Stockholms Dartförbund (StDF) 2020/2021
Pilsnitt Match - Division 3FA - Omgång 4 - 201008
Tabell Division 3FA
Omg. 4
201008
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
OF
F
1
Lärkan
4
4
0
0
0
+14
+29
12
2
Stockholm Bullseye
4
3
1
0
0
+13
+26
11
3
Norrtelje
3
3
0
0
0
+8
+18
9
4
181 DC
4
2
0
1
1
+5
+8
7
5
Backen
4
2
0
0
2
-6
-16
6
6
Väsby
4
1
1
0
2
-1
-1
5
7
Solna AIK
4
0
2
0
2
-2
-5
4
8
Järfalla
3
1
0
1
1
-5
-7
4
9
Pewter Tankard
3
0
0
1
2
-5
-10
1
10
East Enders
3
0
0
1
2
-7
-17
1
11
Märsta/Arlanda
4
0
0
0
4
-14
-25
0
Lagmatch - Omg. 4 - 201008
Match
Set
Poäng
East Enders
-
Ledig
Väsby
-
Järfalla
4-3
14-12
2-1
Backen
-
Stockholm Bullseye
1-5
8-15
0-3
181 DC
-
Lärkan
2-4
9-12
0-3
Norrtelje
-
Märsta/Arlanda
5-1
15-8
3-0
Pewter Tankard
-
Solna AIK
3-4
12-14
1-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3FA omg:
01
02
03
04
05
06
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
Nästa
Spelschema:
Division 3FA
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 4
201008
Spelare
Lag
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Pär Riihonen
Stockholm Bullseye
1
2
1
23.48
21.63
21.63
19.78
2
Per-Ola Karlsson
Norrtelje
1
1
1
21.78
19.36
20.04
16.25
3
Bernt Ekberg
Lärkan
1
1
1
1
21.2
18.03
17.56
15.78
4
Peter Svensson
181 DC
1
1
1
20.31
17.42
17
14.94
5
Peter Jönsson
Backen
1
1
1
20.04
17.32
16.57
15.35
6
Peter Fogelström
Järfalla
1
18.76
18.76
18.76
18.76
7
Jan Elb
Lärkan
1
1
1
18.56
17.31
17.89
15.48
8
Per Orlebäck
Järfalla
1
1
1
18.43
15.29
15.03
12.42
9
Jan Zwierzak
Pewter Tankard
1
1
1
17.86
15.14
15.56
12.01
10
Richard Nyqvist
Lärkan
1
2
17.72
15.44
14.51
14.08
11
Daniel Tomisic
Solna AIK
1
1
1
17.28
14.43
14.12
11.88
12
Sandra Levin Tano
Väsby
1
2
1
16.82
14.88
14.53
13.63
13
Ola Svensson
181 DC
1
1
1
1
16.72
14.67
14.61
12.74
14
Stefan Sundberg
East Enders
1
1
16.65
14.36
14.36
12.06
15
Camilla Ström
Väsby
2
1
16.61
15.28
16.46
12.78
16
Anton Karlsson
Norrtelje
2
1
16.52
16.24
16.32
15.89
17
Rickard Orrebrink
Järfalla
1
1
1
16.26
13.84
13.75
11.5
18
Danielle Hanzon
Backen
1
1
1
15.99
13.48
13.06
11.39
19
Sebastian Meijer
Järfalla
1
1
15.73
14.64
14.64
13.54
20
Christoffer Wikstrand
Stockholm Bullseye
1
15.52
15.52
15.52
15.52
21
Viktor Ling
Solna AIK
2
1
1
15.43
14.82
14.99
13.88
22
Roger Svensson
Solna AIK
1
15.41
15.41
15.41
15.41
23
Bernth Gustavsson
Pewter Tankard
1
1
15.4
13.86
13.86
12.32
24
Ida Stoltz Fredriksson
East Enders
1
1
1
15.19
13.86
14.19
12.19
25
Victor Sundberg
East Enders
1
1
15.19
13.8
13.8
12.41
26
Claes Fredrik Lavesson
Pewter Tankard
1
1
1
15.12
13.9
13.85
12.74
27
Christer Olsén
East Enders
1
1
15.04
13.4
13.4
11.76
28
Viveka Pettersson
Märsta/Arlanda
1
1
1
1
14.94
12.85
12.81
10.85
29
Jimmy von Tourtchaninoff
Norrtelje
1
1
14.77
12.68
12.68
10.59
30
Marica Romin
Backen
1
14.68
14.68
14.68
14.68
31
Per Paulsson
Märsta/Arlanda
1
1
1
1
14.54
12.96
13.01
11.28
32
Kjell Persson
Pewter Tankard
1
1
1
14.52
13.68
13.97
12.56
33
Roger Jonsson
Stockholm Bullseye
2
1
1
14.48
13.2
13.52
11.3
34
Hans Öhman
Märsta/Arlanda
1
2
1
14.47
12.9
12.6
11.91
35
Benjamin Helén
Solna AIK
2
1
14.44
14.19
14.36
13.78
36
Anders Lindberg
Backen
1
2
1
14.23
12.39
12.06
11.2
37
Anton Eriksson
Norrtelje
1
1
14.16
13.62
13.62
13.07
38
Mats Harlestam
181 DC
1
2
1
14.05
13.4
13.4
12.74
39
Jonny Svensson
181 DC
1
2
13.78
12.72
12.31
12.07
40
Bo Andersson
Märsta/Arlanda
2
1
1
13.76
12.32
12.28
10.96
41
Mats Westin
Backen
1
13.74
13.74
13.74
13.74
42
Anders Mårtensson
Pewter Tankard
1
13.63
13.63
13.63
13.63
43
Carina Koskela
Väsby
4
13.49
13.28
13.27
13.07
44
Ulf Bergqvist
Lärkan
2
2
13.42
12.81
12.86
12.09
45
Annette Nyqvist
Lärkan
1
1
13.4
12.64
12.64
11.89
46
Patrik Skarnäs
East Enders
1
1
13.09
12.94
12.94
12.79
47
Anna Ehrsson
Järfalla
1
13.04
13.04
13.04
13.04
48
Patrik Åbrink
East Enders
1
12.96
12.96
12.96
12.96
49
Anne Hirvonen
Väsby
3
12.9
12.68
12.61
12.53
50
Lars Flod
Stockholm Bullseye
1
12.87
12.87
12.87
12.87
51
Ingela Riihonen
Stockholm Bullseye
3
1
12.76
12.28
12.35
11.68
52
Marie Åström
Backen
3
12.66
12.35
12.3
12.1
53
Ola Sundin
181 DC
1
12.4
12.4
12.4
12.4
54
Rickard Sieverts
Norrtelje
1
1
12.26
11.6
11.6
10.93
55
Anita Granbäck
Solna AIK
1
1
12.26
11.56
11.56
10.85
56
Jeanette Lindlöv
Väsby
1
1
12.23
11.28
11.28
10.33
57
Stefan Berg
Stockholm Bullseye
1
12.21
12.21
12.21
12.21
58
Per Danielsson
Backen
1
12.18
12.18
12.18
12.18
59
Katja Johansson
Järfalla
2
11.91
11.85
11.85
11.79
60
Michael Berg
Stockholm Bullseye
1
11.88
11.88
11.88
11.88
61
Ulf Widstrand
181 DC
1
11.46
11.46
11.46
11.46
62
Ulrika Holm
Solna AIK
1
2
11.1
10.74
10.87
10.26
2020-12-15
dartstatistik.se
Kontakta SK