Stockholms Dartförbund 2012/2013
Pilsnitt Match (vinst i raka set) - Division 3E - Omgång 11 - 121206
Tabell Division 3E
Omg. 11
121206
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Hammarby Dart Club
10
8
1
1
+27
+62
17
2
IK La Gamba
10
7
0
3
+29
+56
14
3
Brandbergen Bowling Dart
10
6
2
2
+13
+39
14
4
Team Laguna Dart
10
5
2
3
+12
+26
12
5
Nynäshamns Dartförening
10
4
2
4
+8
+13
10
6
Steel Tons
10
5
0
5
-1
+12
10
7
Ösmo DC
10
4
1
5
-9
-46
9
8
Team Teachers V.Haninge
10
4
0
6
-9
-20
8
9
Tyresö DC
10
3
2
5
-15
-35
8
10
Oilers
10
2
1
7
-16
-24
5
11
Sågarna Dart
10
1
1
8
-39
-83
3
Lagmatch - Omg. 11 - 121206
Match
Set
Poäng
IK La Gamba
-
Sågarna Dart
7-2
22-12
2-0
Brandbergen Bowling Dart
-
Team Teachers V.Haninge
4-6
18-24
0-2
Steel Tons
-
Nynäshamns Dartförening
6-4
23-15
2-0
Oilers
-
Ösmo DC
4-6
19-24
0-2
Team Laguna Dart
-
Tyresö DC
7-2
25-10
2-0
Ledig
-
Hammarby Dart Club
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Pilsnitt
Förening
Antal 180
Lag Totalt
Topp 20
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Division 3E omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Pilsnitt Match (vinst i raka set) omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 3E
Förening/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Pilsnitt Match (vinst i raka set)
Omg. 11
121206
Spelare
Lag
24.0-
23.0-
22.0-
21.0-
20.0-
19.0-
18.0-
17.0-
16.0-
15.0-
14.0-
13.0-
12.0-
11.0-
10.0-
Pilsnitt Match
Högst
Snitt
Median
Lägst
1
Robert Karlsson
Brandbergen Bowling Dart
1
22.1
22.1
22.1
22.1
2
Joacim Sjöbeck
IK La Gamba
1
3
1
20.31
18.25
18.56
15.49
3
Lars-Erik Renström
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
18.79
17.65
17.48
16.7
4
Marcus Gustafsson
Team Laguna Dart
1
18.79
18.79
18.79
18.79
5
John Vaittinen Johansén
Team Laguna Dart
1
18.56
18.56
18.56
18.56
6
Jonas Forsström
Tyresö DC
1
18.33
18.33
18.33
18.33
7
Christian Andersson
Nynäshamns Dartförening
1
18.33
18.33
18.33
18.33
8
Eva Carlson
Steel Tons
1
1
18.33
15.95
15.95
13.57
9
Jan Johansson
Hammarby Dart Club
1
1
18.11
15.37
15.37
12.63
10
Robert Agdur
Oilers
1
1
1
18.11
15.08
15.03
12.1
11
Tord Westin
Sågarna Dart
1
1
17.89
16.1
16.1
14.31
12
Bo Lööf
IK La Gamba
1
1
1
17.68
15.96
15.34
14.86
13
Zeljko Ljuboje
Sågarna Dart
1
17.68
17.68
17.68
17.68
14
Magnus Evermo
Brandbergen Bowling Dart
1
17.48
17.48
17.48
17.48
15
Ronny Hägg
Hammarby Dart Club
1
1
17.48
16.49
16.49
15.51
16
Fredrik Kasström
Tyresö DC
1
1
17.48
16.49
16.49
15.49
17
Thomas Zallin
Hammarby Dart Club
1
1
17.28
15.47
15.47
13.66
18
Krister Löfstrand
Nynäshamns Dartförening
1
1
1
17.28
15.05
14.7
13.17
19
Robert Olsson
Steel Tons
1
17.28
17.28
17.28
17.28
20
Jenny Landelius
Brandbergen Bowling Dart
1
1
17.08
15.07
15.07
13.07
21
Toni Rolff
Steel Tons
1
1
17.08
16.05
16.05
15.03
22
Lena Ohlsson
Team Teachers V.Haninge
1
16.89
16.89
16.89
16.89
23
Klas Svensson
Team Laguna Dart
1
1
16.89
14.73
14.73
12.57
24
Anders Thunborg
Ösmo DC
1
1
16.7
15.35
15.35
14.01
25
Lennart Thorell
Hammarby Dart Club
1
1
16.7
14.88
14.88
13.07
26
Henrik Sundholm
IK La Gamba
1
1
16.52
16.24
16.24
15.97
27
Anders Mattsson
Brandbergen Bowling Dart
2
16.52
16.43
16.43
16.34
28
Tomas Bergman
Sågarna Dart
1
1
16.52
15.48
15.48
14.45
29
Tommy Fors
Oilers
1
1
1
1
16.32
15.03
15.09
13.65
30
Sarah Rosén
Team Teachers V.Haninge
1
16.16
16.16
16.16
16.16
31
Leif Jakobsson
Nynäshamns Dartförening
2
15.99
15.72
15.72
15.44
32
Lars Mattsson
Brandbergen Bowling Dart
2
15.82
15.5
15.5
15.18
33
Fredrik Sjöbeck
IK La Gamba
1
15.66
15.66
15.66
15.66
34
Hans Pettersson
Team Laguna Dart
1
15.66
15.66
15.66
15.66
35
Per Rotmark
Hammarby Dart Club
1
1
15.49
14.77
14.77
14.05
36
Peter Jorhem
Tyresö DC
1
15.34
15.34
15.34
15.34
37
Mikael Timan
Tyresö DC
1
15.34
15.34
15.34
15.34
38
Jimmi Schedin
Ösmo DC
1
15.18
15.18
15.18
15.18
39
Micael Sjöbeck
IK La Gamba
1
15.03
15.03
15.03
15.03
40
Jimmy Eriksson
Team Teachers V.Haninge
1
14.88
14.88
14.88
14.88
41
Tommy Norberg
Nynäshamns Dartförening
1
1
14.86
13.53
13.53
12.19
42
Susanne Edne
IK La Gamba
1
1
14.74
13.28
13.28
11.82
43
Timo Nappari
Team Teachers V.Haninge
1
14.74
14.74
14.74
14.74
44
Billy Söderström
Oilers
1
1
1
14.74
13.42
13.52
12.02
45
Viktor Åhman
Steel Tons
1
14.72
14.72
14.72
14.72
46
Marcus Coffell
Ösmo DC
1
14.45
14.45
14.45
14.45
47
Peter Örnbrand
Team Laguna Dart
1
14.3
14.3
14.3
14.3
48
My Larsson
Oilers
1
1
14.18
13.92
13.92
13.66
49
Roland Borgman
Tyresö DC
1
2
14.05
13.72
13.75
13.35
50
Erik Gullstrand
Team Teachers V.Haninge
1
13.93
13.93
13.93
13.93
51
Magnus Agell
Sågarna Dart
2
13.92
13.73
13.73
13.54
52
Thomas Ramberg
Tyresö DC
1
13.81
13.81
13.81
13.81
53
Joe Novén
Steel Tons
1
13.66
13.66
13.66
13.66
54
Carina Sahlberg
Steel Tons
1
13.54
13.54
13.54
13.54
55
Ljubi´sa Demic
Team Laguna Dart
1
13.54
13.54
13.54
13.54
56
Jan Sundberg
Team Teachers V.Haninge
2
13.54
13.31
13.31
13.07
57
Tina Tötterman
Steel Tons
1
1
13.38
12.31
12.31
11.24
58
Jörgen Lindgren
Ösmo DC
1
1
13.3
12.99
12.99
12.69
59
Kai Fagernes
Tyresö DC
1
1
13.3
12.73
12.73
12.15
60
Ammie Larsson
Oilers
1
13.26
13.26
13.26
13.26
61
Sergio Rocha
Team Laguna Dart
1
13.13
13.13
13.13
13.13
62
Krister Svenlin
Brandbergen Bowling Dart
1
13.05
13.05
13.05
13.05
63
Sussanne Sjögren
Oilers
1
12.96
12.96
12.96
12.96
64
Per Fransson
Steel Tons
1
12.51
12.51
12.51
12.51
65
Conny Nyberg
Team Teachers V.Haninge
1
11.86
11.86
11.86
11.86
66
Pontus Guldestam
Team Laguna Dart
1
11.34
11.34
11.34
11.34
67
Sonja Lindqvist
Nynäshamns Dartförening
1
11.05
11.05
11.05
11.05
2013-06-22
dartstatistik.se/league
Startsida
Kontakta SK