Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 3A - Omgång 15 - 200206
Tabell Division 3A
Omg. 15
200206
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Backen
14
9
5
0
+39
+97
23
2
Tungsten
14
8
4
2
+30
+85
20
3
Bålsta
14
8
2
4
+17
+34
18
4
Elektroflyers
13
6
4
3
+7
+45
16
5
Faster Annas
13
6
2
5
+5
+17
14
6
Knivderby
14
6
2
6
0
+2
14
7
Järfälla
14
4
5
5
+4
-13
13
8
Väsby
13
5
3
5
+2
-7
13
9
Solna AIK
14
4
4
6
-6
-30
12
10
Pewter Tankard
13
2
3
8
-23
-45
7
11
Norrtelje
14
0
0
14
-75
-185
0
Lagmatch - Omg. 15 - 200206
Match
Set
Poäng
Backen
-
Tungsten
6-3
22-16
2-0
Elektroflyers
-
Norrtelje
6-3
21-10
2-0
Pewter Tankard
-
Bålsta
3-6
14-20
0-2
Faster Annas
-
Järfälla
6-4
22-16
2-0
Väsby
-
Ledig
Knivderby
-
Solna AIK
6-3
18-16
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Nästa
Spelschema:
Division 3A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 15
200206
Spelare
Lag
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Christer Renstorp
Tungsten
1
1
24.64
20.06
20.06
15.47
2
Joakim Granberg
Väsby
1
1
1
1
22.43
17.86
17.28
14.45
3
Tobias Alsiö
Elektroflyers
1
1
2
2
1
22.1
19.14
19.78
16.52
4
Christer Jansson
Väsby
1
21.78
21.78
21.78
21.78
5
Ahmed Hamdi
Backen
1
1
1
1
1
1
21.47
17.17
17.19
13.41
6
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
1
3
3
2
20.88
18.46
18.56
15.78
7
Martin Hyrén
Tungsten
1
2
1
2
20.31
17.07
17.51
14.3
8
Åke Holm
Bålsta
1
1
1
2
20.31
17.28
16.89
15.34
9
Mikael Edberg
Backen
1
1
1
1
20.04
16.37
16.14
13.15
10
Andrew Lingard
Knivderby
1
1
1
1
19.78
16.98
16.99
14.18
11
Per Danielsson
Backen
2
2
1
2
1
19.52
16.21
15.76
13.42
12
Jonas Hellström
Solna AIK
1
19.52
19.52
19.52
19.52
13
Mats Stenlund
Tungsten
1
19.27
19.27
19.27
19.27
14
Christian Sundin
Pewter Tankard
1
1
18.79
16.42
16.42
14.05
15
Peter Thompson
Knivderby
1
1
1
1
18.79
14.58
13.86
11.82
16
Kent Olani
Bålsta
2
1
1
2
1
18.79
16.65
16.7
14.88
17
Henrik Karlsson
Järfälla
1
1
18.56
17.03
17.03
15.49
18
Kaj Hänninen
Elektroflyers
1
18.33
18.33
18.33
18.33
19
Mikael Nordin
Järfälla
1
18.11
18.11
18.11
18.11
20
Stefan Flood
Solna AIK
1
1
1
18.11
17.36
17.08
16.89
21
Hans-Olov Nahlén
Bålsta
1
1
1
18.11
16.14
16.52
13.79
22
Peter Livbom
Faster Annas
1
1
1
17.89
15.96
15.82
14.16
23
Per Eriksson
Väsby
1
1
17.89
15.37
15.37
12.85
24
Micael Niva
Solna AIK
2
1
17.68
16.2
17.28
13.63
25
Lars Gustavsson
Tungsten
2
1
1
1
17.48
15.39
15.49
12.02
26
Kim Pons
Pewter Tankard
1
1
17.48
15.7
15.7
13.92
27
Rickard Orrebrink
Järfälla
2
1
2
17.48
14.76
14.45
12.26
28
Anton Mourad
Solna AIK
1
1
17.48
17
17
16.52
29
Jörgen Louthander
Tungsten
1
17.08
17.08
17.08
17.08
30
Oskar Andersson
Pewter Tankard
1
1
17.08
16.37
16.37
15.66
31
Jörgen Håkansson
Tungsten
2
16.89
16.79
16.79
16.7
32
Yousef Mortezazadeh-Daragheh
Knivderby
1
1
16.89
15.38
15.38
13.88
33
Gösta Lindkvist
Faster Annas
2
2
16.89
15.59
15.72
14.05
34
Patrik Jarleman
Solna AIK
1
1
1
16.7
14.78
14.59
13.05
35
Mikael Lignelius
Faster Annas
1
1
1
16.7
14.82
14.45
13.3
36
Magnus Björklund
Bålsta
1
16.7
16.7
16.7
16.7
37
Lars Johansson
Tungsten
1
16.7
16.7
16.7
16.7
38
Kenneth Hammarlund
Järfälla
2
16.34
16.25
16.25
16.16
39
Joel Lundberg
Pewter Tankard
1
16.34
16.34
16.34
16.34
40
Krister Papaioannou
Backen
1
16.34
16.34
16.34
16.34
41
Thomas Holmberg
Knivderby
1
2
2
16.16
14.89
15.49
13.28
42
Adam Hasslert
Pewter Tankard
1
1
15.82
14.47
14.47
13.11
43
Markus Karlsson
Knivderby
1
15.82
15.82
15.82
15.82
44
Mats Lundroth
Faster Annas
1
15.66
15.66
15.66
15.66
45
Jonas Linden
Elektroflyers
1
1
1
15.61
13.78
14.18
11.56
46
Tommy Hellström
Väsby
1
15.49
15.49
15.49
15.49
47
Mille Millqvist
Väsby
1
1
15.43
14.66
14.66
13.88
48
Matz Åhlström
Backen
2
1
15.34
14.99
15.03
14.59
49
Tony Strandberg
Väsby
2
15.34
15.26
15.26
15.18
50
Anders Lindberg
Backen
1
1
15.18
14.24
14.24
13.3
51
Krister Mandahl
Elektroflyers
1
1
15.13
14.16
14.16
13.18
52
Mats Westberg
Järfälla
1
1
14.98
13.88
13.88
12.78
53
Jonas Lindhagen
Faster Annas
1
14.74
14.74
14.74
14.74
54
Johnny Hamilton
Tungsten
2
1
14.72
14.23
14.18
13.79
55
Mikael Holm
Solna AIK
1
14.59
14.59
14.59
14.59
56
Gustav Åström
Faster Annas
1
14.45
14.45
14.45
14.45
57
Christer Andersson
Tungsten
1
2
14.4
13.87
13.92
13.3
58
Sören Strömberg
Tungsten
1
1
14.26
13.48
13.48
12.69
59
Erik Åström
Faster Annas
1
14.18
14.18
14.18
14.18
60
Patricia Larsson
Väsby
1
14.05
14.05
14.05
14.05
61
Lars Fredriksson
Pewter Tankard
1
14.05
14.05
14.05
14.05
62
Björn Strålin
Norrtelje
1
14.01
14.01
14.01
14.01
63
Bengt Falk
Faster Annas
1
1
13.95
13.35
13.35
12.74
64
Stefan Horn
Bålsta
2
13.92
13.65
13.65
13.38
65
Peter Vahlner
Solna AIK
1
13.9
13.9
13.9
13.9
66
Christer Johansson
Väsby
1
13.79
13.79
13.79
13.79
67
Dan Melander
Väsby
1
13.75
13.75
13.75
13.75
68
Pär Wilsson
Knivderby
1
13.57
13.57
13.57
13.57
69
Claes Fredrik Lavesson
Pewter Tankard
1
13.54
13.54
13.54
13.54
70
Katja Johansson
Järfälla
1
1
13.39
13.17
13.17
12.96
71
Per Orlebäck
Järfälla
1
2
13.17
12.47
12.14
12.09
72
Anton Eriksson
Norrtelje
1
12.85
12.85
12.85
12.85
73
Lena Edehag
Järfälla
1
12.67
12.67
12.67
12.67
74
Anders Anstrell
Knivderby
1
12.42
12.42
12.42
12.42
75
Bengt Persson
Elektroflyers
1
12.22
12.22
12.22
12.22
76
Björn Nilcrants
Tungsten
1
11.71
11.71
11.71
11.71
77
Jan Edbom
Väsby
1
11.35
11.35
11.35
11.35
2020-05-30
dartstatistik.se
Kontakta SK