Stockholms Dartförbund (StDF) 2018/2019
Pilsnitt Match - Division 3A - Omgång 16 - 190214
Tabell Division 3A
Omg. 16
190214
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Batalj
16
15
1
0
+87
+237
31
2
Solna AIK
16
10
1
5
+13
+25
21
3
Elektroflyers
16
9
3
4
+11
+24
21
4
Järfälla
16
9
2
5
+36
+66
20
5
Consign
16
8
4
4
+18
+55
20
6
Stockholm Bullseye
16
6
3
7
-3
-19
15
7
Runby
16
7
1
8
-12
-36
15
8
Faster Annas
16
6
2
8
-10
-24
14
9
Bålsta
16
6
2
8
-12
-9
14
10
Knivderby
16
4
3
9
-12
-29
11
11
Pewter Tankard
16
4
0
12
-34
-75
8
12
Norrtelje
16
1
0
15
-82
-215
2
Lagmatch - Omg. 16 - 190214
Match
Set
Poäng
Solna AIK
-
Knivderby
6-3
22-14
2-0
Pewter Tankard
-
Bålsta
3-6
12-22
0-2
Batalj
-
Stockholm Bullseye
7-2
23-14
2-0
Runby
-
Järfälla
3-6
14-21
0-2
Consign
-
Faster Annas
5-5
21-18
1-1
Elektroflyers
-
Norrtelje
6-3
22-12
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 3A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 16
190214
Spelare
Lag
25.0-
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Mikael Loholm
Batalj
1
1
2
3
2
1
3
24.64
18.74
19.03
15.01
2
Aron Gyulai Farkas
Elektroflyers
1
3
2
3
2
2
2
1
24.64
19.29
19.65
15.02
3
Mikael Nordin
Järfälla
1
1
1
1
2
5
1
23.48
17.02
16.07
13.05
4
Håkan Rahmqvist
Consign
1
1
2
4
2
3
1
1
23.12
17.95
18.25
13.42
5
Stefan Appelbo
Batalj
1
2
2
1
3
2
2
2
22.43
18.76
18.56
15.49
6
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
1
22.43
22.43
22.43
22.43
7
Helene Sundelin
Stockholm Bullseye
1
21.78
21.78
21.78
21.78
8
Per Eriksson
Runby
1
1
1
1
2
2
1
21.78
17.48
16.42
14.67
9
Ronnie Brattfalk
Järfälla
1
1
1
2
3
3
3
1
1
21.59
17.06
16.89
12.3
10
Tobias Alsiö
Elektroflyers
1
1
2
4
1
2
4
21.48
17.87
18.33
15.34
11
Tommy Brage
Batalj
4
2
2
2
3
2
20.89
18.3
18.56
15.18
12
Leif Korhonen
Batalj
1
2
1
2
6
2
1
1
20.88
16.93
16.65
13.42
13
Stefan Flood
Solna AIK
1
1
1
1
3
1
1
20.32
16.24
15.63
12.41
14
Kent Olani
Bålsta
1
2
2
6
3
1
20.31
15.66
14.46
12.22
15
Craig Wilson
Stockholm Bullseye
1
2
1
1
1
3
1
20.25
17.3
17.45
14.31
16
Björn Flood
Solna AIK
1
20.04
20.04
20.04
20.04
17
Henrik Karlsson
Järfälla
1
1
1
1
1
1
19.99
16.61
16.8
13.65
18
Jonas Hellström
Solna AIK
2
1
1
1
4
2
19.98
16.59
15.97
14.18
19
Yousef Mortezazadeh-Daragheh
Knivderby
2
1
2
4
2
3
2
19.78
16.2
16.52
13.06
20
Martin Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
3
5
1
2
1
19.78
16.35
16.4
12.37
21
Martin Evans
Stockholm Bullseye
2
1
2
1
1
1
19.78
17.36
17.35
14.77
22
Kjell Persson
Pewter Tankard
1
2
2
3
2
2
19.32
15.76
15.3
13.62
23
Jonas Linden
Elektroflyers
1
1
3
5
2
2
19.27
14.78
14.6
12.2
24
Kenneth Hammarlund
Järfälla
1
1
5
2
3
1
19.27
15.84
16.07
13.25
25
Micael Niva
Solna AIK
1
1
1
4
1
3
2
19.27
15.73
16.13
12.35
26
Jonny Kuhl
Solna AIK
1
1
2
19.27
16.1
15.56
14
27
Markus Karlsson
Knivderby
1
1
3
4
4
2
1
19.02
14.39
14.14
11.88
28
Mikael Persson
Pewter Tankard
1
2
2
1
18.98
13.69
13.09
11.48
29
Martin Åkersten
Faster Annas
1
1
2
2
5
3
18.88
15.23
14.82
13.18
30
Christer Jansson
Runby
1
2
2
1
1
1
18.79
16.12
16.45
12.16
31
Fredrik Rodeblad
Stockholm Bullseye
1
1
2
18.73
15.73
15.03
14.12
32
Conny Larsson
Consign
2
2
4
3
2
1
18.45
16.22
16.43
13.78
33
Stefan Horn
Bålsta
2
1
3
5
2
1
1
18.34
15.79
15.82
12.89
34
Niklas Jansson
Batalj
2
2
18.33
17.88
17.96
17.29
35
Peter Vahlner
Solna AIK
1
2
2
2
18.2
16.09
15.66
14.12
36
Thomas Eriksson
Bålsta
1
3
2
2
1
18.11
16.71
16.81
14.88
37
Peter Forstén
Consign
1
3
1
2
3
3
17.89
14.67
14.3
12.29
38
Thomas Håkansson
Consign
6
2
2
1
17.89
16.37
17.04
13.4
39
Ove Jäderland
Solna AIK
1
1
17.89
16.96
16.96
16.02
40
Richard Clarke
Knivderby
1
2
1
3
3
5
17.89
14.12
13.65
12.26
41
Gösta Lindkvist
Faster Annas
1
3
4
2
3
2
1
17.82
14.77
15.02
11.91
42
Dennis Jansson
Norrtelje
1
2
5
2
17.81
14.26
13.71
12.79
43
Tommy Alexandersson
Stockholm Bullseye
1
17.77
17.77
17.77
17.77
44
Anders Johansson
Pewter Tankard
1
1
3
4
2
2
17.61
14.74
14.47
12.83
45
Hasse Karlsson
Consign
1
1
9
4
1
17.59
13.47
13.46
11.34
46
Bengt Falk
Faster Annas
1
1
3
3
2
2
17.58
13.91
13.73
11.78
47
Lars Andersson
Bålsta
2
17.48
17.38
17.38
17.28
48
Magnus Björklund
Bålsta
1
1
1
1
1
17.38
14.42
14.29
11.47
49
Christina Wolfschmidt
Solna AIK
1
1
3
2
2
1
1
17.38
14.48
14.38
11.91
50
Thomas Holmberg
Knivderby
3
2
4
2
4
1
17.32
15.21
15.15
12.63
51
Jonas Lindhagen
Faster Annas
1
1
3
5
2
3
17.32
13.57
13.65
11.75
52
Stefan Ekström
Batalj
2
5
4
2
1
17.26
15.64
15.82
12.19
53
Björn Karlsson
Runby
1
2
2
6
3
17.24
14.2
13.63
12.56
54
Anders Nylin
Norrtelje
1
17.12
17.12
17.12
17.12
55
Elin Velander
Järfälla
1
1
1
17.1
15.26
15.51
13.17
56
Bo Jansson
Bålsta
3
1
3
3
2
1
17.08
15.11
15.18
12.22
57
Johan Blomberg Thålin
Järfälla
3
2
4
2
1
1
16.98
14.61
14.59
11.82
58
Mikael Lignelius
Faster Annas
3
5
5
1
1
1
16.92
14.88
15.02
11.55
59
Bernth Gustavsson
Pewter Tankard
3
2
4
1
16.9
15.2
14.87
13.61
60
Håkan Alvgren
Pewter Tankard
2
3
2
3
16.76
14.18
13.94
12.29
61
Joakim Engwall
Consign
3
2
2
2
1
16.68
14.9
15.15
12.17
62
Simon Thordson
Norrtelje
1
1
2
3
1
1
16.61
14.03
13.89
11.4
63
Patrik Jarleman
Solna AIK
1
2
3
3
16.58
14.57
14.42
13.01
64
A Sat Voong
Solna AIK
2
4
4
2
1
16.57
14.3
13.74
11.93
65
Guillermo Pomar Lopez
Bålsta
1
16.52
16.52
16.52
16.52
66
Jan Edbom
Runby
1
1
3
5
1
16.49
13.19
12.88
11.52
67
Rickard Orrebrink
Järfälla
1
1
1
2
6
1
16.47
13.29
12.91
11.02
68
Tommy Larsson
Järfälla
1
16.39
16.39
16.39
16.39
69
Thomas Ström
Runby
2
1
2
1
16.37
15.15
15.29
13.43
70
Åsa Holmberg
Stockholm Bullseye
2
3
5
2
16.3
13.89
13.48
12.34
71
Åke Moritz
Pewter Tankard
1
1
5
3
1
1
16.26
14.12
14.25
11.78
72
Lars Jansson
Järfälla
1
1
1
5
1
2
16.16
13.63
13.6
11.89
73
Hans-Olov Nahlén
Bålsta
1
1
1
16.15
15.35
15.01
14.9
74
Lars Hansson
Stockholm Bullseye
1
1
16.1
14.23
14.23
12.37
75
Anders Larsson
Pewter Tankard
2
1
4
2
4
15.91
13.13
13.07
11.34
76
Åsa Schönthal
Stockholm Bullseye
3
4
1
15.84
14.73
14.74
13.08
77
Lars Moberg
Solna AIK
2
2
2
2
15.82
13.79
13.99
11.5
78
Patricia Larsson
Runby
2
4
5
1
1
15.75
13.69
13.4
11.58
79
Marie Christensen
Stockholm Bullseye
2
1
1
15.63
14.53
14.65
13.21
80
Stefan Sundberg
Batalj
3
1
2
2
15.57
14
13.78
12.58
81
Katja Johansson
Järfälla
1
1
2
1
15.49
12.7
12.08
10.54
82
Erik Sundelius
Knivderby
1
3
1
2
2
15.41
13.46
13.68
11.87
83
Alex Egelin
Faster Annas
1
2
15.41
13.64
12.88
12.62
84
Pontus Plahn
Consign
1
3
2
1
1
15.32
13.64
13.86
11.67
85
Monica Fredriksson
Batalj
1
3
1
15.29
13.38
13.32
11.56
86
Madelena Winnersjö
Faster Annas
3
1
2
4
1
15.29
13.62
13.02
11.99
87
Raymond Hansson
Faster Annas
1
1
1
15.25
13.81
13.23
12.94
88
Christer Johansson
Runby
1
5
4
2
15.08
13.86
13.88
12.55
89
Peter Thompson
Knivderby
1
2
7
4
15.02
13.36
13.46
12.05
90
Peter Klintebäck
Pewter Tankard
1
4
6
15
13.12
12.89
12.13
91
Johanna Karlsson
Solna AIK
1
14.99
14.99
14.99
14.99
92
Roger Jonsson
Stockholm Bullseye
2
14.97
14.74
14.74
14.52
93
Bengt Persson
Elektroflyers
2
3
6
3
1
14.88
12.72
12.31
10.9
94
Sven-Erik Hjelte
Norrtelje
3
14.85
14.77
14.84
14.61
95
Anton Eriksson
Norrtelje
2
2
4
1
14.85
13.13
12.97
10.8
96
Tony Strandberg
Runby
1
2
1
14.76
13.45
13.31
12.43
97
Pär Wilsson
Knivderby
2
1
2
14.66
13.04
12.49
11.58
98
Tony Garte
Consign
2
4
14.62
13.79
13.61
13.18
99
Patrik Lindqvist
Bålsta
2
4
7
3
14.62
12.79
12.65
11.42
100
Agneta Boman
Stockholm Bullseye
1
2
3
2
14.62
12.78
12.63
11.73
101
Victor Sundberg
Stockholm Bullseye
3
4
3
3
14.57
13.11
13.4
11.17
102
Peo Edvinsson
Elektroflyers
1
1
1
14.56
12.42
11.73
10.96
103
Greger Andersson
Runby
1
14.51
14.51
14.51
14.51
104
Sven Odén
Solna AIK
1
2
1
14.39
13.41
13.39
12.46
105
Björn Strålin
Norrtelje
1
5
1
6
14.32
12.5
12.01
11.26
106
Kim Samuelsson
Norrtelje
1
2
4
1
14.29
12.83
12.66
11.34
107
Mattias Rodeblad
Stockholm Bullseye
1
14.28
14.28
14.28
14.28
108
Ingela Riihonen
Stockholm Bullseye
1
1
1
14.13
13.05
13.46
11.56
109
Anette Holgersson
Norrtelje
1
2
2
5
1
14.12
12.18
11.84
10.93
110
Dan Melander
Runby
1
4
6
1
14.09
12.87
12.8
11.83
111
Mikael Nybro
Solna AIK
1
14.07
14.07
14.07
14.07
112
Erik Åström
Faster Annas
1
1
14.05
13.59
13.59
13.13
113
Truls Pärsson
Elektroflyers
1
2
7
3
13.99
11.51
11.32
10.4
114
Björn Karlsson
Norrtelje
1
2
3
1
13.61
11.08
10.95
9.76
115
Arne Jansson
Norrtelje
1
1
13.6
12.79
12.79
11.98
116
Roland Lindberg
Runby
1
2
13.44
12.19
11.58
11.54
117
Patrik Åbrink
Batalj
1
1
13.43
13.03
13.03
12.63
118
Anna-Lena Vilén
Järfälla
1
1
13.42
13.11
13.11
12.8
119
Katia Åström
Faster Annas
1
13.4
13.4
13.4
13.4
120
Margaretha Helgöstam
Faster Annas
1
1
1
13.18
12.3
12.29
11.43
121
Seht Andersson
Bålsta
1
4
1
13.17
12.36
12.28
11.49
122
Anna Nahlén
Bålsta
1
2
5
1
13.1
11.92
11.92
10.43
123
Åsa Jonsson
Elektroflyers
1
6
6
3
13.09
12
11.8
10.72
124
Caroline Carlström
Pewter Tankard
1
1
1
13.04
12.36
12.83
11.21
125
Jimmy von Tourtchaninoff
Norrtelje
1
1
2
1
13.04
11.77
11.8
10.35
126
Andreas Bärlund
Stockholm Bullseye
2
2
12.96
12.22
12.19
11.53
127
Kevin Buckley
Knivderby
2
12.92
12.8
12.8
12.69
128
Christer Andersson
Bålsta
1
12.61
12.61
12.61
12.61
129
Rickard Sieverts
Norrtelje
2
5
2
12.46
11.47
11.6
10.37
130
Alexander Johansson
Bålsta
1
12.3
12.3
12.3
12.3
131
Daniel Tomisic
Batalj
2
12.3
12.17
12.17
12.05
132
Matthew Gibbons
Knivderby
2
1
12.21
11.96
12.15
11.5
133
Tommy Lundgren
Solna AIK
1
11.57
11.57
11.57
11.57
134
Christian Billström
Norrtelje
3
10.85
10.56
10.46
10.37
2019-06-17
dartstatistik.se
Kontakta SK