Stockholms Dartförbund 2010/2011
Division 3A ‑ Omgång 18 ‑ 110310



Tabell Division 3A

Omg. 18
110310
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Märsta/Arlanda Dart 18 14 2 2 +50 +125 30
2 Panta Rhei 18 14 2 2 +41 +119 30
3 181 DC 18 12 1 5 +33 +78 25
4 Stollarne 18 7 6 5 +6 +5 20
5 AC Dart Club 18 8 3 7 +6 +3 19
6 Dartbiten 18 7 4 7 +11 +16 18
7 Engelen Dart 18 6 6 6 +2 +21 18
8 Faster Annas DC 18 7 3 8 +3 ‑4 17
9 Runby Dart 18 7 1 10 ‑4 ‑14 15
10 Strix Dart 18 4 4 10 ‑14 ‑6 12
11 No Name DC 18 3 3 12 ‑42 ‑106 9
12 Pewter Tankard DC 18 1 1 16 ‑92 ‑237 3
 
Lagmatch ‑ Omg. 18 ‑ 110310 Match Set Poäng
Faster Annas DC Runby Dart 5‑5 17‑20 1‑1
Dartbiten Pewter Tankard DC 9‑0 27‑10 2‑0
No Name DC 181 DC 1‑8 11‑24 0‑2
Strix Dart Engelen Dart 7‑2 21‑15 2‑0
Märsta/Arlanda Dart AC Dart Club 7‑2 23‑10 2‑0
Panta Rhei Stollarne 6‑3 21‑19 2‑0
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Pilsnitt    Kort Set: Singel  Dubbel    Hög Utgång: Totalt    180 kast: Totalt    Lag: Totalt
Pilsnitt: Singel  Match  Utgång: Singel  Dubbel
Outstanding Player: Singel  Dubbel  Totalt --- Avgörande Dubbel --- Snitt: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3A omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Nästa
Spelschema Division 3A  Jämför lag  Topp 3  Topp 20 --- Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag


Faster Annas DC ‑ Runby Dart   5 ‑ 5   (17 ‑ 20)

Omg. 18
110310
Faster Annas DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Runby Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2017 Daniel Nelson‑Tomisic  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
5724 Mats Lundroth         1619 Johan Eriksson         0.96 ‑ 0
2 : S1 5724 Mats Lundroth 27
40
20
0
45
10
24
40
33
0
3         2017 Daniel Nelson‑Tomisic 26
0
21
97
45
3
26
0
30
4
7         3 ‑ 2 16.21 ‑ 16.22 1.08 ‑ 0.24
3 : S2 2639 Tony Lindsjö 36
0
26
0
25
0
 
 
 
 
3 1       1619 Johan Eriksson 36
116
24
133
27
150
 
 
 
 
          3 ‑ 0 17.28 ‑ 12.69 1.06 ‑ 0
4 : D2 1617 Gustav Åström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          924 Kurt Nordlund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
507 Kjell Rovén         653 Christer Jansson         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 1617 Gustav Åström 45
4
33
40
33
59
 
 
 
 
1         924 Kurt Nordlund 45
4
32
0
36
0
 
 
 
 
3         0 ‑ 3 12.61 ‑ 13.27 0 ‑ 0.96
6 : S4 507 Kjell Rovén 28
0
24
146
32
0
27
48
32
0
3         653 Christer Jansson 27
20
26
0
30
24
30
0
30
3
4         3 ‑ 2 16.16 ‑ 17.19 0.96 ‑ 0.24
7 : D3 1374 Thomas Holmberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          523 Tony Strandberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1137 Lars‑Göran Stenqvist         1300 Marko Hynninen         0 ‑ 0.96
8 : S5 1137 Lars‑Göran Stenqvist 27
24
18
0
33
0
27
32
45
2
4         1300 Marko Hynninen 27
0
18
206
30
19
30
0
45
0
3         2 ‑ 3 16.31 ‑ 15.2 0.39 ‑ 0.96
9 : S6 1374 Thomas Holmberg 27
110
36
19
33
6
 
 
 
 
3         523 Tony Strandberg 28
0
34
0
35
0
 
 
 
 
          0 ‑ 3 14.25 ‑ 15.49 0 ‑ 0.96
10 : AD 2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          523 Tony Strandberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3    
5724 Mats Lundroth         924 Kurt Nordlund          
    2 17 1       17     5 ‑ 5
(17 ‑ 20)
15.55 ‑ 15.24 7.33 ‑ 5.52


Dartbiten ‑ Pewter Tankard DC   9 ‑ 0   (27 ‑ 10)

Omg. 18
110310
Dartbiten Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Pewter Tankard DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 533 Jan‑Olof Westling  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  1       2303 Linda M Norrgård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   1.06 ‑ 0.24
2115 Magnus Göthe         971 Eva Norrgård         0.96 ‑ 0.24
2 : S1 533 Jan‑Olof Westling 41
0
30
16
30
0
33
11
29
0
5         971 Eva Norrgård 39
46
33
0
27
123
36
0
27
199
          3 ‑ 2 15.2 ‑ 13.19 0.96 ‑ 0.24
3 : S2 2115 Magnus Göthe 42
8
34
0
39
78
29
0
32
0
3         2303 Linda M Norrgård 44
0
33
33
40
0
27
144
33
40
2         3 ‑ 2 13.74 ‑ 12.93 0.96 ‑ 0.24
4 : D2 6618 Fredrik Sivertsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          4365 Kenth Högstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
1011 Göran Åberg         2625 Karin Enlund         0.96 ‑ 0.12
5 : S3 6618 Fredrik Sivertsson 30
88
40
0
35
0
42
0
 
 
2         2625 Karin Enlund 32
0
39
4
36
37
39
4
 
 
1         3 ‑ 1 13.03 ‑ 13.42 0.96 ‑ 0.12
6 : S4 1011 Göran Åberg 39
0
36
0
29
0
 
 
 
 
4         4365 Kenth Högstedt 36
99
36
119
27
193
 
 
 
 
          3 ‑ 0 14.45 ‑ 11.03 0.96 ‑ 0
7 : D3 6625 Patrik Mattsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1575 Marek Repinski  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
2041 Sören Mellstrand         1730 Sten Lindbom         0.96 ‑ 0
8 : S5 6625 Patrik Mattsson 38
0
30
16
30
0
30
4
27
0
3         1730 Sten Lindbom 36
9
31
0
27
40
32
0
24
60
3         3 ‑ 2 16.03 ‑ 15.97 0.96 ‑ 0.24
9 : S6 2041 Sören Mellstrand 19
0
25
0
25
0
 
 
 
 
3         1575 Marek Repinski 21
317
24
174
27
2
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 21.78 ‑ 14.03 1.08 ‑ 0
    1 20 1       7     9 ‑ 0
(27 ‑ 10)
15.12 ‑ 13.5 11.74 ‑ 1.56


No Name DC ‑ 181 DC   1 ‑ 8   (11 ‑ 24)

Omg. 18
110310
No Name DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång 181 DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 893 Markus Karlsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1346 Johan Blüme  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
704 Conny Stålnacke         1349 Ronnie Kraft         0 ‑ 0.96
2 : S1 704 Conny Stålnacke 24
169
24
76
21
105
 
 
 
 
2         1346 Johan Blüme 22
0
27
0
21
0
 
 
 
 
4         0 ‑ 3 16.71 ‑ 21.47 0 ‑ 1.08
3 : S2 893 Markus Karlsson 33
36
27
13
32
0
27
225
 
 
2         1349 Ronnie Kraft 35
0
25
0
33
16
27
0
 
 
3         1 ‑ 3 14.54 ‑ 16.57 0.12 ‑ 0.96
4 : D2 2112 Jan Westin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          6043 Christer Tvärnstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1645 Pär Wilsson         697 Anders E Skånberg         0 ‑ 0.96
5 : S3 2112 Jan Westin 24
68
28
0
27
2
40
0
27
38
3         6043 Christer Tvärnstedt 25
0
27
12
28
0
39
4
28
0
5         2 ‑ 3 16.42 ‑ 16.93 0.24 ‑ 0.96
6 : S4 1645 Pär Wilsson 34
0
29
0
33
0
 
 
 
 
          1333 Patrik Edenbro 33
79
30
92
30
85
 
 
 
 
1         3 ‑ 0 15.66 ‑ 13.41 0.96 ‑ 0
7 : D3 861 Anders Anstrell  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2556 Anders Johansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
1682 Erik Sundelius         237 Peter Skånberg         0.24 ‑ 0.96
8 : S5 861 Anders Anstrell 33
20
39
14
31
0
29
0
36
20
2         2556 Anders Johansson 32
0
40
0
30
16
30
40
36
0
2         2 ‑ 3 14.59 ‑ 14.58 0.24 ‑ 0.96
9 : S6 1682 Erik Sundelius 33
45
44
0
45
13
30
130
 
 
          237 Peter Skånberg 35
0
42
4
45
8
30
0
 
 
          1 ‑ 3 11.95 ‑ 13.11 0.12 ‑ 0.96
      9       1 15     1 ‑ 8
(11 ‑ 24)
14.73 ‑ 15.56 2.16 ‑ 10.68


Strix Dart ‑ Engelen Dart   7 ‑ 2   (21 ‑ 15)

Omg. 18
110310
Strix Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Engelen Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1056 Bengt Nygren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1544 Jorma Virtanen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
1061 Göran Wikander         1464 Kenth Österberg         0.96 ‑ 0.24
2 : S1 1056 Bengt Nygren 23
0
23
0
33
15
24
30
33
0
3         1750 Mikael Andersson 21
161
24
111
31
0
27
0
30
120
2         3 ‑ 2 18.09 ‑ 15.89 0.96 ‑ 0.24
3 : S2 3067 Tony Brolin 24
0
34
0
27
177
26
0
 
 
5         98 Roger Berengren 24
60
33
16
28
0
24
90
 
 
2         3 ‑ 1 16.46 ‑ 16.86 0.96 ‑ 0.12
4 : D2 1344 Catarina Ahlzén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1912 Helena Hedman  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
878 Benny Lundqvist         236 Leif Hörnström         0 ‑ 0.96
5 : S3 1293 Marcus Dahlin 29
0
35
0
35
0
 
 
 
 
          1544 Jorma Virtanen 30
97
33
90
36
4
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.18 ‑ 13.25 0.96 ‑ 0
6 : S4 878 Benny Lundqvist 33
20
24
110
39
22
 
 
 
 
          442 Peter Berengren 31
0
25
0
39
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 14.07 ‑ 15.82 0 ‑ 0.96
7 : D3 1293 Marcus Dahlin 18  
 
 
 
 
 
 
 
          1750 Mikael Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   1.11 ‑ 0.12
654 Kenneth Biström         442 Peter Berengren         1.11 ‑ 0.12
8 : S5 654 Kenneth Biström 28
0
21
39
21
0
18
118
30
0
3         236 Leif Hörnström 27
8
22
0
18
277
21
0
27
5
6         3 ‑ 2 19.9 ‑ 19.26 1.08 ‑ 0.36
9 : S6 1075 Pär Linde 33
0
45
5
45
8
41
0
 
 
2         1464 Kenth Österberg 33
40
45
3
45
2
39
4
 
 
          3 ‑ 1 12.14 ‑ 12.07 0.96 ‑ 0.12
    2 13       1 12     7 ‑ 2
(21 ‑ 15)
15.86 ‑ 15.34 9.06 ‑ 4.44


Märsta/Arlanda Dart ‑ AC Dart Club   7 ‑ 2   (23 ‑ 10)

Omg. 18
110310
Märsta/Arlanda Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång AC Dart Club Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1529 Marko Impola  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          492 Roger Centerström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1476 Kalle Åkerlund         1090 Anders Salén         0.12 ‑ 0.96
2 : S1 1476 Kalle Åkerlund 28
0
26
0
45
4
 
 
 
 
2 1       1090 Anders Salén 27
39
27
192
45
8
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.14 ‑ 12.77 1.06 ‑ 0
3 : S2 1529 Marko Impola 30
16
33
8
23
0
33
32
 
 
4         492 Roger Centerström 31
0
33
0
24
116
33
0
 
 
2         1 ‑ 3 16.37 ‑ 15.6 0.12 ‑ 0.96
4 : D2 6084 Patrik Bergfasth  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1079 Raymond Spetz  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
577 Tomas Larsson         345 Kjell Hilmgård         0.96 ‑ 0
5 : S3 6084 Patrik Bergfasth 27
4
32
0
29
0
31
0
 
 
1         345 Kjell Hilmgård 30
0
30
158
30
45
30
68
 
 
3         3 ‑ 1 16.81 ‑ 14.44 0.96 ‑ 0.12
6 : S4 577 Tomas Larsson 34
0
27
0
26
0
 
 
 
 
3         1079 Raymond Spetz 33
4
27
5
24
40
 
 
 
 
3 1       3 ‑ 0 17.28 ‑ 17.31 0.96 ‑ 0.1
7 : D3 1541 Mats Pettersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1265 Nicklas Svartengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
2543 Stefan Ask         202 Roger Andersson         0.96 ‑ 0.24
8 : S5 2543 Stefan Ask 20
0
33
0
24
90
28
0
 
 
4         202 Roger Andersson 18
94
33
2
22
0
30
43
 
 
2         3 ‑ 1 18.23 ‑ 18.11 1.08 ‑ 0.12
9 : S6 1541 Mats Pettersson 35
0
33
0
31
0
 
 
 
 
3         1265 Nicklas Svartengren 36
72
30
195
33
16
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.18 ‑ 12.32 0.96 ‑ 0
    1 17 1       10 1   7 ‑ 2
(23 ‑ 10)
16.51 ‑ 15.05 9.22 ‑ 3.7


Panta Rhei ‑ Stollarne   6 ‑ 3   (21 ‑ 19)

Omg. 18
110310
Panta Rhei Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Stollarne Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1385 Jari Virta 19  
 
 
 
 
 
 
 
          600 Kenneth Ringström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   1.08 ‑ 0.24
651 Johan Wallin         1250 Kjell Clegarp         1.08 ‑ 0.24
2 : S1 651 Johan Wallin 27
8
24
8
26
0
36
0
24
0
5         600 Kenneth Ringström 26
0
27
0
24
8
36
5
21
128
2         3 ‑ 2 18.17 ‑ 17.64 0.96 ‑ 0.24
3 : S2 1385 Jari Virta 36
12
30
0
24
83
36
4
 
 
7         1250 Kjell Clegarp 38
0
27
35
26
0
35
0
 
 
3         1 ‑ 3 15.12 ‑ 15.63 0.12 ‑ 0.96
4 : D2 1910 Anders Mars  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1064 Ulf Mattsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1911 Johan Ferenius         1070 Per Wallensteen 1       0.12 ‑ 1.06
5 : S3 1910 Anders Mars 39
0
31
0
33
2
27
90
34
0
2         1064 Ulf Mattsson 39
20
30
32
34
0
27
0
36
16
3         3 ‑ 2 14.71 ‑ 14.68 0.96 ‑ 0.24
6 : S4 1911 Johan Ferenius 33
10
27
16
27
0
30
18
 
 
3         1070 Per Wallensteen 33
0
29
0
24
60
32
0
 
 
3         1 ‑ 3 16.75 ‑ 16.47 0.12 ‑ 0.96
7 : D3 1018 Magnus Lidstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1255 Lars Sundberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
2388 Björn Carlén         584 Lars Clavering         0.96 ‑ 0.24
8 : S5 2388 Björn Carlén 20
0
32
0
45
0
 
 
 
 
2         1255 Lars Sundberg 18
314
33
159
42
32
 
 
 
 
          3 ‑ 0 15.49 ‑ 10.73 1.08 ‑ 0
9 : S6 1018 Magnus Lidstedt 38
0
39
7
29
0
45
5
37
0
5         584 Lars Clavering 39
38
37
0
30
56
45
5
39
4
3         3 ‑ 2 13.26 ‑ 12.64 0.96 ‑ 0.24
    2 24         14 1   6 ‑ 3
(21 ‑ 19)
15.4 ‑ 14.65 8.52 ‑ 5.62


Pilsnitt ‑ Singel

Omg. 18
110310
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
2 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
3 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 7 0 26 21 5 38       8 16 20.11 1.11 7.77 1.46 1.32 9.23
4 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
5 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 13 8 5 16       2 21 19.67 0.8 2.4 1.23 1.21 3.63
6 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
7 Roger Berengren Engelen Dart 10 8 2 36 27 9 49 1     6 16 19.37 0.9 8.98 1.36 1.03 10.34
8 Mikael Dammert Panta Rhei 16 14 2 52 44 8 83 1     4 14 18.58 0.9 14.44 1.6 1 16.04
9 Raymond Spetz AC Dart Club 18 16 2 63 48 15 83 4 1 120 7 19 18.44 0.93 16.75 1.32 1 18.07
10 Kenneth Biström Strix Dart 17 11 6 66 41 25 63   1 121 4 16 18.26 0.72 12.28 0.95 0.78 13.23
11 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 17 15 2 17 1     2 18 18.23 1.03 5.17 1 1.23 6.17
12 Sören Mellstrand Dartbiten 16 12 4 61 43 18 74       11 18 18.21 0.86 13.77 1.21 0.94 14.98
13 Johan Legerstam 181 DC 14 9 5 49 31 18 57 1     2 19 17.92 0.68 9.46 1.16 0.76 10.62
14 Kenneth Ringström Stollarne 17 13 4 68 43 25 45       5 14 17.8 0.81 13.8 0.66 0.85 14.46
15 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
16 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
17 Anders Mars Panta Rhei 17 12 5 67 43 24 73       4 17 17.41 0.76 12.9 1.09 0.82 13.99
18 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
19 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
20 Anders E Skånberg 181 DC 14 9 5 50 31 19 47 1     3 18 17.18 0.69 9.61 0.94 0.75 10.55
21 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
22 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
23 Ronnie Kraft 181 DC 9 6 3 34 23 11 31       1 20 17.1 0.72 6.48 0.91 0.82 7.39
24 Tony Lindsjö Faster Annas DC 17 14 3 68 46 22 72 2     7 16 17.07 0.88 15.02 1.06 0.95 16.08
25 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
26 Patrik Mattsson Dartbiten 18 13 5 76 47 29 65 1 1 118 6 17 16.93 0.8 14.47 0.86 0.85 15.33
27 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
28 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 6 4 2 21 13 8 24       2 18 16.78 0.71 4.23 1.14 0.9 5.37
29 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 5 5 37 17 20 29       1 21 16.72 0.52 5.16 0.78 0.59 5.94
30 Christer Jansson Runby Dart 17 13 4 63 42 21 62   1 119 4 20 16.68 0.79 13.47 0.98 0.85 14.45
31 Jari Virta Panta Rhei 18 15 3 68 47 21 64 1     5 16 16.63 0.86 15.43 0.94 0.91 16.37
32 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
33 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 12 3 61 41 20 61       3 18 16.56 0.83 12.51 1 0.9 13.51
34 Kjell Clegarp Stollarne 17 11 6 67 36 31 53   2 137 3 17 16.55 0.69 11.74 0.79 0.74 12.53
35 Peter Berengren Engelen Dart 11 10 1 40 31 9 39 1     1 21 16.51 0.9 9.94 0.97 0.99 10.92
36 Björn Carlén Panta Rhei 17 9 8 69 38 31 65       2 20 16.47 0.6 10.2 0.94 0.66 11.14
37 Kurt Nordlund Runby Dart 3 2 1 10 7 3 13       1 20 16.45 0.72 2.16 1.3 1.15 3.46
38 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 11 9 2 41 27 14 26       1 21 16.44 0.8 8.76 0.63 0.85 9.39
39 Johan Blüme 181 DC 8 5 3 32 17 15 23       1 21 16.42 0.65 5.16 0.72 0.73 5.88
40 Bengt Nygren Strix Dart 11 7 4 40 24 16 29         23 16.42 0.64 7.08 0.72 0.71 7.8
41 Roger Centerström AC Dart Club 17 10 7 71 39 32 49       1 20 16.39 0.64 10.8 0.69 0.68 11.49
42 Anders Höglund Dartbiten 13 8 5 46 29 17 21       2 20 16.38 0.66 8.52 0.46 0.69 8.98
43 Marko Hynninen Runby Dart 17 11 6 60 35 25 47       1 20 16.37 0.64 10.92 0.78 0.69 11.7
44 Mats Lundroth Faster Annas DC 10 4 6 39 19 20 36       2 20 16.32 0.49 4.92 0.92 0.58 5.84
45 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 4 6 38 17 21 29       2 21 16.26 0.47 4.68 0.76 0.54 5.44
46 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
47 Tony Strandberg Runby Dart 13 4 9 53 23 30 43       1 19 16.24 0.41 5.28 0.81 0.47 6.09
48 Mikael Andersson Engelen Dart 18 12 6 74 45 29 68 1 1 118 1 20 16.23 0.72 12.97 0.92 0.77 13.89
49 Christer Tvärnstedt 181 DC 16 12 4 62 40 22 48       1 21 16.22 0.76 12.12 0.77 0.81 12.89
50 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 18 8 10 70 34 36 63       1 20 16.04 0.5 9 0.9 0.55 9.9
51 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
52 Per Wallensteen Stollarne 17 14 3 66 45 21 56       2 20 16 0.83 14.04 0.85 0.88 14.89
53 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
54 Angelica Åhman No Name DC 8 6 2 30 18 12 22       2 16 15.92 0.75 6.03 0.73 0.85 6.76
55 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
56 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
57 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
58 Marcus Dahlin Strix Dart 17 14 3 64 46 18 50         23 15.79 0.82 13.92 0.78 0.86 14.7
59 Conny Stålnacke No Name DC 11 3 8 42 16 26 29         23 15.75 0.34 3.72 0.69 0.4 4.41
60 Anders Johansson 181 DC 14 9 5 57 31 26 36       1 20 15.74 0.66 9.24 0.63 0.71 9.87
61 Nicklas Svartengren AC Dart Club 16 6 10 62 26 36 44   1 122   22 15.67 0.44 6.97 0.71 0.48 7.68
62 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
63 Johan Wallin Panta Rhei 13 7 6 54 30 24 43       2 21 15.62 0.62 8.04 0.8 0.68 8.84
64 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 17 9 8 63 33 30 47       1 21 15.54 0.56 9.48 0.75 0.6 10.23
65 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 14 8 6 54 30 24 40 2 1 115   23 15.48 0.63 8.75 0.74 0.68 9.49
66 Roger Andersson AC Dart Club 17 7 10 66 29 37 27         22 15.36 0.45 7.68 0.41 0.48 8.09
67 Fredrik Sivertsson Dartbiten 13 7 6 56 29 27 44 1     2 20 15.35 0.62 8.02 0.79 0.68 8.81
68 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
69 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
70 Kenth Österberg Engelen Dart 16 10 6 59 37 22 34       2 19 15.27 0.67 10.68 0.58 0.7 11.26
71 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
72 Tony Brolin Strix Dart 6 2 4 25 12 13 19       1 21 15.07 0.46 2.76 0.76 0.59 3.52
73 Kjell Rovén Faster Annas DC 13 6 7 50 22 28 31         23 15.06 0.48 6.24 0.62 0.53 6.86
74 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 17 6 11 65 25 40 34         22 15.05 0.39 6.6 0.52 0.42 7.12
75 Gustav Åström Faster Annas DC 18 9 9 75 37 38 43 1       22 15.01 0.55 9.94 0.57 0.58 10.51
76 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 4 1 3 15 6 9 12       1 18 14.96 0.37 1.47 0.8 0.57 2.27
77 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
78 Benny Lundqvist Strix Dart 15 8 7 58 31 27 41       1 21 14.95 0.58 8.64 0.71 0.62 9.35
79 Jan Westin No Name DC 17 9 8 70 34 36 45       2 19 14.94 0.57 9.72 0.64 0.61 10.36
80 Kjell Hilmgård AC Dart Club 16 8 8 64 30 34 33         22 14.92 0.53 8.4 0.52 0.56 8.92
81 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
82 Jorma Virtanen Engelen Dart 15 5 10 59 23 36 34 1     1 18 14.86 0.4 6.01 0.58 0.44 6.59
83 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 15 2 13 55 14 41 31         24 14.84 0.19 2.88 0.56 0.23 3.44
84 Anders Salén AC Dart Club 5 1 4 21 7 14 4         24 14.69 0.29 1.44 0.19 0.33 1.63
85 Patrik Edenbro 181 DC 15 7 8 54 27 27 27   1 125   22 14.69 0.51 7.69 0.5 0.55 8.19
86 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 52 29 23 38 1     2 16 14.65 0.62 8.65 0.73 0.67 9.38
87 Lars Clavering Stollarne 16 7 9 65 33 32 32       1 21 14.62 0.52 8.28 0.49 0.55 8.77
88 Lars Sundberg Stollarne 13 5 8 48 21 27 27       1 17 14.6 0.44 5.67 0.56 0.48 6.23
89 Johan Ferenius Panta Rhei 12 7 5 43 24 19 27   1 160   27 14.59 0.62 7.48 0.63 0.68 8.11
90 Johan Eriksson Runby Dart 8 1 7 29 6 23 11       1 19 14.59 0.18 1.44 0.38 0.23 1.82
91 Thomas Holmberg Faster Annas DC 16 6 10 61 25 36 30 1     1 20 14.56 0.43 6.82 0.49 0.46 7.31
92 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 2 0 8 6 2 5 2       26 14.55 1.06 2.12 0.63 1.37 2.75
93 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
94 Peter Skånberg 181 DC 10 8 2 39 24 15 15         25 14.51 0.77 7.68 0.38 0.81 8.06
95 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
96 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
97 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
98 Anders Anstrell No Name DC 12 5 7 43 17 26 17         26 14.21 0.42 5.04 0.4 0.45 5.44
99 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
100 Göran Åberg Dartbiten 6 2 4 19 7 12 19         28 14.19 0.34 2.04 1 0.51 3.04
101 Markus Karlsson No Name DC 15 4 11 58 20 38 22 1     2 19 14.18 0.34 5.14 0.38 0.37 5.52
102 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
103 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
104 Marek Repinski Pewter Tankard DC 3 0 3 11 2 9 3         29 14.03 0.08 0.24 0.27 0.17 0.51
105 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
106 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
107 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 3 2 22 10 12 9         22 13.74 0.6 3 0.41 0.68 3.41
108 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
109 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
110 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
111 Ulf Mattsson Stollarne 13 2 11 51 15 36 19         25 13.62 0.23 3 0.37 0.26 3.37
112 Uno Edlund Engelen Dart 7 1 6 26 6 20 13         29 13.58 0.19 1.32 0.5 0.26 1.82
113 Karin Enlund Pewter Tankard DC 16 1 15 60 14 46 14         26 13.57 0.14 2.28 0.23 0.16 2.51
114 Pär Wilsson No Name DC 11 4 7 39 12 27 12         23 13.55 0.35 3.84 0.31 0.38 4.15
115 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
116 Pär Linde Strix Dart 13 4 9 54 23 31 23       1 21 13.43 0.41 5.28 0.43 0.44 5.71
117 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
118 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0
119 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
120 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
121 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 2 3 20 7 13 9         29 13.06 0.41 2.04 0.45 0.5 2.49
122 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
123 Erik Sundelius No Name DC 8 1 7 33 10 23 9         30 12.85 0.23 1.8 0.27 0.26 2.07
124 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
125 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 14 0 14 48 6 42 16         37 12.72 0.05 0.72 0.33 0.08 1.05
126 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 14 2 12 49 12 37 11         31 12.66 0.19 2.64 0.22 0.2 2.86
127 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
128 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
129 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 15 0 15 3           12.52 0 0 0.2 0.04 0.2
130 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
131 Magnus Göthe Dartbiten 14 7 7 50 21 29 23         28 12.31 0.48 6.72 0.46 0.51 7.18
132 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
133 Hans Sondefors Stollarne 7 1 6 26 6 20 1         32 12.19 0.19 1.32 0.04 0.19 1.36
134 Catarina Ahlzén Strix Dart 4 0 4 13 1 12 5         34 12.16 0.03 0.12 0.38 0.13 0.5
135 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
136 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37


Pilsnitt ‑ Match

Omg. 18
110310
Spelare Lag 10.0‑ 11.0‑ 12.0‑ 13.0‑ 14.0‑ 15.0‑ 16.0‑ 17.0‑ 18.0‑ 19.0‑ 20.0‑ 21.0‑ 22.0‑ 23.0‑ 24.0‑ 25.0‑ 26.0‑ Pilsnitt Match
Lägst   Snitt   Median Högst
1 Mikael Dammert Panta Rhei       1   1 2 4   1 3 3         1 13.54 19.01 18.44 26.37
2 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                               1   25.05 25.05 25.05 25.05
3 Roger Berengren Engelen Dart             2   2 1 3 1   1       16.7 19.66 20 23.12
4 Kenneth Ringström Stollarne         1 1 4 4 2 2 1 1   1       14.18 18.09 17.78 23.12
5 Anders Mars Panta Rhei         1 2 3 5 3 1   1 1         14.71 17.74 17.08 22.85
6 Raymond Spetz AC Dart Club       1   1 2 5 1 3 2 1 2         13.94 18.59 18.2 22.53
7 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart             1   1   3 1 1         16.89 20.18 20.59 22.51
8 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC         2 1 2 2 1 1     1         14.19 17.28 16.89 22.28
9 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart         3 4 3 1 1 1 1 1           14.45 16.76 16.16 21.92
10 Leif Hörnström Engelen Dart                 1 1   1           18.91 19.98 19.26 21.78
11 Sören Mellstrand Dartbiten           3 2 2 3 2 2 2           15.03 18.42 18.52 21.78
12 Kjell Clegarp Stollarne     1   1 3 6 2 3     1           12.99 16.79 16.55 21.61
13 Johan Blüme 181 DC       2 1   1   3     1           13.55 16.99 17.58 21.47
14 Kenneth Biström Strix Dart           1 2 4 3 4 2 1           15.99 18.46 18.34 21.17
15 Johan Legerstam 181 DC           2 3 2 3 3   1           15.03 17.96 17.91 21.17
16 Kurt Nordlund Runby Dart       1   1           1           13.27 16.79 15.99 21.13
17 Per Wallensteen Stollarne     1 2 4 1 3 2 2   1 1           12.99 16.28 16.15 21.1
18 Tony Lindsjö Faster Annas DC           3 5 6 2   1             15.04 17.13 17.03 20.97
19 Kristin Bomander No Name DC                     1             20.88 20.88 20.88 20.88
20 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart       1 5 3 3 3 2   1             13.58 16.3 16.08 20.88
21 Mikael Lundberg Panta Rhei           1         1             15.04 17.96 17.96 20.88
22 Kenth Österberg Engelen Dart     1 1 3 5 5       1             12.07 15.54 15.68 20.88
23 Ronnie Kraft 181 DC       1   1 2 2 1 1 1             13.66 17.22 17.01 20.82
24 Jari Virta Panta Rhei     1   3 4 2 3 1 2 2             12.99 16.8 16.8 20.78
25 Mikael Andersson Engelen Dart     1 2 1 6 2 1 3 1 1             12.24 16.38 15.9 20.67
26 Peter Berengren Engelen Dart         1 2 5 2     1             14.34 16.65 16.34 20.59
27 Anders E Skånberg 181 DC         2 3 1 3 2 1 2             14.49 17.42 17.5 20.59
28 Christer Tvärnstedt 181 DC       2 2 2 4 2 3   1             13.18 16.54 16.61 20.31
29 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                     1             20.04 20.04 20.04 20.04
30 Patrik Mattsson Dartbiten         1 4 3 5 4   1             14.89 17.15 17.11 20.04
31 Björn Carlén Panta Rhei         4 3 2 5 1 1 1             14.38 16.69 16.99 20.03
32 Magnus Westman Faster Annas DC                 1 1               18.79 19.35 19.35 19.92
33 Anders Höglund Dartbiten         3 4   3 2 1               14.12 16.36 15.64 19.88
34 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart       3       3   3               13.45 16.91 17.52 19.82
35 Marko Hynninen Runby Dart       1 4 3   3 3 2               13.92 16.56 16.52 19.81
36 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart         1       1 3               14.74 18.27 19.03 19.55
37 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart   1   3 2 5 3   2 1               11.92 15.71 15.82 19.54
38 Marcus Dahlin Strix Dart       3 1 6 2 1 3 1               13.15 15.98 15.49 19.41
39 Niclas Hargerud Panta Rhei         1 1 1     1               14.99 16.35 15.54 19.32
40 Gustav Åström Faster Annas DC   1 2 3 4 1 2 3 1 1               11.63 15.16 14.83 19.27
41 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1       1 2 2 2   2               10.56 16.23 16.51 19.27
42 Angeli Holmberg No Name DC     1   2   2 2   1               12.98 16.11 16.43 19.26
43 Bengt Nygren Strix Dart     1     3 4 1 1 1               12.54 16.36 16.28 19.24
44 Roger Andersson AC Dart Club     1 4 2 3 4 1 1 1               12.89 15.46 15.18 19.11
45 Benny Lundqvist Strix Dart   1 1 1 4 4 2 1   1               11.99 15.07 15.13 19.1
46 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC           1       1               15.85 17.44 17.44 19.03
47 Roger Centerström AC Dart Club         1 6 6 1 2 1               14.17 16.5 16.3 19.03
48 Christer Jansson Runby Dart         4 1 4 2 6                 14.19 16.75 16.64 18.96
49 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC   1 1 1 6 3 1 1 1                 11.03 14.89 14.58 18.91
50 Sten Lindbom Pewter Tankard DC     3 1 2 10     1                 12.7 15.08 15.32 18.9
51 Tomi Ilonen AC Dart Club           1 1   1                 15.96 17.09 16.67 18.65
52 Johan Eriksson Runby Dart     3 2   1   1 1                 12.69 14.55 13.52 18.63
53 Björn Hellström Pewter Tankard DC         1   1   1                 14.79 16.5 16.09 18.62
54 Jan Westin No Name DC     2 2 4 2 5 1 1                 12.35 15.14 15.03 18.61
55 Nicklas Svartengren AC Dart Club     1 3 2 2 5 1 2                 12.32 15.58 15.85 18.59
56 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart         5 5 2   2                 14.03 15.7 15.39 18.56
57 Mats Lundroth Faster Annas DC         2 2 2 1 3                 14.16 16.5 16.17 18.33
58 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart       1   1   3 1                 13.79 16.8 17.56 18.23
59 Per Eriksson Runby Dart   1   3 3 3 1 1 1                 11.44 14.97 14.51 18.17
60 Johan Wallin Panta Rhei     1   4 2 1 3 2                 12.8 15.83 15.4 18.17
61 Michael Skagmark Stollarne           1   1 1                 15.82 17.29 17.93 18.11
62 Lars Clavering Stollarne     2 2 4 5 1 1 1                 12.56 14.82 14.95 18.11
63 Conny Stålnacke No Name DC   1     3   5 1 1                 11.62 15.77 16.41 18.1
64 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart       1 1 1 3 4 1                 13.86 16.46 16.83 18.07
65 Lars Sundberg Stollarne 1     3 4 1 3   1                 10.73 14.7 14.66 18.01
66 Tony Strandberg Runby Dart       1 2 3 3 4                   13.59 16.14 16.29 17.95
67 Kjell Hilmgård AC Dart Club     2 1 6 4 2 1                   12.87 15.04 14.83 17.95
68 Magnus Andersson Runby Dart         2 1 1 1                   14.43 15.93 15.82 17.89
69 Roine Walfridsson Stollarne   1       2   2                   11.04 15.55 15.88 17.87
70 Thomas Holmberg Faster Annas DC       8 3 2 1 2                   13.14 14.67 14.08 17.86
71 Karin Fridlund No Name DC               1                   17.72 17.72 17.72 17.72
72 Anders Johansson 181 DC       3 2 3 2 4                   13.24 15.7 15.92 17.68
73 Fredrik Sivertsson Dartbiten       2 1 7 2 1                   13.03 15.36 15.48 17.57
74 Kjell Rovén Faster Annas DC     1   6 2 3 1                   12.73 15.14 14.8 17.51
75 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart               1                   17.51 17.51 17.51 17.51
76 Pär Linde Strix Dart   1 3 6 1 1   1                   11.69 13.56 13.2 17.42
77 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC             1 1                   16.89 17.15 17.15 17.42
78 Patrik Edenbro 181 DC     1 4 2 5 2 1                   12.44 14.75 15.05 17.4
79 Peter Isaksson Faster Annas DC     3 1 4 3   1                   12.49 14.34 14.17 17.37
80 Ulf Jonnarth Engelen Dart       2 5 3 2 1                   13.55 14.97 14.84 17.35
81 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart               1                   17.16 17.16 17.16 17.16
82 Jorma Virtanen Engelen Dart       4 3 4 3 1                   13.25 14.97 15.02 17.09
83 Reijo Hernekoski Strix Dart   1 3 4 2 1   1                   11.8 13.86 13.59 17.07
84 Tony Brolin Strix Dart     1 1 1 1 1 1                   12.77 15.13 15.34 17.06
85 Mikael Höglund Dartbiten     1 4 1 1 1                     12.79 14.27 13.91 16.91
86 Angelica Åhman No Name DC           5 3                     15.12 16.01 15.87 16.85
87 Erik Åström Faster Annas DC   2 1 3 3 2 1                     11.02 13.86 13.84 16.76
88 Johan Ferenius Panta Rhei   1   3 3 1 4                     11.1 14.76 14.73 16.75
89 Markus Karlsson No Name DC     2 3 6 2 2                     12.55 14.36 14.31 16.75
90 Peter Fredriksson 181 DC     1       1                     12.59 14.6 14.6 16.61
91 Peter Skånberg 181 DC     1 1 4 3 1                     12.47 14.48 14.3 16.52
92 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC           1 1                     15.03 15.77 15.77 16.52
93 Anders Salén AC Dart Club     1 1 1 1 1                     12.77 14.61 14.32 16.46
94 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC         3   1                     14.23 14.84 14.41 16.31
95 Anders Anstrell No Name DC     2 1 5 2 1                     12.39 14.26 14.41 16.05
96 Tommie Svensson AC Dart Club 1   4 3 2 1 1                     10.8 13.48 13.22 16.05
97 Stefan Björnberg AC Dart Club             1                     16 16 16 16
98 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC           1                       15.87 15.87 15.87 15.87
99 Göran Bredström AC Dart Club         1 1                       14.83 15.32 15.32 15.82
100 Karin Enlund Pewter Tankard DC     5 7 1 3                       12.36 13.62 13.35 15.8
101 Pär Wilsson No Name DC     5 3 1 2                       12.24 13.6 13.43 15.73
102 Björn Karlsson Runby Dart   1 4 2 2 3                       11.43 13.66 13.58 15.69
103 Göran Wikander Strix Dart   3 1 3 1 2                       11.16 13.47 13.69 15.68
104 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC       2   1                       13.01 13.85 13.1 15.45
105 Erik Sundelius No Name DC   4   2 1 1                       11.14 12.86 12.55 15.37
106 Charlotte Olausson No Name DC           1                       15.33 15.33 15.33 15.33
107 Göran Åberg Dartbiten       2 2 1                       13.26 14.28 14.45 15.26
108 Jan‑Olof Westling Dartbiten     1 1 2 1                       12.28 13.92 14.4 15.2
109 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart         1 1                       14.21 14.68 14.68 15.14
110 Håkan Johansson Dartbiten     4     2                       12.12 13.26 12.48 15.1
111 Helena Hedman Engelen Dart   1 3 1 2 1                       11.74 13.29 13.26 15.07
112 Anders Hedén No Name DC     1 4 6                         12.94 14 14.12 14.98
113 Uno Edlund Engelen Dart     3 1 3                         12.33 13.64 13.51 14.96
114 Sofia Roshamn Runby Dart         1                         14.95 14.95 14.95 14.95
115 Magdalena Kuhl No Name DC       1 1                         13.35 14.14 14.14 14.94
116 Jonas Mattsson Dartbiten   4 3 1 1                         11.66 12.59 12.11 14.92
117 Ulf Mattsson Stollarne   1 2 5 5                         11.63 13.55 13.67 14.92
118 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC   4 4 1 5                         11.17 12.97 12.91 14.9
119 Marcus Hargerud Panta Rhei       1 2                         13.62 14.29 14.37 14.87
120 Rauli Nyberg 181 DC         3                         14.19 14.5 14.54 14.78
121 Marek Repinski Pewter Tankard DC       1 2                         13.67 13.98 14.03 14.24
122 Johnny Tråvén Engelen Dart   1 3   1                         11.96 12.63 12.21 14.23
123 Eva Norrgård Pewter Tankard DC   3 5 5 1                         11.08 12.63 12.45 14.22
124 Christer Svensson AC Dart Club       1                           13.98 13.98 13.98 13.98
125 Magnus Lidstedt Panta Rhei   1 1 3                           11.69 12.95 13.18 13.94
126 Göran Horn Pewter Tankard DC   1 3 1                           11.17 12.51 12.47 13.84
127 Magnus Göthe Dartbiten 1 4 4 4                           10.49 12.37 12.62 13.74
128 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart   2 2 1                           11.58 12.31 12.13 13.51
129 Hans Sondefors Stollarne 1 1 4 1                           10.63 12.14 12.25 13.41
130 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart       1                           13.36 13.36 13.36 13.36
131 Curt Klunder 181 DC     1 2                           12.09 12.86 13.15 13.33
132 Eva Lindgren Engelen Dart     1 1                           12.6 12.93 12.93 13.25
133 Catarina Ahlzén Strix Dart 1 1 1 1                           10.94 12.09 12.15 13.11
134 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart     1                             12.39 12.39 12.39 12.39
135 Mats Reidius Pewter Tankard DC   2                               11.51 11.66 11.66 11.8
136 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC   1                               11.61 11.61 11.61 11.61


Utgång Antal Pil ‑ Singel

Omg. 18
110310
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pilar
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Kenneth Ringström Stollarne           1     3       1 2 2 3 6 7 2 2 2 4   2   1 2   1           1 1   0/1 14 26.98 26 44
2 Mikael Dammert Panta Rhei           1       1 1 1   6 6 4 2 4 1 3 4 1 1   2 1 1 1       1 1 1         14 26.66 25.5 42
3 Jari Virta Panta Rhei               2   1 1 1     3   3 4 4 4 2 1 6 2 1 2 2     1 1 1 1 2       2/2 16 29.07 28 42
4 Roger Berengren Engelen Dart               1   3   1 1 3 3 1 1 3 2 3 1 1 1     1       1                 16 24.93 25 38
5 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart               1   2   2 3 1 1 3 2 1 1     1   1 1     1                     16 24.1 24 36
6 Tony Lindsjö Faster Annas DC               1   1   1 4 2   2 4 4 5   2 4 5 2 1 2   2 2   1 1           0/1 16 28.09 27 40
7 Per Eriksson Runby Dart               1     1           1 1   1 2 4 1   3 3 2 3       1   1     3 1/3 16 32.82 33 45
8 Angelica Åhman No Name DC               1       1   1     1   2 1   2 2   2   1   1 1 1 1           0/1 16 30.11 30.5 40
9 Kenneth Biström Strix Dart               1         3 2 2 4 4 2 3 5 6 1 4 1 1 1         1               16 26.93 27 39
10 Patrik Mattsson Dartbiten                 1 1 2   2 2 2 1 1 4 5 2 6 4 2 5 2 2   1   1     1           17 27.96 29 41
11 Anders Mars Panta Rhei                 1 1   1 1 2 1 2 2 3 4 3 2 5 3 2 2 3 2 2     1             0/1 17 28.49 29 39
12 Kjell Clegarp Stollarne                 1 1     1 2 5   2 2 2   1 2 4 2 1 2 1 1 1 2     1         2/4 17 28.65 29.5 41
13 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart                 1       1 1                                                 17 20 21 22
14 Lars Sundberg Stollarne                 1                 1   2 3 4     3   2 1 1 1       1       1/5 17 31.4 30 42
15 Mikael Lundberg Panta Rhei                 1                 1     1   1 1     1                       17 28.33 30 35
16 Sören Mellstrand Dartbiten                   3 2 2 4   2 5 4 2 2 2 3 1 1   2 3 2   1         1       1/1 18 26.4 25 42
17 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                   1 1   1 1 4 3 1 2 3 2 4 1 2 1 2   3 2   2 1 1   1 1     1/1 18 29.52 29 43
18 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                   1 1         4   2   1 1 2   1   1       1                 18 27.07 26 38
19 Anders E Skånberg 181 DC                   1   2     4 2 2 3 2 1 1 3 2 1 1 2 1     2             1   18 28.32 27 45
20 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                   1   1       1 1 1   4         2 1             1         0/1 18 28.15 28 41
21 Jorma Virtanen Engelen Dart                   1       1   1       2   3   2 2 1   4 1       1 1 1     2/3 18 32.43 33 43
22 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC                   1           1           1     1         1     1           18 30.67 31.5 41
23 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC                   1                 1   1 2                     1           18 29.17 29.5 41
24 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 1 4   7 5 2 7 3 3 4 5 1 1 1     1   1                 19 26.17 26 38
25 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 2 1     1   2 3   1 1   1 1               1         0/1 19 26.8 27 41
26 Johan Legerstam 181 DC                     1 1   3 3 2 3 3 3 1 1 1 1 2 2       1     1 1         1/1 19 27.4 26 41
27 Kenth Österberg Engelen Dart                     1 1   3 1   2   1 1 2 2 2 2 1 1 4 3 2 1 1   2 1 1     2/3 19 31.71 32 43
28 Jan Westin No Name DC                     1 1     1 1 2 4 3 1       3 1   3 1 3 2   1 1 1 2     2/4 19 31.72 32 43
29 Markus Karlsson No Name DC                     1   1       2         1   1 1 2 1 1 1 1     1       1 5/6 19 32.33 34 45
30 Tony Strandberg Runby Dart                     1     1 1   2 2   3 1 2 2     1 2 1   1     1         2/2 19 29.52 29 41
31 Ulf Jonnarth Engelen Dart                     1       2       2 1 1 2   1 4 2   1   2 1 1 2         0/1 19 32.22 33 41
32 Johan Eriksson Runby Dart                     1                   1 1     1                   1     1/1 19 30.8 30 43
33 Christer Jansson Runby Dart                       2 2 2 2 2 3 2 5 4 2 4 2 2 1   1         1 1 1     1 2/3 20 28.35 27.5 45
34 Per Wallensteen Stollarne                       2   2 2 3 5 1 2 2 4 2 2 5 2   2 2 4 1 1             1/2 20 29.41 29 39
35 Björn Carlén Panta Rhei                       2   2   2 4 2 3 5 1 4   4 1 1 1 1 1 2             1 1/1 20 29.14 28 45
36 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       2   1 1 3 2 2   1 2 3 2 1 1   2         1   1 1     3/4 20 29.12 29 43
37 Anders Höglund Dartbiten                       1 1 1 3 1 1 4 1 3 2 1 1 1 2   2   1               1 2/2 20 28.33 28 45
38 Mats Lundroth Faster Annas DC                       1 1   2 2   1 1 1 1 1 2 1 1 1     1 1               1/1 20 28.39 28.5 38
39 Magnus Westman Faster Annas DC                       1 1     1   1 1             1                         20 25.33 25 34
40 Michael Skagmark Stollarne                       1 1           2 1   1 1     1       1                 20 28.44 28 38
41 Marko Hynninen Runby Dart                       1   1 2 3 2 1 1 4 1 5 1 1 1 2 2 2 1     2       1 1   20 30.46 30 45
42 Mikael Andersson Engelen Dart                       1   1 1 5 3 1 5 3 5 2 3   2   2 1 3 2 1   1 1     1 1/2 20 30.2 29 45
43 Magnus Andersson Runby Dart                       1   1   2 2   1         1   2 1 1                   2/2 20 28.17 26 36
44 Angeli Holmberg No Name DC                       1   1   2     1   1 1   2   3 2       1         1   0/1 20 30.94 32 44
45 Roger Centerström AC Dart Club                       1     3 2 1 1 4 1 5 7 2   2 5 1 2 1     1             20 29.77 30 40
46 Ronnie Kraft 181 DC                       1     3 1 3 2 2 2   2       2 2 1       1         1   20 29.09 27 45
47 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart                       1     2 2 3 1 5 2 2 3 5   1 1   1   1 2   1         1/1 20 29.36 29 41
48 Anders Johansson 181 DC                       1     1 2 2 3 2 3 1 2 1 2   2 1 1 2 1 1 2         1   20 30.84 30 45
49 Thomas Holmberg Faster Annas DC                       1     1     1     4 3 2 1 1 2   2 1 2   2     1     1/2 20 32.42 31.5 43
50 Kurt Nordlund Runby Dart                       1     1     1           1       1                 1 1/1 20 30.33 29 45
51 Leif Hörnström Engelen Dart                         2 3     2           1                               21 23.63 22 31
52 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                         2     2 1 1   1 4   1 1 2     1 1                 0/1 21 28.65 29 37
53 Johan Wallin Panta Rhei                         2     1 1 4 3   1 4 3 3   1   1     1     1   1   3/4 21 29.96 30 44
54 Johan Blüme 181 DC                         1 2 2   1   2   1 2 1     1   1               1   2/2 21 28.27 27 44
55 Christer Tvärnstedt 181 DC                         1 1 2 4 1 4 2 2 1 6 1 2 2 2   2 1 2 1   2     1     21 30.3 30 44
56 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                         1 1 2 2 1 2 2 3   5 2 2   1   1   1   1           0/1 21 28.74 28 40
57 Peter Berengren Engelen Dart                         1 1 2 1 4 3 3   1 4 4   1 1 1 1   2 1               21 28.97 29 39
58 Lars Clavering Stollarne                         1 1   1 1   1 4 3 1 3 2 1   3 2 2   1 2 1 1       2/4 21 31.97 31 42
59 Benny Lundqvist Strix Dart                         1   1 3 2     1 1 2   4 1   2 2 1 1 3   2 2       2/4 21 32.55 32 42
60 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC                         1   1 1   2   4 1   1   1       1 2     1     1     21 30.76 28 44
61 Tony Brolin Strix Dart                         1     2   2   1           1 1 1           2 1       21 31.75 31 43
62 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart                         1       3 4 2 2 2 1   3 6   4   1   1 1       1   1/3 21 31 32 44
63 Pär Linde Strix Dart                         1       1     4 1   2 1 1 1 1   1 1   1 1 1 1   1 3/8 21 33.45 32.5 45
64 Tomi Ilonen AC Dart Club                         1         1   2 1                                   21 26.4 28 29
65 Gustav Åström Faster Annas DC                           1 3 1 3 1   3 1 2 3 4 1   1 1 2 1 3   3     1 1 1/4 22 32.08 31.5 45
66 Roger Andersson AC Dart Club                           1 1   3   1 1 5 1 3 1 1 3 2   1 1 2 1           1/2 22 31.18 31 40
67 Mikael Höglund Dartbiten                           1 1   1         1 1   1   1           1         3/4 22 30 30.5 41
68 Kristin Bomander No Name DC                           1 1       1                                       22 24 23 27
69 Nicklas Svartengren AC Dart Club                           1   3   2 1 4 3   3   2   1 1     2   2   1       22 30.96 29 43
70 Kjell Hilmgård AC Dart Club                           1   2 1 1 2   4 2   2 2 1   1 2 2 1 1 2         3/5 22 31.93 32 41
71 Sten Lindbom Pewter Tankard DC                           1     2 3     1 2 3 2 2 3   3 1 1               1/3 22 31.13 31.5 38
72 Patrik Edenbro 181 DC                           1     2 1 3     3 3 2 2 2 2         2   1     1 2/3 22 31.88 31 45
73 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart                           1       1           1                             22 26.67 26 32
74 Erik Åström Faster Annas DC                           1         2   1     1   1         1   1 1 1     2/6 22 33.6 33 43
75 Jan‑Olof Westling Dartbiten                           1           1 1 1           1   1     1   3       22 35.3 37 43
76 Bengt Nygren Strix Dart                             3   1 1 2 1 3 2 1 3 3   1               1     2/2 23 29.68 29.5 43
77 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart                             2 3 1 1 2 3 2 1 4   4   2 1     2         1   1/3 23 30.31 30 44
78 Björn Hellström Pewter Tankard DC                             2         1         1 1 1                       23 29.33 30.5 35
79 Marcus Dahlin Strix Dart                             1 3 3 3 4 1 4 3 1 2 3 2 4 3 3   2 1       1   2/2 23 31.2 30.5 44
80 Conny Stålnacke No Name DC                             1 1 1   2   2   2 2 2       1 1   1             23 30.69 31 40
81 Karin Fridlund No Name DC                             1       1     1                                 23 26.67 27 30
82 Pär Wilsson No Name DC                             1         2 1   1   1 2             1   1     2/3 23 32.4 32 43
83 Kjell Rovén Faster Annas DC                             1         1 2 3 1 4 2 2 1 1   1 1 1           1/1 23 32.38 32 40
84 Peter Isaksson Faster Annas DC                               2   2 1 3   1 1 4 1 2 1 1 1 3   1   1       2/4 24 32.2 32 42
85 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                               2     1                                       24 25 24 27
86 Anders Salén AC Dart Club                               2         1   1 1 1                         1/2 24 28.83 30 33
87 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC                               1 1 2 4 1   1       1   1       1 1         0/4 24 29.86 27 41
88 Tommie Svensson AC Dart Club                               1   1 1   1     2   1 2     1   1       1   0/2 24 33 33 44
89 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC                               1     1   2   2                               24 28.5 29 31
90 Niclas Hargerud Panta Rhei                               1     1   1 1             1                   24 29.4 29 37
91 Göran Bredström AC Dart Club                               1             1                 1             24 31.67 31 40
92 Ulf Mattsson Stollarne                                 1   2     1   1   1 1 2   1 1             4/7 25 32.64 34 39
93 Peter Skånberg 181 DC                                 1   1 1 2 5 2 2 2 1 2 1     1 2           1/2 25 32.13 31 40
94 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC                                 1   1               1                       25 29 27 35
95 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart                                 1       1       1                           25 29 29 33
96 Peter Fredriksson 181 DC                                 1                   1     1     1           25 34.75 36.5 41
97 Anders Anstrell No Name DC                                   1 1 1 1 1 1 2 2   1 2     1 1     1     1/2 26 33.13 32.5 43
98 Karin Enlund Pewter Tankard DC                                   1 1 1   1 1 2           1 1   1 1 1     2/3 26 34.08 32 43
99 Rauli Nyberg 181 DC                                   1 1 1       1                 1           26 30.8 28 41
100 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart                                   1   2             2                     1/2 26 30.4 28 35
101 Johan Ferenius Panta Rhei                                     3 3 1 5 2     3 1         1   1     1 3/5 27 31.9 30 45
102 Anders Hedén No Name DC                                     1 1 1   1   2 2 4 3       1 1   1     2/3 27 34.5 35 43
103 Reijo Hernekoski Strix Dart                                     1 1   1 1 2       2   3   1           1/3 27 33.83 34 40
104 Magdalena Kuhl No Name DC                                     1 1   1             1         1       1/1 27 32.8 30 42
105 Björn Karlsson Runby Dart                                     1     1 1         1   1 1       1   1 1/3 27 36.13 37 45
106 Marcus Hargerud Panta Rhei                                     1       1   1 1       1               1/2 27 32.6 33 38
107 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC                                     1         1   1     1 1               1/2 27 33.6 34 38
108 Helena Hedman Engelen Dart                                     1                     1               2/2 27 32.5 32.5 38
109 Magnus Göthe Dartbiten                                       1 1 1 1 1   1   2   1     1   2 1   8/13 28 35.77 36 44
110 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC                                       1 1 1 1 1     1                       28 30.83 30.5 35
111 Göran Åberg Dartbiten                                       1 1   1   1 1   1     1             0/1 28 32.86 33 39
112 Göran Wikander Strix Dart                                       1   2     1 1 1       1           1 0/2 28 34.25 33.5 45
113 Christer Svensson AC Dart Club                                       1   1         1                     0/1 28 31 30 35
114 Uno Edlund Engelen Dart                                         1 1   1 2                         1/3 29 31.4 32 33
115 Magnus Lidstedt Panta Rhei                                         1 1       1   1 1 1         1     0/1 29 35.29 36 43
116 Jonas Mattsson Dartbiten                                         1     1 1   1         1     1     1/4 29 35.33 34 43
117 Charlotte Olausson No Name DC                                         1     1                             29 30.5 30.5 32
118 Marek Repinski Pewter Tankard DC                                         1                 1                 29 33.5 33.5 38
119 Roine Walfridsson Stollarne                                         1                                 0/1 29 29 29 29
120 Erik Sundelius No Name DC                                           1   1 2     1       1 1     2   1/3 30 37 36 44
121 Håkan Johansson Dartbiten                                             1 1   1   1   1       1       1/1 31 35.5 35 42
122 Eva Norrgård Pewter Tankard DC                                             1   2 1 1 1 1 1 1       1     2/5 31 35.9 35.5 43
123 Hans Sondefors Stollarne                                               1   1 1 1               1   1/4 32 36.2 35 44
124 Johnny Tråvén Engelen Dart                                                 1       1       1     1   1/4 33 38.75 39 44
125 Catarina Ahlzén Strix Dart                                                   1                       0/2 34 34 34 34
126 Eva Lindgren Engelen Dart                                                     1                     2/2 35 35 35 35
127 Sofia Roshamn Runby Dart                                                       1                     36 36 36 36
128 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC                                                         1     1     1 1   2/7 37 41 41.5 44
129 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart                                                           1   1           0/1 38 39 39 40
130 Curt Klunder 181 DC                                                           1     2         1/1 38 40 41 41
131 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart                                                           1             1 0/2 38 41.5 41.5 45
132 Mats Reidius Pewter Tankard DC                                                             1     1       1/1 39 40.5 40.5 42
133 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC                                                                           1/2        


Kort Set ‑ Dubbel

Omg. 18
110310
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Ronnie Kraft 181 DC           1             1
2 Anders E Skånberg 181 DC           1              
3 Kenth Österberg Engelen Dart                 1     3  
4 Johnny Tråvén Engelen Dart                 1        
5 Kenneth Biström Strix Dart                   1 2    
6 Marcus Dahlin Strix Dart                   1      
7 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 2 1
8 Mikael Dammert Panta Rhei                     2 1  
9 Pär Linde Strix Dart                     2    
10 Roger Centerström AC Dart Club                     1 1 1
11 Kjell Hilmgård AC Dart Club                     1 1 1
12 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 1  
13 Tommie Svensson AC Dart Club                     1 1  
14 Patrik Mattsson Dartbiten                     1 1  
15 Tomi Ilonen AC Dart Club                     1 1  
16 Johan Ferenius Panta Rhei                     1 1  
17 Anders Johansson 181 DC                     1   1
18 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                     1    
19 Jari Virta Panta Rhei                     1    
20 Tony Strandberg Runby Dart                     1    
21 Marcus Hargerud Panta Rhei                     1    
22 Anders Höglund Dartbiten                     1    
23 Marko Hynninen Runby Dart                     1    
24 Johan Wallin Panta Rhei                     1    
25 Peter Skånberg 181 DC                     1    
26 Peter Berengren Engelen Dart                       2  
27 Anders Mars Panta Rhei                       1 3
28 Björn Carlén Panta Rhei                       1 3
29 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart                       1 1
30 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                       1 1
31 Mikael Andersson Engelen Dart                       1  
32 Angeli Holmberg No Name DC                       1  
33 Jan Westin No Name DC                       1  
34 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                       1  
35 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       1  
36 Tony Lindsjö Faster Annas DC                         2
37 Roger Berengren Engelen Dart                         1
38 Kurt Nordlund Runby Dart                         1
39 Johan Legerstam 181 DC                         1
40 Roger Andersson AC Dart Club                         1
41 Gustav Åström Faster Annas DC                         1
42 Magnus Westman Faster Annas DC                         1
43 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                         1
44 Patrik Edenbro 181 DC                         1
45 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                         1
46 Johan Blüme 181 DC                         1
47 Rauli Nyberg 181 DC                         1
48 Helena Hedman Engelen Dart                         1
49 Christer Jansson Runby Dart                         1


Outstanding Player ‑ Singel

Omg. 18
110310
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 18 16 2 63 48 15 83 4 1 120 7 19 18.44 0.93 16.75 1.32 1 18.07
2 Jari Virta Panta Rhei 18 15 3 68 47 21 64 1     5 16 16.63 0.86 15.43 0.94 0.91 16.37
3 Tony Lindsjö Faster Annas DC 17 14 3 68 46 22 72 2     7 16 17.07 0.88 15.02 1.06 0.95 16.08
4 Mikael Dammert Panta Rhei 16 14 2 52 44 8 83 1     4 14 18.58 0.9 14.44 1.6 1 16.04
5 Patrik Mattsson Dartbiten 18 13 5 76 47 29 65 1 1 118 6 17 16.93 0.8 14.47 0.86 0.85 15.33
6 Sören Mellstrand Dartbiten 16 12 4 61 43 18 74       11 18 18.21 0.86 13.77 1.21 0.94 14.98
7 Per Wallensteen Stollarne 17 14 3 66 45 21 56       2 20 16 0.83 14.04 0.85 0.88 14.89
8 Marcus Dahlin Strix Dart 17 14 3 64 46 18 50         23 15.79 0.82 13.92 0.78 0.86 14.7
9 Kenneth Ringström Stollarne 17 13 4 68 43 25 45       5 14 17.8 0.81 13.8 0.66 0.85 14.46
10 Christer Jansson Runby Dart 17 13 4 63 42 21 62   1 119 4 20 16.68 0.79 13.47 0.98 0.85 14.45
11 Anders Mars Panta Rhei 17 12 5 67 43 24 73       4 17 17.41 0.76 12.9 1.09 0.82 13.99
12 Mikael Andersson Engelen Dart 18 12 6 74 45 29 68 1 1 118 1 20 16.23 0.72 12.97 0.92 0.77 13.89
13 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 12 3 61 41 20 61       3 18 16.56 0.83 12.51 1 0.9 13.51
14 Kenneth Biström Strix Dart 17 11 6 66 41 25 63   1 121 4 16 18.26 0.72 12.28 0.95 0.78 13.23
15 Christer Tvärnstedt 181 DC 16 12 4 62 40 22 48       1 21 16.22 0.76 12.12 0.77 0.81 12.89
16 Kjell Clegarp Stollarne 17 11 6 67 36 31 53   2 137 3 17 16.55 0.69 11.74 0.79 0.74 12.53
17 Marko Hynninen Runby Dart 17 11 6 60 35 25 47       1 20 16.37 0.64 10.92 0.78 0.69 11.7
18 Roger Centerström AC Dart Club 17 10 7 71 39 32 49       1 20 16.39 0.64 10.8 0.69 0.68 11.49
19 Kenth Österberg Engelen Dart 16 10 6 59 37 22 34       2 19 15.27 0.67 10.68 0.58 0.7 11.26
20 Björn Carlén Panta Rhei 17 9 8 69 38 31 65       2 20 16.47 0.6 10.2 0.94 0.66 11.14
21 Peter Berengren Engelen Dart 11 10 1 40 31 9 39 1     1 21 16.51 0.9 9.94 0.97 0.99 10.92
22 Johan Legerstam 181 DC 14 9 5 49 31 18 57 1     2 19 17.92 0.68 9.46 1.16 0.76 10.62
23 Anders E Skånberg 181 DC 14 9 5 50 31 19 47 1     3 18 17.18 0.69 9.61 0.94 0.75 10.55
24 Gustav Åström Faster Annas DC 18 9 9 75 37 38 43 1       22 15.01 0.55 9.94 0.57 0.58 10.51
25 Jan Westin No Name DC 17 9 8 70 34 36 45       2 19 14.94 0.57 9.72 0.64 0.61 10.36
26 Roger Berengren Engelen Dart 10 8 2 36 27 9 49 1     6 16 19.37 0.9 8.98 1.36 1.03 10.34
27 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 17 9 8 63 33 30 47       1 21 15.54 0.56 9.48 0.75 0.6 10.23
28 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 18 8 10 70 34 36 63       1 20 16.04 0.5 9 0.9 0.55 9.9
29 Anders Johansson 181 DC 14 9 5 57 31 26 36       1 20 15.74 0.66 9.24 0.63 0.71 9.87
30 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 14 8 6 54 30 24 40 2 1 115   23 15.48 0.63 8.75 0.74 0.68 9.49
31 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 11 9 2 41 27 14 26       1 21 16.44 0.8 8.76 0.63 0.85 9.39
32 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 52 29 23 38 1     2 16 14.65 0.62 8.65 0.73 0.67 9.38
33 Benny Lundqvist Strix Dart 15 8 7 58 31 27 41       1 21 14.95 0.58 8.64 0.71 0.62 9.35
34 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 7 0 26 21 5 38       8 16 20.11 1.11 7.77 1.46 1.32 9.23
35 Anders Höglund Dartbiten 13 8 5 46 29 17 21       2 20 16.38 0.66 8.52 0.46 0.69 8.98
36 Kjell Hilmgård AC Dart Club 16 8 8 64 30 34 33         22 14.92 0.53 8.4 0.52 0.56 8.92
37 Johan Wallin Panta Rhei 13 7 6 54 30 24 43       2 21 15.62 0.62 8.04 0.8 0.68 8.84
38 Fredrik Sivertsson Dartbiten 13 7 6 56 29 27 44 1     2 20 15.35 0.62 8.02 0.79 0.68 8.81
39 Lars Clavering Stollarne 16 7 9 65 33 32 32       1 21 14.62 0.52 8.28 0.49 0.55 8.77
40 Patrik Edenbro 181 DC 15 7 8 54 27 27 27   1 125   22 14.69 0.51 7.69 0.5 0.55 8.19
41 Johan Ferenius Panta Rhei 12 7 5 43 24 19 27   1 160   27 14.59 0.62 7.48 0.63 0.68 8.11
42 Roger Andersson AC Dart Club 17 7 10 66 29 37 27         22 15.36 0.45 7.68 0.41 0.48 8.09
43 Peter Skånberg 181 DC 10 8 2 39 24 15 15         25 14.51 0.77 7.68 0.38 0.81 8.06
44 Bengt Nygren Strix Dart 11 7 4 40 24 16 29         23 16.42 0.64 7.08 0.72 0.71 7.8
45 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
46 Nicklas Svartengren AC Dart Club 16 6 10 62 26 36 44   1 122   22 15.67 0.44 6.97 0.71 0.48 7.68
47 Ronnie Kraft 181 DC 9 6 3 34 23 11 31       1 20 17.1 0.72 6.48 0.91 0.82 7.39
48 Thomas Holmberg Faster Annas DC 16 6 10 61 25 36 30 1     1 20 14.56 0.43 6.82 0.49 0.46 7.31
49 Magnus Göthe Dartbiten 14 7 7 50 21 29 23         28 12.31 0.48 6.72 0.46 0.51 7.18
50 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 17 6 11 65 25 40 34         22 15.05 0.39 6.6 0.52 0.42 7.12
51 Kjell Rovén Faster Annas DC 13 6 7 50 22 28 31         23 15.06 0.48 6.24 0.62 0.53 6.86
52 Angelica Åhman No Name DC 8 6 2 30 18 12 22       2 16 15.92 0.75 6.03 0.73 0.85 6.76
53 Jorma Virtanen Engelen Dart 15 5 10 59 23 36 34 1     1 18 14.86 0.4 6.01 0.58 0.44 6.59
54 Lars Sundberg Stollarne 13 5 8 48 21 27 27       1 17 14.6 0.44 5.67 0.56 0.48 6.23
55 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 17 15 2 17 1     2 18 18.23 1.03 5.17 1 1.23 6.17
56 Tony Strandberg Runby Dart 13 4 9 53 23 30 43       1 19 16.24 0.41 5.28 0.81 0.47 6.09
57 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
58 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 5 5 37 17 20 29       1 21 16.72 0.52 5.16 0.78 0.59 5.94
59 Johan Blüme 181 DC 8 5 3 32 17 15 23       1 21 16.42 0.65 5.16 0.72 0.73 5.88
60 Mats Lundroth Faster Annas DC 10 4 6 39 19 20 36       2 20 16.32 0.49 4.92 0.92 0.58 5.84
61 Pär Linde Strix Dart 13 4 9 54 23 31 23       1 21 13.43 0.41 5.28 0.43 0.44 5.71
62 Markus Karlsson No Name DC 15 4 11 58 20 38 22 1     2 19 14.18 0.34 5.14 0.38 0.37 5.52
63 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 4 6 38 17 21 29       2 21 16.26 0.47 4.68 0.76 0.54 5.44
64 Anders Anstrell No Name DC 12 5 7 43 17 26 17         26 14.21 0.42 5.04 0.4 0.45 5.44
65 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
66 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 6 4 2 21 13 8 24       2 18 16.78 0.71 4.23 1.14 0.9 5.37
67 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
68 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
69 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
70 Conny Stålnacke No Name DC 11 3 8 42 16 26 29         23 15.75 0.34 3.72 0.69 0.4 4.41
71 Pär Wilsson No Name DC 11 4 7 39 12 27 12         23 13.55 0.35 3.84 0.31 0.38 4.15
72 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 7 6 1 11 1     2 20 19.41 1.13 2.26 1.57 1.92 3.83
73 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
74 Michael Skagmark Stollarne 3 3 0 11 9 2 6       2 20 17.33 1.04 3.12 0.55 1.22 3.67
75 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 13 8 5 16       2 21 19.67 0.8 2.4 1.23 1.21 3.63
76 Tony Brolin Strix Dart 6 2 4 25 12 13 19       1 21 15.07 0.46 2.76 0.76 0.59 3.52
77 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
78 Kurt Nordlund Runby Dart 3 2 1 10 7 3 13       1 20 16.45 0.72 2.16 1.3 1.15 3.46
79 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
80 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 15 2 13 55 14 41 31         24 14.84 0.19 2.88 0.56 0.23 3.44
81 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 3 2 22 10 12 9         22 13.74 0.6 3 0.41 0.68 3.41
82 Ulf Mattsson Stollarne 13 2 11 51 15 36 19         25 13.62 0.23 3 0.37 0.26 3.37
83 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 6       2 17 25.05 1.23 1.23 2 3.23 3.23
84 Mikael Höglund Dartbiten 8 2 6 30 11 19 18         22 14.3 0.32 2.52 0.6 0.39 3.12
85 Göran Åberg Dartbiten 6 2 4 19 7 12 19         28 14.19 0.34 2.04 1 0.51 3.04
86 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
87 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 14 2 12 49 12 37 11         31 12.66 0.19 2.64 0.22 0.2 2.86
88 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
89 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 2 0 8 6 2 5 2       26 14.55 1.06 2.12 0.63 1.37 2.75
90 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
91 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
92 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
93 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
94 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
95 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 1 2 12 5 7 15       1 21 17 0.44 1.32 1.25 0.86 2.57
96 Karin Enlund Pewter Tankard DC 16 1 15 60 14 46 14         26 13.57 0.14 2.28 0.23 0.16 2.51
97 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 2 3 20 7 13 9         29 13.06 0.41 2.04 0.45 0.5 2.49
98 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
99 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
100 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 4 1 3 15 6 9 12       1 18 14.96 0.37 1.47 0.8 0.57 2.27
101 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
102 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
103 Björn Karlsson Runby Dart 13 1 12 45 9 36 16 1       27 13.62 0.14 1.78 0.36 0.16 2.14
104 Erik Sundelius No Name DC 8 1 7 33 10 23 9         30 12.85 0.23 1.8 0.27 0.26 2.07
105 Göran Wikander Strix Dart 10 1 9 37 8 29 14         28 13.51 0.16 1.56 0.38 0.19 1.94
106 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
107 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 1 2 13 6 7 7         27 14.27 0.44 1.32 0.54 0.62 1.86
108 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
109 Uno Edlund Engelen Dart 7 1 6 26 6 20 13         29 13.58 0.19 1.32 0.5 0.26 1.82
110 Johan Eriksson Runby Dart 8 1 7 29 6 23 11       1 19 14.59 0.18 1.44 0.38 0.23 1.82
111 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
112 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
113 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
114 Anders Salén AC Dart Club 5 1 4 21 7 14 4         24 14.69 0.29 1.44 0.19 0.33 1.63
115 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
116 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
117 Hans Sondefors Stollarne 7 1 6 26 6 20 1         32 12.19 0.19 1.32 0.04 0.19 1.36
118 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
119 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
120 Eva Lindgren Engelen Dart 2 1 1 8 3 5 2         35 13.02 0.48 0.96 0.25 0.6 1.21
121 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
122 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
123 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 14 0 14 48 6 42 16         37 12.72 0.05 0.72 0.33 0.08 1.05
124 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
125 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
126 Helena Hedman Engelen Dart 8 0 8 28 4 24 9 1       27 13.19 0.07 0.58 0.32 0.11 0.9
127 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
128 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
129 Marek Repinski Pewter Tankard DC 3 0 3 11 2 9 3         29 14.03 0.08 0.24 0.27 0.17 0.51
130 Catarina Ahlzén Strix Dart 4 0 4 13 1 12 5         34 12.16 0.03 0.12 0.38 0.13 0.5
131 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
132 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
133 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
134 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 15 0 15 3           12.52 0 0 0.2 0.04 0.2
135 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
136 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0


Outstanding Player ‑ Dubbel

Omg. 18
110310
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 18 15 3 70 49 21 1 1 130 5 19 0.88 15.83
2 Kenneth Biström Strix Dart 17 14 3 64 45 19 1     3 18 0.84 14.29
3 Kjell Hilmgård AC Dart Club 16 13 3 65 43 22       3 19 0.83 13.32
4 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 18 12 6 72 47 25   1 112     0.72 12.99
5 Sören Mellstrand Dartbiten 16 12 4 64 41 23   1 160     0.78 12.52
6 Kenneth Ringström Stollarne 17 12 5 69 43 26           0.73 12.36
7 Kjell Clegarp Stollarne 17 12 5 68 42 26           0.72 12.24
8 Björn Carlén Panta Rhei 16 11 5 62 40 22       4 20 0.74 11.88
9 Mikael Dammert Panta Rhei 16 11 5 70 39 31 1     3 19 0.73 11.74
10 Patrik Mattsson Dartbiten 18 11 7 71 40 31       2 19 0.65 11.64
11 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 14 11 3 61 39 22 1         0.81 11.38
12 Marko Hynninen Runby Dart 17 11 6 61 36 25       1 19 0.65 11.04
13 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 15 10 5 61 37 24   1 127 2 20 0.73 10.93
14 Tony Lindsjö Faster Annas DC 17 11 6 58 33 25 1     2 21 0.64 10.9
15 Anders Mars Panta Rhei 16 9 7 63 38 25 1     4 20 0.66 10.54
16 Göran Wikander Strix Dart 16 10 6 68 36 32           0.65 10.32
17 Mikael Andersson Engelen Dart 18 9 9 72 38 34       1 20 0.56 10.08
18 Jari Virta Panta Rhei 18 9 9 67 35 32       1 19 0.54 9.72
19 Christer Jansson Runby Dart 17 10 7 60 29 31 1     1 21 0.57 9.7
20 Fredrik Sivertsson Dartbiten 13 10 3 47 29 18       1 20 0.74 9.6
21 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 17 9 8 62 33 29   1 117     0.56 9.51
22 Anders Johansson 181 DC 16 9 7 65 31 34   1 117 2 19 0.59 9.51
23 Roger Andersson AC Dart Club 17 9 8 64 33 31       1 21 0.56 9.48
24 Anders E Skånberg 181 DC 13 9 4 50 31 19       1 14 0.72 9.39
25 Tony Strandberg Runby Dart 13 9 4 50 31 19       1 19 0.71 9.24
26 Anders Höglund Dartbiten 13 9 4 50 30 20 1     1 19 0.71 9.22
27 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 11 9 2 38 29 9       1 19 0.82 9
28 Per Wallensteen Stollarne 15 8 7 62 33 29 1         0.59 8.86
29 Gustav Åström Faster Annas DC 17 8 9 66 31 35       1 21 0.51 8.64
30 Christer Tvärnstedt 181 DC 14 8 6 54 32 22           0.62 8.64
31 Pär Linde Strix Dart 13 8 5 52 30 22       2 19 0.66 8.64
32 Johan Wallin Panta Rhei 13 8 5 52 30 22       1 19 0.66 8.52
33 Johan Legerstam 181 DC 12 8 4 47 29 18       1 21 0.7 8.4
34 Jan Westin No Name DC 18 7 11 70 33 37       1 20 0.46 8.28
35 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 8 1 35 26 9       2 19 0.91 8.16
36 Marcus Dahlin Strix Dart 15 7 8 59 31 28       1 18 0.54 8.07
37 Kenth Österberg Engelen Dart 15 6 9 65 33 32       4 17 0.54 8.07
38 Roger Centerström AC Dart Club 17 7 10 63 28 35       3 19 0.47 7.92
39 Bengt Nygren Strix Dart 12 7 5 52 27 25   1 153     0.65 7.84
40 Patrik Edenbro 181 DC 15 7 8 59 28 31       1 21 0.51 7.68
41 Ulf Jonnarth Engelen Dart 15 7 8 57 29 28           0.51 7.68
42 Per Eriksson Runby Dart 14 8 6 48 22 26           0.53 7.44
43 Roger Berengren Engelen Dart 9 7 2 37 25 12       1 21 0.81 7.32
44 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 46 26 20           0.61 7.32
45 Thomas Holmberg Faster Annas DC 15 7 8 55 26 29           0.49 7.32
46 Magnus Göthe Dartbiten 14 7 7 55 26 29           0.52 7.32
47 Nicklas Svartengren AC Dart Club 15 6 9 62 29 33           0.47 7.08
48 Ulf Mattsson Stollarne 15 6 9 59 25 34           0.44 6.6
49 Helena Hedman Engelen Dart 13 6 7 51 24 27       1 21 0.51 6.6
50 Kjell Rovén Faster Annas DC 14 6 8 53 24 29           0.46 6.48
51 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 10 6 4 37 22 15       1 20 0.64 6.36
52 Mats Lundroth Faster Annas DC 10 6 4 36 22 14 1         0.63 6.34
53 Johan Ferenius Panta Rhei 13 5 8 50 22 28       2 19 0.45 5.88
54 Mikael Höglund Dartbiten 8 6 2 33 19 14           0.73 5.88
55 Peter Skånberg 181 DC 11 5 6 47 22 25       1 19 0.52 5.76
56 Lars Sundberg Stollarne 12 5 7 48 23 25           0.48 5.76
57 Peter Berengren Engelen Dart 11 5 6 42 20 22       2 20 0.51 5.64
58 Jorma Virtanen Engelen Dart 13 5 8 50 21 29           0.42 5.52
59 Anders Anstrell No Name DC 12 5 7 46 20 26           0.45 5.4
60 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 16 5 11 57 19 38 1         0.34 5.38
61 Anders Hedén No Name DC 13 5 8 47 19 28           0.41 5.28
62 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 7 5 2 23 16 7 1     2 20 0.75 5.26
63 Ronnie Kraft 181 DC 8 5 3 27 15 12       2 14 0.65 5.19
64 Johan Blüme 181 DC 8 5 3 27 16 11       1 21 0.63 5.04
65 Lars Clavering Stollarne 14 4 10 56 21 35           0.35 4.92
66 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 5 5 0 19 15 4       1 21 0.98 4.92
67 Anders Salén AC Dart Club 6 5 1 23 16 7           0.82 4.92
68 Magnus Lidstedt Panta Rhei 5 5 0 25 15 10           0.96 4.8
69 Conny Stålnacke No Name DC 10 4 6 46 20 26           0.48 4.8
70 Angelica Åhman No Name DC 8 4 4 33 18 15           0.57 4.56
71 Pär Wilsson No Name DC 13 4 9 48 16 32           0.33 4.32
72 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 48 18 30       2 19 0.35 4.2
73 Göran Åberg Dartbiten 6 4 2 26 13 13           0.66 3.96
74 Erik Åström Faster Annas DC 12 3 9 47 17 30           0.32 3.84
75 Benny Lundqvist Strix Dart 12 3 9 47 16 31           0.31 3.72
76 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 15 3 12 55 16 39           0.25 3.72
77 Karin Enlund Pewter Tankard DC 14 3 11 51 15 36           0.26 3.6
78 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 6 3 3 25 14 11       1 21 0.6 3.6
79 Björn Karlsson Runby Dart 14 3 11 50 14 36           0.25 3.48
80 Curt Klunder 181 DC 5 3 2 22 12 10           0.65 3.24
81 Markus Karlsson No Name DC 11 2 9 43 15 28           0.27 3
82 Reijo Hernekoski Strix Dart 9 2 7 35 13 22           0.31 2.76
83 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 15 2 13 54 12 42           0.18 2.64
84 Håkan Johansson Dartbiten 6 2 4 28 12 16           0.44 2.64
85 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 11 6 5           0.63 2.52
86 Jan‑Olof Westling Dartbiten 5 2 3 22 10 12 1         0.5 2.5
87 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 2 3 18 8 10       1 17 0.46 2.31
88 Tomi Ilonen AC Dart Club 3 2 1 13 7 6       2 19 0.76 2.28
89 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 4 2 2 15 8 7           0.54 2.16
90 Roine Walfridsson Stollarne 7 2 5 26 8 18           0.31 2.16
91 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 15 1 14 57 13 44           0.14 2.16
92 Magnus Westman Faster Annas DC 2 2 0 8 6 2       1 21 1.02 2.04
93 Leif Hörnström Engelen Dart 3 2 1 12 7 5           0.68 2.04
94 Peter Fredriksson 181 DC 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
95 Magnus Andersson Runby Dart 5 2 3 18 7 11           0.41 2.04
96 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
97 Erik Sundelius No Name DC 9 1 8 37 11 26           0.21 1.92
98 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 7 6 1           0.96 1.92
99 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 6 6 0           0.96 1.92
100 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 2 1 13 6 7           0.64 1.92
101 Eva Lindgren Engelen Dart 2 2 0 8 6 2           0.96 1.92
102 Tony Brolin Strix Dart 6 1 5 27 10 17           0.3 1.8
103 Angeli Holmberg No Name DC 7 1 6 28 9 19       1 20 0.26 1.8
104 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 10 1 9 37 8 29 1         0.17 1.66
105 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 8 24           0.17 1.56
106 Kurt Nordlund Runby Dart 3 1 2 14 6 8       1 21 0.48 1.44
107 Uno Edlund Engelen Dart 4 1 3 16 7 9           0.36 1.44
108 Hans Sondefors Stollarne 9 1 8 33 7 26           0.16 1.44
109 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
110 Marek Repinski Pewter Tankard DC 3 1 2 13 5 8           0.4 1.2
111 Magdalena Kuhl No Name DC 2 1 1 9 5 4           0.6 1.2
112 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 2 1 1 9 4 5           0.54 1.08
113 Johan Eriksson Runby Dart 7 1 6 22 4 18           0.15 1.08
114 Rauli Nyberg 181 DC 2 1 1 8 3 5       1 21 0.54 1.08
115 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
116 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
117 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
118 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
119 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
120 Micke Broström Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
121 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
122 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 7 3 4           0.48 0.96
123 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
124 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
125 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
126 Madelena Winnersjö Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
127 Marcus Hargerud Panta Rhei 3 0 3 15 6 9       1 19 0.28 0.84
128 Catarina Ahlzén Strix Dart 4 0 4 16 4 12           0.12 0.48
129 Göran Horn Pewter Tankard DC 5 0 5 18 3 15           0.07 0.36
130 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
131 Karin Fridlund No Name DC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
132 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
133 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
134 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
135 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
136 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 0 2 6 0 6           0 0
137 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 18
110310
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Kenneth Ringström Stollarne 6 6 0 22 18 4
2 Mikael Dammert Panta Rhei 6 5 1 24 15 9
3 Roger Berengren Engelen Dart 3 3 0 11 9 2
4 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 3 3 0 13 9 4
5 Kenth Österberg Engelen Dart 5 4 1 19 12 7
6 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 6 6 0
7 Jari Virta Panta Rhei 4 3 1 17 10 7
8 Peter Berengren Engelen Dart 2 2 0 9 6 3
9 Kenneth Biström Strix Dart 3 2 1 12 8 4
10 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 12 8 4
11 Mikael Andersson Engelen Dart 3 2 1 12 7 5
12 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1
13 Pär Wilsson No Name DC 1 1 0 4 3 1
14 Christer Jansson Runby Dart 1 1 0 4 3 1
15 Tony Strandberg Runby Dart 3 2 1 12 7 5
16 Leif Hörnström Engelen Dart 1 1 0 4 3 1
17 Kjell Clegarp Stollarne 3 2 1 13 7 6
18 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
19 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 6 5
20 Anders Höglund Dartbiten 1 1 0 5 3 2
21 Tony Lindsjö Faster Annas DC 5 3 2 21 11 10
22 Nicklas Svartengren AC Dart Club 1 1 0 5 3 2
23 Gustav Åström Faster Annas DC 1 1 0 5 3 2
24 Mikael Lundberg Panta Rhei 1 1 0 5 3 2
25 Ronnie Kraft 181 DC 1 1 0 5 3 2
26 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
27 Conny Stålnacke No Name DC 3 2 1 12 6 6
28 Marcus Dahlin Strix Dart 4 2 2 16 9 7
29 Lars Sundberg Stollarne 2 1 1 8 5 3
30 Roger Centerström AC Dart Club 4 2 2 17 9 8
31 Kurt Nordlund Runby Dart 2 1 1 7 4 3
32 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
33 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
34 Björn Carlén Panta Rhei 2 1 1 6 3 3
35 Roger Andersson AC Dart Club 2 1 1 8 4 4
36 Per Wallensteen Stollarne 2 1 1 8 4 4
37 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 4 2 2 16 8 8
38 Mats Lundroth Faster Annas DC 4 2 2 16 8 8
39 Anders Anstrell No Name DC 2 1 1 9 4 5
40 Johan Legerstam 181 DC 4 2 2 16 7 9
41 Sören Mellstrand Dartbiten 5 2 3 23 11 12
42 Anders E Skånberg 181 DC 3 1 2 13 6 7
43 Peter Fredriksson 181 DC 1 0 1 5 2 3
44 Jan‑Olof Westling Dartbiten 1 0 1 5 2 3
45 Reijo Hernekoski Strix Dart 1 0 1 5 2 3
46 Magnus Göthe Dartbiten 1 0 1 5 2 3
47 Lars Clavering Stollarne 1 0 1 5 2 3
48 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 5 2 3
49 Kjell Hilmgård AC Dart Club 3 1 2 12 5 7
50 Anders Mars Panta Rhei 1 0 1 4 1 3
51 Pär Linde Strix Dart 1 0 1 4 1 3
52 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3
53 Per Eriksson Runby Dart 3 1 2 12 5 7
54 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3
55 Anders Hedén No Name DC 1 0 1 4 1 3
56 Patrik Edenbro 181 DC 1 0 1 3 0 3
57 Benny Lundqvist Strix Dart 1 0 1 3 0 3
58 Angelica Åhman No Name DC 1 0 1 3 0 3
59 Angeli Holmberg No Name DC 1 0 1 3 0 3