Stockholms Dartförbund (StDF) 2017/2018
Pilsnitt Match - Division 3C - Omgång 14 - 180201
Tabell Division 3C
Omg. 14
180201
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
M/S Birger Jarl
14
9
3
2
+28
+99
21
2
Engelbrekt
14
8
4
2
+26
+35
20
3
Nacka Wermdö
14
9
2
3
+21
+39
20
4
Gröna Lyktan
14
6
4
4
+7
+27
16
5
Hammarby
14
6
4
4
+5
+7
16
6
Ösmo
14
6
2
6
-8
-25
14
7
DVAI
14
4
5
5
-4
-1
13
8
Time Out
14
4
5
5
-7
-15
13
9
Bergsfolket
14
4
4
6
-9
-22
12
10
Etanol
14
3
3
8
-16
-41
9
11
Västertorp
14
2
3
9
-19
-45
7
12
Pilo
14
3
1
10
-24
-58
7
Lagmatch - Omg. 14 - 180201
Match
Set
Poäng
Time Out
-
Gröna Lyktan
5-5
18-23
1-1
Bergsfolket
-
Engelbrekt
3-6
13-19
0-2
DVAI
-
M/S Birger Jarl
5-5
21-24
1-1
Hammarby
-
Etanol
6-4
22-17
2-0
Nacka Wermdö
-
Pilo
6-3
20-15
2-0
Ösmo
-
Västertorp
5-5
21-23
1-1
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3C omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 3C
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 14
180201
Spelare
Lag
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Mikael Karlsson
Västertorp
1
3
1
1
1
1
22.77
15.91
15.91
11.28
2
Jimmy Falk
Västertorp
1
1
4
1
22.77
16.59
15.56
14.73
3
Benny Östlund
Time Out
1
3
2
4
1
2
22.43
16.18
15.91
12.19
4
Göran Bohm
Nacka Wermdö
1
4
5
2
21.78
17.31
16.81
15.75
5
Pernilla Brodin
M/S Birger Jarl
1
1
1
2
21.47
17.99
17.46
16.23
6
Simon Skilberg
Ösmo
1
1
1
21.29
18.19
19.25
14.03
7
Peter Johansson
Gröna Lyktan
1
1
1
1
4
4
1
20.97
15.86
15.44
13.06
8
Per Höstner
Gröna Lyktan
3
1
2
3
1
1
1
20.91
17.87
17.9
12.1
9
Bengt Rydstedt
Pilo
1
1
20.88
18.79
18.79
16.7
10
Christian Johansson
M/S Birger Jarl
1
20.69
20.69
20.69
20.69
11
Denny Johansson
Hammarby
1
1
1
3
5
1
1
20.59
15.42
14.86
12.04
12
Tommy Björk
Ösmo
1
1
20.59
18.72
18.72
16.85
13
Leif Åström
Engelbrekt
2
1
1
2
2
1
1
20.59
17.59
17.5
14.81
14
Jan Johansson
Etanol
1
1
2
1
20.59
17.53
16.86
14.98
15
Sirkka Lindblad
Etanol
1
3
4
5
20.52
14.85
14.47
13.23
16
Heikki Helelä
Engelbrekt
1
3
4
1
1
1
20.38
17.21
17.48
13.57
17
Levente Orban
Etanol
1
20.23
20.23
20.23
20.23
18
Michael Billberg
DVAI
1
1
4
3
2
19.97
15.45
15.03
13.54
19
Johan Matti
Etanol
1
8
1
19.52
15.53
15.56
12.11
20
Eilert Lignell
Pilo
1
1
19.36
18.97
18.97
18.59
21
Mikael Häll
Hammarby
1
4
3
1
1
2
19.3
16.41
16.61
13.3
22
Charlie Lexelius
M/S Birger Jarl
2
1
1
19.27
18.36
18.64
16.89
23
Thomas Bergman
Engelbrekt
1
2
1
2
1
1
19.26
16.31
16.04
13.94
24
Theodor Nagelkerke
Bergsfolket
1
1
3
3
2
19.03
16.53
16.25
14.32
25
Peter Fredriksson
Västertorp
1
1
1
19.03
16.92
16.27
15.47
26
Anders Mähl
Pilo
1
2
1
2
2
1
1
19.03
15.54
15.6
11.96
27
Patrik Bylund
M/S Birger Jarl
1
18.79
18.79
18.79
18.79
28
Sergio Dionisio Rocha
Ösmo
2
4
5
1
1
18.74
15.82
15.83
12.82
29
Lennart Thorell
Hammarby
1
2
3
3
1
3
1
18.73
15.63
15.83
12.71
30
Peter Englund
M/S Birger Jarl
1
1
18.56
16.46
16.46
14.36
31
Leif Rasmussen
Nacka Wermdö
1
3
2
4
1
18.56
15.53
15.38
13.79
32
Robert Kahn
Nacka Wermdö
1
1
2
2
4
1
18.56
15.7
15.17
13.76
33
Tomas Rastemo
Hammarby
1
1
3
4
3
1
18.38
14.8
14.23
12.22
34
Stefan Lindström
DVAI
1
2
1
1
18.33
16.01
16.01
13.45
35
Göran Siegers
Västertorp
1
1
2
6
2
1
1
18.27
15.59
15.8
12.76
36
Martin Ljungdahl
DVAI
2
2
1
1
2
18.14
15.98
16.41
13.09
37
Christer Berglind
Nacka Wermdö
1
1
1
3
5
1
2
18.13
14.84
14.49
12.16
38
Petra Alpvik
M/S Birger Jarl
1
1
4
1
4
18.11
15.91
16.21
14.04
39
Toni Rolff
Nacka Wermdö
1
1
2
5
3
2
18.11
14.67
14.66
12.55
40
Jesper Bäckström
DVAI
1
2
3
3
2
1
18.11
15.95
15.92
13.87
41
Håkan Eklund
Nacka Wermdö
1
1
1
1
17.99
16.06
16.05
14.15
42
Leif Segerlund
Etanol
1
1
17.99
16.82
16.82
15.66
43
Ronny Hägg
Time Out
7
1
1
1
1
2
17.89
15.96
17.19
12.4
44
Mikael Broberg
M/S Birger Jarl
1
2
1
17.89
16.62
16.64
15.31
45
Jaqueline Alpvik
M/S Birger Jarl
3
5
1
2
17.89
15.94
16.52
13.23
46
Jörgen Hammerman
Engelbrekt
4
2
5
1
17.89
16.4
16.2
14.43
47
Pia Airisniemi
Etanol
1
17.85
17.85
17.85
17.85
48
Conny Carlsson
Time Out
2
2
1
17.83
16.1
15.99
14.45
49
Daniel Zysk
Ösmo
1
9
2
17.77
15.15
15.46
12.12
50
Carina Lagerdahl
M/S Birger Jarl
1
1
2
1
3
1
1
17.73
14.39
13.99
10.92
51
Per-Erik Fagerberg
Engelbrekt
1
1
1
1
3
17.71
13.52
12.1
11.79
52
Leif Nilsson
Bergsfolket
1
1
1
1
3
1
17.7
14.7
14.21
12.2
53
Piotr Zysk
Ösmo
3
4
4
1
17.62
15.48
15.29
13.88
54
Jesper Voittonen
Etanol
1
3
1
2
3
1
17.59
13.99
13.48
11.76
55
Håkan Lövgren
Gröna Lyktan
2
5
5
1
1
17.55
15.12
15.19
12.91
56
Peter Johansson
Bergsfolket
2
2
2
3
1
17.53
15.43
15.06
13.3
57
Roger Pettersson
Västertorp
1
17.48
17.48
17.48
17.48
58
Erik Spade
Etanol
1
1
2
5
4
1
17.46
14.53
14.23
12.69
59
Niklas Thelander
Bergsfolket
1
2
1
1
17.45
16.19
16.4
14.59
60
Niklas Dahlgren
Nacka Wermdö
1
1
2
1
17.41
15.66
15.55
13.23
61
Jan Nordin
Pilo
1
1
17.35
16.67
16.67
15.99
62
Tommi Heiskanen
Etanol
1
1
1
17.28
15.17
15.42
12.82
63
Tommy Borg
M/S Birger Jarl
1
2
3
17.28
16.06
16.02
15.12
64
Harry Eskonniemi
DVAI
1
2
3
2
3
1
17.25
14.84
14.61
12.85
65
Mats Eklund
Time Out
1
1
2
4
2
1
1
17.2
14.5
14.7
11.99
66
Klas Hagberg
Bergsfolket
1
5
3
3
1
17.17
14.68
14.88
12.11
67
Thomas Wrede
M/S Birger Jarl
1
1
3
1
3
17.12
13.92
14
11.73
68
Ingvar Jansson
Engelbrekt
1
2
4
1
2
17.1
15.01
15.37
12.57
69
Kent Lindquist
Pilo
1
1
1
1
4
17.08
14.57
14.22
13.15
70
Gunnar Andersson
Time Out
1
2
1
1
17.08
15.27
16.07
12.64
71
Joachim Ireling
Time Out
4
2
1
1
4
16.95
14.24
15.2
11.26
72
Katarina Wiklund
Gröna Lyktan
1
5
2
1
16.76
15.19
15.39
13.77
73
Theo Lehtisalo
Etanol
3
1
3
1
16.7
14.62
13.99
12.14
74
Bernt Halling
Bergsfolket
1
3
1
1
16.68
14.85
15.27
12.9
75
Robert Celmins
DVAI
2
1
1
2
1
16.52
14.65
14.68
12.55
76
Carola Storm
Västertorp
2
3
3
1
3
16.52
14.33
14.36
12.12
77
Pär Andersson
Bergsfolket
2
1
1
1
2
1
16.49
14.16
14.29
11.53
78
Ove Fransson
Västertorp
1
1
1
3
2
16.43
13.09
12.35
11.52
79
Pehr Nilsson
Gröna Lyktan
4
3
5
1
1
16.41
14.78
14.91
10.75
80
Leif Juutilainen
DVAI
1
3
3
3
16.39
14.84
14.97
13.52
81
Stefan Kilman
Hammarby
1
3
2
1
1
1
16.36
14.4
14.52
11.94
82
Ami Levin
M/S Birger Jarl
1
1
1
16.34
15.12
15.5
13.53
83
Jennie Voittonen
Pilo
1
7
3
2
16.34
14
14.11
12.19
84
Stefan Berg
Ösmo
1
3
2
4
3
16.33
14.14
13.99
12.09
85
Kjell Andersson
Engelbrekt
4
3
1
1
16.33
15.5
15.73
13.79
86
Stefan Persson
Bergsfolket
1
1
1
3
1
16.23
13.46
12.86
11.6
87
Joanna Höök
Västertorp
1
1
2
16.1
13.7
13.33
12.02
88
Hans Andersson
Pilo
1
16.06
16.06
16.06
16.06
89
Christer Ögren
Pilo
1
16.03
16.03
16.03
16.03
90
Benjamin Holmgren
Time Out
1
1
16
15.43
15.43
14.86
91
Kenneth Nagelkerke
Bergsfolket
1
2
3
1
16
14.11
13.82
12.05
92
Ulph Andersson
DVAI
4
3
2
1
15.99
14.53
14.81
12.97
93
Kentha Österberg
Etanol
3
3
2
15.93
14.43
14.7
12.56
94
Stefan Wahlund
Pilo
1
15.89
15.89
15.89
15.89
95
Rolf Mattsson
Etanol
1
15.83
15.83
15.83
15.83
96
Hans Ekström
Gröna Lyktan
1
4
2
1
15.82
14.16
14.38
12.81
97
Joakim Lundberg
M/S Birger Jarl
1
15.74
15.74
15.74
15.74
98
Thomas Nyander
Hammarby
3
2
4
1
15.74
14.39
14.17
12.8
99
Kristina Kahn
Nacka Wermdö
1
3
2
2
15.59
13.9
13.87
12.63
100
Rikard Berg
Engelbrekt
1
1
2
3
1
15.59
13.21
12.91
11.9
101
Niklas Lundgren
Gröna Lyktan
1
1
4
1
1
15.46
13.61
13.76
11.92
102
Pontus Björkholm
Pilo
1
6
3
3
15.41
13.84
14.26
12.04
103
Anita Good
Nacka Wermdö
1
1
15.24
14.35
14.35
13.47
104
Pierre Lindgren
Västertorp
1
1
8
1
1
15.23
13.41
13.35
11.65
105
Per Videll
M/S Birger Jarl
1
1
1
15.16
14.38
14.57
13.4
106
Jörgen Lindgren
Ösmo
1
2
5
1
2
1
15.16
13.32
13.88
10.57
107
Jan Johansson
Hammarby
1
3
2
5
1
15.14
13.31
13.16
11.65
108
Ann-Charlotte Högberg
Ösmo
1
14.95
14.95
14.95
14.95
109
Mina Bredberg
M/S Birger Jarl
1
1
1
14.95
13.8
13.44
12.99
110
Roland Olsson
M/S Birger Jarl
1
14.93
14.93
14.93
14.93
111
Micael Sjöbeck
DVAI
2
14.83
14.51
14.51
14.2
112
Gunnar Olofsson
Time Out
2
3
3
3
14.74
12.9
12.34
11.72
113
Jörgen Eriksson
Etanol
1
1
1
14.69
12.77
12.01
11.6
114
Fredrik Bäckström
Pilo
1
14.45
14.45
14.45
14.45
115
Anne Rasmussen
Nacka Wermdö
1
1
14.43
14.07
14.07
13.71
116
Rein Rauden
Time Out
2
2
1
14.39
13.5
13.69
12.09
117
Björn Aggemyr
Pilo
3
5
5
14.36
13.35
13.37
12.41
118
Johan Jonsson
Pilo
2
1
3
1
14.31
12.99
12.89
11.53
119
Jan Strömberg
Västertorp
1
2
1
14.29
12.73
12.55
11.52
120
Pierre Nyburg
DVAI
1
3
2
14.27
12.96
13.2
11.54
121
Jan Sundberg
Ösmo
1
14.23
14.23
14.23
14.23
122
Miguel Gonzalez
Pilo
1
1
14.1
13.94
13.94
13.77
123
Hans Talso
Bergsfolket
1
1
2
14.06
13.24
13.1
12.71
124
Mikael Eloranta
Pilo
1
1
14.06
13.14
13.14
12.23
125
Kenneth Mossfeldt
Bergsfolket
1
1
13.99
12.91
12.91
11.84
126
Karl-Arne Bäckström
Västertorp
4
4
2
13.95
12.74
12.88
11.3
127
Jan Johansson
Bergsfolket
1
1
1
13.71
12.78
12.7
11.94
128
Tommie Aho
Etanol
1
2
13.7
12.95
12.99
12.18
129
Marcus Coffell
Ösmo
3
3
2
13.63
12.64
12.77
11.39
130
Lennart Persson
Time Out
1
2
3
13.55
12.31
12.22
11.32
131
Maria Östlund
Ösmo
1
13.18
13.18
13.18
13.18
132
Jan Bosch
Engelbrekt
2
1
13.18
12.73
13.1
11.9
133
Dick Andersson
Pilo
2
12.9
12.6
12.6
12.3
134
Kjell Norberg
Ösmo
1
2
12.87
12.11
11.94
11.51
135
Rose-Marie Åleberg
Nacka Wermdö
1
12.78
12.78
12.78
12.78
136
Carina Ahlqvist
Gröna Lyktan
4
1
12.67
12.17
12.31
11.42
137
Roland Hägg
Hammarby
1
12.31
12.31
12.31
12.31
138
David Moberg
M/S Birger Jarl
1
12.25
12.25
12.25
12.25
139
Malin Edman
Ösmo
1
12.16
12.16
12.16
12.16
140
Kerstin Hultberg
Pilo
1
1
1
12.05
11.58
11.71
10.98
141
Oliwia Fog Pedersen
Pilo
1
11.65
11.65
11.65
11.65
142
Charlotta Lindgren
Ösmo
1
11.55
11.55
11.55
11.55
2018-06-12
dartstatistik.se
Kontakta SK