Stockholms Dartförbund (StDF) 2020/2021
Utgång Antal Pil Singel - Division 3B - Omgång 3 - 200930
Tabell Division 3B
Omg. 3
201001
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Steel Tons
3
3
0
0
+18
+44
6
2
SpikKastarna
3
3
0
0
+7
+8
6
3
Bergsfolket
3
2
1
0
+8
+18
5
4
Engelbrekt
2
2
0
0
+8
+26
4
5
Mjölner
3
1
1
1
+1
+8
3
6
Hammarby
3
1
0
2
-3
0
2
7
Västertorp
3
1
0
2
-5
-14
2
8
Gröna Lyktan
2
0
1
1
-2
-6
1
9
Svedmyra
3
0
1
2
-10
-28
1
10
Tyresö
2
0
0
2
-5
-16
0
11
Stockholm Dart Fighters
3
0
0
3
-17
-40
0
Lagmatch - Omg. 3 - 201001
Match
Set
Poäng
Västertorp
-
Engelbrekt
2-7
10-25
0-2
Ledig
-
Gröna Lyktan
Mjölner
-
Tyresö
6-3
22-13
2-0
Steel Tons
-
Svedmyra
8-1
24-9
2-0
Hammarby
-
SpikKastarna
3-6
17-19
0-2
Stockholm Dart Fighters
-
Bergsfolket
2-7
12-24
0-2
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3B omg:
01
02
03
04
05
06
Utgång Antal Pil Singel omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
Nästa
Spelschema:
Division 3B
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Utgång Antal Pil Singel
Omg. 3
201001
Spelare
Lag
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
TB
Utgång Antal Pil
Kortast
Snitt
Median
Längst
1
Ralf Björklund
Steel Tons
1
1
1
2
1
2
1/1
17
26.5
29
32
2
Kjell Andersson
Engelbrekt
1
1
1
1
1/2
17
28.25
29
38
3
Eddie Palander
SpikKastarna
1
1
1
2
1
19
24.5
24.5
32
4
Theodor Nagelkerke
Bergsfolket
1
1
1
1
1
2
1
1
19
27.33
24
45
5
Jesper Blomquist
SpikKastarna
1
1
1
2
1
1
1/1
19
25.71
27
33
6
Nils - Magnus Eriksson
Steel Tons
1
2
3
20
25.5
26
29
7
Per Rotmark
Hammarby
1
1
1
1
1
1
1
20
28.86
30
37
8
Johan Deckel
Mjölner
1
1
1
1
2/2
21
27.5
26.5
36
9
Katarina Wiklund
Gröna Lyktan
1
1
1
1
1
1/2
21
32
32
44
10
Peter Johansson
Bergsfolket
1
1
1
21
30.67
33
38
11
Johnny Bäckström
Stockholm Dart Fighters
1
1
1
1
1
22
29.4
26
40
12
Emil Bergsman
Svedmyra
1
2
1
1
1
1
1/1
22
29.57
29
45
13
Leif Nilsson
Bergsfolket
1
1
1
2
1
1
1
1
0/1
22
30.67
27
45
14
Stefan Jonsson
Steel Tons
1
2
1
1
1
1
1
1
23
29.33
29
40
15
Leif Åström
Engelbrekt
1
1
23
23.5
23.5
24
16
Göran Siegers
Steel Tons
1
1
1
1
2
2
23
26.88
27.5
29
17
Jimmy Falk
Västertorp
1
1
1
1
1
1
1
0/1
23
32.29
33
41
18
Raymond Hansson
Steel Tons
1
1
1
1
1
1
23
32
31.5
41
19
Denny Johansson
Hammarby
1
1
1
1
1
1
1/1
23
34.83
35
45
20
Jörgen Hammerman
Engelbrekt
2
1
2
1
24
26
26.5
28
21
Robert Telkert
Tyresö
1
1
1
1/1
24
27.67
25
34
22
Tobbe Lindberg
SpikKastarna
1
1
1
24
27
26
31
23
Roger Johansson
Stockholm Dart Fighters
1
1
1
1
1
1
24
32
32.5
39
24
Gavin Kilvington
Mjölner
1
1
1
24
27.67
27
32
25
Mikael Karlsson
Västertorp
1
1
1
24
28
27
33
26
Pär Andersson
Bergsfolket
1
1
1
1
1
1
1
24
36
35
45
27
Ullis Bill
Mjölner
1
2
3
1
1
1
25
29.56
27
45
28
Lasse Strömberg
Västertorp
1
1
2
1
1
1
1
25
32.88
33
41
29
Mikael Häll
Hammarby
1
1
1
25
28
29
30
30
Olle Fredriksson
Hammarby
1
1
1
25
30
31
34
31
Stig Kvarnehag
Mjölner
2
1
26
28.67
26
34
32
Per Höstner
Gröna Lyktan
1
1
1
1
26
27.75
27.5
30
33
Björn Adolfsson
Mjölner
1
2
1
1
1
1
1
1
26
35
37
43
34
Anders Stafverfeldt
SpikKastarna
1
1
1
1
26
33.5
34
40
35
Heikki Helelä
Engelbrekt
1
1
1
1
1
1/1
27
31.8
31
38
36
Klas Hagberg
Bergsfolket
1
2
1
27
31.5
31
37
37
Thomas Bergman
Engelbrekt
1
1
1
1
1
1
27
35.33
34
44
38
Jan Johansson
Hammarby
1
2
1
1
27
32.2
32
37
39
Peter Johansson
Gröna Lyktan
1
27
27
27
27
40
Robert Klaman
Västertorp
1
1
1
1
1
1
1
1/2
28
33.14
31
40
41
Kenneth Mossfeldt
Bergsfolket
1
1
1
28
34.33
33
42
42
Ove Fransson
Västertorp
1
1
2/4
28
32.5
32.5
37
43
Hans Talso
Bergsfolket
1
1
1/1
29
29.5
29.5
30
44
Pehr Nilsson
Gröna Lyktan
1
1
1
1
29
32.75
33
36
45
Ronnie Fondin
Mjölner
1
2
1
1
1
2/2
29
33.5
33
39
46
Reine Jakobsson
Stockholm Dart Fighters
1
1
1
1
29
33.5
32.5
40
47
Erland Moberg
Svedmyra
1
1
1
1
1
29
35.6
35
41
48
Jan Strömberg
Stockholm Dart Fighters
1
1
1
1
0/2
29
35.25
35.5
41
49
Bo Karlsson
SpikKastarna
1
1
0/1
29
31
31
33
50
Milou Emriksdotter
Steel Tons
1
1
1
29
35.33
34
43
51
Pia Torbjörnsson
Tyresö
1
1
0/1
31
37
37
43
52
Bert Blom
Svedmyra
1
1
2
1
1
1/2
32
38.33
39
44
53
Stefan Kilman
Hammarby
1
1
2
1/1
32
36.25
37
39
54
Stellan Lindholm
Steel Tons
1
1
1
1/2
32
36
37
39
55
Anders Olofsson
Tyresö
2
1
33
33.33
33
34
56
Per-Erik Fagerberg
Engelbrekt
1
1/3
33
33
33
33
57
Tomas Rastemo
Hammarby
1
1
1
1
1
1
34
38.67
37.5
45
58
Curt Blom
Svedmyra
1
1
34
35.5
35.5
37
59
Karl-Arne Bäckström
Västertorp
1
1
0/1
34
38.5
38.5
43
60
Ingvar Jansson
Engelbrekt
1
34
34
34
34
61
Ewa Karlsson
SpikKastarna
1
1
3
1/1
35
39.6
41
41
62
Daniel Brundin
Tyresö
1
1
1/2
35
38.5
38.5
42
63
Edward Fast
Stockholm Dart Fighters
1
35
35
35
35
64
Andreas Pärlerstrand
Stockholm Dart Fighters
1
35
35
35
35
65
Lars Rosén
Mjölner
1
0/1
35
35
35
35
66
Folke Fördal
Stockholm Dart Fighters
1
1
0/1
36
37
37
38
67
Håkan Lövgren
Gröna Lyktan
1
1
1
1/2
36
40
39
45
68
Niklas Österholm
Stockholm Dart Fighters
1
1
37
40
40
43
69
Christer Gustafsson
Tyresö
1
37
37
37
37
70
Stefan Ställmark
Engelbrekt
1
1/2
37
37
37
37
71
Rolf Sjölund
Svedmyra
2
1
1
3/6
38
39.75
39.5
42
72
Peter Chef-Johansson
Svedmyra
1
38
38
38
38
73
Roger Åsberg
SpikKastarna
1
0/1
40
40
40
40
74
Anna Henriksson
Västertorp
1
1
1
0/1
41
43
43
45
75
Thomas Edmark
Tyresö
1
0/1
42
42
42
42
76
Jörgen Minster
Steel Tons
1
2/2
43
43
43
43
77
Bernt Halling
Bergsfolket
1
43
43
43
43
78
Hasse Ekström
Gröna Lyktan
1
2/6
43
43
43
43
2020-12-15
dartstatistik.se
Kontakta SK