Stockholms Dartförbund (StDF) 2021/2022
Pilsnitt Match - Division 3B - Omgång 11 - 211208
Tabell Division 3B
Omg. 11
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Bergsfolket
11
8
2
1
+33
+67
18
2
Engelbrekt
11
7
3
1
+34
+84
17
3
Steel Tons
11
6
1
4
+16
+33
13
4
Västertorp
11
4
4
3
+2
+12
12
5
Hammarby
11
4
1
6
-2
+1
9
6
DK Pilo
11
3
3
5
-14
-44
9
7
Batalj
11
3
1
7
-21
-58
7
8
Järfalla
11
1
1
9
-48
-95
3
Lagmatch - Omg. 11
Match
Set
Poäng
211208
Bergsfolket
-
Engelbrekt
3-6
20-20
0-2
211209
Järfalla
-
Batalj
2-7
15-25
0-2
211209
Hammarby
-
Västertorp
4-6
18-19
0-2
211209
Steel Tons
-
DK Pilo
6-3
21-18
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3B omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 3B
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 11
Spelare
Lag
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Nils - Magnus Nilsson
Steel Tons
1
1
2
1
1
23.85
16.15
14.73
12.67
2
Jörgen Hammerman
Engelbrekt
1
1
2
3
1
3
23.12
17.59
17.25
15.01
3
Robert Klaman
Västertorp
1
1
3
2
2
21.99
16.82
16.53
14.59
4
Theodor Nagelkerke
Bergsfolket
1
1
1
2
1
20.88
17.31
17.02
14.18
5
Göran Siegers
Steel Tons
1
1
2
3
3
1
20.31
15.89
15.7
12.88
6
Jonas Lye
Batalj
1
2
1
1
1
19.78
14.66
14.22
11.78
7
Johnny Bäckström
Västertorp
2
1
2
2
1
1
2
19.78
16.31
16.34
12.53
8
Heikki Helelä
Engelbrekt
2
1
2
3
2
1
19.27
16.11
15.35
13.6
9
Stefan Jonsson
Steel Tons
1
1
4
1
2
2
19.27
15.96
16
13.58
10
Lennart Thorell
Hammarby
1
1
1
3
2
1
1
19.27
15.39
15.03
11.93
11
Pär Andersson
Bergsfolket
1
1
1
2
2
1
1
19.16
15.55
15.14
12.96
12
Lasse Strömberg
Västertorp
1
1
1
3
3
1
19.1
15.68
15.17
13.84
13
Jimmy Falk
Västertorp
1
2
4
1
1
1
19.03
15.81
15.39
11.73
14
Isak Engfeldt
Bergsfolket
3
2
1
1
18.79
17.09
17.28
14.94
15
Peter Johansson
Bergsfolket
1
3
1
1
18.56
16.93
17.45
13.57
16
Mikael Häll
Hammarby
1
1
2
2
4
1
18.31
15.44
15.2
12.26
17
Anki Nilsson
Steel Tons
1
1
2
1
1
18.1
16.43
16.24
14.88
18
Leif Åström
Engelbrekt
5
1
2
17.92
16.53
17.2
14.05
19
Therese Torpling
DK Pilo
1
1
3
2
2
17.73
14.4
14.09
12.34
20
Bengt Rydstedt
DK Pilo
1
1
17.65
15.57
15.57
13.49
21
Per Rotmark
Hammarby
1
1
1
17.48
16.36
16.71
14.88
22
Kjell Andersson
Engelbrekt
1
2
2
17.48
15.07
16.02
12.73
23
Hans Talso
Bergsfolket
1
2
3
1
17.28
14.12
13.52
12.92
24
Milou Emriksdotter
Steel Tons
1
1
1
1
17.04
14.91
14.95
12.71
25
Denny Johansson
Hammarby
1
2
2
2
3
1
17.01
14.06
13.97
11.96
26
Anders Mähl
DK Pilo
1
4
3
1
1
16.98
14.86
15.04
12.7
27
Leo Eriksson Munnukka
Järfalla
1
16.7
16.7
16.7
16.7
28
Ingvar Jansson
Engelbrekt
1
3
2
3
1
16.67
13.65
13.11
11.67
29
Kenneth Nagelkerke
Bergsfolket
1
1
1
16.64
14.56
14.53
12.51
30
Petri Markkanen
Järfalla
1
2
16.52
13.85
12.96
12.08
31
Per Pilström
Batalj
1
1
2
3
16.52
13.65
13.06
12.32
32
Kenneth Mossfeldt
Bergsfolket
1
3
2
2
16.43
14.27
14.48
12.02
33
Tomas Rastemo
Hammarby
2
5
1
2
1
16.4
14.84
15.35
12.32
34
Niklas Thelander
Bergsfolket
1
1
1
16.18
14.84
14.72
13.62
35
Stefan Ställmark
Engelbrekt
1
2
3
16.16
14.18
13.88
13.29
36
Viveka Träff
Steel Tons
1
1
16.16
15.67
15.67
15.18
37
Jan Johansson
Hammarby
1
1
1
3
2
2
16.12
13.48
13.36
11.49
38
John Löfgren
Batalj
1
1
1
1
3
16.07
13.86
13.59
12.1
39
Thomas Bergman
Engelbrekt
2
3
2
15.99
14.55
14.64
13.14
40
Åsa Widebäck
Batalj
1
2
3
2
15.93
13.82
13.64
12.36
41
Lisa Pettersson
DK Pilo
3
1
4
1
15.84
14.26
13.73
12.79
42
Klas Hagberg
Bergsfolket
2
3
1
3
15.82
13.84
14.05
12.18
43
Håkan Gamrell
Järfalla
1
1
3
4
2
15.78
12.12
11.63
10.81
44
Kefa Olsson
Västertorp
1
1
1
15.7
13.97
13.44
12.78
45
Stellan Lindholm
Steel Tons
1
3
4
1
1
15.66
13.66
13.93
10.73
46
Jan Strömberg
Västertorp
3
1
1
15.36
14.47
15.08
12.76
47
Sebastian Meijer
Järfalla
1
4
1
3
15.33
13.77
14.13
12.06
48
Leif Nilsson
Bergsfolket
1
1
1
1
1
15.25
13.59
13.77
11.81
49
Åke Hollsten
Järfalla
2
3
3
1
1
15.24
13.87
14.13
11.73
50
Björn Aggemyr
DK Pilo
1
2
3
1
2
1
15.18
13.08
13.51
10.5
51
Raymond Hansson
Steel Tons
1
1
2
4
1
15.18
13.18
12.92
11.64
52
Mikael Eloranta
DK Pilo
1
2
3
2
15.15
12.9
12.49
11.2
53
Olle Fredriksson
Hammarby
1
1
2
2
1
15.1
13.15
13.06
10.71
54
John Buddenbaum
Järfalla
1
1
2
15.1
14.23
14.36
13.08
55
Karl-Arne Bäckström
Västertorp
1
2
1
1
15.01
12.91
13.17
10.85
56
Mikael Karlsson
Batalj
3
1
1
2
14.89
13.23
13.25
11.54
57
Mikael Nordin
Järfalla
1
14.88
14.88
14.88
14.88
58
Ove Fransson
Västertorp
1
2
3
1
14.78
12.44
11.76
10.97
59
Jörgen Minster
Steel Tons
3
3
14.69
13.08
13.06
11.44
60
Anna Henriksson
Västertorp
1
1
2
14.69
13.18
13
12.02
61
Örjan Fritz
Batalj
2
2
14.51
13.56
13.51
12.71
62
Dick Andersson
DK Pilo
3
1
1
1
14.48
13.5
13.99
11.36
63
Alexandra Vilén
Järfalla
1
1
2
3
2
14.19
11.97
11.94
10.28
64
Stefan Winqvist
DK Pilo
1
1
1
14.18
12.5
13.25
10.07
65
Rikard Berg
Engelbrekt
1
13.91
13.91
13.91
13.91
66
Sven-Olof Vilén
Järfalla
2
3
3
13.72
12.44
12.35
11.5
67
Johan Jonsson
DK Pilo
3
13.7
13.53
13.64
13.25
68
Lars Carlson
Batalj
2
1
3
2
13.69
11.89
11.51
10.63
69
Leif Olsson
Batalj
1
1
13.67
12.83
12.83
11.99
70
Jan Bosch
Engelbrekt
3
1
13.58
12.97
13.27
11.76
71
Mats Carlson
Batalj
2
2
1
13.58
12.81
12.73
11.8
72
Mats Westberg
Järfalla
2
3
3
13.48
12.32
12.33
11.28
73
Johny Söör
Batalj
3
3
3
13.22
12.54
12.64
11.59
74
Per-Erik Fagerberg
Engelbrekt
2
1
13.07
12.86
13.05
12.45
75
Edward Fast
Västertorp
1
1
13.05
12.26
12.26
11.48
76
Leif Juutilainen
Bergsfolket
1
12.77
12.77
12.77
12.77
77
Bo Sandberg
DK Pilo
1
12.45
12.45
12.45
12.45
78
Charley Ulfvin
DK Pilo
1
2
1
12.4
11.6
11.55
10.92
79
Stefan Kilman
Hammarby
1
1
12.21
11.73
11.73
11.25
2022-06-04
dartstatistik.se