Stockholms Dartförbund 2012/2013
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 4D - Omgång 20 - 130319
Tabell Division 4D
Omg. 20
130319
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Ösmo DC
20
17
1
2
+60
+145
35
2
DVAI
20
12
3
5
+29
+54
27
3
Mammas Pojkar
20
11
3
6
+28
+63
25
4
Dartanjang Dartklubb
20
12
1
7
+23
+50
25
5
IK La Gamba
20
9
3
8
+1
+7
21
6
Batalj Dartklubb
20
9
3
8
-5
-10
21
7
Brandbergen Bowling Dart
20
8
3
9
-7
-1
19
8
Oasen Dart
20
8
3
9
-9
-6
19
9
Myrans Dart Club
20
9
1
10
-10
-39
19
10
Team Laguna Dart
20
6
1
13
-24
-54
13
11
Rockhangers
20
3
3
14
-38
-92
9
12
Tyresö DC
20
2
3
15
-48
-117
7
Lagmatch - Omg. 20 - 130319
Match
Set
Poäng
DVAI
-
Batalj Dartklubb
6-3
22-16
2-0
Brandbergen Bowling Dart
-
Tyresö DC
5-5
21-18
1-1
Myrans Dart Club
-
Rockhangers
6-3
20-15
2-0
Oasen Dart
-
Ösmo DC
1-8
10-24
0-2
IK La Gamba
-
Mammas Pojkar
3-6
14-22
0-2
Dartanjang Dartklubb
-
Team Laguna Dart
6-3
22-14
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Pilsnitt
Förening
Antal 180
Lag Totalt
Topp 20
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Division 4D omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 4D
Förening/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 20
130319
Spelare
Lag
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
8.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Bernth Andersson
Oasen Dart
1
1
22.43
17.91
17.91
13.38
2
Thobias Johnsson
Oasen Dart
1
21.47
21.47
21.47
21.47
3
John Millberg
Oasen Dart
1
1
21.17
19.32
19.32
17.48
4
Niklas Fahlén
Tyresö DC
1
20.88
20.88
20.88
20.88
5
Stefan Johansson
Ösmo DC
1
3
1
1
20.04
17.9
18.33
14.86
6
Kurt Sundbäck
Team Laguna Dart
1
1
19.27
18.58
18.58
17.89
7
Bo Cassel
Oasen Dart
1
1
19.03
17.86
17.86
16.7
8
Nils-Erik Ekman
Oasen Dart
1
1
1
1
19.03
15.64
14.97
13.59
9
Tonie Thunvall
Ösmo DC
1
1
1
1
2
18.79
15.12
14.85
12.53
10
Niclas Elofsson
Rockhangers
2
18.79
18.79
18.79
18.79
11
Stefan Lindström
DVAI
1
1
1
2
18.33
15.04
14.59
13.18
12
Mikael Broberg
Myrans Dart Club
1
18.11
18.11
18.11
18.11
13
Christer Nyman
Ösmo DC
1
1
1
1
1
17.89
15.44
15.03
13.38
14
Kari Dagudde
Oasen Dart
1
17.89
17.89
17.89
17.89
15
Magnus Brolin
IK La Gamba
1
1
1
1
3
17.89
14.47
13.66
12.09
16
Stefan Persson
DVAI
2
17.68
17.38
17.38
17.08
17
Roland Blomgren
Mammas Pojkar
1
1
17.28
15.51
15.51
13.74
18
John Larsson
Dartanjang Dartklubb
1
1
17.08
14.96
14.96
12.85
19
Richard Saikkonen
Ösmo DC
1
1
1
16.89
14.88
15.66
12.09
20
Wavve Stachowski
Mammas Pojkar
1
1
16.7
14.64
14.64
12.57
21
Erland Moberg
Myrans Dart Club
1
1
1
16.52
14.25
13.92
12.32
22
Karl Båvner
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
16.34
15.02
15.66
13.07
23
Marcus Gavander
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
2
1
16.34
13.9
13.77
11.74
24
Steven Mattisson
DVAI
1
2
4
1
16.34
14.71
14.57
13.01
25
Jonas Leklem
Rockhangers
1
16.16
16.16
16.16
16.16
26
Tomi Heder
Myrans Dart Club
1
2
1
16.16
14.56
14.17
13.75
27
Fredrik Stridsman
Rockhangers
1
15.99
15.99
15.99
15.99
28
Anton Johansson
Dartanjang Dartklubb
2
1
15.99
14.81
15.66
12.78
29
Joakim Lindholm
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
15.82
13.27
12.42
11.57
30
Pontus Guldestam
Team Laguna Dart
1
1
15.82
14.45
14.45
13.07
31
Stefan Jacobsen
Brandbergen Bowling Dart
2
1
15.82
15.05
15.66
13.66
32
Tommy Westher
Brandbergen Bowling Dart
1
2
1
2
15.82
13.36
13.2
11.87
33
Thord Kannerberg
IK La Gamba
2
1
15.66
15.29
15.49
14.72
34
Ola de Bésche
Team Laguna Dart
1
15.66
15.66
15.66
15.66
35
Per Pilström
Batalj Dartklubb
1
1
1
1
15.49
14.04
13.98
12.72
36
Anders Olofsson
Tyresö DC
1
1
1
15.49
13.77
13.49
12.32
37
Mikael Karlsson
Brandbergen Bowling Dart
1
15.49
15.49
15.49
15.49
38
Anders Björkman
Oasen Dart
2
3
15.49
14.73
14.31
14.18
39
John Löfgren
Batalj Dartklubb
1
1
15.45
14.69
14.69
13.92
40
Johanna Petersson
Ösmo DC
1
2
1
1
15.34
14.04
14.74
12.19
41
Roger Hegge
Mammas Pojkar
1
1
15.34
14.02
14.02
12.71
42
Pekka Ilvan
Mammas Pojkar
1
1
15.18
14.41
14.41
13.65
43
Kim Konradsdahl
Dartanjang Dartklubb
1
1
15.18
13.75
13.75
12.32
44
Kjell Björck
Rockhangers
1
1
1
15.03
14.27
14.59
13.18
45
Anne-Sofie Nyman
Ösmo DC
1
1
1
15.03
13.62
13.92
11.91
46
Leif Olsson
Batalj Dartklubb
1
2
15.01
13.21
12.5
12.12
47
Tommy Berntsson
Mammas Pojkar
1
1
2
15.01
13.48
13.27
12.37
48
Arne Nordfjäll
IK La Gamba
2
2
4
14.88
13.31
13.18
12.1
49
Leif Frykengård
Team Laguna Dart
2
1
14.86
14.01
14.59
12.56
50
Jonny Anttu
Mammas Pojkar
1
1
14.74
13.37
13.37
12
51
Johny Söör
Batalj Dartklubb
1
14.59
14.59
14.59
14.59
52
Mats Lisstrand
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
14.45
12.91
12.68
11.6
53
Daniel Widholm
Batalj Dartklubb
1
1
14.31
13.21
13.21
12.1
54
Rolf Sjölund
Myrans Dart Club
2
1
14.31
13.93
14.05
13.42
55
Bengt Wenman
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
14.18
12.36
12.27
10.63
56
Erik Blomgren
Mammas Pojkar
1
2
14.18
13.12
12.85
12.32
57
Uwe Müller
Myrans Dart Club
1
1
2
14.16
12.46
11.99
11.7
58
Peter Cronström
Team Laguna Dart
1
14.05
14.05
14.05
14.05
59
Michael Billberg
DVAI
1
1
1
14.05
13.09
13.3
11.93
60
Robin Ramberg
Tyresö DC
1
1
14.01
12.69
12.69
11.37
61
Staffan Svensson
Mammas Pojkar
1
1
13.92
13.35
13.35
12.78
62
Anders Fridh
Rockhangers
1
13.88
13.88
13.88
13.88
63
Jonas Lye
Batalj Dartklubb
1
13.79
13.79
13.79
13.79
64
Magnus Andersson
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
13.79
12.73
12.42
11.98
65
Isto Rämö
Myrans Dart Club
1
13.77
13.77
13.77
13.77
66
Petter Scott
Oasen Dart
1
13.65
13.65
13.65
13.65
67
Tommy Nilsson
IK La Gamba
1
13.63
13.63
13.63
13.63
68
Robert Celmins
DVAI
2
1
13.52
13.04
13.07
12.53
69
Michael Thyrell
Team Laguna Dart
1
13.47
13.47
13.47
13.47
70
Peter Axi
DVAI
1
13.4
13.4
13.4
13.4
71
Mikael Holmblad
Brandbergen Bowling Dart
1
3
1
13.3
12.64
12.82
11.48
72
Mats Carlsson
Batalj Dartklubb
1
13.3
13.3
13.3
13.3
73
Richard Pettersson
DVAI
1
13.3
13.3
13.3
13.3
74
Thomas Ramberg
Tyresö DC
1
1
13.22
12.7
12.7
12.18
75
Mikael Johansson
Tyresö DC
1
1
13.18
12.83
12.83
12.47
76
Nicole Fredriksson
Tyresö DC
1
13.07
13.07
13.07
13.07
77
Malin Karlsson
Team Laguna Dart
1
13.05
13.05
13.05
13.05
78
Stig Pettersson
IK La Gamba
1
12.97
12.97
12.97
12.97
79
Per Svedenbring
Rockhangers
1
1
12.94
11.93
11.93
10.93
80
Sebastian Nyström
Dartanjang Dartklubb
1
12.85
12.85
12.85
12.85
81
Fredrik Sjöbeck
IK La Gamba
1
12.72
12.72
12.72
12.72
82
Pia Torbjörnsson
Tyresö DC
1
12.67
12.67
12.67
12.67
83
Åsa Widebäck
Batalj Dartklubb
1
12.61
12.61
12.61
12.61
84
Mikael Rågmo
Brandbergen Bowling Dart
1
12.55
12.55
12.55
12.55
85
Emil Nyström
Dartanjang Dartklubb
2
1
12.48
12.2
12.4
11.71
86
Mikael Karlsson
Batalj Dartklubb
1
2
12.38
11.91
11.99
11.37
87
Ulf Lundbergh
Rockhangers
2
12.38
12.31
12.31
12.25
88
Thomas Vabi
Team Laguna Dart
1
12.2
12.2
12.2
12.2
89
Sonny Olsson
Team Laguna Dart
1
12.12
12.12
12.12
12.12
90
Ari Laakso
Oasen Dart
1
1
12.12
11.87
11.87
11.62
91
Nils Sjölin
Rockhangers
1
12.1
12.1
12.1
12.1
92
Milou Emriksdotter
Tyresö DC
1
12.09
12.09
12.09
12.09
93
Anne Helenius
Batalj Dartklubb
2
11.99
11.88
11.88
11.76
94
Örjan Bergström
Team Laguna Dart
1
11.69
11.69
11.69
11.69
95
Pirkko Kelokas
Myrans Dart Club
1
11.46
11.46
11.46
11.46
96
Karl-Heinz Nothnagel
Myrans Dart Club
1
10.67
10.67
10.67
10.67
97
Alexandra Bergare
IK La Gamba
1
10.56
10.56
10.56
10.56
2013-06-22
dartstatistik.se/league
Startsida
Kontakta SK