Stockholms Dartförbund 2012/2013
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 4D - Omgång 18 - 130305
Tabell Division 4D
Omg. 18
130305
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Ösmo DC
18
16
1
1
+60
+142
33
2
DVAI
18
10
3
5
+19
+32
23
3
Mammas Pojkar
18
9
3
6
+22
+45
21
4
Dartanjang Dartklubb
18
10
1
7
+13
+31
21
5
IK La Gamba
18
9
3
6
+11
+28
21
6
Batalj Dartklubb
18
9
3
6
+1
+5
21
7
Oasen Dart
18
7
3
8
-5
-1
17
8
Myrans Dart Club
18
8
1
9
-10
-34
17
9
Brandbergen Bowling Dart
18
7
2
9
-12
-16
16
10
Team Laguna Dart
18
5
1
12
-28
-59
11
11
Rockhangers
18
3
3
12
-30
-75
9
12
Tyresö DC
18
2
2
14
-41
-98
6
Lagmatch - Omg. 18 - 130305
Match
Set
Poäng
Brandbergen Bowling Dart
-
Mammas Pojkar
3-6
18-21
0-2
Myrans Dart Club
-
Team Laguna Dart
3-6
14-24
0-2
IK La Gamba
-
Dartanjang Dartklubb
2-7
8-19
0-2
Oasen Dart
-
Tyresö DC
6-4
25-18
2-0
DVAI
-
Rockhangers
6-3
20-15
2-0
Batalj Dartklubb
-
Ösmo DC
3-6
13-21
0-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Pilsnitt
Förening
Antal 180
Lag Totalt
Topp 20
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Division 4D omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 4D
Förening/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 18
130305
Spelare
Lag
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
8.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Bernth Andersson
Oasen Dart
1
1
22.43
17.91
17.91
13.38
2
Thobias Johnsson
Oasen Dart
1
21.47
21.47
21.47
21.47
3
Niklas Fahlén
Tyresö DC
1
20.88
20.88
20.88
20.88
4
Stefan Johansson
Ösmo DC
1
3
1
1
20.04
17.9
18.33
14.86
5
Kurt Sundbäck
Team Laguna Dart
1
1
19.27
18.58
18.58
17.89
6
Nils-Erik Ekman
Oasen Dart
1
1
1
1
19.03
15.64
14.97
13.59
7
Tonie Thunvall
Ösmo DC
1
1
1
1
2
18.79
15.12
14.85
12.53
8
Niclas Elofsson
Rockhangers
2
18.79
18.79
18.79
18.79
9
Stefan Lindström
DVAI
1
1
1
2
18.33
15.04
14.59
13.18
10
Mikael Broberg
Myrans Dart Club
1
18.11
18.11
18.11
18.11
11
Kari Dagudde
Oasen Dart
1
17.89
17.89
17.89
17.89
12
Christer Nyman
Ösmo DC
1
1
1
1
1
17.89
15.44
15.03
13.38
13
Magnus Brolin
IK La Gamba
1
1
1
1
3
17.89
14.47
13.66
12.09
14
Stefan Persson
DVAI
2
17.68
17.38
17.38
17.08
15
John Millberg
Oasen Dart
1
17.48
17.48
17.48
17.48
16
Roland Blomgren
Mammas Pojkar
1
1
17.28
15.51
15.51
13.74
17
John Larsson
Dartanjang Dartklubb
1
1
17.08
14.96
14.96
12.85
18
Richard Saikkonen
Ösmo DC
1
1
16.89
14.49
14.49
12.09
19
Bo Cassel
Oasen Dart
1
16.7
16.7
16.7
16.7
20
Wavve Stachowski
Mammas Pojkar
1
1
16.7
14.64
14.64
12.57
21
Erland Moberg
Myrans Dart Club
1
1
1
16.52
14.25
13.92
12.32
22
Karl Båvner
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
16.34
15.02
15.66
13.07
23
Marcus Gavander
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
2
1
16.34
13.9
13.77
11.74
24
Steven Mattisson
DVAI
1
2
3
1
16.34
14.75
14.72
13.01
25
Jonas Leklem
Rockhangers
1
16.16
16.16
16.16
16.16
26
Tomi Heder
Myrans Dart Club
1
2
1
16.16
14.56
14.17
13.75
27
Fredrik Stridsman
Rockhangers
1
15.99
15.99
15.99
15.99
28
Anton Johansson
Dartanjang Dartklubb
2
1
15.99
14.81
15.66
12.78
29
Joakim Lindholm
Brandbergen Bowling Dart
1
1
15.82
13.7
13.7
11.57
30
Pontus Guldestam
Team Laguna Dart
1
1
15.82
14.45
14.45
13.07
31
Tommy Westher
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
1
15.82
13.53
13.2
11.91
32
Thord Kannerberg
IK La Gamba
2
1
15.66
15.29
15.49
14.72
33
Stefan Jacobsen
Brandbergen Bowling Dart
1
1
15.66
14.66
14.66
13.66
34
Ola de Bésche
Team Laguna Dart
1
15.66
15.66
15.66
15.66
35
Per Pilström
Batalj Dartklubb
1
1
1
1
15.49
14.04
13.98
12.72
36
Anders Olofsson
Tyresö DC
1
1
1
15.49
13.77
13.49
12.32
37
Mikael Karlsson
Brandbergen Bowling Dart
1
15.49
15.49
15.49
15.49
38
Anders Björkman
Oasen Dart
1
3
15.49
14.54
14.25
14.18
39
John Löfgren
Batalj Dartklubb
1
1
15.45
14.69
14.69
13.92
40
Johanna Petersson
Ösmo DC
1
2
1
15.34
14.25
14.74
12.19
41
Roger Hegge
Mammas Pojkar
1
1
15.34
14.02
14.02
12.71
42
Pekka Ilvan
Mammas Pojkar
1
1
15.18
14.41
14.41
13.65
43
Kjell Björck
Rockhangers
1
1
1
15.03
14.27
14.59
13.18
44
Anne-Sofie Nyman
Ösmo DC
1
1
15.03
13.47
13.47
11.91
45
Leif Olsson
Batalj Dartklubb
1
2
15.01
13.21
12.5
12.12
46
Tommy Berntsson
Mammas Pojkar
1
1
2
15.01
13.48
13.27
12.37
47
Arne Nordfjäll
IK La Gamba
2
1
4
14.88
13.26
12.98
12.1
48
Leif Frykengård
Team Laguna Dart
2
1
14.86
14.01
14.59
12.56
49
Johny Söör
Batalj Dartklubb
1
14.59
14.59
14.59
14.59
50
Mats Lisstrand
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
14.45
12.91
12.68
11.6
51
Daniel Widholm
Batalj Dartklubb
1
1
14.31
13.21
13.21
12.1
52
Rolf Sjölund
Myrans Dart Club
2
1
14.31
13.93
14.05
13.42
53
Bengt Wenman
Dartanjang Dartklubb
1
1
1
14.18
12.36
12.27
10.63
54
Erik Blomgren
Mammas Pojkar
1
2
14.18
13.12
12.85
12.32
55
Uwe Müller
Myrans Dart Club
1
1
1
14.16
12.71
12.26
11.7
56
Peter Cronström
Team Laguna Dart
1
14.05
14.05
14.05
14.05
57
Staffan Svensson
Mammas Pojkar
1
1
13.92
13.35
13.35
12.78
58
Anders Fridh
Rockhangers
1
13.88
13.88
13.88
13.88
59
Jonas Lye
Batalj Dartklubb
1
13.79
13.79
13.79
13.79
60
Magnus Andersson
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
13.79
12.73
12.42
11.98
61
Isto Rämö
Myrans Dart Club
1
13.77
13.77
13.77
13.77
62
Petter Scott
Oasen Dart
1
13.65
13.65
13.65
13.65
63
Tommy Nilsson
IK La Gamba
1
13.63
13.63
13.63
13.63
64
Michael Thyrell
Team Laguna Dart
1
13.47
13.47
13.47
13.47
65
Mikael Holmblad
Brandbergen Bowling Dart
1
2
1
13.3
12.58
12.78
11.48
66
Mats Carlsson
Batalj Dartklubb
1
13.3
13.3
13.3
13.3
67
Richard Pettersson
DVAI
1
13.3
13.3
13.3
13.3
68
Michael Billberg
DVAI
1
1
13.3
12.62
12.62
11.93
69
Thomas Ramberg
Tyresö DC
1
1
13.22
12.7
12.7
12.18
70
Robert Celmins
DVAI
1
1
13.07
12.8
12.8
12.53
71
Nicole Fredriksson
Tyresö DC
1
13.07
13.07
13.07
13.07
72
Malin Karlsson
Team Laguna Dart
1
13.05
13.05
13.05
13.05
73
Stig Pettersson
IK La Gamba
1
12.97
12.97
12.97
12.97
74
Per Svedenbring
Rockhangers
1
1
12.94
11.93
11.93
10.93
75
Sebastian Nyström
Dartanjang Dartklubb
1
12.85
12.85
12.85
12.85
76
Fredrik Sjöbeck
IK La Gamba
1
12.72
12.72
12.72
12.72
77
Pia Torbjörnsson
Tyresö DC
1
12.67
12.67
12.67
12.67
78
Åsa Widebäck
Batalj Dartklubb
1
12.61
12.61
12.61
12.61
79
Mikael Rågmo
Brandbergen Bowling Dart
1
12.55
12.55
12.55
12.55
80
Mikael Johansson
Tyresö DC
1
12.47
12.47
12.47
12.47
81
Emil Nyström
Dartanjang Dartklubb
1
1
12.4
12.06
12.06
11.71
82
Mikael Karlsson
Batalj Dartklubb
1
2
12.38
11.91
11.99
11.37
83
Ulf Lundbergh
Rockhangers
2
12.38
12.31
12.31
12.25
84
Kim Konradsdahl
Dartanjang Dartklubb
1
12.32
12.32
12.32
12.32
85
Thomas Vabi
Team Laguna Dart
1
12.2
12.2
12.2
12.2
86
Sonny Olsson
Team Laguna Dart
1
12.12
12.12
12.12
12.12
87
Ari Laakso
Oasen Dart
1
1
12.12
11.87
11.87
11.62
88
Nils Sjölin
Rockhangers
1
12.1
12.1
12.1
12.1
89
Milou Emriksdotter
Tyresö DC
1
12.09
12.09
12.09
12.09
90
Anne Helenius
Batalj Dartklubb
2
11.99
11.88
11.88
11.76
91
Örjan Bergström
Team Laguna Dart
1
11.69
11.69
11.69
11.69
92
Pirkko Kelokas
Myrans Dart Club
1
11.46
11.46
11.46
11.46
93
Robin Ramberg
Tyresö DC
1
11.37
11.37
11.37
11.37
94
Karl-Heinz Nothnagel
Myrans Dart Club
1
10.67
10.67
10.67
10.67
95
Alexandra Bergare
IK La Gamba
1
10.56
10.56
10.56
10.56
2013-06-22
dartstatistik.se/league
Startsida
Kontakta SK