Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Pilsnitt Match - Division 3FA - Omgång 12 - 200116
Tabell Division 3FA
Omg. 12
200116
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
OF
F
1
Lärkan
12
10
0
2
0
+28
+66
32
2
181 DC
12
8
1
2
1
+19
+41
28
3
Dart Dogs
12
3
7
0
2
+9
+26
23
4
Pewter Tankard
12
4
3
2
3
+7
+9
20
5
Märsta/Arlanda
12
5
0
2
5
-4
-11
17
6
Mitt i DC
12
4
1
2
5
+3
+2
16
7
Stockholm Bullseye
12
1
0
1
10
-27
-48
4
8
DK Pilo
12
1
0
1
10
-35
-85
4
Lagmatch - Omg. 12 - 200116
Match
Set
Poäng
181 DC
-
Märsta/Arlanda
6-0
18-5
3-0
Dart Dogs
-
Pewter Tankard
4-3
13-14
2-1
Lärkan
-
DK Pilo
5-1
16-4
3-0
Stockholm Bullseye
-
Mitt i DC
0-6
0-0
0-3
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3FA omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Pilsnitt Match omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Nästa
Spelschema:
Division 3FA
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match
Omg. 12
200116
Spelare
Lag
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Peter Svensson
181 DC
1
1
1
3
1
4
1
22.77
17.21
16.81
13.81
2
Bernt Ekberg
Lärkan
1
1
1
2
4
2
1
20.88
17.13
16.68
14.54
3
Richard Nyqvist
Lärkan
1
3
2
2
1
2
1
20.88
16.89
17
13.65
4
Peter Brose
Dart Dogs
1
1
1
2
4
2
1
20.3
17.06
16.52
14.74
5
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
1
1
2
2
2
3
1
19.91
15.26
15.08
12.11
6
Per-Eric Bredberg
Mitt i DC
1
1
19.65
17.49
17.49
15.34
7
Rob Miller
Pewter Tankard
1
1
2
5
1
1
19.49
15.87
15.57
13.9
8
Stefan Wennerholm
Mitt i DC
1
1
1
19.27
16.93
17.62
13.92
9
Marie Christensen
Stockholm Bullseye
1
1
3
18.56
15.63
14.75
14.06
10
Jan Elb
Lärkan
2
2
1
1
2
18.11
16.68
17.12
14.72
11
Bengt-Åke Westerberg
Mitt i DC
1
1
17.71
14.95
14.95
12.2
12
Martin Karlsson
181 DC
1
1
1
1
1
17.5
14.92
15.66
12.14
13
Jan Forssén
Dart Dogs
1
1
5
3
2
17.41
15.06
15.02
13.43
14
Robert Eklund
Mitt i DC
1
2
3
1
17.08
14.19
13.75
12.99
15
Vytautas Lideika
Mitt i DC
1
5
2
16.99
15.45
15.32
14.29
16
Therese Torpling
DK Pilo
2
1
3
1
3
2
16.89
13.89
13.75
11.59
17
Per Paulsson
Märsta/Arlanda
1
2
5
3
1
16.56
13.49
13.38
10.91
18
Martin Evans
Stockholm Bullseye
1
16.46
16.46
16.46
16.46
19
Jan-Christer Eriksson
Dart Dogs
1
1
3
4
2
16.37
13.52
12.85
11.23
20
Mats Harlestam
181 DC
2
1
2
3
1
16.33
14.49
14.11
12.38
21
Roger Pettersson
Märsta/Arlanda
1
4
5
2
16.32
13.78
13.49
12.85
22
Jonny Svensson
181 DC
1
2
3
1
2
16.2
14.32
14.66
12.5
23
Roger Jonsson
Stockholm Bullseye
1
1
2
16.04
13.76
13.75
11.51
24
Tord Larsson
Pewter Tankard
1
1
1
2
16.04
13.32
12.49
11.64
25
Johan Blüme
181 DC
1
15.97
15.97
15.97
15.97
26
Lisa Pettersson
DK Pilo
1
2
5
4
15.94
13.57
13.33
12.21
27
Klas Östervall
Pewter Tankard
1
2
3
2
15.91
13.8
13.81
12.22
28
Cecilia Karlström
Pewter Tankard
1
2
1
1
15.76
13.08
13.22
10.14
29
Nichapan Ekner
Mitt i DC
1
3
1
15.69
12.83
12.39
11.15
30
Leo Blomberg
Stockholm Bullseye
1
1
15.41
14.91
14.91
14.41
31
Ulf Jernetz
181 DC
1
2
1
1
15.32
13.23
13.23
11.71
32
Ulf Bergqvist
Lärkan
1
2
2
1
1
15.21
13.62
13.21
11.79
33
Amanda Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
1
1
14.86
13.36
13.24
11.99
34
Victor Sundberg
Stockholm Bullseye
1
14.74
14.74
14.74
14.74
35
Anders Lindholm
Dart Dogs
1
1
1
14.63
13.16
13.04
11.8
36
Hans Öhman
Märsta/Arlanda
2
2
6
1
1
14.63
12.87
12.74
10.87
37
Stefan Edrén
Dart Dogs
1
2
1
14.6
12.82
12.76
11.14
38
Johan Sewerin
Stockholm Bullseye
1
1
2
1
1
14.47
12.53
12.51
10.81
39
Andreas Bärlund
Stockholm Bullseye
1
14.45
14.45
14.45
14.45
40
Lars Hansson
Stockholm Bullseye
1
14.41
14.41
14.41
14.41
41
Dick Andersson
DK Pilo
1
2
2
3
14.22
12.58
12.26
11.45
42
Mathias Erson
Stockholm Bullseye
2
2
3
14.18
13.34
13.79
12.37
43
Daniel Törner
Dart Dogs
1
2
3
14.16
12.92
12.65
12.07
44
Mikael Sundqvist
Pewter Tankard
1
1
2
2
14.09
12.72
12.7
11.21
45
Marie Åström
Mitt i DC
1
4
5
14.08
13.08
13.13
12.2
46
Martin Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
14.05
14.05
14.05
14.05
47
Ingela Riihonen
Stockholm Bullseye
1
2
2
14
11.88
12.27
10.21
48
Viveka Pettersson
Märsta/Arlanda
2
13.99
13.68
13.68
13.37
49
Careen True
Mitt i DC
1
2
3
1
13.76
12.01
11.76
10.37
50
Ola Sundin
181 DC
2
3
2
13.75
11.89
11.55
10.52
51
Mikael Andersson
Märsta/Arlanda
1
1
6
1
1
13.69
11.42
11.31
9.7
52
Kerstin Hultberg
DK Pilo
5
2
3
1
13.51
12.36
12.57
10.37
53
Annette Nyqvist
Lärkan
1
4
1
13.23
12.52
12.74
10.91
54
Eva Fagerman
Stockholm Bullseye
1
12.69
12.69
12.69
12.69
55
Paolo Bustreo
Pewter Tankard
1
12.43
12.43
12.43
12.43
56
Mikael Ljunggren
Stockholm Bullseye
1
2
12.19
11.18
10.7
10.65
57
Peter Palm
Lärkan
1
2
12.02
11.63
11.45
11.41
58
Christina Nordin
DK Pilo
3
1
11.91
11.3
11.15
10.97
59
Christine Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
1
11.18
10.48
10.48
9.79
2020-05-30
dartstatistik.se
Kontakta SK