Stockholms Dartförbund 2010/2011
Division 3A ‑ Omgång 15 ‑ 110210



Tabell Division 3A

Omg. 15
110210
Lag Lagmatch Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S V O F
1 Panta Rhei 15 13 1 1 +40 +114 27
2 Märsta/Arlanda Dart 15 11 2 2 +38 +89 24
3 181 DC 15 9 1 5 +20 +48 19
4 Stollarne 15 6 5 4 +7 ‑5 17
5 AC Dart Club 15 7 2 6 +9 +20 16
6 Engelen Dart 15 6 4 5 +7 +30 16
7 Faster Annas DC 15 6 2 7 +1 ‑7 14
8 Dartbiten 15 5 4 6 0 +5 14
9 Runby Dart 15 6 0 9 ‑7 ‑22 12
10 Strix Dart 15 3 3 9 ‑14 0 9
11 No Name DC 15 3 3 9 ‑28 ‑80 9
12 Pewter Tankard DC 15 1 1 13 ‑73 ‑192 3
 
Lagmatch ‑ Omg. 15 ‑ 110210 Match Set Poäng
Stollarne Dartbiten 6‑3 19‑16 2‑0
No Name DC Faster Annas DC 1‑8 8‑25 0‑2
181 DC Märsta/Arlanda Dart 2‑7 12‑23 0‑2
Pewter Tankard DC Strix Dart 4‑6 18‑24 0‑2
Runby Dart Panta Rhei 3‑6 13‑22 0‑2
AC Dart Club Engelen Dart 4‑6 16‑23 0‑2
 
 
Statistik
Alla Spelare: Namn  Pilsnitt    Kort Set: Singel  Dubbel    Hög Utgång: Totalt    180 kast: Totalt    Lag: Totalt
Pilsnitt: Singel  Match  Utgång: Singel  Dubbel
Outstanding Player: Singel  Dubbel  Totalt --- Avgörande Dubbel --- Snitt: Singel  Dubbel  Totalt
Division 3A omg:  Föregående  01  02  03  04  05  06  07  08  09  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Nästa
Spelschema Division 3A  Jämför lag  Topp 3  Topp 20 --- Alla Serier: Pilsnitt  Jämför Lag


Stollarne ‑ Dartbiten   6 ‑ 3   (19 ‑ 16)

Omg. 15
110210
Stollarne Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Dartbiten Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1255 Lars Sundberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          758 Mikael Höglund  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
584 Lars Clavering         1011 Göran Åberg         0.96 ‑ 0.12
2 : S1 1255 Lars Sundberg 24
95
29
0
36
0
17
0
 
 
4         758 Mikael Höglund 23
0
30
54
33
32
18
159
 
 
3         3 ‑ 1 18.01 ‑ 16.91 1.11 ‑ 0.12
3 : S2 584 Lars Clavering 27
170
40
0
42
0
37
0
 
 
1         1011 Göran Åberg 28
0
39
8
42
4
36
10
 
 
1         3 ‑ 1 12.56 ‑ 13.67 0.96 ‑ 0.12
4 : D2 600 Kenneth Ringström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          757 Anders Höglund 19  
 
 
 
 
 
 
 
  1       0 ‑ 3   0 ‑ 1.18
1250 Kjell Clegarp         6625 Patrik Mattsson         0 ‑ 1.08
5 : S3 600 Kenneth Ringström 32
0
24
69
26
0
30
24
28
0
2         757 Anders Höglund 33
20
23
0
27
20
28
0
30
2
2         3 ‑ 2 17.23 ‑ 17.47 0.96 ‑ 0.24
6 : S4 1250 Kjell Clegarp 30
93
32
0
31
0
21
0
 
 
3         6625 Patrik Mattsson 30
0
33
10
30
106
21
82
 
 
2         3 ‑ 1 16.76 ‑ 15.84 1.08 ‑ 0.12
7 : D3 1070 Per Wallensteen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2041 Sören Mellstrand  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1064 Ulf Mattsson         6618 Fredrik Sivertsson         0.12 ‑ 0.96
8 : S5 1070 Per Wallensteen 21
65
28
0
22
0
24
0
 
 
9         2041 Sören Mellstrand 21
0
30
40
21
311
24
150
 
 
3         3 ‑ 1 20.41 ‑ 15.66 0.96 ‑ 0.24
9 : S6 1064 Ulf Mattsson 21
216
33
30
45
41
 
 
 
 
1         6618 Fredrik Sivertsson 24
0
32
0
45
55
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 12.28 ‑ 14.34 0 ‑ 0.96
    2 20       2 13 1   6 ‑ 3
(19 ‑ 16)
16.03 ‑ 15.64 7.23 ‑ 6.22


No Name DC ‑ Faster Annas DC   1 ‑ 8   (8 ‑ 25)

Omg. 15
110210
No Name DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Faster Annas DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 893 Markus Karlsson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1374 Thomas Holmberg  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1645 Pär Wilsson         1137 Lars‑Göran Stenqvist         0.12 ‑ 0.96
2 : S1 893 Markus Karlsson 24
32
27
50
33
14
 
 
 
 
3         1374 Thomas Holmberg 23
0
30
0
32
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 16.75 ‑ 17.68 0 ‑ 0.96
3 : S2 1645 Pär Wilsson 39
16
24
119
36
38
 
 
 
 
1         1137 Lars‑Göran Stenqvist 41
0
24
0
38
0
 
 
 
 
1         0 ‑ 3 13.43 ‑ 14.59 0 ‑ 0.96
4 : D2 2112 Jan Westin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1617 Gustav Åström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
866 Anders Hedén         507 Kjell Rovén         0.12 ‑ 0.96
5 : S3 866 Anders Hedén 36
10
39
39
36
18
 
 
 
 
1         1617 Gustav Åström 39
0
38
0
39
0
 
 
 
 
          0 ‑ 3 12.94 ‑ 12.96 0 ‑ 0.96
6 : S4 2112 Jan Westin 35
0
33
8
41
0
33
0
 
 
2         507 Kjell Rovén 33
2
34
0
39
41
33
6
 
 
2         3 ‑ 1 14.06 ‑ 14.06 0.96 ‑ 0.12
7 : D3 861 Anders Anstrell  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2639 Tony Lindsjö  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
1682 Erik Sundelius         5722 Peter Isaksson         0.12 ‑ 0.96
8 : S5 861 Anders Anstrell 39
2
24
72
28
0
15
300
 
 
2         2639 Tony Lindsjö 39
0
27
0
27
80
18
0
 
 
8         1 ‑ 3 15.38 ‑ 17.33 0.12 ‑ 1.11
9 : S6 1682 Erik Sundelius 40
0
42
40
45
5
27
179
 
 
1         5722 Peter Isaksson 42
2
40
0
45
5
27
0
 
 
2         1 ‑ 3 11.56 ‑ 12.97 0.12 ‑ 0.96
      10       1 15     1 ‑ 8
(8 ‑ 25)
13.76 ‑ 14.67 1.92 ‑ 10.83


181 DC ‑ Märsta/Arlanda Dart   2 ‑ 7   (12 ‑ 23)

Omg. 15
110210
181 DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Märsta/Arlanda Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1343 Johan Legerstam  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1529 Marko Impola  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
237 Peter Skånberg         2543 Stefan Ask         0.96 ‑ 0.24
2 : S1 1343 Johan Legerstam 24
24
24
51
24
20
 
 
 
 
2         1529 Marko Impola 24
0
25
0
23
0
 
 
 
 
3         0 ‑ 3 19.56 ‑ 20.88 0 ‑ 0.96
3 : S2 237 Peter Skånberg 24
32
18
319
39
10
 
 
 
 
1         2543 Stefan Ask 26
0
18
0
41
0
 
 
 
 
5         0 ‑ 3 14.1 ‑ 17.68 0 ‑ 1.11
4 : D2 2556 Anders Johansson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          362 Malin Mäntylä  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 0.96
697 Anders E Skånberg         1707 Peter Johansson         0.12 ‑ 0.96
5 : S3 2556 Anders Johansson 27
32
27
0
24
69
33
4
 
 
2         362 Malin Mäntylä 29
0
24
60
25
0
33
0
 
 
5         1 ‑ 3 17.11 ‑ 17.51 0.12 ‑ 0.96
6 : S4 697 Anders E Skånberg 24
94
21
173
27
36
 
 
 
 
2         1707 Peter Johansson 24
0
24
0
27
0
 
 
 
 
5         0 ‑ 3 16.67 ‑ 20.04 0 ‑ 0.96
7 : D3 6043 Christer Tvärnstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1541 Mats Pettersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
1333 Patrik Edenbro         1476 Kalle Åkerlund         0.24 ‑ 0.96
8 : S5 6043 Christer Tvärnstedt 22
0
26
0
26
0
 
 
 
 
6         1541 Mats Pettersson 21
172
27
5
24
221
 
 
 
 
2         3 ‑ 0 20.31 ‑ 15.35 0.96 ‑ 0
9 : S6 1333 Patrik Edenbro 33
0
36
16
45
5
36
36
27
92
1         1476 Kalle Åkerlund 33
2
35
0
45
2
35
0
28
0
3 1       2 ‑ 3 13.31 ‑ 14.21 0.24 ‑ 1.06
      14       1 23 1   2 ‑ 7
(12 ‑ 23)
16.2 ‑ 17.02 3.96 ‑ 9.37


Pewter Tankard DC ‑ Strix Dart   4 ‑ 6   (18 ‑ 24)

Omg. 15
110210
Pewter Tankard DC Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Strix Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 971 Eva Norrgård  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1344 Catarina Ahlzén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.24
2303 Linda M Norrgård         3067 Tony Brolin         0.96 ‑ 0.24
2 : S1 971 Eva Norrgård 45
8
39
24
24
146
 
 
 
 
          3067 Tony Brolin 43
0
42
0
24
0
 
 
 
 
4         0 ‑ 3 12.27 ‑ 13.79 0 ‑ 0.96
3 : S2 2303 Linda M Norrgård 45
37
45
30
37
0
36
150
39
31
1         3563 Reijo Hernekoski 45
26
45
36
39
25
36
0
40
0
1         2 ‑ 3 11.17 ‑ 11.8 0.24 ‑ 0.96
4 : D2 1062 Göran Horn  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1061 Göran Wikander  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2 ‑ 3   0.24 ‑ 0.96
1730 Sten Lindbom         654 Kenneth Biström         0.24 ‑ 0.96
5 : S3 1062 Göran Horn 24
117
33
140
18
312
 
 
 
 
1         654 Kenneth Biström 27
0
31
0
21
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 12.45 ‑ 19.03 0 ‑ 1.08
6 : S4 1730 Sten Lindbom 30
60
25
0
42
10
30
0
31
0
5         878 Benny Lundqvist 28
0
27
89
41
0
30
34
30
8
4         3 ‑ 2 15.41 ‑ 15.22 0.96 ‑ 0.24
7 : D3 4365 Kenth Högstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1075 Pär Linde  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
2625 Karin Enlund         1293 Marcus Dahlin         0.96 ‑ 0.12
8 : S5 2625 Karin Enlund 27
107
33
104
28
0
36
71
 
 
1         1293 Marcus Dahlin 26
0
35
0
27
70
39
0
 
 
          1 ‑ 3 13.89 ‑ 15.23 0.12 ‑ 0.96
9 : S6 4365 Kenth Högstedt 45
46
26
0
26
0
34
0
 
 
3         1075 Pär Linde 45
70
24
46
27
150
33
56
 
 
2         3 ‑ 1 14.95 ‑ 13.04 0.96 ‑ 0.12
10 : AD 4365 Kenth Högstedt  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1293 Marcus Dahlin  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3    
1730 Sten Lindbom         654 Kenneth Biström          
      11       1 13     4 ‑ 6
(18 ‑ 24)
13.32 ‑ 14.18 6.6 ‑ 6.96


Runby Dart ‑ Panta Rhei   3 ‑ 6   (13 ‑ 22)

Omg. 15
110210
Runby Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Panta Rhei Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1619 Johan Eriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1385 Jari Virta  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 0   0.96 ‑ 0
2017 Daniel Nelson‑Tomisic         651 Johan Wallin         0.96 ‑ 0
2 : S1 1619 Johan Eriksson 33
144
43
0
27
8
24
178
 
 
3         651 Johan Wallin 32
0
45
2
27
0
26
0
 
 
2         1 ‑ 3 13.18 ‑ 15.4 0.12 ‑ 0.96
3 : S2 2017 Daniel Nelson‑Tomisic 24
100
33
10
30
25
 
 
 
 
          1385 Jari Virta 25
0
31
0
31
0
 
 
 
 
2         0 ‑ 3 15.72 ‑ 17.28 0 ‑ 0.96
4 : D2 1574 Per Eriksson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1913 Mikael Dammert 19  
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 2   0.96 ‑ 0.36
653 Christer Jansson         1925 Marcus Hargerud         0.96 ‑ 0.36
5 : S3 1574 Per Eriksson 30
16
45
24
35
0
33
19
 
 
1         1925 Marcus Hargerud 33
0
45
25
36
4
31
0
 
 
3         1 ‑ 3 13.6 ‑ 13.62 0.12 ‑ 0.96
6 : S4 653 Christer Jansson 30
4
21
117
24
107
 
 
 
 
1         1913 Mikael Dammert 29
0
22
0
22
0
 
 
 
 
5         0 ‑ 3 17 ‑ 20.59 0 ‑ 0.96
7 : D3 1300 Marko Hynninen  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          2388 Björn Carlén  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          0 ‑ 3   0 ‑ 0.96
1478 Björn Karlsson         1910 Anders Mars         0 ‑ 0.96
8 : S5 1300 Marko Hynninen 22
0
15
244
30
62
20
0
24
0
4         1910 Anders Mars 21
40
18
0
28
0
21
95
21
16
9         3 ‑ 2 19.81 ‑ 21.6 1.08 ‑ 0.39
9 : S6 1478 Björn Karlsson 36
30
27
0
36
0
30
13
36
37
4         2388 Björn Carlén 38
0
24
104
36
2
28
0
38
0
3         2 ‑ 3 14.7 ‑ 14.63 0.24 ‑ 0.96
    1 13       2 24     3 ‑ 6
(13 ‑ 22)
15.38 ‑ 16.58 5.4 ‑ 7.83


AC Dart Club ‑ Engelen Dart   4 ‑ 6   (16 ‑ 23)

Omg. 15
110210
AC Dart Club Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Engelen Dart Antal Pil
Kvarvarande Poäng
Ton 180 Hög Utgång Set Pilsnitt Ranking
Poäng
1 : D1 1079 Raymond Spetz 20 19  
 
 
 
 
 
          442 Peter Berengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   1.2 ‑ 0.12
950 Tomi Ilonen         1750 Mikael Andersson         1.2 ‑ 0.12
2 : S1 1079 Raymond Spetz 30
0
28
0
30
4
30
0
 
 
5 1       442 Peter Berengren 27
164
30
139
29
0
30
37
 
 
4         3 ‑ 1 16.95 ‑ 14.34 1.06 ‑ 0.12
3 : S2 950 Tomi Ilonen 24
69
28
0
24
32
42
20
 
 
3         1750 Mikael Andersson 27
0
27
63
27
0
41
0
 
 
1         1 ‑ 3 15.96 ‑ 15.91 0.12 ‑ 0.96
4 : D2 1265 Nicklas Svartengren  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          98 Roger Berengren 21  
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3   0.12 ‑ 1.08
647 Stefan Björnberg         1912 Helena Hedman         0.12 ‑ 1.08
5 : S3 1265 Nicklas Svartengren 36
38
24
75
27
40
 
 
 
 
1         98 Roger Berengren 38
0
23
0
29
0
 
 
 
 
3         0 ‑ 3 15.52 ‑ 16.7 0 ‑ 0.96
6 : S4 647 Stefan Björnberg 24
140
21
183
27
28
 
 
 
 
          236 Leif Hörnström 22
0
22
0
25
0
 
 
 
 
4         0 ‑ 3 16 ‑ 21.78 0 ‑ 0.96
7 : D3 202 Roger Andersson  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          236 Leif Hörnström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          3 ‑ 1   0.96 ‑ 0.12
492 Roger Centerström         673 Ulf Jonnarth         0.96 ‑ 0.12
8 : S5 492 Roger Centerström 29
0
23
0
42
4
36
4
30
0
3         673 Ulf Jonnarth 27
4
24
151
41
0
38
0
27
20
3         3 ‑ 2 15.61 ‑ 14.84 0.96 ‑ 0.24
9 : S6 202 Roger Andersson 42
2
29
0
21
246
33
7
 
 
1         1464 Kenth Österberg 43
0
27
4
22
0
32
0
 
 
1         1 ‑ 3 13.99 ‑ 16.13 0.12 ‑ 0.96
10 : AD 1079 Raymond Spetz  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          236 Leif Hörnström  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
          1 ‑ 3    
950 Tomi Ilonen         98 Roger Berengren          
    2 13 1     1 16     4 ‑ 6
(16 ‑ 23)
15.63 ‑ 16.14 6.82 ‑ 6.84


Pilsnitt ‑ Singel

Omg. 15
110210
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
2 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 6 6 0 22 18 4 31       7 16 20.39 1.12 6.69 1.41 1.35 8.1
3 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
4 Leif Hörnström Engelen Dart 2 2 0 8 6 2 10       1 21 19.9 1.02 2.04 1.25 1.65 3.29
5 Roger Berengren Engelen Dart 8 7 1 29 23 6 41 1     4 16 19.41 0.95 7.63 1.41 1.13 9.04
6 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 4 4 0 14 12 2 15 1     2 18 19.21 1.05 4.21 1.07 1.32 5.28
7 Magnus Westman Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0 4 1     1 20 18.79 1.18 1.18 1.33 2.51 2.51
8 Mikael Dammert Panta Rhei 14 12 2 46 38 8 75 1     4 14 18.58 0.89 12.52 1.63 1.01 14.15
9 Raymond Spetz AC Dart Club 15 14 1 52 42 10 71 3 1 120 7 19 18.51 0.98 14.73 1.37 1.07 16.1
10 Kenneth Biström Strix Dart 14 8 6 52 32 20 51   1 121 3 16 18.19 0.66 9.28 0.98 0.73 10.26
11 Sören Mellstrand Dartbiten 13 9 4 50 34 16 62       9 18 18.1 0.82 10.62 1.24 0.91 11.86
12 Johan Legerstam 181 DC 13 9 4 44 29 15 51 1     2 19 17.81 0.71 9.22 1.16 0.8 10.38
13 Kenneth Ringström Stollarne 14 11 3 55 35 20 40       5 14 17.74 0.83 11.64 0.73 0.88 12.37
14 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
15 Anders Mars Panta Rhei 14 9 5 56 34 22 64       4 17 17.7 0.72 10.02 1.14 0.8 11.16
16 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 7 4 15       1 18 17.65 0.73 2.19 1.36 1.18 3.55
17 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
18 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
19 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
20 Ronnie Kraft 181 DC 6 3 3 24 14 10 23       1 20 17.16 0.6 3.6 0.96 0.76 4.56
21 Patrik Mattsson Dartbiten 15 10 5 62 38 24 56 1 1 118 5 17 17.15 0.76 11.47 0.9 0.82 12.37
22 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
23 Anders E Skånberg 181 DC 12 8 4 43 27 16 36 1     3 18 17.07 0.71 8.53 0.84 0.78 9.37
24 Tony Lindsjö Faster Annas DC 14 11 3 59 37 22 65 1     6 16 17.05 0.85 11.92 1.1 0.93 13.02
25 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 8 6 2 5       1 20 17.05 1.02 2.04 0.63 1.33 2.67
26 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
27 Jari Virta Panta Rhei 15 14 1 58 43 15 52 1     4 16 16.72 0.95 14.2 0.9 1.01 15.1
28 Marko Hynninen Runby Dart 14 9 5 48 28 20 39       1 20 16.72 0.63 8.88 0.81 0.69 9.69
29 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 8 4 4 30 14 16 25       1 21 16.67 0.53 4.2 0.83 0.63 5.03
30 Kjell Clegarp Stollarne 15 10 5 60 33 27 48   2 137 3 17 16.63 0.72 10.78 0.8 0.77 11.58
31 Peter Berengren Engelen Dart 9 8 1 34 25 9 34 1     1 21 16.59 0.89 8.02 1 1 9.02
32 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
33 Roger Centerström AC Dart Club 14 9 5 60 35 25 43       1 20 16.51 0.69 9.72 0.72 0.75 10.44
34 Mats Lundroth Faster Annas DC 7 2 5 27 12 15 30       1 21 16.46 0.39 2.76 1.11 0.55 3.87
35 Christer Jansson Runby Dart 14 11 3 50 34 16 51       3 20 16.39 0.79 11.04 1.02 0.86 12.06
36 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 38 24 14 23       1 21 16.37 0.78 7.8 0.61 0.84 8.41
37 Tony Strandberg Runby Dart 10 2 8 42 15 27 37       1 19 16.34 0.31 3.12 0.88 0.4 4
38 Björn Carlén Panta Rhei 14 8 6 58 33 25 53       1 20 16.32 0.63 8.88 0.91 0.7 9.79
39 Tomi Ilonen AC Dart Club 2 1 1 8 4 4 8         26 16.32 0.54 1.08 1 1.04 2.08
40 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
41 Bengt Nygren Strix Dart 9 6 3 32 21 11 25         23 16.19 0.68 6.12 0.78 0.77 6.9
42 Anders Höglund Dartbiten 11 7 4 38 25 13 15       2 20 16.15 0.68 7.44 0.39 0.71 7.83
43 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 13 10 3 53 35 18 52         22 16.11 0.78 10.2 0.98 0.86 11.18
44 Mikael Andersson Engelen Dart 15 11 4 61 40 21 59 1     1 20 16.1 0.77 11.62 0.97 0.84 12.59
45 Christer Tvärnstedt 181 DC 13 10 3 49 33 16 35       1 21 16.05 0.78 10.08 0.71 0.83 10.79
46 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 29 14 15 19         22 16 0.58 4.08 0.66 0.68 4.74
47 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
48 Kurt Nordlund Runby Dart 1 1 0 3 3 0 4         23 15.99 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
49 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
50 Nicklas Svartengren AC Dart Club 13 5 8 52 23 29 41         22 15.88 0.44 5.76 0.79 0.5 6.55
51 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
52 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
53 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 15 7 8 57 28 29 45         23 15.83 0.5 7.56 0.79 0.56 8.35
54 Angelica Åhman No Name DC 7 5 2 26 15 11 18         22 15.82 0.69 4.8 0.69 0.78 5.49
55 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
56 Anders Johansson 181 DC 11 7 4 43 23 20 30       1 20 15.78 0.64 7.08 0.7 0.71 7.78
57 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 8 3 5 29 12 17 20       2 21 15.76 0.44 3.48 0.69 0.52 4.17
58 Per Wallensteen Stollarne 14 12 2 54 37 17 45       2 20 15.73 0.85 11.88 0.83 0.91 12.71
59 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
60 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 11 6 5 43 23 20 33 1 1 115   23 15.63 0.6 6.61 0.77 0.67 7.38
61 Marcus Dahlin Strix Dart 14 12 2 53 39 14 44         23 15.61 0.85 11.88 0.83 0.91 12.71
62 Fredrik Sivertsson Dartbiten 11 5 6 48 23 25 40 1     2 20 15.57 0.55 6.1 0.83 0.63 6.93
63 Conny Stålnacke No Name DC 8 3 5 32 15 17 22         23 15.44 0.45 3.6 0.69 0.54 4.29
64 Kenth Österberg Engelen Dart 13 8 5 49 30 19 29       1 20 15.42 0.66 8.52 0.59 0.7 9.11
65 Johan Wallin Panta Rhei 12 6 6 49 27 22 38       2 21 15.38 0.59 7.08 0.78 0.65 7.86
66 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 14 8 6 51 27 24 32       1 21 15.36 0.58 8.16 0.63 0.63 8.79
67 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
68 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
69 Kjell Hilmgård AC Dart Club 13 6 7 52 23 29 25         22 15.3 0.49 6.36 0.48 0.53 6.84
70 Tony Brolin Strix Dart 3 1 2 13 7 6 10         24 15.26 0.48 1.44 0.77 0.74 2.21
71 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 12 1 11 44 10 34 29         25 15.25 0.15 1.8 0.66 0.2 2.46
72 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
73 Gustav Åström Faster Annas DC 15 9 6 64 35 29 38         23 15.19 0.64 9.6 0.59 0.68 10.19
74 Roger Andersson AC Dart Club 15 7 8 59 28 31 24         23 15.15 0.5 7.56 0.41 0.53 7.97
75 Kjell Rovén Faster Annas DC 11 4 7 40 16 24 25         23 15.06 0.39 4.32 0.63 0.45 4.95
76 Jorma Virtanen Engelen Dart 12 4 8 49 20 29 29 1     1 18 15.05 0.42 5.05 0.59 0.47 5.64
77 Lars Sundberg Stollarne 10 4 6 37 16 21 23       1 17 15.04 0.45 4.47 0.62 0.51 5.09
78 Benny Lundqvist Strix Dart 13 7 6 52 28 24 38       1 21 15.03 0.59 7.68 0.73 0.65 8.41
79 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
80 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 15 5 10 55 20 35 29         22 14.95 0.36 5.4 0.53 0.4 5.93
81 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
82 Jan Westin No Name DC 14 7 7 56 26 30 38       1 20 14.89 0.53 7.44 0.68 0.58 8.12
83 Lars Clavering Stollarne 14 6 8 56 28 28 25       1 21 14.78 0.51 7.08 0.45 0.54 7.53
84 Per Eriksson Runby Dart 13 7 6 48 26 22 37 1     2 16 14.74 0.59 7.69 0.77 0.65 8.46
85 Anders Salén AC Dart Club 2 0 2 8 2 6 1         32 14.67 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
86 Patrik Edenbro 181 DC 12 6 6 45 24 21 24   1 125   22 14.67 0.56 6.73 0.53 0.61 7.26
87 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0 1         24 14.59 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
88 Peter Skånberg 181 DC 8 6 2 31 18 13 14         25 14.58 0.72 5.76 0.45 0.78 6.21
89 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
90 Johan Ferenius Panta Rhei 9 6 3 30 18 12 16   1 160   28 14.52 0.68 6.16 0.53 0.74 6.69
91 Thomas Holmberg Faster Annas DC 13 5 8 51 22 29 21         23 14.38 0.43 5.64 0.41 0.47 6.05
92 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
93 Mikael Höglund Dartbiten 7 2 5 26 10 16 16         22 14.31 0.34 2.4 0.62 0.43 3.02
94 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 3 1       28 14.21 1.06 1.06 0.6 1.66 1.66
95 Marcus Hargerud Panta Rhei 2 1 1 8 4 4 5         31 14.2 0.54 1.08 0.63 0.85 1.71
96 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
97 Markus Karlsson No Name DC 12 4 8 45 16 29 15 1     1 21 14.2 0.38 4.54 0.33 0.41 4.87
98 Anders Anstrell No Name DC 10 5 5 34 14 20 14         26 14.17 0.47 4.68 0.41 0.51 5.09
99 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
100 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
101 Johan Eriksson Runby Dart 6 0 6 21 3 18 7         33 14.04 0.06 0.36 0.33 0.12 0.69
102 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
103 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
104 Göran Åberg Dartbiten 3 0 3 13 4 9 11         28 13.89 0.16 0.48 0.85 0.44 1.33
105 Ulf Mattsson Stollarne 10 2 8 38 11 27 16         25 13.81 0.25 2.52 0.42 0.29 2.94
106 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
107 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
108 Björn Karlsson Runby Dart 12 1 11 42 9 33 15 1       27 13.68 0.15 1.78 0.36 0.18 2.14
109 Pär Linde Strix Dart 11 3 8 47 20 27 20       1 21 13.57 0.39 4.32 0.43 0.43 4.75
110 Uno Edlund Engelen Dart 6 1 5 23 6 17 13         29 13.45 0.22 1.32 0.57 0.31 1.89
111 Karin Enlund Pewter Tankard DC 13 1 12 48 11 37 11         26 13.41 0.15 1.92 0.23 0.17 2.15
112 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
113 Helena Hedman Engelen Dart 6 0 6 21 3 18 7 1       27 13.36 0.08 0.46 0.33 0.13 0.79
114 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0
115 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 2 2 17 7 10 4         22 13.34 0.51 2.04 0.24 0.57 2.28
116 Magnus Lidstedt Panta Rhei 3 1 2 12 4 8 3         30 13.34 0.36 1.08 0.25 0.44 1.33
117 Pär Wilsson No Name DC 8 3 5 30 9 21 9         23 13.29 0.36 2.88 0.3 0.4 3.18
118 Göran Wikander Strix Dart 9 0 9 32 5 27 11         30 13.27 0.07 0.6 0.34 0.1 0.94
119 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
120 Erik Sundelius No Name DC 7 1 6 29 9 20 9         30 12.99 0.24 1.68 0.31 0.28 1.99
121 Göran Horn Pewter Tankard DC 4 0 4 12 0 12 3           12.87 0 0 0.25 0.06 0.25
122 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
123 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 12 0 12 40 4 36 14         37 12.68 0.04 0.48 0.35 0.07 0.83
124 Eva Lindgren Engelen Dart 1 0 1 3 0 3             12.6 0 0 0 0 0
125 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
126 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
127 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 12 2 10 41 10 31 11         31 12.52 0.2 2.4 0.27 0.22 2.67
128 Catarina Ahlzén Strix Dart 2 0 2 7 1 6 4         34 12.46 0.06 0.12 0.57 0.35 0.69
129 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
130 Hans Sondefors Stollarne 6 1 5 21 4 17 1         34 12.24 0.18 1.08 0.05 0.19 1.13
131 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
132 Magnus Göthe Dartbiten 11 5 6 42 18 24 20         28 12.09 0.47 5.16 0.48 0.51 5.64
133 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
134 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37


Pilsnitt ‑ Match

Omg. 15
110210
Spelare Lag 10.0‑ 11.0‑ 12.0‑ 13.0‑ 14.0‑ 15.0‑ 16.0‑ 17.0‑ 18.0‑ 19.0‑ 20.0‑ 21.0‑ 22.0‑ 23.0‑ 24.0‑ 25.0‑ 26.0‑ Pilsnitt Match
Lägst   Snitt   Median Högst
1 Mikael Dammert Panta Rhei       1   1 1 4   1 2 3         1 13.54 19.04 18.44 26.37
2 Kenneth Ringström Stollarne         1 1 3 3 2 2   1   1       14.18 18.01 17.84 23.12
3 Anders Mars Panta Rhei           2 3 3 3 1   1 1         15.07 18.01 17.11 22.85
4 Raymond Spetz AC Dart Club       1   1 2 3 1 2 2 1 2         13.94 18.66 18.56 22.53
5 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart             1       3 1 1         16.89 20.42 20.73 22.51
6 Leif Hörnström Engelen Dart                 1     1           18.91 20.35 20.35 21.78
7 Roger Berengren Engelen Dart             1   2 1 3 1           16.7 19.57 20 21.78
8 Kjell Clegarp Stollarne     1   1 2 5 2 3     1           12.99 16.9 16.71 21.61
9 Sören Mellstrand Dartbiten           2 2 2 3 2 1 1           15.66 18.3 18.29 21.47
10 Johan Legerstam 181 DC           2 3 2 2 3   1           15.03 17.89 17.49 21.17
11 Kenneth Biström Strix Dart           1 2 3 2 3 2 1           15.99 18.44 18.55 21.17
12 Per Wallensteen Stollarne     1 2 4 1 2 1 1   1 1           12.99 16 15.22 21.1
13 Tony Lindsjö Faster Annas DC           2 5 5 1   1             15.04 17.1 16.96 20.97
14 Kristin Bomander No Name DC                     1             20.88 20.88 20.88 20.88
15 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart       1 5 3 1 3 1   1             13.58 16.13 15.65 20.88
16 Mikael Lundberg Panta Rhei           1         1             15.04 17.96 17.96 20.88
17 Ronnie Kraft 181 DC       1   1   2   1 1             13.66 17.3 17.44 20.82
18 Jari Virta Panta Rhei     1   3 2 2 3   2 2             12.99 16.91 16.89 20.78
19 Mikael Andersson Engelen Dart     1 2 1 4 2 1 2 1 1             12.24 16.29 15.91 20.67
20 Peter Berengren Engelen Dart         1 1 4 2     1             14.34 16.77 16.41 20.59
21 Anders E Skånberg 181 DC         2 2 1 3 2   2             14.49 17.35 17.5 20.59
22 Christer Tvärnstedt 181 DC       2 2 1 3 2 2   1             13.18 16.43 16.34 20.31
23 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart         3 4 3 1 1   1             14.45 16.19 15.75 20.22
24 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                     1             20.04 20.04 20.04 20.04
25 Patrik Mattsson Dartbiten           4 2 4 4   1             15.15 17.35 17.2 20.04
26 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart       3       3   3               13.45 16.91 17.52 19.82
27 Marko Hynninen Runby Dart         4 1   3 3 2               14.54 16.91 17.28 19.81
28 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                 1 3               18.79 19.16 19.15 19.55
29 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart   1   2 2 5 2   1 1               11.92 15.57 15.77 19.54
30 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC         1 1 2 2 1 1               14.19 16.99 16.89 19.52
31 Marcus Dahlin Strix Dart       3 1 5 1 1 2 1               13.15 15.8 15.36 19.41
32 Niclas Hargerud Panta Rhei         1 1 1     1               14.99 16.35 15.54 19.32
33 Gustav Åström Faster Annas DC   1 1 2 4 1 1 3 1 1               11.63 15.38 14.86 19.27
34 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1       1 2 1 2   1               10.56 15.81 16.01 19.27
35 Björn Carlén Panta Rhei         4 2 2 4 1 1               14.38 16.48 16.52 19.27
36 Angeli Holmberg No Name DC     1   2   2 2   1               12.98 16.11 16.43 19.26
37 Bengt Nygren Strix Dart     1     3 3 1   1               12.54 16.18 16.19 19.24
38 Roger Andersson AC Dart Club     1 4 2 3 3 1   1               12.89 15.23 15.04 19.11
39 Benny Lundqvist Strix Dart   1 1 1 2 4 2 1   1               11.99 15.19 15.22 19.1
40 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC           1       1               15.85 17.44 17.44 19.03
41 Roger Centerström AC Dart Club         1 4 5 1 2 1               14.17 16.65 16.53 19.03
42 Christer Jansson Runby Dart         4 1 4 1 4                 14.19 16.5 16.19 18.96
43 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC     1 1 4 3 1 1 1                 12.97 15.32 14.99 18.91
44 Sten Lindbom Pewter Tankard DC     3 1 2 8     1                 12.7 15 15.32 18.9
45 Johan Blüme 181 DC       2 1   1   3                 13.55 16.35 16.72 18.79
46 Magnus Westman Faster Annas DC                 1                 18.79 18.79 18.79 18.79
47 Björn Hellström Pewter Tankard DC         1   1   1                 14.79 16.5 16.09 18.62
48 Jan Westin No Name DC     2 1 4 2 3 1 1                 12.35 15.09 15 18.61
49 Nicklas Svartengren AC Dart Club       3 1 2 4 1 2                 13.24 15.82 16.05 18.59
50 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart         4 3 2   2                 14.03 15.9 15.43 18.56
51 Mats Lundroth Faster Annas DC         2   1 1 3                 14.16 16.71 17.48 18.33
52 Anders Höglund Dartbiten         3 3   3 2                 14.12 16.1 15.49 18.33
53 Per Eriksson Runby Dart   1   2 3 3 1 1 1                 11.44 15.08 14.84 18.17
54 Lars Clavering Stollarne     1 2 4 4 1 1 1                 12.56 14.94 14.95 18.11
55 Conny Stålnacke No Name DC   1     3   3   1                 11.62 15.31 15.37 18.1
56 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart       1 1 1 3 3 1                 13.86 16.38 16.78 18.07
57 Johan Wallin Panta Rhei     1   4 2 1 3 1                 12.8 15.64 15.4 18.01
58 Lars Sundberg Stollarne       2 4   3   1                 13.51 15.18 14.71 18.01
59 Kjell Hilmgård AC Dart Club     1   5 4 2 1                   12.95 15.4 15.39 17.95
60 Tony Strandberg Runby Dart         2 2 3 3                   14.45 16.28 16.4 17.94
61 Michael Skagmark Stollarne           1   1                   15.82 16.88 16.88 17.93
62 Magnus Andersson Runby Dart         2 1 1 1                   14.43 15.93 15.82 17.89
63 Roine Walfridsson Stollarne   1       2   2                   11.04 15.55 15.88 17.87
64 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart               3                   17.45 17.66 17.68 17.84
65 Karin Fridlund No Name DC               1                   17.72 17.72 17.72 17.72
66 Anders Johansson 181 DC       3 1 2 1 4                   13.24 15.68 15.97 17.68
67 Thomas Holmberg Faster Annas DC       7 2 2 1 1                   13.14 14.52 13.98 17.68
68 Fredrik Sivertsson Dartbiten       1 1 6 2 1                   13.66 15.56 15.48 17.57
69 Kjell Rovén Faster Annas DC     1   5 2 2 1                   12.73 15.14 14.8 17.51
70 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart               1                   17.51 17.51 17.51 17.51
71 Pär Linde Strix Dart   1 2 5 1 1   1                   11.69 13.72 13.6 17.42
72 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC             1 1                   16.89 17.15 17.15 17.42
73 Patrik Edenbro 181 DC     1 3 2 3 2 1                   12.44 14.74 14.68 17.4
74 Peter Isaksson Faster Annas DC     3 1 4 3   1                   12.49 14.34 14.17 17.37
75 Ulf Jonnarth Engelen Dart       2 5 3 2 1                   13.55 14.97 14.84 17.35
76 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart               1                   17.16 17.16 17.16 17.16
77 Jorma Virtanen Engelen Dart       3 1 4 3 1                   13.42 15.24 15.25 17.09
78 Reijo Hernekoski Strix Dart   1 3 4 2 1   1                   11.8 13.86 13.59 17.07
79 Tony Brolin Strix Dart       1 1     1                   13.79 15.2 14.75 17.06
80 Johan Eriksson Runby Dart     2 2   1   1                   12.76 14.17 13.52 17.01
81 Mikael Höglund Dartbiten     1 4   1 1                     12.79 14.27 13.87 16.91
82 Angelica Åhman No Name DC           5 2                     15.12 15.93 15.75 16.85
83 Erik Åström Faster Annas DC   2 1 3 3 2 1                     11.02 13.86 13.84 16.76
84 Markus Karlsson No Name DC     2 2 4 2 2                     12.55 14.41 14.37 16.75
85 Kenth Österberg Engelen Dart       1 2 5 5                     13.52 15.51 15.74 16.7
86 Tomi Ilonen AC Dart Club           1 1                     15.96 16.31 16.31 16.67
87 Peter Fredriksson 181 DC     1       1                     12.59 14.6 14.6 16.61
88 Peter Skånberg 181 DC     1   4 2 1                     12.47 14.5 14.3 16.52
89 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC           1 1                     15.03 15.77 15.77 16.52
90 Johan Ferenius Panta Rhei   1   2 2 1 3                     11.1 14.69 14.53 16.38
91 Anders Anstrell No Name DC     2 1 3 2 1                     12.39 14.24 14.41 16.05
92 Tommie Svensson AC Dart Club 1   4 3 2 1 1                     10.8 13.48 13.22 16.05
93 Stefan Björnberg AC Dart Club             1                     16 16 16 16
94 Kurt Nordlund Runby Dart           1                       15.99 15.99 15.99 15.99
95 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC           1                       15.87 15.87 15.87 15.87
96 Göran Bredström AC Dart Club         1 1                       14.83 15.32 15.32 15.82
97 Pär Wilsson No Name DC     5 2   1                       12.24 13.27 12.95 15.73
98 Björn Karlsson Runby Dart   1 3 2 2 3                       11.43 13.73 13.75 15.69
99 Göran Wikander Strix Dart   3 1 3 1 1                       11.16 13.26 13.62 15.68
100 Karin Enlund Pewter Tankard DC     5 6   2                       12.36 13.44 13.09 15.56
101 Anders Salén AC Dart Club       1   1                       13.94 14.74 14.74 15.55
102 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC       2   1                       13.01 13.85 13.1 15.45
103 Erik Sundelius No Name DC   3   2 1 1                       11.14 12.99 13.15 15.37
104 Charlotte Olausson No Name DC           1                       15.33 15.33 15.33 15.33
105 Håkan Johansson Dartbiten     4     2                       12.12 13.26 12.48 15.1
106 Helena Hedman Engelen Dart     3 1 1 1                       12.01 13.4 13.26 15.07
107 Anders Hedén No Name DC     1 4 6                         12.94 14 14.12 14.98
108 Sofia Roshamn Runby Dart         1                         14.95 14.95 14.95 14.95
109 Magdalena Kuhl No Name DC       1 1                         13.35 14.14 14.14 14.94
110 Jonas Mattsson Dartbiten   4 3 1 1                         11.66 12.59 12.11 14.92
111 Ulf Mattsson Stollarne     1 5 4                         12.28 13.74 13.69 14.92
112 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC   4 3   5                         11.17 12.97 12.88 14.9
113 Marcus Hargerud Panta Rhei       1 1                         13.62 14.24 14.24 14.87
114 Rauli Nyberg 181 DC         3                         14.19 14.5 14.54 14.78
115 Göran Åberg Dartbiten       2 1                         13.26 13.9 13.67 14.77
116 Jan‑Olof Westling Dartbiten     1 1 2                         12.28 13.6 13.7 14.72
117 Uno Edlund Engelen Dart     3 1 2                         12.33 13.42 13.22 14.62
118 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC         1                         14.59 14.59 14.59 14.59
119 Johnny Tråvén Engelen Dart   1 3   1                         11.96 12.63 12.21 14.23
120 Eva Norrgård Pewter Tankard DC   3 5 3 1                         11.08 12.49 12.26 14.22
121 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart         1                         14.21 14.21 14.21 14.21
122 Christer Svensson AC Dart Club       1                           13.98 13.98 13.98 13.98
123 Magnus Lidstedt Panta Rhei     1 2                           12.65 13.26 13.18 13.94
124 Göran Horn Pewter Tankard DC     3 1                           12.45 12.84 12.54 13.84
125 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart   2 2 1                           11.58 12.31 12.13 13.51
126 Hans Sondefors Stollarne 1   4 1                           10.63 12.16 12.26 13.41
127 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart       1                           13.36 13.36 13.36 13.36
128 Curt Klunder 181 DC     1 2                           12.09 12.86 13.15 13.33
129 Magnus Göthe Dartbiten 1 4 4 2                           10.49 12.15 12.28 13.18
130 Catarina Ahlzén Strix Dart   1   1                           11.68 12.4 12.4 13.11
131 Eva Lindgren Engelen Dart     1                             12.6 12.6 12.6 12.6
132 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart     1                             12.39 12.39 12.39 12.39
133 Mats Reidius Pewter Tankard DC   2                               11.51 11.66 11.66 11.8
134 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC   1                               11.61 11.61 11.61 11.61


Utgång Antal Pil ‑ Singel

Omg. 15
110210
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 TB Utgång Antal Pilar
Kortast   Snitt   Median Längst
1 Kenneth Ringström Stollarne           1     3       1 2 1 1 3 6 1 2 2 4   2   1 2   1           1 1     14 27.46 26 44
2 Mikael Dammert Panta Rhei           1       1 1 1   5 6 3 2 2 1 2 4 1 1   2 1 1         1 1 1         14 26.61 25 42
3 Jari Virta Panta Rhei               2     1 1     3   2 4 4 4 2   6 2 1 2 2     1   1 1 2       2/2 16 29.17 28 42
4 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart               1   2   1 3 1 1 2 2 1 1     1   1       1                     16 23.83 23.5 36
5 Roger Berengren Engelen Dart               1   2   1   3 3 1 1 2 2 2 1 1 1     1       1                 16 25.22 25 38
6 Tony Lindsjö Faster Annas DC               1   1     4 1   2 3 3 5   2 3 4 1 1 2   1 2   1             0/1 16 27.84 27 39
7 Per Eriksson Runby Dart               1     1           1 1   1 2 4     2 2 2 3       1   1     3 1/3 16 32.84 33 45
8 Kenneth Biström Strix Dart               1         2 2 1 4 4 2 1 2 6   4 1 1           1               16 26.81 26.5 39
9 Patrik Mattsson Dartbiten                 1 1 1   2 2 2 1 1 4 4 2 5 2 2 3 1 2   1         1           17 27.47 27.5 41
10 Anders Mars Panta Rhei                 1 1   1 1 2 1 2 1 1 3 3 2 5 2 2 2 1 1 2                   0/1 17 27.88 28.5 36
11 Kjell Clegarp Stollarne                 1 1     1 2 5   2 1 2   1 2 4 2 1 2   1 1 1     1         2/4 17 28.23 29 41
12 Lars Sundberg Stollarne                 1                 1   1 2 3     2   2 1 1         1       1/3 17 31.33 30 42
13 Mikael Lundberg Panta Rhei                 1                 1     1   1 1     1                       17 28.33 30 35
14 Sören Mellstrand Dartbiten                   2 1 2 4   1 5 2 2 2 1 3 1 1   1 3 1             1       1/1 18 26.24 25 42
15 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart                   1 1         4   2   1 1 1   1                             18 25.33 25 32
16 Anders E Skånberg 181 DC                   1   2     3 2 2 3 2 1 1 2 1 1 1 1 1     2             1   18 28.15 27 45
17 Jorma Virtanen Engelen Dart                   1       1           2   3   2 2 1   4         1 1 1     1/2 18 32.63 33 43
18 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart                   1           1 1 1   2                         1           18 27.14 26 41
19 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC                   1                 1   1 2                     1           18 29.17 29.5 41
20 Raymond Spetz AC Dart Club                     2 1 4   5 4 2 6 3 3 3 5 1   1     1   1                 19 26.17 26 38
21 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 2 1     1   2 3   1 1   1 1               1         0/1 19 26.8 27 41
22 Johan Legerstam 181 DC                     1 1   2 3 2 3 2 3 1 1 1 1 2 2       1     1 1         1/1 19 27.64 26.5 41
23 Tony Strandberg Runby Dart                     1     1     2 2   2 1 1 1         1   1     1         1/1 19 28.86 28 41
24 Ulf Jonnarth Engelen Dart                     1       2       2 1 1 2   1 4 2   1   2 1 1 2         0/1 19 32.22 33 41
25 Christer Jansson Runby Dart                       2 1 2 2 1 3   5 3 1 3 2 2     1         1 1 1     1 2/3 20 28.66 27.5 45
26 Per Wallensteen Stollarne                       2   2 1 3 4 1   1 3 2 2 4 1   2 2 4 1 1             1/2 20 29.72 30 39
27 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       2   1 1 3 1 2   1 1 2 2 1 1   1               1     3/3 20 27.8 27 43
28 Anders Höglund Dartbiten                       1 1 1 2 1 1 3   2 2 1 1 1 2   2   1               1 2/2 20 28.74 28 45
29 Kenth Österberg Engelen Dart                       1   2 1   2   1 1 2 2   2 1   4 3 2 1 1   1 1 1     1/1 20 32.14 33 43
30 Björn Carlén Panta Rhei                       1   2   2 4 2 3 4 1 4   3   1 1 1 1 2               1/1 20 28.75 28 38
31 Marko Hynninen Runby Dart                       1   1 2 3 2 1   3 1 4   1   2 2 2 1     2             20 29.57 29.5 40
32 Mikael Andersson Engelen Dart                       1   1 1 4 3 1 2 3 5 2 2   2   2 1 3 2 1   1 1     1 1/2 20 30.59 29 45
33 Magnus Andersson Runby Dart                       1   1   2 2   1         1   2 1 1                   2/2 20 28.17 26 36
34 Angeli Holmberg No Name DC                       1   1   2     1   1 1   2   3 2       1         1   0/1 20 30.94 32 44
35 Roger Centerström AC Dart Club                       1     3 2 1 1 4 1 5 6 1     5 1 2 1     1             20 29.54 29 40
36 Anders Johansson 181 DC                       1     1 2 1 2 2 2 1 2 1 1   2 1   2   1           1   20 30.04 29 45
37 Jan Westin No Name DC                       1     1 1 2 4 3         2 1   3   2 2     1 1 1     1/3 20 31.2 32 43
38 Ronnie Kraft 181 DC                       1     1 1 2 1 1 1   2       1 1 1                 1   20 29.14 27.5 45
39 Magnus Westman Faster Annas DC                       1           1               1                         20 26.67 26 34
40 Michael Skagmark Stollarne                       1             2     1 1             1                 20 28.83 28.5 38
41 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                         2     1 1     1 3       2     1 1                 0/1 21 28.75 29 37
42 Johan Wallin Panta Rhei                         2       1 3 3   1 4 3 3   1         1     1   1   3/4 21 30.13 30 44
43 Leif Hörnström Engelen Dart                         1 2     2           1                               21 24.33 23.5 31
44 Christer Tvärnstedt 181 DC                         1 1 2 3   4 2   1 4 1 2 2 2   2 1 2 1   1     1     21 30.48 30 44
45 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                         1 1 2 2 1 1 1 3   5 2 2       1   1   1           0/1 21 28.71 29 40
46 Peter Berengren Engelen Dart                         1 1 2 1 3 3 3   1 3 1   1 1 1 1   2                 21 28.44 27 38
47 Lars Clavering Stollarne                         1 1   1     1 3 3 1 3 2 1   3 2 1     2 1 1       1/3 21 31.93 31 42
48 Mats Lundroth Faster Annas DC                         1   2 1   1   1 1 1 2     1     1                   21 28.08 28.5 37
49 Benny Lundqvist Strix Dart                         1   1 3 2     1 1 2   4     1 1 1 1 3   2 2       2/4 21 32.31 32 42
50 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC                         1   1 1   1   4 1       1       1 2           1     21 30.36 28 44
51 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart                         1       3 2 2 1 2 1   3 5   3   1   1         1   1/2 21 30.92 32 44
52 Markus Karlsson No Name DC                         1       2         1     1 2 1 1 1 1     1       1 3/4 21 33.38 34 45
53 Pär Linde Strix Dart                         1       1     4 1   2 1   1 1   1 1   1   1 1   1 2/6 21 33.06 31.5 45
54 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                           1 4 2 1 2 2 2 4 1 2 1 1   3 2   2 1 1   1 1     1/1 22 30.56 29 43
55 Johan Blüme 181 DC                           1 2   1   1   1 2 1     1   1               1   2/2 22 29.5 29.5 44
56 Mikael Höglund Dartbiten                           1 1   1         1 1       1           1         3/4 22 29.57 30 41
57 Kristin Bomander No Name DC                           1 1       1                                       22 24 23 27
58 Kjell Hilmgård AC Dart Club                           1   2 1 1 1   4 1   2 2       1 2 1 1 2         1/2 22 31.73 31 41
59 Nicklas Svartengren AC Dart Club                           1   2   2 1 4 2   3   2   1 1     1   2   1       22 31 29 43
60 Sten Lindbom Pewter Tankard DC                           1     2 2     1 2 2   2 3   3 1                 1/3 22 30.95 31 37
61 Patrik Edenbro 181 DC                           1     2 1 3     2 3 1 2 2 1         2   1     1 2/3 22 31.82 31 45
62 Angelica Åhman No Name DC                           1     1   2 1   2 2   2   1   1 1 1               22 31.07 31 39
63 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart                           1       1           1                             22 26.67 26 32
64 Erik Åström Faster Annas DC                           1         2   1     1   1         1   1 1 1     2/6 22 33.6 33 43
65 Jan‑Olof Westling Dartbiten                           1           1               1   1         3       22 36.14 38 43
66 Gustav Åström Faster Annas DC                             3 1 3 1   3 1 2 3 4 1   1 1 2 1 3   2     1 1 1/3 23 32.12 31.5 45
67 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart                             2 3 1 1 2 1 2 1 3   3   1       2         1   0/2 23 29.91 29 44
68 Björn Hellström Pewter Tankard DC                             2         1         1 1 1                       23 29.33 30.5 35
69 Marcus Dahlin Strix Dart                             1 3 3 2 3   2 3 1 2 3 2 2 3 3   2 1       1   2/2 23 31.46 32 44
70 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart                             1 1 3 1 5 1 2 2 4   1 1   1   1 2   1         1/1 23 30.11 29 41
71 Conny Stålnacke No Name DC                             1 1 1   2   2   1 2 2       1 1   1             23 30.67 31 40
72 Roger Andersson AC Dart Club                             1   3   1 1 5 1 3 1 1 3 2   1 1 2 1           1/2 23 31.52 31 40
73 Bengt Nygren Strix Dart                             1   1 1 2 1 3 2 1 3 2   1               1     2/2 23 30.21 30 43
74 Kurt Nordlund Runby Dart                             1     1                                     1   23 31.33 26 45
75 Karin Fridlund No Name DC                             1       1     1                                 23 26.67 27 30
76 Pär Wilsson No Name DC                             1         2     1     1             1   1     2/3 23 32.57 31 43
77 Thomas Holmberg Faster Annas DC                             1           4 3 2 1 1 2   1 1 2   2     1     1/2 23 33.14 32 43
78 Kjell Rovén Faster Annas DC                             1           2 3 1 2 1 2       1 1 1           1/1 23 32.27 32 40
79 Peter Isaksson Faster Annas DC                               2   2 1 3   1 1 4 1 2 1 1 1 3   1   1       2/4 24 32.2 32 42
80 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart                               2     1                                       24 25 24 27
81 Tommie Svensson AC Dart Club                               1   1 1   1     2   1 2     1   1       1   0/2 24 33 33 44
82 Tony Brolin Strix Dart                               1   1   1             1 1           1 1       24 33.43 35 43
83 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC                               1     1   2   2                               24 28.5 29 31
84 Niclas Hargerud Panta Rhei                               1     1   1 1             1                   24 29.4 29 37
85 Göran Bredström AC Dart Club                               1             1                 1             24 31.67 31 40
86 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC                               1                           1     1           24 34.33 38 41
87 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC                                 1 2 3 1   1       1   1                   0/3 25 28.6 27 36
88 Peter Skånberg 181 DC                                 1   1 1 1 4 2 2 1   1 1     1 2           0/1 25 32.11 31 40
89 Ulf Mattsson Stollarne                                 1   1     1   1     1 1   1 1             3/5 25 32.75 33.5 39
90 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC                                 1   1               1                       25 29 27 35
91 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart                                 1       1       1                           25 29 29 33
92 Peter Fredriksson 181 DC                                 1                   1     1     1           25 34.75 36.5 41
93 Anders Anstrell No Name DC                                   1 1 1   1   2 2   1 2     1       1     1/2 26 33.08 33 43
94 Karin Enlund Pewter Tankard DC                                   1 1 1     1             1 1   1 1 1     2/3 26 35 38 43
95 Rauli Nyberg 181 DC                                   1 1 1       1                 1           26 30.8 28 41
96 Tomi Ilonen AC Dart Club                                   1   2 1                                   26 27.75 28 29
97 Anders Hedén No Name DC                                     1 1 1   1   2 2 4 3       1 1   1     2/3 27 34.5 35 43
98 Reijo Hernekoski Strix Dart                                     1 1   1 1 2       2   3   1           1/3 27 33.83 34 40
99 Magdalena Kuhl No Name DC                                     1 1   1             1         1       1/1 27 32.8 30 42
100 Björn Karlsson Runby Dart                                     1     1 1         1   1 1       1   1 1/3 27 36.13 37 45
101 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC                                     1         1   1     1 1               1/2 27 33.6 34 38
102 Helena Hedman Engelen Dart                                     1                     1               1/1 27 32.5 32.5 38
103 Johan Ferenius Panta Rhei                                       2 1 5 2     3           1   1     1 2/2 28 32.88 30.5 45
104 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC                                       1 1 1 1 1     1                       28 30.83 30.5 35
105 Magnus Göthe Dartbiten                                       1   1 1         2   1     1   2 1   8/13 28 37 37 44
106 Christer Svensson AC Dart Club                                       1   1         1                     0/1 28 31 30 35
107 Göran Åberg Dartbiten                                       1     1   1 1                       0/1 28 31.5 32 34
108 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart                                       1             2                     0/1 28 32.67 35 35
109 Uno Edlund Engelen Dart                                         1 1   1 2                         1/3 29 31.4 32 33
110 Jonas Mattsson Dartbiten                                         1     1 1   1         1     1     1/4 29 35.33 34 43
111 Charlotte Olausson No Name DC                                         1     1                             29 30.5 30.5 32
112 Roine Walfridsson Stollarne                                         1                                 0/1 29 29 29 29
113 Erik Sundelius No Name DC                                           1   1 2     1       1 1     1   1/2 30 36.13 34.5 44
114 Göran Wikander Strix Dart                                           1     1 1 1                   1 0/2 30 35.4 34 45
115 Magnus Lidstedt Panta Rhei                                           1       1   1             1       30 35.75 35 43
116 Håkan Johansson Dartbiten                                             1 1   1   1   1       1       1/1 31 35.5 35 42
117 Eva Norrgård Pewter Tankard DC                                             1   1 1 1   1 1 1       1     2/5 31 36.25 36 43
118 Marcus Hargerud Panta Rhei                                             1   1 1                       1/1 31 32.67 33 34
119 Anders Salén AC Dart Club                                               1 1                           32 32.5 32.5 33
120 Johnny Tråvén Engelen Dart                                                 1       1       1     1   1/4 33 38.75 39 44
121 Johan Eriksson Runby Dart                                                 1                   1     1/1 33 38 38 43
122 Hans Sondefors Stollarne                                                   1 1                 1   1/3 34 37.67 35 44
123 Catarina Ahlzén Strix Dart                                                   1                       0/1 34 34 34 34
124 Sofia Roshamn Runby Dart                                                       1                     36 36 36 36
125 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC                                                         1           1     2/7 37 40 40 43
126 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart                                                           1   1           0/1 38 39 39 40
127 Curt Klunder 181 DC                                                           1     2         1/1 38 40 41 41
128 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart                                                           1             1 0/2 38 41.5 41.5 45
129 Mats Reidius Pewter Tankard DC                                                             1     1       1/1 39 40.5 40.5 42
130 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC                                                                           1/2        


Kort Set ‑ Dubbel

Omg. 15
110210
Spelare Lag 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
1 Kenth Österberg Engelen Dart                 1     3  
2 Johnny Tråvén Engelen Dart                 1        
3 Mikael Dammert Panta Rhei                     2 1  
4 Raymond Spetz AC Dart Club                     1 2 1
5 Roger Centerström AC Dart Club                     1 1 1
6 Johan Ferenius Panta Rhei                     1 1  
7 Tomi Ilonen AC Dart Club                     1 1  
8 Patrik Mattsson Dartbiten                     1 1  
9 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart                     1 1  
10 Tommie Svensson AC Dart Club                     1 1  
11 Anders Johansson 181 DC                     1   1
12 Marko Hynninen Runby Dart                     1    
13 Marcus Hargerud Panta Rhei                     1    
14 Peter Skånberg 181 DC                     1    
15 Kenneth Biström Strix Dart                     1    
16 Anders Höglund Dartbiten                     1    
17 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart                     1    
18 Tony Strandberg Runby Dart                     1    
19 Pär Linde Strix Dart                     1    
20 Peter Berengren Engelen Dart                       2  
21 Anders Mars Panta Rhei                       1 3
22 Björn Carlén Panta Rhei                       1 3
23 Kjell Hilmgård AC Dart Club                       1 1
24 Fredrik Sivertsson Dartbiten                       1  
25 Jan Westin No Name DC                       1  
26 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart                       1  
27 Angeli Holmberg No Name DC                       1  
28 Mikael Andersson Engelen Dart                       1  
29 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart                       1  
30 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart                       1  
31 Gustav Åström Faster Annas DC                         1
32 Johan Blüme 181 DC                         1
33 Ronnie Kraft 181 DC                         1
34 Roger Andersson AC Dart Club                         1
35 Rauli Nyberg 181 DC                         1
36 Tony Lindsjö Faster Annas DC                         1
37 Helena Hedman Engelen Dart                         1
38 Roger Berengren Engelen Dart                         1


Outstanding Player ‑ Singel

Omg. 15
110210
Spelare Lag Match Set Ton 180 Hög Utgång Kort Set Pilsnitt Ranking Poäng Tonsnitt Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 15 14 1 52 42 10 71 3 1 120 7 19 18.51 0.98 14.73 1.37 1.07 16.1
2 Jari Virta Panta Rhei 15 14 1 58 43 15 52 1     4 16 16.72 0.95 14.2 0.9 1.01 15.1
3 Mikael Dammert Panta Rhei 14 12 2 46 38 8 75 1     4 14 18.58 0.89 12.52 1.63 1.01 14.15
4 Tony Lindsjö Faster Annas DC 14 11 3 59 37 22 65 1     6 16 17.05 0.85 11.92 1.1 0.93 13.02
5 Per Wallensteen Stollarne 14 12 2 54 37 17 45       2 20 15.73 0.85 11.88 0.83 0.91 12.71
6 Marcus Dahlin Strix Dart 14 12 2 53 39 14 44         23 15.61 0.85 11.88 0.83 0.91 12.71
7 Mikael Andersson Engelen Dart 15 11 4 61 40 21 59 1     1 20 16.1 0.77 11.62 0.97 0.84 12.59
8 Patrik Mattsson Dartbiten 15 10 5 62 38 24 56 1 1 118 5 17 17.15 0.76 11.47 0.9 0.82 12.37
9 Kenneth Ringström Stollarne 14 11 3 55 35 20 40       5 14 17.74 0.83 11.64 0.73 0.88 12.37
10 Christer Jansson Runby Dart 14 11 3 50 34 16 51       3 20 16.39 0.79 11.04 1.02 0.86 12.06
11 Sören Mellstrand Dartbiten 13 9 4 50 34 16 62       9 18 18.1 0.82 10.62 1.24 0.91 11.86
12 Kjell Clegarp Stollarne 15 10 5 60 33 27 48   2 137 3 17 16.63 0.72 10.78 0.8 0.77 11.58
13 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 13 10 3 53 35 18 52         22 16.11 0.78 10.2 0.98 0.86 11.18
14 Anders Mars Panta Rhei 14 9 5 56 34 22 64       4 17 17.7 0.72 10.02 1.14 0.8 11.16
15 Christer Tvärnstedt 181 DC 13 10 3 49 33 16 35       1 21 16.05 0.78 10.08 0.71 0.83 10.79
16 Roger Centerström AC Dart Club 14 9 5 60 35 25 43       1 20 16.51 0.69 9.72 0.72 0.75 10.44
17 Johan Legerstam 181 DC 13 9 4 44 29 15 51 1     2 19 17.81 0.71 9.22 1.16 0.8 10.38
18 Kenneth Biström Strix Dart 14 8 6 52 32 20 51   1 121 3 16 18.19 0.66 9.28 0.98 0.73 10.26
19 Gustav Åström Faster Annas DC 15 9 6 64 35 29 38         23 15.19 0.64 9.6 0.59 0.68 10.19
20 Björn Carlén Panta Rhei 14 8 6 58 33 25 53       1 20 16.32 0.63 8.88 0.91 0.7 9.79
21 Marko Hynninen Runby Dart 14 9 5 48 28 20 39       1 20 16.72 0.63 8.88 0.81 0.69 9.69
22 Anders E Skånberg 181 DC 12 8 4 43 27 16 36 1     3 18 17.07 0.71 8.53 0.84 0.78 9.37
23 Kenth Österberg Engelen Dart 13 8 5 49 30 19 29       1 20 15.42 0.66 8.52 0.59 0.7 9.11
24 Roger Berengren Engelen Dart 8 7 1 29 23 6 41 1     4 16 19.41 0.95 7.63 1.41 1.13 9.04
25 Peter Berengren Engelen Dart 9 8 1 34 25 9 34 1     1 21 16.59 0.89 8.02 1 1 9.02
26 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 14 8 6 51 27 24 32       1 21 15.36 0.58 8.16 0.63 0.63 8.79
27 Per Eriksson Runby Dart 13 7 6 48 26 22 37 1     2 16 14.74 0.59 7.69 0.77 0.65 8.46
28 Benny Lundqvist Strix Dart 13 7 6 52 28 24 38       1 21 15.03 0.59 7.68 0.73 0.65 8.41
29 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 38 24 14 23       1 21 16.37 0.78 7.8 0.61 0.84 8.41
30 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 15 7 8 57 28 29 45         23 15.83 0.5 7.56 0.79 0.56 8.35
31 Jan Westin No Name DC 14 7 7 56 26 30 38       1 20 14.89 0.53 7.44 0.68 0.58 8.12
32 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 6 6 0 22 18 4 31       7 16 20.39 1.12 6.69 1.41 1.35 8.1
33 Roger Andersson AC Dart Club 15 7 8 59 28 31 24         23 15.15 0.5 7.56 0.41 0.53 7.97
34 Johan Wallin Panta Rhei 12 6 6 49 27 22 38       2 21 15.38 0.59 7.08 0.78 0.65 7.86
35 Anders Höglund Dartbiten 11 7 4 38 25 13 15       2 20 16.15 0.68 7.44 0.39 0.71 7.83
36 Anders Johansson 181 DC 11 7 4 43 23 20 30       1 20 15.78 0.64 7.08 0.7 0.71 7.78
37 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 49 27 22 16         24 14.33 0.62 7.44 0.33 0.65 7.77
38 Lars Clavering Stollarne 14 6 8 56 28 28 25       1 21 14.78 0.51 7.08 0.45 0.54 7.53
39 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 11 6 5 43 23 20 33 1 1 115   23 15.63 0.6 6.61 0.77 0.67 7.38
40 Patrik Edenbro 181 DC 12 6 6 45 24 21 24   1 125   22 14.67 0.56 6.73 0.53 0.61 7.26
41 Fredrik Sivertsson Dartbiten 11 5 6 48 23 25 40 1     2 20 15.57 0.55 6.1 0.83 0.63 6.93
42 Bengt Nygren Strix Dart 9 6 3 32 21 11 25         23 16.19 0.68 6.12 0.78 0.77 6.9
43 Kjell Hilmgård AC Dart Club 13 6 7 52 23 29 25         22 15.3 0.49 6.36 0.48 0.53 6.84
44 Johan Ferenius Panta Rhei 9 6 3 30 18 12 16   1 160   28 14.52 0.68 6.16 0.53 0.74 6.69
45 Nicklas Svartengren AC Dart Club 13 5 8 52 23 29 41         22 15.88 0.44 5.76 0.79 0.5 6.55
46 Peter Skånberg 181 DC 8 6 2 31 18 13 14         25 14.58 0.72 5.76 0.45 0.78 6.21
47 Thomas Holmberg Faster Annas DC 13 5 8 51 22 29 21         23 14.38 0.43 5.64 0.41 0.47 6.05
48 Ulf Jonnarth Engelen Dart 13 4 9 54 23 31 30   1 116 1 19 14.91 0.42 5.43 0.56 0.46 5.99
49 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 15 5 10 55 20 35 29         22 14.95 0.36 5.4 0.53 0.4 5.93
50 Jorma Virtanen Engelen Dart 12 4 8 49 20 29 29 1     1 18 15.05 0.42 5.05 0.59 0.47 5.64
51 Magnus Göthe Dartbiten 11 5 6 42 18 24 20         28 12.09 0.47 5.16 0.48 0.51 5.64
52 Angelica Åhman No Name DC 7 5 2 26 15 11 18         22 15.82 0.69 4.8 0.69 0.78 5.49
53 Angeli Holmberg No Name DC 8 4 4 30 16 14 24   1 120 1 20 15.81 0.57 4.59 0.8 0.67 5.39
54 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 4 4 0 14 12 2 15 1     2 18 19.21 1.05 4.21 1.07 1.32 5.28
55 Anders Hedén No Name DC 11 4 7 47 20 27 16         27 14.05 0.44 4.8 0.34 0.47 5.14
56 Anders Anstrell No Name DC 10 5 5 34 14 20 14         26 14.17 0.47 4.68 0.41 0.51 5.09
57 Lars Sundberg Stollarne 10 4 6 37 16 21 23       1 17 15.04 0.45 4.47 0.62 0.51 5.09
58 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 8 4 4 30 14 16 25       1 21 16.67 0.53 4.2 0.83 0.63 5.03
59 Magnus Andersson Runby Dart 5 4 1 18 14 4 14       1 20 15.86 0.84 4.2 0.78 1 4.98
60 Kjell Rovén Faster Annas DC 11 4 7 40 16 24 25         23 15.06 0.39 4.32 0.63 0.45 4.95
61 Markus Karlsson No Name DC 12 4 8 45 16 29 15 1     1 21 14.2 0.38 4.54 0.33 0.41 4.87
62 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 3 6 35 15 20 27       4 19 16.57 0.45 4.08 0.77 0.54 4.85
63 Pär Linde Strix Dart 11 3 8 47 20 27 20       1 21 13.57 0.39 4.32 0.43 0.43 4.75
64 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 29 14 15 19         22 16 0.58 4.08 0.66 0.68 4.74
65 Ronnie Kraft 181 DC 6 3 3 24 14 10 23       1 20 17.16 0.6 3.6 0.96 0.76 4.56
66 Conny Stålnacke No Name DC 8 3 5 32 15 17 22         23 15.44 0.45 3.6 0.69 0.54 4.29
67 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 8 3 5 29 12 17 20       2 21 15.76 0.44 3.48 0.69 0.52 4.17
68 Tony Strandberg Runby Dart 10 2 8 42 15 27 37       1 19 16.34 0.31 3.12 0.88 0.4 4
69 Mats Lundroth Faster Annas DC 7 2 5 27 12 15 30       1 21 16.46 0.39 2.76 1.11 0.55 3.87
70 Reijo Hernekoski Strix Dart 12 3 9 44 13 31 17         27 13.7 0.28 3.36 0.39 0.31 3.75
71 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 7 4 15       1 18 17.65 0.73 2.19 1.36 1.18 3.55
72 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 42 12 30 11         24 13.4 0.27 3.24 0.26 0.29 3.5
73 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 8 6 2 11       1 17 16.87 1.03 2.07 1.38 1.72 3.44
74 Leif Hörnström Engelen Dart 2 2 0 8 6 2 10       1 21 19.9 1.02 2.04 1.25 1.65 3.29
75 Pär Wilsson No Name DC 8 3 5 30 9 21 9         23 13.29 0.36 2.88 0.3 0.4 3.18
76 Mikael Höglund Dartbiten 7 2 5 26 10 16 16         22 14.31 0.34 2.4 0.62 0.43 3.02
77 Ulf Mattsson Stollarne 10 2 8 38 11 27 16         25 13.81 0.25 2.52 0.42 0.29 2.94
78 Erik Åström Faster Annas DC 12 2 10 46 12 34 13         22 13.72 0.22 2.64 0.28 0.24 2.92
79 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 10 6 4 3         27 13.91 0.63 2.52 0.3 0.7 2.82
80 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 2 0 9 6 3 6       1 18 17.11 1.03 2.07 0.67 1.37 2.74
81 Magdalena Kuhl No Name DC 2 2 0 9 6 3 7         27 14.05 0.96 1.92 0.78 1.35 2.7
82 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 2 0 8 6 2 6         24 17.2 0.96 1.92 0.75 1.34 2.67
83 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 12 2 10 41 10 31 11         31 12.52 0.2 2.4 0.27 0.22 2.67
84 Michael Skagmark Stollarne 2 2 0 8 6 2 5       1 20 17.05 1.02 2.04 0.63 1.33 2.67
85 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 2 0 7 6 1 4   1 113   28 15.63 1.03 2.07 0.57 1.32 2.64
86 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 3 3 0 5         24 20.04 0.96 0.96 1.67 2.63 2.63
87 Magnus Westman Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0 4 1     1 20 18.79 1.18 1.18 1.33 2.51 2.51
88 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 12 1 11 44 10 34 29         25 15.25 0.15 1.8 0.66 0.2 2.46
89 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 7         22 17.16 0.96 0.96 1.4 2.36 2.36
90 Kristin Bomander No Name DC 1 1 0 3 3 0 4         22 20.88 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
91 Kurt Nordlund Runby Dart 1 1 0 3 3 0 4         23 15.99 0.96 0.96 1.33 2.29 2.29
92 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 2 2 17 7 10 4         22 13.34 0.51 2.04 0.24 0.57 2.28
93 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1 5         25 17.51 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
94 Karin Fridlund No Name DC 1 1 0 4 3 1 5         23 17.72 0.96 0.96 1.25 2.21 2.21
95 Tony Brolin Strix Dart 3 1 2 13 7 6 10         24 15.26 0.48 1.44 0.77 0.74 2.21
96 Karin Enlund Pewter Tankard DC 13 1 12 48 11 37 11         26 13.41 0.15 1.92 0.23 0.17 2.15
97 Björn Karlsson Runby Dart 12 1 11 42 9 33 15 1       27 13.68 0.15 1.78 0.36 0.18 2.14
98 Tomi Ilonen AC Dart Club 2 1 1 8 4 4 8         26 16.32 0.54 1.08 1 1.04 2.08
99 Erik Sundelius No Name DC 7 1 6 29 9 20 9         30 12.99 0.24 1.68 0.31 0.28 1.99
100 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 1 2 13 6 7 8         23 16.25 0.44 1.32 0.62 0.65 1.94
101 Uno Edlund Engelen Dart 6 1 5 23 6 17 13         29 13.45 0.22 1.32 0.57 0.31 1.89
102 Håkan Johansson Dartbiten 6 1 5 24 7 17 10         31 13.2 0.24 1.44 0.42 0.31 1.86
103 Peter Fredriksson 181 DC 2 1 1 8 4 4 5 1       25 14.2 0.59 1.18 0.63 0.9 1.81
104 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 6 3 3 5         24 15.33 0.48 0.96 0.83 0.9 1.79
105 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 7 25 11         29 12.54 0.16 1.44 0.34 0.2 1.78
106 Marcus Hargerud Panta Rhei 2 1 1 8 4 4 5         31 14.2 0.54 1.08 0.63 0.85 1.71
107 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2 3 1       28 14.21 1.06 1.06 0.6 1.66 1.66
108 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 1 4 17 5 12 7         33 12.59 0.24 1.2 0.41 0.32 1.61
109 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 4 3 1 2         25 15.87 0.96 0.96 0.5 1.46 1.46
110 Magnus Lidstedt Panta Rhei 3 1 2 12 4 8 3         30 13.34 0.36 1.08 0.25 0.44 1.33
111 Göran Åberg Dartbiten 3 0 3 13 4 9 11         28 13.89 0.16 0.48 0.85 0.44 1.33
112 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0 1         24 14.59 0.96 0.96 0.33 1.29 1.29
113 Curt Klunder 181 DC 3 1 2 10 4 6 2         38 12.79 0.36 1.08 0.2 0.43 1.28
114 Rauli Nyberg 181 DC 3 0 3 14 5 9 9         26 14.53 0.2 0.6 0.64 0.41 1.24
115 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 5 3 2 1         28 13.98 0.96 0.96 0.2 1.16 1.16
116 Hans Sondefors Stollarne 6 1 5 21 4 17 1         34 12.24 0.18 1.08 0.05 0.19 1.13
117 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 4 1 3 4         36 14.95 0.12 0.12 1 1.12 1.12
118 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 1 1 6 3 3           39 11.69 0.48 0.96 0 0.48 0.96
119 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 0 4 17 5 12 6         24 15.97 0.15 0.6 0.35 0.24 0.95
120 Göran Wikander Strix Dart 9 0 9 32 5 27 11         30 13.27 0.07 0.6 0.34 0.1 0.94
121 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 12 0 12 40 4 36 14         37 12.68 0.04 0.48 0.35 0.07 0.83
122 Helena Hedman Engelen Dart 6 0 6 21 3 18 7 1       27 13.36 0.08 0.46 0.33 0.13 0.79
123 Roine Walfridsson Stollarne 5 0 5 16 1 15 10         29 15.21 0.02 0.12 0.63 0.15 0.75
124 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 5 2 3 2 1       29 15.33 0.34 0.34 0.4 0.74 0.74
125 Johan Eriksson Runby Dart 6 0 6 21 3 18 7         33 14.04 0.06 0.36 0.33 0.12 0.69
126 Catarina Ahlzén Strix Dart 2 0 2 7 1 6 4         34 12.46 0.06 0.12 0.57 0.35 0.69
127 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3 1           11.61 0.12 0.12 0.25 0.37 0.37
128 Anders Salén AC Dart Club 2 0 2 8 2 6 1         32 14.67 0.12 0.24 0.13 0.18 0.36
129 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 0 5 17 2 15 1         38 12.23 0.05 0.24 0.06 0.06 0.3
130 Göran Horn Pewter Tankard DC 4 0 4 12 0 12 3           12.87 0 0 0.25 0.06 0.25
131 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 5 2 3           38 12.39 0.24 0.24 0 0.24 0.24
132 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 3 0 3             16 0 0 0 0 0
133 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3             13.36 0 0 0 0 0
134 Eva Lindgren Engelen Dart 1 0 1 3 0 3             12.6 0 0 0 0 0


Outstanding Player ‑ Dubbel

Omg. 15
110210
Spelare Lag Match Set 180 Hög Utgång Kort Set Summa Ranking Poäng
S V F S V F Antal Högsta Antal Kortast Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 15 13 2 58 43 15 1 1 130 4 19 0.92 13.79
2 Kenneth Biström Strix Dart 14 12 2 52 38 14       1 19 0.85 11.88
3 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 15 11 4 60 41 19   1 112     0.78 11.67
4 Sören Mellstrand Dartbiten 13 11 2 53 36 17   1 160     0.87 11.32
5 Kjell Hilmgård AC Dart Club 13 11 2 53 37 16       2 20 0.87 11.28
6 Kjell Clegarp Stollarne 15 11 4 58 37 21           0.74 11.04
7 Björn Carlén Panta Rhei 13 10 3 48 34 14       4 20 0.81 10.56
8 Mikael Dammert Panta Rhei 14 10 4 60 34 26 1     3 19 0.75 10.54
9 Patrik Mattsson Dartbiten 15 10 5 58 33 25       2 19 0.68 10.2
10 Kenneth Ringström Stollarne 14 10 4 56 35 21           0.73 10.2
11 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 13 9 4 52 32 20       1 20 0.72 9.36
12 Roger Andersson AC Dart Club 15 9 6 56 31 25       1 21 0.62 9.24
13 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 11 9 2 48 31 17 1         0.84 9.22
14 Marko Hynninen Runby Dart 14 9 5 51 30 21       1 19 0.65 9.12
15 Göran Wikander Strix Dart 13 9 4 54 30 24           0.69 9
16 Mikael Andersson Engelen Dart 15 8 7 59 32 27       1 20 0.58 8.76
17 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 14 8 6 52 30 22   1 117     0.61 8.55
18 Anders Mars Panta Rhei 13 7 6 53 31 22 1     4 20 0.65 8.5
19 Anders Höglund Dartbiten 11 8 3 45 28 17 1     1 19 0.76 8.38
20 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 9 8 1 35 26 9       2 19 0.91 8.16
21 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 10 8 2 35 26 9       1 19 0.8 8.04
22 Fredrik Sivertsson Dartbiten 11 8 3 43 26 17       1 20 0.73 8.04
23 Tony Lindsjö Faster Annas DC 14 8 6 49 24 25 1     1 21 0.56 7.9
24 Ulf Jonnarth Engelen Dart 15 7 8 57 29 28           0.51 7.68
25 Christer Jansson Runby Dart 14 8 6 47 22 25 1         0.54 7.54
26 Johan Wallin Panta Rhei 12 7 5 47 27 20           0.62 7.44
27 Pär Linde Strix Dart 11 7 4 44 26 18       1 19 0.68 7.44
28 Kenth Österberg Engelen Dart 12 6 6 50 27 23       4 17 0.61 7.35
29 Peter Isaksson Faster Annas DC 12 7 5 46 26 20           0.61 7.32
30 Tony Strandberg Runby Dart 10 7 3 40 25 15       1 19 0.73 7.32
31 Johan Legerstam 181 DC 11 7 4 44 26 18           0.67 7.32
32 Jan Westin No Name DC 15 6 9 59 28 31       1 20 0.47 7.08
33 Roger Centerström AC Dart Club 14 6 8 52 24 28       3 19 0.49 6.84
34 Christer Tvärnstedt 181 DC 11 6 5 45 26 19           0.61 6.72
35 Gustav Åström Faster Annas DC 14 6 8 54 25 29       1 21 0.48 6.72
36 Jari Virta Panta Rhei 15 6 9 56 26 30           0.45 6.72
37 Anders Johansson 181 DC 13 6 7 52 22 30   1 117 2 19 0.51 6.63
38 Marcus Dahlin Strix Dart 12 6 6 46 25 21           0.55 6.6
39 Patrik Edenbro 181 DC 13 6 7 53 25 28           0.51 6.6
40 Per Wallensteen Stollarne 12 6 6 50 25 25           0.55 6.6
41 Bengt Nygren Strix Dart 9 6 3 38 21 17   1 153     0.72 6.52
42 Per Eriksson Runby Dart 13 7 6 44 19 25           0.5 6.48
43 Roger Berengren Engelen Dart 8 6 2 32 22 10       1 21 0.8 6.36
44 Anders E Skånberg 181 DC 10 6 4 37 22 15           0.62 6.24
45 Thomas Holmberg Faster Annas DC 12 6 6 44 21 23           0.51 6.12
46 Mikael Höglund Dartbiten 7 6 1 30 19 11           0.84 5.88
47 Peter Berengren Engelen Dart 9 5 4 35 19 16       2 20 0.61 5.52
48 Johan Ferenius Panta Rhei 10 5 5 37 18 19       2 19 0.54 5.4
49 Magnus Göthe Dartbiten 11 5 6 42 20 22           0.49 5.4
50 Ulf Mattsson Stollarne 13 5 8 50 20 30           0.42 5.4
51 Jorma Virtanen Engelen Dart 10 5 5 39 19 20           0.53 5.28
52 Anders Hedén No Name DC 13 5 8 47 19 28           0.41 5.28
53 Nicklas Svartengren AC Dart Club 12 4 8 47 21 26           0.41 4.92
54 Lars Clavering Stollarne 12 4 8 48 19 29           0.39 4.68
55 Helena Hedman Engelen Dart 10 4 6 40 18 22       1 21 0.47 4.68
56 Kjell Rovén Faster Annas DC 12 4 8 44 18 26           0.38 4.56
57 Lars Sundberg Stollarne 9 4 5 36 17 19           0.49 4.44
58 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 8 4 4 31 16 15       1 20 0.56 4.44
59 Mats Lundroth Faster Annas DC 7 4 3 27 16 11 1         0.63 4.42
60 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 14 4 10 49 16 33           0.31 4.32
61 Tommie Svensson AC Dart Club 12 3 9 48 18 30       2 19 0.35 4.2
62 Anders Anstrell No Name DC 10 4 6 38 15 23           0.42 4.2
63 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 6 4 2 20 13 7 1     1 20 0.7 4.18
64 Johan Blüme 181 DC 7 4 3 24 13 11       1 21 0.58 4.08
65 Erik Åström Faster Annas DC 12 3 9 47 17 30           0.32 3.84
66 Peter Skånberg 181 DC 9 3 6 39 16 23       1 19 0.43 3.84
67 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 4 4 0 15 12 3           0.96 3.84
68 Benny Lundqvist Strix Dart 11 3 8 44 16 28           0.34 3.72
69 Angelica Åhman No Name DC 7 3 4 28 15 13           0.51 3.6
70 Pär Wilsson No Name DC 10 3 7 37 13 24           0.34 3.36
71 Eva Norrgård Pewter Tankard DC 13 3 10 46 13 33           0.26 3.36
72 Karin Enlund Pewter Tankard DC 11 3 8 40 13 27           0.31 3.36
73 Curt Klunder 181 DC 5 3 2 22 12 10           0.65 3.24
74 Anders Salén AC Dart Club 3 3 0 10 9 1           0.96 2.88
75 Conny Stålnacke No Name DC 7 2 5 33 14 19           0.41 2.88
76 Magnus Lidstedt Panta Rhei 3 3 0 15 9 6           0.96 2.88
77 Markus Karlsson No Name DC 9 2 7 35 13 22           0.31 2.76
78 Reijo Hernekoski Strix Dart 9 2 7 35 13 22           0.31 2.76
79 Håkan Johansson Dartbiten 6 2 4 28 12 16           0.44 2.64
80 Björn Karlsson Runby Dart 12 2 10 43 11 32           0.21 2.52
81 Mikael Stenbjelke Faster Annas DC 4 3 1 11 6 5           0.63 2.52
82 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 12 2 10 44 11 33           0.21 2.52
83 Johnny Tråvén Engelen Dart 5 2 3 18 8 10       1 17 0.46 2.31
84 Roine Walfridsson Stollarne 7 2 5 26 8 18           0.31 2.16
85 Ronnie Kraft 181 DC 5 2 3 16 6 10       1 21 0.41 2.04
86 Magnus Andersson Runby Dart 5 2 3 18 7 11           0.41 2.04
87 Göran Åberg Dartbiten 3 2 1 14 7 7           0.68 2.04
88 Niclas Hargerud Panta Rhei 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
89 Peter Fredriksson 181 DC 4 2 2 14 7 7           0.51 2.04
90 Mikael Lundberg Panta Rhei 2 2 0 6 6 0           0.96 1.92
91 Björn Hellström Pewter Tankard DC 3 2 1 13 6 7           0.64 1.92
92 Linda M Norrgård Pewter Tankard DC 13 1 12 49 11 38           0.15 1.92
93 Angeli Holmberg No Name DC 7 1 6 28 9 19       1 20 0.26 1.8
94 Erik Sundelius No Name DC 7 1 6 29 9 20           0.24 1.68
95 Jonas Mattsson Dartbiten 9 1 8 32 8 24           0.17 1.56
96 Jan‑Olof Westling Dartbiten 4 1 3 17 7 10           0.36 1.44
97 Tony Brolin Strix Dart 4 1 3 18 7 11           0.36 1.44
98 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 8 1 7 29 6 23           0.17 1.32
99 Stefan Ask Märsta/Arlanda Dart 3 1 2 12 6 6           0.44 1.32
100 Hans Sondefors Stollarne 7 1 6 26 6 20           0.19 1.32
101 Tomi Ilonen AC Dart Club 2 1 1 8 4 4       2 19 0.66 1.32
102 Hanna Nyberg Märsta/Arlanda Dart 5 1 4 20 6 14           0.26 1.32
103 Magdalena Kuhl No Name DC 2 1 1 9 5 4           0.6 1.2
104 Uno Edlund Engelen Dart 3 1 2 11 5 6           0.4 1.2
105 Leif Hörnström Engelen Dart 2 1 1 9 4 5           0.54 1.08
106 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
107 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 8 4 4           0.54 1.08
108 Rauli Nyberg 181 DC 2 1 1 8 3 5       1 21 0.54 1.08
109 Johan Eriksson Runby Dart 6 1 5 19 4 15           0.18 1.08
110 Göran Bredström AC Dart Club 2 1 1 7 3 4           0.48 0.96
111 Kalle Åkerlund Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
112 Torbjörn Strömqvist Pewter Tankard DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
113 Christer Svensson AC Dart Club 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
114 Malin Mäntylä Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
115 Lars‑Göran Stenqvist Faster Annas DC 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
116 Peter Andersson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
117 Magnus Westman Faster Annas DC 1 1 0 5 3 2           0.96 0.96
118 Peter Johansson Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
119 Paolo Bustreo Pewter Tankard DC 2 1 1 8 3 5           0.48 0.96
120 Madelena Winnersjö Faster Annas DC 1 1 0 3 3 0           0.96 0.96
121 Michael Skagmark Stollarne 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
122 Majlen Holm Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
123 Eva Lindgren Engelen Dart 1 1 0 4 3 1           0.96 0.96
124 Marcus Hargerud Panta Rhei 2 0 2 10 4 6       1 19 0.3 0.6
125 Catarina Ahlzén Strix Dart 3 0 3 13 4 9           0.16 0.48
126 Göran Horn Pewter Tankard DC 4 0 4 15 3 12           0.09 0.36
127 Karin Fridlund No Name DC 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
128 Kurt Nordlund Runby Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
129 Sofia Roshamn Runby Dart 1 0 1 5 2 3           0.24 0.24
130 Stefan Björnberg AC Dart Club 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
131 Per‑Eric Zettervall Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3           0.12 0.12
132 Charlotte Olausson No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0
133 Mats Reidius Pewter Tankard DC 2 0 2 6 0 6           0 0
134 Johnny Pettersson Märsta/Arlanda Dart 1 0 1 3 0 3           0 0
135 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 3 0 3           0 0


Avgörande Dubbel

Omg. 15
110210
Spelare Lag Match Set
S V F S V F
1 Mikael Dammert Panta Rhei 5 5 0 21 15 6
2 Kenneth Ringström Stollarne 4 4 0 16 12 4
3 Jari Virta Panta Rhei 3 3 0 13 9 4
4 Kenth Österberg Engelen Dart 3 3 0 13 9 4
5 Tony Lindsjö Faster Annas DC 4 3 1 18 11 7
6 Roger Berengren Engelen Dart 2 2 0 8 6 2
7 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 2 2 0 9 6 3
8 Conny Stålnacke No Name DC 2 2 0 9 6 3
9 Peter Berengren Engelen Dart 2 2 0 9 6 3
10 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 12 8 4
11 Michael Skagmark Stollarne 1 1 0 3 3 0
12 Björn Carlén Panta Rhei 1 1 0 3 3 0
13 Mats Lundroth Faster Annas DC 3 2 1 13 8 5
14 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 4 3 1
15 Mikael Andersson Engelen Dart 3 2 1 12 7 5
16 Leif Hörnström Engelen Dart 1 1 0 4 3 1
17 Pär Wilsson No Name DC 1 1 0 4 3 1
18 Christer Jansson Runby Dart 1 1 0 4 3 1
19 Patrik Bergfasth Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
20 Nicklas Svartengren AC Dart Club 1 1 0 5 3 2
21 Kjell Clegarp Stollarne 3 2 1 13 7 6
22 Gustav Åström Faster Annas DC 1 1 0 5 3 2
23 Ronnie Kraft 181 DC 1 1 0 5 3 2
24 Anders Höglund Dartbiten 1 1 0 5 3 2
25 Stefan Kari Märsta/Arlanda Dart 3 2 1 11 6 5
26 Mikael Lundberg Panta Rhei 1 1 0 5 3 2
27 Vesa Pihlajämäki Märsta/Arlanda Dart 1 1 0 5 3 2
28 Tony Strandberg Runby Dart 1 1 0 5 3 2
29 Kenneth Biström Strix Dart 2 1 1 9 5 4
30 Magnus Karlsson Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
31 Stephan Norrgård Pewter Tankard DC 2 1 1 7 4 3
32 Roger Andersson AC Dart Club 2 1 1 8 4 4
33 Per Wallensteen Stollarne 2 1 1 8 4 4
34 Anders Anstrell No Name DC 2 1 1 9 4 5
35 Johan Legerstam 181 DC 4 2 2 16 7 9
36 Sören Mellstrand Dartbiten 5 2 3 23 11 12
37 Roger Centerström AC Dart Club 3 1 2 13 6 7
38 Marcus Dahlin Strix Dart 3 1 2 13 6 7
39 Jan Westin No Name DC 1 0 1 5 2 3
40 Magnus Göthe Dartbiten 1 0 1 5 2 3
41 Lars Sundberg Stollarne 1 0 1 5 2 3
42 Reijo Hernekoski Strix Dart 1 0 1 5 2 3
43 Anders E Skånberg 181 DC 3 1 2 13 6 7
44 Lars Clavering Stollarne 1 0 1 5 2 3
45 Peter Fredriksson 181 DC 1 0 1 5 2 3
46 Jan‑Olof Westling Dartbiten 1 0 1 5 2 3
47 Kristin Bomander No Name DC 1 0 1 5 2 3
48 Sten Lindbom Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3
49 Sebastian Hagelin Märsta/Arlanda Dart 3 1 2 12 5 7
50 Tomi Ilonen AC Dart Club 1 0 1 4 1 3
51 Anders Hedén No Name DC 1 0 1 4 1 3
52 Kjell Hilmgård AC Dart Club 3 1 2 12 5 7
53 Pär Linde Strix Dart 1 0 1 4 1 3
54 Per Eriksson Runby Dart 3 1 2 12 5 7
55 Jorma Virtanen Engelen Dart 1 0 1 4 1 3
56 Gunnar Ljungqvist Pewter Tankard DC 1 0 1 4 1 3
57 Angeli Holmberg No Name DC 1 0 1 3 0 3
58 Benny Lundqvist Strix Dart 1 0 1 3 0 3
59 Angelica Åhman No Name DC 1 0 1 3 0 3
60 Patrik Edenbro 181 DC 1 0 1 3 0 3
61 Patrik Mattsson Dartbiten 4 1 3 18 8 10
62 Göran Wikander Strix Dart 2 0 2 9 3 6
63 Fredrik Sivertsson Dartbiten 2 0 2 8 2 6
64 Kenth Högstedt Pewter Tankard DC 2 0 2 8 2 6
65 Raymond Spetz AC Dart Club 6 2 4 26 11 15
66 Marko Hynninen Runby Dart 4 1 3 17 6 11
67 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 3 0 3 12 3 9
68 Bengt Nygren Strix Dart 4 0 4 17 5 12


Outstanding Player ‑ Totalt

Omg. 15
110210
Spelare Lag Singel Dubbel Summa Ranking Poäng
Rank Poäng Rank Poäng Snitt Totalt
1 Raymond Spetz AC Dart Club 1 16.1 1 13.79 1.99 29.89
2 Mikael Dammert Panta Rhei 3 14.15 8 10.54 1.76 24.69
3 Sören Mellstrand Dartbiten 11 11.86 4 11.32 1.78 23.18
4 Kjell Clegarp Stollarne 12 11.58 6 11.04 1.51 22.62
5 Patrik Mattsson Dartbiten 8 12.37 9 10.2 1.5 22.57
6 Kenneth Ringström Stollarne 9 12.37 10 10.2 1.61 22.57
7 Kenneth Biström Strix Dart 18 10.26 2 11.88 1.58 22.14
8 Jari Virta Panta Rhei 2 15.1 36 6.72 1.45 21.82
9 Mikael Andersson Engelen Dart 7 12.59 16 8.76 1.42 21.35
10 Tony Lindsjö Faster Annas DC 4 13.02 23 7.9 1.49 20.92
11 Torbjörn Stjernström Märsta/Arlanda Dart 13 11.18 11 9.36 1.58 20.54
12 Björn Carlén Panta Rhei 20 9.79 7 10.56 1.45 20.35
13 Marko Impola Märsta/Arlanda Dart 30 8.35 3 11.67 1.33 20.02
14 Anders Mars Panta Rhei 14 11.16 18 8.5 1.4 19.66
15 Christer Jansson Runby Dart 10 12.06 25 7.54 1.4 19.6
16 Per Wallensteen Stollarne 5 12.71 40 6.6 1.38 19.31
17 Marcus Dahlin Strix Dart 6 12.71 38 6.6 1.38 19.31
18 Marko Hynninen Runby Dart 21 9.69 14 9.12 1.34 18.81
19 Kjell Hilmgård AC Dart Club 43 6.84 5 11.28 1.39 18.12
20 Johan Legerstam 181 DC 17 10.38 31 7.32 1.36 17.7
21 Christer Tvärnstedt 181 DC 15 10.79 34 6.72 1.35 17.51
22 Daniel Nelson‑Tomisic Runby Dart 26 8.79 17 8.55 1.24 17.34
23 Roger Centerström AC Dart Club 16 10.44 33 6.84 1.23 17.28
24 Roger Andersson AC Dart Club 33 7.97 12 9.24 1.15 17.21
25 Gustav Åström Faster Annas DC 19 10.19 35 6.72 1.13 16.91
26 Mats Pettersson Märsta/Arlanda Dart 39 7.38 13 9.22 1.51 16.6
27 Kenth Österberg Engelen Dart 23 9.11 28 7.35 1.27 16.46
28 Tomas Larsson Märsta/Arlanda Dart 29 8.41 21 8.04 1.64 16.45
29 Anders Höglund Dartbiten 35 7.83 19 8.38 1.47 16.21
30 Anders E Skånberg 181 DC 22 9.37 44 6.24 1.3 15.61
31 Roger Berengren Engelen Dart 24 9.04 43 6.36 1.93 15.4
32 Johan Wallin Panta Rhei 34 7.86 26 7.44 1.27 15.3
33 Jan Westin No Name DC 31 8.12