14 26.66 25.5 42
3 Jari Virta Panta Rhei               2   1 1 1     3   3 4 4 4 2   6 2 1 2 2     1 1 1 1 2       2/2 16 29.05 28 42
4 Roger Berengren Engelen Dart               1   3   1 1 3 3 1 1 3 2 2 1 1 1     1       1                 16 24.81 24.5 38
5 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart               1   2   2 3 1 1 3 2 1 1     1   1 1     1                     16 24.1 24 36
6 Tony Lindsjö Faster Annas DC               1   1   1 4 2   2 3 3 5   2 4 5 2 1 2   1 2   1 1           0/1 16 28.02 27 40
7 Per Eriksson Runby Dart               1     1           1 1   1 2 4 1   3 3 2 3       1   1     3 1/3 16 32.82 33 45
8 Angelica Åhman No Name DC               1       1   1     1   2 1   2 2   2   1   1 1 1 1           0/1 16 30.11 30.5 40
9 Kenneth Biström Strix Dart               1         2 2 2 4 4 2 3 4 6   4 1 1 1         1               16 26.97 27 39
10 Patrik Mattsson Dartbiten                 1 1 2   2 2 2 1 1 4 4 2 6 3 2 5 2 2   1         1           17 27.7 28.5 41
11 Anders Mars Panta Rhei                 1 1   1 1 2 1 2 2 3 4 3 2 5 2 2 2 2 2 2                   0/1 17 28.02 28 36
12 Kjell Clegarp Stollarne                 1 1     1 2 5   2 1 2   1 2 4 2 1 2   1 1 1     1         2/4 17 28.23 29 41
13 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                 1       1 1                                                 17 20 21 22
14 Lars Sundberg Stollarne                 1                 1   2 3 4     3   2 1 1 1       1       1/5 17 31.4 30 42
15 Mikael Lundberg Panta Rhei                 1                 1     1   1 1     1                       17 28.33 30 35
16 Sören Mellstrand Dartbiten                   3 1 2 4   2 5 2 2 2 2 3 1 1   2 3 2   1         1       1/1 18 26.67 26 42
17 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                   1 1   1 1 4 3 1 2 3 2 4 1 2 1 2   3 2   2 1 1   1 1     1/1 18 29.52 29 43
18 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                   1 1         4   2   1 1 2   1   1       1                 18 27.07 26 38
19 Anders E Skånberg 181 DC                   1   2     4 2 2 3 2 1 1 3 2 1 1 2 1     2             1   18 28.32 27 45
20 Jorma Virtanen Engelen Dart                   1       1   1       2   3   2 2 1   4 1       1 1 1     2/3 18 32.43 33 43
21 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                   1           1 1 1   3         1 1             1         0/1 18 28.5 28 41
22 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC                   1                 1   1 2                     1           18 29.17 29.5 41
23 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 1 4   7 5 2 7 3 3 4 5 1 1 1     1   1                 19 26.17 26 38
24 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 2 1     1   2 3   1 1   1 1               1         0/1 19 26.8 27 41
25 Johan Legerstam 181 DC                     1 1   3 3 2 3 3 3 1 1 1 1 2 2       1     1 1         1/1 19 27.4 26 41
26 Kenth Österberg Engelen Dart                     1 1   3 1   2   1 1 2 2 2 2 1 1 4 3 2 1 1   2 1 1     1/1 19 31.71 32 43
27 Jan Westin No Name DC                     1 1     1 1 2 4 3         3 1   3 1 3 2     1 1 2     2/4 19 31.57 32 43
28 Markus Karlsson No Name DC                     1   1       2         1     1 2 1 1 1 1     1       1 5/6 19 32.36 34 45
29 Tony Strandberg Runby Dart                     1     1 1   2 2   2 1 2 2       1 1   1     1         2/2 19 29.06 28.5 41
30 Ulf Jonnarth Engelen Dart                     1       2       2 1 1 2   1 4 2   1   2 1 1 2         0/1 19 32.22 33 41
31 Johan Eriksson Runby Dart                     1                   1 1     1                   1     1/1 19 30.8 30 43
32 Christer Jansson Runby Dart                       2 2 2 2 2 3 1 5 4 2 3 2 2 1   1         1 1 1     1 2/3 20 28.37 27.5 45
33 Per Wallensteen Stollarne                       2   2 2 3 5 1 2 2 3 2 2 4 1   2 2 4 1 1             1/2 20 29.27 29 39
34 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       2   1 1 3 2 2   1 2 3 2 1 1   1               1     3/4 20 27.83 28 43
35 Anders Höglund Dartbiten                       1 1 1 3 1 1 4 1 3 2 1 1 1 2   2   1               1 2/2 20 28.33 28 45
36 Magnus Westman Faster Annas DC                       1 1     1   1 1             1                         20 25.33 25 34
37 Michael Skagmark Stollarne                       1 1           2 1   1 1     1       1                 20 28.44 28 38
38 Björn Carlén Panta Rhei                       1   2   2 4 2 3 5 1 4   3 1 1 1 1 1 2               1/1 20 28.85 28 38
39 Marko Hynninen Runby Dart                       1   1 2 3 2 1   4 1 4 1 1 1 2 2 2 1     2       1     20 30.13 30 44
40 Mikael Andersson Engelen Dart                       1   1 1 5 3 1 4 3 5 2 2   2   2 1 3 2 1   1 1     1 1/2 20 30.26 29 45
41 Magnus Andersson Runby Dart                       1   1   2 2   1         1   2 1 1                   2/2 20 28.17 26 36
42 Angeli Holmberg No Name DC                       1   1   2     1   1 1   2   3 2       1         1   0/1 20 30.94 32 44
43 Roger Centerström AC Dart Club                       1     3 2 1 1 4 1 5 7 1     5 1 2 1     1             20 29.56 29.5 40
44 Ronnie Kraft 181 DC                       1     3 1 2 2 1 2   2       2 1 1       1         1   20 29.1 27.5 45
45 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart                       1     1 2 3 1 5 2 2 3 5   1 1   1   1 2   1         1/1 20 29.56 29 41
46 Anders Johansson 181 DC                       1     1 2 2 3 2 3 1 2 1 1   2 1   2 1 1 1         1   20 30.29 28.5 45
47 Thomas Holmberg Faster Annas DC                       1     1     1     4 3 2 1 1 2   2 1 2   2     1     1/2 20 32.42 31.5 43
48 Kurt Nordlund Runby Dart                       1     1     1                                     1   20 28.5 24.5 45
49 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                         2     2 1 1   1 3       2     1 1                 0/1 21 28.21 28.5 37
50 Johan Wallin Panta Rhei                         2       1 3 3   1 4 3 3   1         1     1   1   3/4 21 30.13 30 44
51 Leif Hörnström Engelen Dart                         1 2     2           1                               21 24.33 23.5 31
52 Christer Tvärnstedt 181 DC                         1 1 2 4   4 2   1 6 1 2 2 2   2 1 2 1   2     1     21 30.57 30 44
53 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                         1 1 2 2 1 1 1 3   5 2 2       1   1   1           0/1 21 28.71 29 40
54 Peter Berengren Engelen Dart                         1 1 2 1 3 3 3   1 4 3   1 1 1 1   2                 21 28.68 28 38
55 Lars Clavering Stollarne                         1 1   1 1   1 4 3 1 3 2 1   3 2 1   1 2 1 1       1/3 21 31.8 31 42
56 Mats Lundroth Faster Annas DC                         1   2 2   1 1 1 1 1 2 1   1     1 1                 21 28.63 28.5 38
57 Benny Lundqvist Strix Dart                         1   1 3 2     1 1 2   4 1   2 2 1 1 3   2 2       2/4 21 32.55 32 42
58 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC                         1   1 1   2   4 1   1   1       1 2     1     1     21 30.76 28 44
59 Tony Brolin Strix Dart                         1     1   1   1             1 1           2 1       21 33 35 43
60 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart                         1       3 2 2 2 2 1   3 6   4   1   1 1       1   1/2 21 31.33 32 44
61 Pär Linde Strix Dart                         1       1     4 1   2 1   1 1   1 1   1   1 1   1 2/6 21 33.06 31.5 45
62 Tomi Ilonen AC Dart Club                         1         1   2 1                                   21 26.4 28 29
63 Gustav Åström Faster Annas DC                           1 3 1 3 1   3 1 2 3 4 1   1 1 2 1 3   3     1 1 1/3 22 32.08 31.5 45
64 Johan Blüme 181 DC                           1 2   1   1   1 2 1     1   1               1   2/2 22 29.5 29.5 44
65 Mikael Höglund Dartbiten                           1 1   1         1 1   1   1           1         3/4 22 30 30.5 41
66 Kristin Bomander No Name DC                           1 1       1                                       22 24 23 27
67 Nicklas Svartengren AC Dart Club                           1   3   2 1 4 3   3   2   1 1     2   2   1       22 30.96 29 43
68 Kjell Hilmgård AC Dart Club                           1   2 1 1 2   4 1   2 2 1   1 2 2 1 1 2         3/5 22 32 32 41
69 Sten Lindbom Pewter Tankard DC                           1     2 3     1 2 2 1 2 3   3 1 1               1/3 22 31.09 31.5 38
70 Patrik Edenbro 181 DC                           1     2 1 3     3 3 2 2 2 2         2   1     1 2/3 22 31.88 31 45
71 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart                           1       1           1                             22 26.67 26 32
72 Erik Åström Faster Annas DC                           1         2   1     1   1         1   1 1 1     2/6 22 33.6 33 43
73 Jan‑Olof Westling Dartbiten                           1           1               1   1         3       22 36.14 38 43
74 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart                             2 3 1 1 2 3 2 1 3   3   1 1     2         1   1/3 23 30 29 44
75 Björn Hellström Pewter Tankard DC                             2         1         1 1 1                       23 29.33 30.5 35
76 Marcus Dahlin Strix Dart                             1 3 3 3 4 1 3 3 1 2 3 2 2 3 3   2 1       1   2/2 23 31.07 30 44
77 Conny Stålnacke No Name DC                             1 1 1   2   2   2 2 2       1 1   1             23 30.69 31 40
78 Roger Andersson AC Dart Club                             1   3   1 1 5 1 3 1 1 3 2   1 1 2 1           1/2 23 31.52 31 40
79 Bengt Nygren Strix Dart                             1   1 1 2 1 3 2 1 3 2   1               1     2/2 23 30.21 30 43
80 Karin Fridlund No Name DC                             1       1     1                                 23 26.67 27 30
81 Pär Wilsson No Name DC                             1         2     1     1             1   1     2/3 23 32.57 31 43
82 Kjell Rovén Faster Annas DC                             1           2 3 1 2 2 2 1 1   1 1 1           1/1 23 32.67 32.5 40
83 Peter Isaksson Faster Annas DC                               2   2 1 3   1 1 4 1 2 1 1 1 3   1   1       2/4 24 32.2 32 42
84 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                               2     1                                       24 25 24 27
85 Anders Salén AC Dart Club                               2         1   1 1 1                         1/1 24 28.83 30 33
86 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC                               1 1 2 4 1   1       1   1       1 1         0/4 24 29.86 27 41
87 Tommie Svensson AC Dart Club                               1   1 1   1     2   1 2     1   1       1   0/2 24 33 33 44
88 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC                               1     1   2   2                               24 28.5 29 31
89 Niclas Hargerud Panta Rhei                               1     1   1 1             1                   24 29.4 29 37
90 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC                               1           1               1     1           24 33.25 34 41
91 Göran Bredström AC Dart Club                               1             1                 1             24 31.67 31 40
92 Peter Skånberg 181 DC                                 1   1 1 2 4 2 2 2 1 1 1     1 2           0/1 25 32.1 31 40
93 Ulf Mattsson Stollarne                                 1   1     1   1     1 2   1 1             4/7 25 33.11 35 39
94 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC                                 1   1               1                       25 29 27 35
95 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart                                 1       1       1                           25 29 29 33
96 Peter Fredriksson 181 DC                                 1                   1     1     1           25 34.75 36.5 41
97 Karin Enlund Pewter Tankard DC                                   1 1 1   1 1 1           1 1   1 1 1     2/3 26 34.27 32 43
98 Anders Anstrell No Name DC                                   1 1 1   1   2 2   1 2     1 1     1     1/2 26 33.57 33 43
99 Rauli Nyberg 181 DC                                   1 1 1       1                 1           26 30.8 28 41
100 Johan Ferenius Panta Rhei                                     2 3 1 5 2     3 1         1   1     1 3/5 27 32.15 30 45
101 Anders Hedén No Name DC                                     1 1 1   1   2 2 4 3       1 1   1     2/3 27 34.5 35 43
102 Reijo Hernekoski Strix Dart                                     1 1   1 1 2       2   3   1           1/3 27 33.83 34 40
103 Magdalena Kuhl No Name DC                                     1 1   1             1         1       1/1 27 32.8 30 42
104 Björn Karlsson Runby Dart                                     1     1 1         1   1 1       1   1 1/3 27 36.13 37 45
105 Marcus Hargerud Panta Rhei                                     1       1   1 1       1               1/2 27 32.6 33 38
106 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC                                     1         1   1     1 1               1/2 27 33.6 34 38
107 Helena Hedman Engelen Dart                                     1                     1               2/2 27 32.5 32.5 38
108 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC                                       1 1 1 1 1     1                       28 30.83 30.5 35
109 Göran Wikander Strix Dart                                       1   2     1 1 1       1           1 0/2 28 34.25 33.5 45
110 Magnus Göthe Dartbiten                                       1   1 1         2   1     1   2 1   8/13 28 37 37 44
111 Christer Svensson AC Dart Club                                       1   1         1                     0/1 28 31 30 35
112 Göran Åberg Dartbiten                                       1     1   1 1                       0/1 28 31.5 32 34
113 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart                                       1             2                     0/1 28 32.67 35 35
114 Uno Edlund Engelen Dart                                         1 1   1 2                         1/3 29 31.4 32 33
115 Jonas Mattsson Dartbiten                                         1     1 1   1         1     1     1/4 29 35.33 34 43
116 Charlotte Olausson No Name DC                                         1     1                             29 30.5 30.5 32
117 Marek Repinski Pewter Tankard DC                                         1                 1                 29 33.5 33.5 38
118 Roine Walfridsson Stollarne                                         1                                 0/1 29 29 29 29
119 Erik Sundelius No Name DC                                           1   1 2     1       1 1     1   1/2 30 36.13 34.5 44
120 Magnus Lidstedt Panta Rhei                                           1       1   1             1       30 35.75 35 43
121 Håkan Johansson Dartbiten                                             1 1   1   1   1       1       1/1 31 35.5 35 42
122 Eva Norrgård Pewter Tankard DC                                             1   1 1 1   1 1 1       1     2/5 31 36.25 36 43
123 Hans Sondefors Stollarne                                               1   1 1 1               1   1/4 32 36.2 35 44
124 Johnny Tråvén Engelen Dart                                                 1       1       1     1   1/4 33 38.75 39 44
125 Catarina Ahlzén Strix Dart                                                   1                       0/2 34 34 34 34
126 Eva Lindgren Engelen Dart                                                     1                     2/2 35 35 35 35
127 Sofia Roshamn Runby Dart                                                       1                     36 36 36 36
128 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC                                                         1           1     2/7 37 40 40 43
129 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart                                                           1   1           0/1 38 39 39 40
130 Curt Klunder 181 DC                                                           1     2         1/1 38 40 41 41
131 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart                                                           1             1 0/2 38 41.5 41.5 45
132 Mats Reidius Pewter Tankard DC                                                             1     1       1/1 39 40.5 40.5 42
133 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC                                                                           1/2        


Kort Set ‑ Dubbel

Omg. 17
110224
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Ronnie Kraft 181 DC           1             1
2 Anders E Skånberg 181 DC           1              
3 Kenth Österberg Engelen Dart                 1     3  
4 Johnny Tråvén Engelen Dart                 1        
5 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 2 1
6 Mikael Dammert Panta Rhei                     2 1  
7 Pär Linde Strix Dart                     2    
8 Kenneth Biström Strix Dart                     2    
9 Roger Centerström AC Dart Club                     1 1 1
10 Kjell Hilmgård AC Dart Club                     1 1 1
11 Tomi Ilonen AC Dart Club                     1 1  
12 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 1  
13 Patrik Mattsson Dartbiten                     1 1  
14 Johan Ferenius Panta Rhei                     1 1  
15 Tommie Svensson AC Dart Club                     1 1  
16 Anders Johansson 181 DC                     1   1
17 Anders Höglund Dartbiten                     1    
18 Marcus Hargerud Panta Rhei                     1    
19 Peter Skånberg 181 DC                     1    
20 Tony Strandberg Runby Dart                     1    
21 Marko Hynninen Runby Dart                     1    
22 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                     1    
23 Peter Berengren Engelen Dart                       2  
24 Björn Carlén Panta Rhei                       1 3
25 Anders Mars Panta Rhei                       1 3
26 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart                       1 1
27 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                       1 1
28 Mikael Andersson Engelen Dart                       1  
29 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                       1  
30 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       1  
31 Angeli Holmberg No Name DC                       1  
32 Jan Westin No Name DC                       1  
33 Tony Lindsjö Faster Annas DC                         2
34 Roger Berengren Engelen Dart                         1
35 Kurt Nordlund Runby Dart                         1
36 Johan Legerstam 181 DC                         1
37 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                         1
38 Christer Jansson Runby Dart                         1
39 Gustav Åström Faster Annas DC                         1
40 Johan Blüme 181 DC                         1
41 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                         1
42 Patrik Edenbro 181 DC                         1
43 Roger Andersson AC Dart Club                         1
44 Rauli Nyberg 181 DC                         1
45 Helena Hedman Engelen Dart                         1
46 Magnus Westman Faster Annas DC                         1


Outstanding Player ‑ Singel

Omg. 17
110224
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 17 16 1 60 48 12 80 3 1 120 7 19 18.5 0.98 16.65 1.33 1.06 17.98
2 Jari Virta Panta Rhei 17 15 2 64 46 18 57 1     5 16 16.73 0.9 15.31 0.89 0.95 16.2
3 Mikael Dammert Panta Rhei 16 14 2 52 44 8 83 1     4 14 18.58 0.9 14.44 1.6 1 16.04
4 Tony Lindsjö Faster Annas DC 16 13 3 65 43 22 69 1     7 16 17.07 0.87 13.96 1.06 0.94 15.02
5 Patrik Mattsson Dartbiten 17 12 5 71 44 27 62 1 1 118 6 17 17 0.79 13.51 0.87 0.85 14.38
6 Kenneth Ringström Stollarne 16 13 3 63 41 22 43       5 14 17.81 0.85 13.56 0.68 0.89 14.24
7 Christer Jansson Runby Dart 16 13 3 58 40 18 58   1 119 4 20 16.63 0.83 13.23 1 0.89 14.23
8 Per Wallensteen Stollarne 16 13 3 62 42 20 53       2 20 15.97 0.82 13.08 0.85 0.87 13.93
9 Sören Mellstrand Dartbiten 15 11 4 58 40 18 71       10 18 18.05 0.85 12.69 1.22 0.93 13.91
10 Marcus Dahlin Strix Dart 16 13 3 61 43 18 50         23 15.82 0.81 12.96 0.82 0.86 13.78
11 Mikael Andersson Engelen Dart 17 12 5 69 43 26 66 1 1 118 1 20 16.25 0.75 12.73 0.96 0.81 13.69
12 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 12 3 61 41 20 61       3 18 16.56 0.83 12.51 1 0.9 13.51
13 Anders Mars Panta Rhei 16 11 5 62 40 22 71       4 17 17.67 0.75 11.94 1.15 0.82 13.09
14 Kenneth Biström Strix Dart 16 10 6 61 38 23 60   1 121 3 16 18.14 0.7 11.2 0.98 0.76 12.18
15 Christer Tvärnstedt 181 DC 15 11 4 57 37 20 43       1 21 16.16 0.74 11.16 0.75 0.79 11.91
16 Kjell Clegarp Stollarne 16 10 6 63 33 30 50   2 137 3 17 16.62 0.67 10.78 0.79 0.72 11.57
17 Kenth Österberg Engelen Dart 15 10 5 55 36 19 34       2 19 15.58 0.7 10.56 0.62 0.75 11.18
18 Marko Hynninen Runby Dart 16 10 6 55 32 23 44       1 20 16.48 0.62 9.96 0.8 0.67 10.76
19 Johan Legerstam 181 DC 14 9 5 49 31 18 57 1     2 19 17.92 0.68 9.46 1.16 0.76 10.62
20 Anders E Skånberg 181 DC 14 9 5 50 31 19 47 1     3 18 17.18 0.69 9.61 0.94 0.75 10.55
21 Roger Centerström AC Dart Club 16 9 7 67 36 31 47       1 20 16.44 0.61 9.84 0.7 0.66 10.54
22 Gustav Åström Faster Annas DC 17 9 8 72 37 35 42 1       22 15.13 0.58 9.94 0.58 0.62 10.52
23 Roger Berengren Engelen Dart 9 8 1 32 26 6 47 1     6 16 19.71 0.98 8.86 1.47 1.15 10.33
24 Jan Westin No Name DC 16 9 7 65 32 33 42       2 19 14.84 0.59 9.48 0.65 0.63 10.13
25 Björn Carlén Panta Rhei 16 8 8 66 35 31 63       1 20 16.52 0.57 9.12 0.95 0.63 10.07
26 Peter Berengren Engelen Dart 10 9 1 37 28 9 37 1     1 21 16.57 0.9 8.98 1 1 9.98
27 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 16 9 7 58 31 27 40       1 21 15.48 0.58 9.24 0.69 0.62 9.93
28 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 17 8 9 66 33 33 59       1 20 16.02 0.52 8.88 0.89 0.57 9.77
29 Benny Lundqvist Strix Dart 14 8 6 55 31 24 41       1 21 14.99 0.62 8.64 0.75 0.67 9.39
30 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 52 29 23 38 1     2 16 14.65 0.62 8.65 0.73 0.67 9.38
31 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 7 0 26 21 5 38       8 16 20.11 1.11 7.77 1.46 1.32 9.23
32 Anders Höglund Dartbiten 13 8 5 46 29 17 21       2 20 16.38 0.66 8.52 0.46 0.69 8.98
33 Anders Johansson 181 DC 13 8 5 52 28 24 34       1 20 15.87 0.64 8.28 0.65 0.69 8.93
34 Kjell Hilmgård AC Dart Club 15 8 7 60 29 31 30         22 14.95 0.55 8.28 0.5 0.59 8.78
35 Lars Clavering Stollarne 15 7 8 60 31 29 29       1 21 14.81 0.54 8.04 0.48 0.57 8.52
36 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 13 7 6 51 27 24 37 2 1 115   23 15.5 0.6 7.79 0.73 0.66 8.52
37 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 38 24 14 23       1 21 16.37 0.78 7.8 0.61 0.84 8.41
38 Patrik Edenbro 181 DC 14 7 7 51 27 24 26   1 125   22 14.76 0.55 7.69 0.51 0.59 8.2
39 Johan Ferenius Panta Rhei 11 7 4 39 23 16 24   1 160   27 14.4 0.67 7.36 0.62 0.73 7.98
40 Roger Andersson AC Dart Club 16 7 9 62 28 34 25         23 15.21 0.47 7.56 0.4 0.5 7.96
41 Fredrik Sivertsson Dartbiten 12 6 6 52 26 26 42 1     2 20 15.56 0.59 7.06 0.81 0.66 7.87
42 Johan Wallin Panta Rhei 12 6 6 49 27 22 38       2 21 15.38 0.59 7.08 0.78 0.65 7.86
43 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
44 Nicklas Svartengren AC Dart Club 15 6 9 59 26 33 44   1 122   22 15.87 0.46 6.97 0.75 0.51 7.72
45 Thomas Holmberg Faster Annas DC 15 6 9 58 25 33 27 1     1 20 14.57 0.45 6.82 0.47 0.49 7.29
46 Peter Skånberg 181 DC 9 7 2 35 21 14 15         25 14.71 0.75 6.72 0.43 0.79 7.15
47 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 16 6 10 60 23 37 31         22 14.98 0.4 6.36 0.52 0.43 6.88
48 Bengt Nygren Strix Dart 10 6 4 35 21 14 26         23 16.2 0.61 6.12 0.74 0.69 6.86
49 Angelica Åhman No Name DC 8 6 2 30 18 12 22       2 16 15.92 0.75 6.03 0.73 0.85 6.76
50 Jorma Virtanen Engelen Dart 14 5 9 56 23 33 34 1     1 18 14.95 0.43 6.01 0.61 0.47 6.62
51 Ronnie Kraft 181 DC 8 5 3 30 20 10 28       1 20 17.18 0.69 5.52 0.93 0.81 6.45
52 Lars Sundberg Stollarne 12 5 7 45 21 24 27       1 17 14.85 0.47 5.67 0.6 0.52 6.27
53 Magnus Göthe Dartbiten 13 6 7 45 18 27 20         28 12.16 0.44 5.76 0.44 0.48 6.2
54 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 17 15 2 17 1     2 18 18.23 1.03 5.17 1 1.23 6.17
55 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
56 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 5 5 37 17 20 29       1 21 16.72 0.52 5.16 0.78 0.59 5.94
57 Kjell Rovén Faster Annas DC 12 5 7 45 19 26 28         23 14.95 0.44 5.28 0.62 0.49 5.9
58 Markus Karlsson No Name DC 14 4 10 54 19 35 20 1     2 19 14.16 0.36 5.02 0.37 0.39 5.39
59 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
60 Anders Anstrell No Name DC 11 5 6 38 15 23 15         26 14.16 0.44 4.8 0.39 0.47 5.19
61 Tony Strandberg Runby Dart 12 3 9 50 20 30 43       1 19 16.29 0.36 4.32 0.86 0.43 5.18
62 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
63 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
64 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
65 Mats Lundroth Faster Annas DC 9 3 6 34 16 18 33       1 21 16.33 0.43 3.84 0.97 0.53 4.81
66 Pär Linde Strix Dart 12 3 9 50 20 30 21       1 21 13.55 0.36 4.32 0.42 0.4 4.74
67 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 29 14 15 19         22 16 0.58 4.08 0.66 0.68 4.74
68 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 34 14 20 28       2 21 16.19 0.41 3.72 0.82 0.5 4.54
69 Conny Stålnacke No Name DC 10 3 7 39 16 23 27         23 15.69 0.37 3.72 0.69 0.44 4.41
70 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 5 3 2 17 10 7 20       1 18 16.48 0.63 3.15 1.18 0.87 4.33
71 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
72 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
73 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
74 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
75 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 14 2 12 52 14 38 31         24 15.08 0.21 2.88 0.6 0.25 3.48
76 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
77 Leif Hörnström Engelen Dart 2 2 0 8 6 2 10       1 21 19.9 1.02 2.04 1.25 1.65 3.29
78 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
79 Pär Wilsson No Name DC 10 3 7 36 9 27 12         23 13.39 0.29 2.88 0.33 0.32 3.21
80 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
81 Ulf Mattsson Stollarne 12 2 10 46 13 33 16         25 13.5 0.23 2.76 0.35 0.26 3.11
82 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
83 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
84 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
85 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
86 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
87 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 13 2 11 44 10 34 11         31 12.6 0.18 2.4 0.25 0.2 2.65
88 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
89 Kurt Nordlund Runby Dart 2 1 1 7 4 3 10       1 20 18.44 0.6 1.2 1.43 1.31 2.63
90 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
91 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
92 Tony Brolin Strix Dart 5 1 4 21 9 12 14       1 21 14.82 0.36 1.8 0.67 0.49 2.47
93 Karin Enlund Pewter Tankard DC 15 1 14 56 13 43 13         26 13.58 0.14 2.16 0.23 0.16 2.39
94 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
95 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
96 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 2 2 17 7 10 4         22 13.34 0.51 2.04 0.24 0.57 2.28
97 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
98 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
99 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
100 Göran Åberg Dartbiten 5 1 4 16 4 12 15         28 14.14 0.22 1.08 0.94 0.4 2.02
101 Erik Sundelius No Name DC 7 1 6 29 9 20 9         30 12.99 0.24 1.68 0.31 0.28 1.99
102 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
103 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
104 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 3 1 2 10 4 6 8         24 14.34 0.36 1.08 0.8 0.63 1.88
105 Johan Eriksson Runby Dart 7 1 6 26 6 20 11       1 19 14.81 0.21 1.44 0.42 0.27 1.86
106 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
107 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
108 Uno Edlund Engelen Dart 7 1 6 26 6 20 13         29 13.58 0.19 1.32 0.5 0.26 1.82
109 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
110 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
111 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
112 Anders Salén AC Dart Club 4 1 3 18 7 11 4         24 15.02 0.36 1.44 0.22 0.42 1.66
113 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 3 1       28 14.21 1.06 1.06 0.6 1.66 1.66
114 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
115 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
116 Hans Sondefors Stollarne 7 1 6 26 6 20 1         32 12.19 0.19 1.32 0.04 0.19 1.36
117 Magnus Lidstedt Panta Rhei 4 1 3 15 4 11 4         30 12.98 0.27 1.08 0.27 0.34 1.35
118 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
119 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
120 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
121 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
122 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
123 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
124 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
125 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
126 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 13 0 13 43 4 39 14         37 12.7 0.04 0.48 0.33 0.06 0.81
127 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
128 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
129 Catarina Ahlzén Strix Dart 4 0 4 13 1 12 5         34 12.16 0.03 0.12 0.38 0.13 0.5
130 Marek Repinski Pewter Tankard DC 2 0 2 8 2 6 2         29 14.03 0.12 0.24 0.25 0.25 0.49
131 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
132 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
133 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
134 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 15 0 15 3           12.52 0 0 0.2 0.04 0.2
135 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
136 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0


Outstanding Player ‑ Dubbel

Omg. 17
110224
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 17 15 2 67 49 18 1 1 130 5 19 0.93 15.83
2 Kjell Hilmgård AC Dart Club 15 13 2 62 43 19       3 19 0.89 13.32
3 Kenneth Biström Strix Dart 16 13 3 60 42 18 1     2 19 0.82 13.18
4 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 17 12 5 68 46 22   1 112     0.76 12.87
5 Kenneth Ringström Stollarne 16 12 4 64 41 23           0.76 12.12
6 Kjell Clegarp Stollarne 16 12 4 63 40 23           0.75 12
7 Mikael Dammert Panta Rhei 16 11 5 70 39 31 1     3 19 0.73 11.74
8 Sören Mellstrand Dartbiten 15 11 4 61 38 23   1 160     0.77 11.56
9 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 10 5 61 37 24   1 127 2 20 0.73 10.93
10 Björn Carlén Panta Rhei 15 10 5 57 37 20       4 20 0.73 10.92
11 Patrik Mattsson Dartbiten 17 10 7 68 37 31       2 19 0.63 10.68
12 Anders Mars Panta Rhei 15 9 6 59 37 22 1     4 20 0.69 10.42
13 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 13 10 3 56 36 20 1         0.8 10.42
14 Marko Hynninen Runby Dart 16 10 6 58 33 25       1 19 0.63 10.08
15 Mikael Andersson Engelen Dart 17 9 8 68 37 31       1 20 0.59 9.96
16 Tony Lindsjö Faster Annas DC 16 10 6 55 30 25 1     2 21 0.62 9.94
17 Christer Jansson Runby Dart 16 10 6 56 28 28 1     1 21 0.6 9.58
18 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 16 9 7 59 33 26   1 117     0.59 9.51
19 Göran Wikander Strix Dart 15 9 6 63 33 30           0.62 9.36
20 Roger Andersson AC Dart Club 16 9 7 59 31 28       1 21 0.58 9.24
21 Anders Höglund Dartbiten 13 9 4 50 30 20 1     1 19 0.71 9.22
22 Jari Virta Panta Rhei 17 8 9 62 32 30           0.51 8.64
23 Pär Linde Strix Dart 13 8 5 52 30 22       2 19 0.66 8.64
24 Fredrik Sivertsson Dartbiten 12 9 3 43 26 17       1 20 0.72 8.64
25 Anders Johansson 181 DC 15 8 7 60 28 32   1 117 2 19 0.57 8.55
26 Anders E Skånberg 181 DC 12 8 4 47 28 19       1 14 0.7 8.43
27 Johan Legerstam 181 DC 12 8 4 47 29 18       1 21 0.7 8.4
28 Jan Westin No Name DC 17 7 10 67 33 34       1 20 0.49 8.28
29 Tony Strandberg Runby Dart 12 8 4 47 28 19       1 19 0.69 8.28
30 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 8 1 35 26 9       2 19 0.91 8.16
31 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 35 26 9       1 19 0.8 8.04
32 Kenth Österberg Engelen Dart 14 6 8 60 31 29       4 17 0.56 7.83
33 Per Wallensteen Stollarne 14 7 7 58 30 28           0.56 7.8
34 Patrik Edenbro 181 DC 15 7 8 59 28 31       1 21 0.51 7.68
35 Gustav Åström Faster Annas DC 16 7 9 62 28 34       1 21 0.48 7.68
36 Christer Tvärnstedt 181 DC 13 7 6 51 29 22           0.59 7.68
37 Ulf Jonnarth Engelen Dart 15 7 8 57 29 28           0.51 7.68
38 Johan Wallin Panta Rhei 12 7 5 47 27 20           0.62 7.44
39 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 48 22 26           0.53 7.44
40 Roger Berengren Engelen Dart 9 7 2 37 25 12       1 21 0.81 7.32
41 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 46 26 20           0.61 7.32
42 Thomas Holmberg Faster Annas DC 14 7 7 52 26 26           0.52 7.32
43 Marcus Dahlin Strix Dart 14 6 8 55 28 27           0.5 6.96
44 Roger Centerström AC Dart Club 16 6 10 59 25 34       3 19 0.44 6.96
45 Bengt Nygren Strix Dart 11 6 5 47 24 23   1 153     0.63 6.88
46 Nicklas Svartengren AC Dart Club 14 6 8 57 27 30           0.49 6.84
47 Magnus Göthe Dartbiten 13 6 7 50 23 27           0.49 6.36
48 Mikael Höglund Dartbiten 8 6 2 33 19 14           0.73 5.88
49 Johan Ferenius Panta Rhei 12 5 7 46 21 25       2 19 0.48 5.76
50 Ulf Mattsson Stollarne 14 5 9 55 22 33           0.4 5.64
51 Helena Hedman Engelen Dart 12 5 7 48 21 27       1 21 0.47 5.64
52 Peter Berengren Engelen Dart 10 5 5 38 19 19       2 20 0.55 5.52
53 Lars Sundberg Stollarne 11 5 6 43 21 22           0.5 5.52
54 Kjell Rovén Faster Annas DC 13 5 8 49 21 28           0.42 5.52
55 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 9 5 4 34 19 15       1 20 0.6 5.4
56 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 15 5 10 54 19 35 1         0.36 5.38
57 Mats Lundroth Faster Annas DC 9 5 4 33 19 14 1         0.6 5.38
58 Jorma Virtanen Engelen Dart 12 5 7 45 19 26           0.44 5.28
59 Anders Hedén No Name DC 13 5 8 47 19 28           0.41 5.28
60 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 5 2 23 16 7 1     2 20 0.75 5.26
61 Anders Anstrell No Name DC 11 5 6 41 18 23           0.47 5.16
62 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 19 15 4       1 21 0.98 4.92
63 Peter Skånberg 181 DC 10 4 6 42 19 23       1 19 0.48 4.8
64 Conny Stålnacke No Name DC 9 4 5 43 20 23           0.53 4.8
65 Lars Clavering Stollarne 13 4 9 51 19 32           0.36 4.68
66 Angelica Åhman No Name DC 8 4 4 33 18 15           0.57 4.56
67 Pär Wilsson No Name DC 12 4 8 45 16 29           0.36 4.32
68 Ronnie Kraft 181 DC 7 4 3 24 12 12       2 14 0.6 4.23
69 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 48 18 30       2 19 0.35 4.2
70 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 24 13 11       1 21 0.58 4.08
71 Anders Salén AC Dart Club 5 4 1 19 13 6           0.79 3.96
72 Erik Åström Faster Annas DC 12 3 9 47 17 30           0.32 3.84
73 Magnus Lidstedt Panta Rhei 4 4 0 20 12 8           0.96 3.84
74 Benny Lundqvist Strix Dart 11 3 8 44 16 28           0.34 3.72
75 Björn Karlsson Runby Dart 14 3 11 50 14 36           0.25 3.48
76 Karin Enlund Pewter Tankard DC 13 3 10 47 14 33           0.27 3.48
77 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 14 3 11 50 14 36           0.25 3.48
78 Curt Klunder 181 DC 5 3 2 22 12 10           0.65 3.24
79 Markus Karlsson No Name DC 10 2 8 40 15 25           0.3 3
80 Göran Åberg Dartbiten 5 3 2 22 10 12           0.6 3
81 Reijo Hernekoski Strix Dart 9 2 7 35 13 22           0.31 2.76
82 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 5 2 3 20 11 9       1 21 0.53 2.64
83 Håkan Johansson Dartbiten 6 2 4 28 12 16           0.44 2.64
84 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 14 2 12 50 11 39           0.18 2.52
85 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 11 6 5           0.63 2.52
86 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 2 3 18 8 10       1 17 0.46 2.31
87 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 2 1 13 7 6       2 19 0.76 2.28
88 Roine Walfridsson Stollarne 7 2 5 26 8 18           0.31 2.16
89 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 3 2 1 12 8 4           0.72 2.16
90 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 8 6 2       1 21 1.02 2.04
91 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
92 Magnus Andersson Runby Dart 5 2 3 18 7 11           0.41 2.04
93 Peter Fredriksson 181 DC 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
94 Eva Lindgren Engelen Dart 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
95 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 14 1 13 52 11 41           0.14 1.92
96 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 6 6 0           0.96 1.92
97 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 7 6 1           0.96 1.92
98 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 2 1 13 6 7           0.64 1.92
99 Tony Brolin Strix Dart 6 1 5 27 10 17           0.3 1.8
100 Angeli Holmberg No Name DC 7 1 6 28 9 19       1 20 0.26 1.8
101 Erik Sundelius No Name DC 8 1 7 32 9 23           0.21 1.68
102 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 1 9 37 8 29 1         0.17 1.66
103 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 8 24           0.17 1.56
104 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 1 3 17 7 10           0.36 1.44
105 Uno Edlund Engelen Dart 4 1 3 16 7 9           0.36 1.44
106 Hans Sondefors Stollarne 9 1 8 33 7 26           0.16 1.44
107 Kurt Nordlund Runby Dart 2 1 1 10 5 5       1 21 0.66 1.32
108 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
109 Magdalena Kuhl No Name DC 2 1 1 9 5 4           0.6 1.2
110 Marek Repinski Pewter Tankard DC 2 1 1 10 5 5           0.6 1.2
111 Johan Eriksson Runby Dart 6 1 5 19 4 15           0.18 1.08
112 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
113 Rauli Nyberg 181 DC 2 1 1 8 3 5       1 21 0.54 1.08
114 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
115 Leif Hörnström Engelen Dart 2 1 1 9 4 5           0.54 1.08
116 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
117 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
118 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
119 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 7 3 4           0.48 0.96
120 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
121 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
122 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
123 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
124 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
125 Madelena Winnersjö Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
126 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
127 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 0 3 15 6 9       1 19 0.28 0.84
128 Catarina Ahlzén Strix Dart 3 0 3 13 4 9           0.16 0.48
129 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 18 3 15           0.07 0.36
130 Karin Fridlund No Name DC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
131 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
132 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
133 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
134 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 0 2 6 0 6           0 0
135 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
136 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3           0 0
137 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 17
110224
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Kenneth Ringström Stollarne 6 6 0 22 18 4
2 Mikael Dammert Panta Rhei 6 5 1 24 15 9
3 Roger Berengren Engelen Dart 3 3 0 11 9 2
4 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 3 3 0 13 9 4
5 Kenth Österberg Engelen Dart 5 4 1 19 12 7
6 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 6 6 0
7 Tony Lindsjö Faster Annas DC 4 3 1 18 11 7
8 Peter Berengren Engelen Dart 2 2 0 9 6 3
9 Jari Virta Panta Rhei 4 3 1 17 10 7
10 Kenneth Biström Strix Dart 3 2 1 12 8 4
11 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 12 8 4
12 Mats Lundroth Faster Annas DC 3 2 1 13 8 5
13 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1
14 Mikael Andersson Engelen Dart 3 2 1 12 7 5
15 Christer Jansson Runby Dart 1 1 0 4 3 1
16 Leif Hörnström Engelen Dart 1 1 0 4 3 1
17 Pär Wilsson No Name DC 1 1 0 4 3 1
18 Gustav Åström Faster Annas DC 1 1 0 5 3 2
19 Ronnie Kraft 181 DC 1 1 0 5 3 2
20 Kjell Clegarp Stollarne 3 2 1 13 7 6
21 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
22 Mikael Lundberg Panta Rhei 1 1 0 5 3 2
23 Anders Höglund Dartbiten 1 1 0 5 3 2
24 Nicklas Svartengren AC Dart Club 1 1 0 5 3 2
25 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
26 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 6 5
27 Conny Stålnacke No Name DC 3 2 1 12 6 6
28 Lars Sundberg Stollarne 2 1 1 8 5 3
29 Marcus Dahlin Strix Dart 4 2 2 16 9 7
30 Roger Centerström AC Dart Club 4 2 2 17 9 8
31 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
32 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
33 Björn Carlén Panta Rhei 2 1 1 6 3 3
34 Roger Andersson AC Dart Club 2 1 1 8 4 4
35 Per Wallensteen Stollarne 2 1 1 8 4 4
36 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 4 2 2 16 8 8
37 Tony Strandberg Runby Dart 2 1 1 9 4 5
38 Anders Anstrell No Name DC 2 1 1 9 4 5
39 Johan Legerstam 181 DC 4 2 2 16 7 9
40 Sören Mellstrand Dartbiten 5 2 3 23 11 12
41 Peter Fredriksson 181 DC 1 0 1 5 2 3
42 Magnus Göthe Dartbiten 1 0 1 5 2 3
43 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 5 2 3
44 Lars Clavering Stollarne 1 0 1 5 2 3
45 Reijo Hernekoski Strix Dart 1 0 1 5 2 3
46 Anders E Skånberg 181 DC 3 1 2 13 6 7
47 Jan‑Olof Westling Dartbiten 1 0 1 5 2 3
48 Kjell Hilmgård AC Dart Club 3 1 2 12 5 7
49 Anders Hedén