Stockholms Dartförbund 2012/2013
Utgång Antal Pil Singel - Division 2C - Omgång 3 - 121001
Tabell Division 2C
Omg. 3
121001
Lag
Lagmatch
Match
+/-
Set
+/-
Poäng
S
V
O
F
1
Ösmo DC
3
3
0
0
+14
+25
6
2
Tyresö DC
3
3
0
0
+11
+23
6
3
Mammas Pojkar
3
2
1
0
+6
+19
5
4
Team Teachers V.Haninge
3
2
0
1
+2
+1
4
5
Myrans Dart Club
3
2
0
1
-4
-10
4
6
IK La Gamba
3
1
1
1
+2
+5
3
7
Nacka Wermdö Dart
3
1
0
2
-1
-5
2
8
IFK Snösätra
3
1
0
2
-2
0
2
9
Team Laguna Dart
3
1
0
2
-2
-2
2
10
Sågarna Dart
3
1
0
2
-4
-3
2
11
Bergsfolket
3
0
0
3
-9
-22
0
12
Brandbergen Bowling Dart
3
0
0
3
-13
-31
0
Lagmatch - Omg. 3 - 121001
Match
Set
Poäng
Sågarna Dart
-
Nacka Wermdö Dart
2-7
12-22
0-2
Bergsfolket
-
Ösmo DC
3-6
14-19
0-2
Team Teachers V.Haninge
-
Team Laguna Dart
6-4
20-18
2-0
IFK Snösätra
-
Myrans Dart Club
4-6
21-19
0-2
IK La Gamba
-
Mammas Pojkar
5-5
20-19
1-1
Tyresö DC
-
Brandbergen Bowling Dart
7-2
22-14
2-0
Statistik
Alla Spelare:
Namn
Pilsnitt
Förening
Antal 180
Lag Totalt
Topp 20
Pilsnitt:
Singel
Match
Raka set
Utgång:
Singel
Dubbel
Kort Set:
Singel
Dubbel
Hög Utgång
Outstanding Player Poäng:
Singel
Dubbel
Totalt
Poängsnitt:
Singel
Dubbel
Totalt
Avgörande Dubbel
Division 2C omg:
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Utgång Antal Pil Singel omg:
Föregående
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Nästa
Spelschema:
Division 2C
Förening/Lag
Jämför lag
Alla Serier:
Pilsnitt
Jämför Lag
Historik
Utgång Antal Pil Singel
Omg. 3
121001
Spelare
Lag
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
TB
Utgång Antal Pil
Kortast
Snitt
Median
Längst
1
Veine Hagen
Mammas Pojkar
1
1
1
1
3
2
14
19.89
22
24
2
Jyrki Virolainen
Mammas Pojkar
1
1
1
1
1
14
25.4
24
36
3
Håkan Eklund
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
1
15
26
26
37
4
Freddie Blomstrand
Ösmo DC
1
1
1
2
1
2
1
15
26.44
27
33
5
Ronnie Lundh
Team Laguna Dart
1
1
1
2
2
1
1
17
21.67
21
30
6
Magnus Evermo
Brandbergen Bowling Dart
1
2
1
1
17
25
23
32
7
Lars Andersson
Nacka Wermdö Dart
1
2
1
1
1
17
24
24.5
28
8
Peter Johansson
Bergsfolket
2
1
1
1
1
1
1
1
18
27.33
27
41
9
Zeljko Ljuboje
Sågarna Dart
1
1
1
1
1
1
18
26
25.5
36
10
Bengt-Arne Andersson
Team Teachers V.Haninge
1
1
1
18
20.33
20
23
11
Frans Johansson
Brandbergen Bowling Dart
1
1
3
1
1
18
24
24
28
12
Thomas Westin
Team Teachers V.Haninge
1
1
1
1
1
1
1
19
24.86
24
32
13
Ola Norberg
IFK Snösätra
1
1
3
1
19
24.17
25
28
14
Kenneth Högberg
Ösmo DC
1
1
2
1
1
1
19
29.86
27
41
15
Peter Widfond
Sågarna Dart
1
1
1
2
1
1
1
20
26.63
27
35
16
Anetté Tillbom
Tyresö DC
1
1
1
1
1
1
20
26.17
25.5
33
17
Hans Pettersson
Team Laguna Dart
1
1
1
1
1
1
20
27.33
27.5
36
18
Erik Wennevold
IK La Gamba
1
2
1
1
1
1
20
27.71
30
33
19
Jesper Rönnqvist
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
20
28
30
34
20
Leif Åström
IK La Gamba
1
2
1
1
1
1
1
1
21
27.11
24
36
21
Stefan Ringkvist
Tyresö DC
1
1
1
1
1
21
27.4
29
34
22
Magnus Åkerlund
Mammas Pojkar
1
1
2
1
1
2
1
21
26.67
27
32
23
Björn Wahlström
Myrans Dart Club
1
1
1
21
28
23
40
24
Mikael Broberg
Myrans Dart Club
1
1
2
1
1
2
21
31
31
37
25
Jonas Forsström
Tyresö DC
2
3
2
1
1
22
24.22
23
28
26
Stefan Bergström
Tyresö DC
2
1
1
1
1
1
22
28.29
25
37
27
Tomas Lindström
IFK Snösätra
2
1
1
2
22
28.17
27.5
35
28
Nicklas Landelius
Brandbergen Bowling Dart
2
1
1
1
22
27.6
26
37
29
Martin Thybelius
IK La Gamba
1
1
1
1
2
2
22
26.88
28.5
30
30
Juha Wirolainen
Mammas Pojkar
1
1
1
1
1
1
1
22
26.86
27
31
31
Thomas Norgren
IK La Gamba
1
1
1
1
1
1
1
22
27.14
26
33
32
Kenneth Mossfeldt
Bergsfolket
1
1
1
1
1
1
1
22
28.29
29
33
33
Peter Strandquist
Sågarna Dart
1
1
1
1
22
28.25
27.5
36
34
Jimmy Heidgren
Brandbergen Bowling Dart
1
1
1
1
1
22
29.8
29
37
35
Thomas Ljung
Nacka Wermdö Dart
2
1
1
2
1
23
27.14
27
31
36
Sarah Rosén
Team Teachers V.Haninge
1
1
1
1
1
23
29
28
38
37
Nicklas Dahlgren
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
23
25.67
25
29
38
Micael Olofsson
IFK Snösätra
1
1
1
1
1
23
26.6
27
29
39
Richard Good-Nilsson
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
23
27.33
26
33
40
Veikko Valtonen
Sågarna Dart
1
1
1
23
30.67
28
41
41
Wavve Stachowski
Mammas Pojkar
1
1
1
1
1
23
33
33
43
42
Tord Pettersson
Sågarna Dart
1
1
1
1
23
31
33
35
43
Joakim Silverplats
IFK Snösätra
2
1
1
0/1
24
24.75
24.5
26
44
Kjell Kings
Team Teachers V.Haninge
2
1
1
24
27
25
34
45
John Vaittinen Johansén
Team Laguna Dart
2
2
1
1/1
24
26.4
27
30
46
Bo Rydén
Ösmo DC
2
1
1
2
1
24
30.14
32
37
47
Christer Sundgren
Ösmo DC
1
1
1
24
26
25
29
48
Kurt Sundbäck
Team Laguna Dart
1
1
1
24
29.67
26
39
49
Leif Norin
IFK Snösätra
1
1
1
24
27.33
27
31
50
Petra Alpvik
Myrans Dart Club
1
1
1
1
1
24
31.6
32
39
51
Christoffer Jansson
Sågarna Dart
1
2
2
24
30.4
31
33
52
Mikael Solberg
Tyresö DC
1
1
1
24
29
31
32
53
Niklas Thelander
Bergsfolket
2
1
25
28.33
25
35
54
Conny Larsson
Ösmo DC
1
2
1
2
25
27.5
27
30
55
Mikael Timan
Tyresö DC
1
1
2
2
1
1
25
31.5
31
40
56
Peter Lindell
Team Teachers V.Haninge
1
1
25
28
28
31
57
Per Wall
Ösmo DC
1
1
1
1
26
29.25
29.5
32
58
Bruno Cianelli
Myrans Dart Club
1
1
1
26
28.33
29
30
59
Leif Rasmussen
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
26
29
29
32
60
Jimmy Norberg
Ösmo DC
1
1
1
26
29.33
29
33
61
Bernt Halling
Bergsfolket
1
1
26
28.5
28.5
31
62
Roland Hedberg
IFK Snösätra
1
1
26
31.5
31.5
37
63
Bo Lööf
IK La Gamba
1
2
26
34.67
39
39
64
Peter Englund
Myrans Dart Club
1
26
26
26
26
65
Peter Cronström
Team Laguna Dart
1
1
1
1
1
1
27
31
30.5
38
66
Nicolina Borg
Team Teachers V.Haninge
1
1
1
27
29
28
32
67
Bengt Liminka
Team Teachers V.Haninge
1
1
2
1
1
27
29.83
30
32
68
Ralf Snårbacka
Team Laguna Dart
1
1
27
28
28
29
69
Mikael Karlsson
Brandbergen Bowling Dart
1
1
0/1
27
28
28
29
70
Ralf Björklund
Team Laguna Dart
1
1
27
28
28
29
71
Sven Lund
Tyresö DC
1
2
1
27
32.25
30
42
72
Anders Mattsson
Brandbergen Bowling Dart
1
1
27
28.5
28.5
30
73
Anita Good
Nacka Wermdö Dart
1
1
1
1
27
33.5
34.5
38
74
Stefan Lewenhagen
IFK Snösätra
1
1
27
31.5
31.5
36
75
Kenneth Svensson
Brandbergen Bowling Dart
1
27
27
27
27
76
Robert Andersson
Team Laguna Dart
2
1
29
30
29
32
77
Bo Zetterman
IFK Snösätra
1
1
29
29.5
29.5
30
78
Timo Nappari
Team Teachers V.Haninge
1
2
29
30.33
31
31
79
Anna Hagen
Mammas Pojkar
1
1
1
1/1
29
31.33
32
33
80
Torbjörn Lindberg
IFK Snösätra
1
1
29
34
34
39
81
Peter Lindström
Myrans Dart Club
1
1/2
29
29
29
29
82
Jaquline Alpvik
Myrans Dart Club
2
1
1
30
33.5
32.5
39
83
Stefan Karlsson
Sågarna Dart
1
1
1
30
33.33
34
36
84
Peter Olofsson
IFK Snösätra
1
1
1
30
34.33
36
37
85
Per Sandström
Myrans Dart Club
1
1
1
30
37.33
37
45
86
Tomas Bergman
Sågarna Dart
1
1
1
30
35.67
38
39
87
Jan Rickardsson
Bergsfolket
1
1
0/1
32
36.5
36.5
41
88
Nils Good
Nacka Wermdö Dart
2
1
1/2
33
34.67
33
38
89
Isto Rämö
Myrans Dart Club
1
1
1
33
34.67
35
36
90
Pär Andersson
Bergsfolket
1
1
1
1
33
38.25
39
42
91
Hans Talso
Bergsfolket
1
1
35
38
38
41
92
Bo Johansson
IK La Gamba
1
1
1/1
37
38.5
38.5
40
93
Stig Norberg
Ösmo DC
1
1
1
38
40.33
41
42
94
Robert Kahn
Nacka Wermdö Dart
1/1
95
Per Frimodigh
Bergsfolket
0/1
2013-06-22
dartstatistik.se/league
Startsida
Kontakta SK