Stockholms Dartförbund (StDF) 2019/2020
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 3FA - Omgång 6 - 191024
Tabell Division 3FA
Omg. 6
191024
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
OV
OF
F
1
Lärkan
6
5
0
1
0
+13
+29
16
2
181 DC
6
4
1
0
1
+9
+24
14
3
Pewter Tankard
6
2
2
1
1
+3
+1
11
4
Dart Dogs
6
2
2
0
2
+2
+17
10
5
Mitt i DC
6
3
0
0
3
+2
+4
9
6
Märsta/Arlanda
6
2
0
2
2
-4
-8
8
7
Stockholm Bullseye
6
1
0
1
4
-5
-18
4
8
DK Pilo
6
0
0
0
6
-20
-49
0
Lagmatch - Omg. 6 - 191024
Match
Set
Poäng
Pewter Tankard
-
Märsta/Arlanda
4-3
17-14
2-1
Dart Dogs
-
Stockholm Bullseye
4-3
14-12
2-1
Mitt i DC
-
DK Pilo
5-1
16-6
3-0
Lärkan
-
181 DC
4-2
13-11
3-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Klubb
Ton
180
Utgång
Kort Set
Pilsnitt
180 Totalt
Lag Totalt
Topp 20 Totalt
Omgångens 10 bästa
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Alla Spelare (Singel)
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Match/Set:
Singel
Dubbel
Totalt
Division 3FA omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Nästa
Spelschema:
Division 3FA
Korsreferens
Klubb/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 6
191024
Spelare
Lag
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
9.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Peter Svensson
181 DC
1
1
20.59
20.18
20.18
19.78
2
Bernt Ekberg
Lärkan
1
1
19.27
16.91
16.91
14.54
3
Marie Christensen
Stockholm Bullseye
1
18.56
18.56
18.56
18.56
4
Jan Elb
Lärkan
1
1
1
18.11
17.5
17.68
16.7
5
Peter Brose
Dart Dogs
1
2
1
1
18.11
16.18
16.52
14.74
6
Richard Nyqvist
Lärkan
1
1
1
17.48
15.54
15.49
13.65
7
Johan Blüme
181 DC
1
15.97
15.97
15.97
15.97
8
Martin Karlsson
181 DC
1
15.66
15.66
15.66
15.66
9
Jonny Svensson
181 DC
1
1
15.49
15.1
15.1
14.7
10
Per-Eric Bredberg
Mitt i DC
1
15.34
15.34
15.34
15.34
11
Rob Miller
Pewter Tankard
1
15.34
15.34
15.34
15.34
12
Vytautas Lideika
Mitt i DC
1
15.18
15.18
15.18
15.18
13
Jan Forssén
Dart Dogs
1
1
15.03
14.88
14.88
14.74
14
Victor Sundberg
Stockholm Bullseye
1
14.74
14.74
14.74
14.74
15
Roger Pettersson
Märsta/Arlanda
1
14.31
14.31
14.31
14.31
16
Pelle Zettervall
Pewter Tankard
1
14.31
14.31
14.31
14.31
17
Mathias Erson
Stockholm Bullseye
1
14.18
14.18
14.18
14.18
18
Per Paulsson
Märsta/Arlanda
1
1
14.18
13.59
13.59
13
19
Martin Ross-Langley
Stockholm Bullseye
1
14.05
14.05
14.05
14.05
20
Hans Öhman
Märsta/Arlanda
1
13.92
13.92
13.92
13.92
21
Robert Eklund
Mitt i DC
1
13.54
13.54
13.54
13.54
22
Lisa Pettersson
DK Pilo
1
12.91
12.91
12.91
12.91
23
Annette Nyqvist
Lärkan
1
12.83
12.83
12.83
12.83
24
Daniel Törner
Dart Dogs
1
12.07
12.07
12.07
12.07
25
Tord Larsson
Pewter Tankard
1
11.64
11.64
11.64
11.64
26
Stefan Edrén
Dart Dogs
1
11.14
11.14
11.14
11.14
2020-05-30
dartstatistik.se
Kontakta SK