Stockholms Dartförbund (StDF) 2017/2018
Pilsnitt Match - Division 4A - Omgång 7 - 171107
Tabell Division 4A
Omg. 7
171107
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Batalj
7
7
0
0
+41
+101
14
2
Pewter Tankard
7
4
2
1
+13
+30
10
3
Järfälla
7
3
3
1
+12
+16
9
4
Bålsta
7
4
1
2
+3
+18
9
5
Plupp
7
2
2
3
-2
+2
6
6
Solna AIK
7
1
2
4
-10
-26
4
7
Picasso
7
2
0
5
-16
-42
4
8
Backen
7
0
0
7
-41
-99
0
Lagmatch - Omg. 7 - 171107
Match
Set
Poäng
Pewter Tankard
-
Järfälla
5-5
21-18
1-1
Batalj
-
Solna AIK
7-2
23-8
2-0
Backen
-
Picasso
3-6
14-22
0-2
Bålsta
-
Plupp
6-3
22-14
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 4A omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Nästa
Spelschema:
Division 4A
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 7
171107
Spelare
Lag
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Tommy Brage
Batalj
2
1
1
1
21.47
18.69
20.04
13.79
2
Ronnie Brattfalk
Järfälla
1
1
1
3
1
20.04
15.9
14.83
13.35
3
Mikael Loholm
Batalj
1
2
2
1
1
20.04
18.05
17.89
15.48
4
Stefan Appelbo
Batalj
2
1
2
1
19.52
17.4
17.51
14.14
5
Leif Korhonen
Batalj
1
1
1
2
1
19.27
15.3
14.08
12.78
6
Niklas Jansson
Batalj
1
2
1
1
19.09
17.43
18.15
15.44
7
Alexander Johansson
Bålsta
1
3
1
18.56
15.01
14.31
13.32
8
Tommy Larsson
Järfälla
1
1
18.56
16.97
16.97
15.38
9
Peter Fogelström
Picasso
1
1
1
18.33
15.87
16.06
13.23
10
Lasse Kårlycke
Backen
1
17.85
17.85
17.85
17.85
11
Håkan Alvgren
Pewter Tankard
1
1
2
17.76
13.82
12.71
12.09
12
Lars Andersson
Bålsta
1
17.66
17.66
17.66
17.66
13
John Buddenbaum
Picasso
1
1
1
3
1
17.65
14.31
13.88
12.74
14
Bo Jansson
Bålsta
1
1
1
3
17.49
14.26
13.66
12.32
15
Jonny Kuhl
Solna AIK
1
17.08
17.08
17.08
17.08
16
Bernth Gustavsson
Pewter Tankard
1
1
1
17.08
14.38
13.09
12.96
17
Per Orlebäck
Järfälla
1
2
3
17.07
13.43
13.04
11.38
18
Kjell Persson
Pewter Tankard
1
2
1
1
17.03
14.01
14.08
11.8
19
Jari Hokkanen
Backen
2
16.83
16.42
16.42
16
20
Magnus Adolfsson
Järfälla
1
1
16.53
14.37
14.37
12.21
21
Anders Larsson
Pewter Tankard
1
1
1
1
1
16.52
13.03
12.42
10.51
22
Dennis Andersson
Järfälla
1
1
1
16.1
14.49
14.85
12.53
23
Hasse Åström
Solna AIK
1
1
1
16.04
14.27
14.09
12.66
24
Hans Christer Brandholdt Pedersen
Plupp
3
1
1
15.95
14.92
15.03
13.79
25
Stefan Horn
Bålsta
1
15.66
15.66
15.66
15.66
26
Seppo Parviainen
Järfälla
1
1
2
2
15.64
12.86
12.56
11.56
27
Arne Karjalainen
Backen
2
1
15.62
15.19
15.03
14.93
28
Claes Fredrik Lavesson
Plupp
2
2
1
2
15.61
13.37
13.09
11.18
29
Mikael Persson
Pewter Tankard
1
2
3
15.38
14.32
14.1
13.68
30
Leif Charlie Eriksson
Picasso
1
1
1
1
15.37
13.94
14.16
12.09
31
Åke Moritz
Pewter Tankard
1
3
1
15.35
13.78
13.53
12.88
32
Mikael Nordin
Järfälla
1
15.26
15.26
15.26
15.26
33
Åsa Schönthal
Backen
1
15.05
15.05
15.05
15.05
34
Kent Olani
Bålsta
1
1
2
1
15.03
12.64
12.03
11.07
35
Anders Johansson
Pewter Tankard
1
1
4
15
13.97
13.8
13.21
36
Gustav Forsell
Picasso
2
1
14.91
14.02
14
13.14
37
Daniel Tomisic
Batalj
2
3
1
14.87
13.79
13.53
12.84
38
Patrik Lindqvist
Bålsta
1
3
3
14.8
12.57
12.22
11.54
39
Tommy Lundgren
Solna AIK
1
1
2
1
14.78
12.25
11.82
10.86
40
Mia Hedström
Backen
1
14.73
14.73
14.73
14.73
41
Seht Andersson
Bålsta
1
3
1
1
14.72
13.18
13.15
11.78
42
Björn Lysell
Solna AIK
3
1
1
14.59
13.78
14.03
12.81
43
Jan Zwierzak
Plupp
2
3
2
14.59
13.46
13.39
12.02
44
Kurt Svensson
Solna AIK
1
3
1
14.56
12.74
12.62
11.54
45
Rickard Orrebrink
Järfälla
1
1
14.53
13.4
13.4
12.26
46
Lena Nahlén
Bålsta
1
2
3
14.31
13.02
12.94
12.06
47
Mats Lidström
Plupp
1
2
1
1
14.01
12.95
13.02
11.64
48
Mikael Therén
Solna AIK
3
3
13.95
13.16
13.23
12.28
49
Lars Jansson
Järfälla
1
13.9
13.9
13.9
13.9
50
Mikael Nybro
Solna AIK
1
2
3
13.58
12.31
12.1
11.56
51
Nils Hallström
Plupp
1
2
1
13.51
12.56
12.89
10.94
52
Kenny Bönström
Backen
2
1
2
13.5
12.45
12.61
11.29
53
Caroline Carlström
Pewter Tankard
1
1
1
13.49
12.29
12.32
11.04
54
Johan Blomberg Thålin
Järfälla
1
13.49
13.49
13.49
13.49
55
Peter Udvardy
Plupp
2
3
2
13.43
12.35
12.6
11.22
56
Kerstin Holmgren
Picasso
1
4
1
13.25
11.72
11.54
10.97
57
Anna Nahlén
Bålsta
1
4
13.24
11.76
11.55
11.07
58
Peter Klintebäck
Pewter Tankard
2
3
13.24
12.77
12.74
12.29
59
Veronica Järlinge
Solna AIK
1
2
2
13.15
12.31
12.25
11.4
60
Anna-Lena Björnholm Andersson
Picasso
1
1
1
1
13.09
11.72
11.79
10.23
61
Annelie Säf
Backen
2
1
3
12.94
11.48
11.4
10.47
62
Linda Brattfalk
Järfälla
1
2
1
12.89
11.76
11.62
10.91
63
Susanne Thessén
Backen
1
2
3
12.83
11.29
11.22
10.16
64
Anders Mårtensson
Plupp
2
12.79
12.45
12.45
12.11
65
Yvonne Jonsson
Backen
3
1
1
1
12.63
11.39
11.6
9.99
66
Mathias Hedenberg
Picasso
1
2
1
12.62
11.51
11.27
10.88
67
Janne Nypan Orest
Picasso
3
1
2
12.59
11.68
11.87
10.61
68
Henrik Hollsten
Backen
1
12.17
12.17
12.17
12.17
69
Sven-Olof Eriksson
Picasso
2
1
1
12.13
11.45
11.59
10.47
70
Lena Velander
Järfälla
2
12.1
12.1
12.1
12.1
71
Anna-Lena Vilén
Järfälla
1
1
12.06
11.94
11.94
11.81
72
Kenneth Hammarlund
Järfälla
1
11.94
11.94
11.94
11.94
73
Jarlis Jarlheden
Solna AIK
6
11.91
11.71
11.85
11.15
74
Daniel Odén
Backen
4
2
11.79
11.29
11.45
10.63
75
Robert Mårtensson
Plupp
1
11.64
11.64
11.64
11.64
76
Anita Granbäck
Batalj
4
2
11.6
11.25
11.31
10.9
77
Per Malmsten
Plupp
1
11.54
11.54
11.54
11.54
78
Tomas Nordström
Backen
2
1
11.51
11.01
11.02
10.5
79
Mervi Liiri Odén
Backen
1
10.92
10.92
10.92
10.92
80
Lena Edehag
Järfälla
1
10.58
10.58
10.58
10.58
2018-06-12
dartstatistik.se
Kontakta SK