Stockholms Dartförbund (StDF) 2022/2023
Utgång Antal Pil Dubbel - Division 2FA - Omgång 20 - 230314
Tabell Division 2FA
Omg. 20
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
OF
F
1
Stockholm Bullseye
20
15
1
2
2
+55
+153
49
2
East Enders
20
9
6
2
3
+24
+59
41
3
Cobra DC
20
10
4
2
4
+18
+19
40
4
Tungsten
20
10
2
2
6
+22
+50
36
5
Pewter Tankard
20
6
7
4
3
+15
+48
36
6
Sweden Capital
20
8
2
4
6
-6
-8
32
7
Lärkan
20
3
7
6
4
-5
-16
29
8
Bålsta
20
7
2
2
9
-2
-27
27
9
Väsby
20
6
1
3
10
-7
-29
23
10
AC DC
20
4
2
4
10
-24
-45
20
11
Solna AIK
20
5
0
3
12
-31
-59
18
12
Backen
20
1
2
2
15
-59
-145
9
Lagmatch - Omg. 20
Match
Set
Poäng
230314
Lärkan
-
Bålsta
3-4
13-18
1-2
230314
Cobra DC
-
Sweden Capital
4-2
14-11
3-0
230314
East Enders
-
Solna AIK
4-3
14-16
2-1
230314
Tungsten
-
Stockholm Bullseye
3-4
9-15
1-2
230314
Väsby
-
Backen
4-1
13-6
3-0
230314
AC DC
-
Pewter Tankard
3-4
13-17
1-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 2FA omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Utgång Antal Pil Dubbel omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 2FA
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Utgång Antal Pil Dubbel
Omg. 20
Spelare
Lag
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
1
Rob Miller
Pewter Tankard
1
2
1
1
2
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
1
1
1
2
3
Patrik Bylund
Sweden Capital
1
1
1
2
4
Robert Norrgård
Pewter Tankard
1
1
1
1
5
Victor Eirand
Stockholm Bullseye
1
1
2
6
Erik Bernsmed
Sweden Capital
1
1
7
Mikael Westander
Cobra DC
1
1
8
Stefan Sundberg
East Enders
1
2
9
Matz Åhlström
Backen
1
1
10
Peter Jönsson
Backen
1
1
11
Mikael Loholm
East Enders
1
1
12
Eric Gustavsson
East Enders
1
1
13
Stefan Berg
Cobra DC
1
14
Stefan Ekström
East Enders
1
15
Mikael Broberg
Sweden Capital
2
16
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
2
17
Mats Stenlund
Tungsten
1
1
2
18
Robert Günther
Tungsten
1
1
1
19
Patrik Häggqvist Steen
Cobra DC
1
1
20
Cecilia Karlström
Pewter Tankard
1
1
21
Peder Liljemon
Stockholm Bullseye
1
22
Ron Glanell
AC DC
1
23
Rickard Eirand
Stockholm Bullseye
1
24
Robert Axelsson
AC DC
1
25
Claes Bengtsson
Sweden Capital
1
26
Cary Axelsson
Stockholm Bullseye
1
27
Charlie Lexelius
Sweden Capital
1
2
28
Leif Charlie Eriksson
Bålsta
1
1
29
Stefan Billerstam
Cobra DC
1
1
30
Lars Flod
Cobra DC
1
31
Alexander Johansson
Bålsta
1
32
Stefan Horn
Bålsta
2
33
Mikael Nordqvist
Bålsta
2
34
Stefan Appelbo
East Enders
1
35
Christian Sundin
Pewter Tankard
1
36
Petra Alpvik
Sweden Capital
1
37
Sören Strömberg
Tungsten
1
38
Mattias Vikström
AC DC
1
39
Tomas Falerot
East Enders
1
40
Benjamin Helén
Solna AIK
1
41
Fredrik Vikner
AC DC
1
42
Martin Kask
Bålsta
1
43
Per-Ola Karlsson
Solna AIK
1
44
Tommy Bäckman
AC DC
1
45
Henrik Walters
AC DC
1
2023-07-07
dartstatistik.se