Svenska Dartförbundet (SvDF) 2014/2015
Swedish Open (22-24 augusti 2014)

  Lic.nr Spelare Land (Klubb) Warm-Up
Damer
Singel
Warm-Up
Herrar
Singel
Junior
Singel
Flickor
Junior
Singel
Pojkar
U21 Herrar
Singel
Damer
Singel
Trippel
Mixed
Herrar
Dubbel
Damer
Dubbel
1 - Harald Wagner Austria           129-256        
2 - Bryan Coenderaerts Belgium   5-8   1         33-64  
3 - Davy Vanpelt Belgium   17-32       129-256     33-64  
4 - Geert de Vos Belgium           65-128        
5 - Kathy Geeraerts Belgium             17-32      
6 - Pieter Fransen Belgium   33-64       129-256     33-64  
7 - Rohald Coenderaerts Belgium                 33-64  
8 - Stefaan Deprez Belgium           5-8        
9 - Sven Verdonck Belgium           33-64        
10 - Andreas Bergø Denmark       2   33-64   17-32 33-64  
11 - Ann-Louise Peters Denmark             9-16 17-32   9-16
12 - Benjamin Drue Reus Denmark       17-32   65-128   33-64 65-128  
13 - Berit Christiansen Denmark                   17-32
14 - Berit Schouw Denmark             33-64 9-16   9-16
15 - Betina Lund Denmark             33-64 17-32   33-64
16 - Brian Andersen Denmark                 33-64  
17 - Brian Buur Denmark           65-128   17-32 3-4  
18 - Brian Lindhardt Denmark           129-256   33-64 33-64  
19 - Brian Løkken Denmark           33-64   17-32    
20 - Carl Henrik Hansen Denmark           65-128     65-128  
21 - Casper Rasmussen Denmark         9-16          
22 - Christina Buchwald Denmark             33-64     9-16
23 - Claus Rasmussen Denmark           129-256     33-64  
24 - Daniel Thybøl Denmark         3-4 65-128     33-64  
25 - Dennis Johannsen Denmark       9-16   129-256   33-64 65-128  
26 - Dorthe Drue Denmark             33-64 33-64   9-16
27 - Egon Reus Denmark           129-256        
28 - Finn Madsen Denmark           65-128   33-64 17-32  
29 - Hanne Johnsen Denmark             33-64 17-32   17-32
30 - Hans Jensen Denmark           129-256     17-32  
31 - Heine Guldhammer Denmark   33-64       65-128     17-32  
32 - Henriette Honoré Denmark             33-64 33-64   9-16
33 - Henrik Primdal Denmark           65-128     65-128  
34 - Jan Hansen Denmark   65-128       33-64   33-64 33-64  
35 - Jan Jensen Denmark   17-32       65-128     17-32  
36 - Jan-Erik Rasmussen Denmark           129-256     17-32  
37 - Janni Larsen Denmark             33-64 33-64   17-32
38 - Jannie Andersen Denmark 17-32           17-32     17-32
39 - Jesper Thorne Denmark           65-128        
40 - Jimmy Mortensen Denmark           129-256   17-32    
41 - Jonas Munk Denmark       9-16            
42 - Kasper Hansen Denmark           129-256   17-32 33-64  
43 - Kim Frithjof Denmark           17-32   17-32 33-64  
44 - Kirsten Byø Denmark             33-64 5-8   33-64
45 - Kristian Cetti Svenningsen Denmark           65-128   17-32    
46 - Lars Helsinghof Denmark           129-256   9-16 9-16  
47 - Leif Nielsen Denmark           129-256        
48 - Majbritt Jakobsen Denmark             65-128      
49 - Melissa Drue Denmark     3-4             9-16
50 - Michael Hansen Denmark           129-256   9-16 17-32  
51 - Michelle Lindhardt Denmark     2       65-128     17-32
52 - Mogens Christensen Denmark           129-256   5-8 5-8  
53 - Nicolai Rasmussen Denmark       5-8   129-256   17-32 33-64  
54 - Ole Jørgensen Denmark           65-128        
55 - Per Færch Andersen Denmark           33-64   17-32    
56 - Pia Brade Denmark             65-128     17-32
57 - Renee Bestad Denmark             17-32     17-32
58 - Ricky Williamson Denmark           65-128        
59 - Robert Jakobsen Denmark           33-64     33-64  
60 - Sofie Jahn Bendorff Denmark     1       17-32     17-32
61 - Stig Jørgensen Denmark           65-128        
62 - Tarjani Andersen Denmark 17-32           33-64 33-64   9-16
63 - Tonny Madsen Denmark           65-128   33-64 9-16  
64 - Tove Lauridsen Denmark             33-64     2
65 - Trine Byø Denmark                   9-16
66 - Ulrich Meyn Denmark           33-64   17-32 3-4  
67 - Vladimir Andersen Denmark           17-32   5-8 5-8  
68 - Wanja With Denmark             33-64 17-32    
69 - Alan Norris England           1   1 5-8  
70 - Anthony Urmston-Toft England           65-128     33-64  
71 - Brian Dawson England           5-8   5-8 17-32  
72 - Carl Dennel England   65-128       65-128   5-8    
73 - Casey Gallagher England 3-4           9-16 2    
74 - Darryl Fitton England           17-32     5-8  
75 - Dave Smith England           3-4        
76 - Deta Hedman England 9-16           3-4 1    
77 - Garry Thompson England           17-32   17-32 9-16  
78 - Gary Robson England           9-16     17-32  
79 - Gary Stafford England   5-8       17-32        
80 - Glen Durrant England           9-16     17-32  
81 - Ian Hall England   33-64       129-256        
82 - James Hurrell England   3-4       17-32     17-32  
83 - Jamie Holmes England   65-128       129-256     33-64  
84 - Jamie Hughes England           17-32     2  
85 - Lorraine Winstanley England 3-4           1 1    
86 - Martin Aktins England           9-16   17-32 9-16  
87 - Paula Jacklin England             5-8     9-16
88 - Peter Baker England           129-256        
89 - Pip Blackwell England           2   17-32    
90 - Rachel Brooks England 2           17-32 5-8    
91 - Rob Sharpe England           129-256        
92 - Robert Hughes England           17-32        
93 - Robert Macdougall England           129-256     33-64  
94 - Sam Head England           17-32   17-32    
95 - Sam Hewson England         1 9-16     2  
96 - Scott Mitchell England   2       3-4        
97 - Scott Waites England   1       17-32   5-8 17-32  
98 - Steve Pearce England   33-64       33-64   5-8    
99 - Sue Gulliver England             17-32     9-16
100 - Tony Martin England           9-16     17-32  
101 - Tony O'Shea England           9-16        
102 - Trina Gulliver England             5-8     2
103 - Zoe Jones England             2     9-16
104 - Jarmo Suuronen Finland   33-64       129-256   33-64 65-128  
105 - Kaisu Rekinen Finland             17-32 33-64   5-8
106 - Kirsi Viinikainen Finland 17-32           17-32 33-64   3-4
107 - Lumi Silvan Finland 1           9-16     5-8
108 - Maret Liiri Finland 5-8           9-16 5-8   3-4
109 - Sami Sanssi Finland   5-8       17-32   33-64 17-32  
110 - Tarmo Tolvonen Finland   33-64       129-256   33-64 65-128  
111 - Timo Kuosmanen Finland   9-16       129-256        
112 - Unto Koponen Finland   65-128       129-256        
113 - Vesa Porkola Finland   17-32       65-128   33-64 17-32  
114 - Cindy Schulz Germany     3-4              
115 - Gabriele Schulz Germany 17-32           33-64      
116 - Holger Schulz Germany   33-64       65-128        
117 - Madars Razma Latvia           17-32   3-4 5-8  
118 - Darius Labanauskas Lithuania           9-16   3-4 5-8  
119 - Ugnius Jankunas Lithuania       9-16   33-64     33-64  
120 - Anneke Kuijten Netherlands             17-32 3-4   9-16
121 - Colin Roelofs Netherlands   5-8   3-4   65-128   33-64    
122 - Damian Mol Netherlands       9-16   129-256        
123 - Evert Zomer Netherlands                 65-128  
124 - Jan Dekker Netherlands           5-8   2 1  
125 - Jimmy Hendriks Netherlands           65-128   2 1  
126 - Jörgen Brouwer Netherlands           65-128        
127 - Maarten-Dirk Woord Netherlands       3-4   65-128     65-128  
128 - Mark Brouwers Netherlands           65-128   3-4 3-4  
129 - Martijn Peters Netherlands           129-256        
130 - Michel Van Der Horst Netherlands           5-8   3-4 5-8  
131 - Patrick Morelissen Netherlands           9-16   33-64 5-8  
132 - Ricardo Roks Netherlands       5-8   65-128        
133 - Santino Broer Netherlands           129-256        
134 - Sharon Prins Netherlands             5-8      
135 - Willem Mandigers Netherlands           17-32   33-64 3-4  
136 - Henrik Halsvik Norway           129-256   33-64 33-64  
137 - Håkon Helling Norway   33-64   17-32   129-256   33-64 65-128  
138 - Inita Bite Norway             33-64 3-4   17-32
139 - Iselin Hauen Norway     9-16       33-64 33-64   17-32
140 - Lisbeth Hauen Norway             33-64      
141 - Narve Plassen Norway           129-256   33-64 33-64  
142 - Nelson Callueng Norway   33-64       129-256     65-128  
143 - Roald Bjørkman Norway   33-64       129-256     65-128  
144 - Rune David Norway           65-128   33-64    
145 - Stein Helling Norway   33-64       129-256     33-64  
146 - Therese Marthinsen Norway             65-128 33-64   17-32
147 - Tore Aronsen Brustad Norway   65-128   17-32   129-256   33-64 33-64  
148 - Torstein Granseth Lyseng Norway       17-32   129-256   33-64 65-128  
149 - Anastasia Dobromyslova Russia             3-4     1
150 - Bob Taylor Scotland           33-64     17-32  
151 1029162 Adrian Kuhl Sverige (Bro Dart Club)       17-32   129-256     33-64  
152 1549571 Andreas Bärlund Sverige (Atlantis Dart Club)   65-128       65-128   17-32 33-64  
153 1431137 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club)   17-32       65-128   17-32 33-64  
154 57686 Andrée Bomander Sverige (Stockholm Super Dart Club)           65-128     9-16  
155 1539737 Angeli Holmberg Sverige (Bro Dart Club)             65-128     33-64
156 1473238 Anja Danielsson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)     5-8         17-32    
157 1544357 Anna Forsmark Sverige (Doris Dartclub) 5-8           9-16 33-64   5-8
158 1544378 Anna Ohra-Aho Sverige (Warberg Dart Club)             33-64 17-32   5-8
159 100001 Anna Ring Sverige (-)               9-16    
160 1715573 Annika Svensson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)             65-128     17-32
161 962628 Anton Öhr Sverige (Västerviks Dartklubbsällskap)       17-32         65-128  
162 16956 Bengt Nylund Sverige (Kungsbacka Dartklubb)   17-32       129-256     33-64  
163 1553016 Bengt Scotting Sverige (Göteborgs Dartklubb)           129-256   33-64 33-64  
164 1454694 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)   65-128       129-256        
165 1547080 Benny Hällström Sverige (Shabbofh Dartklubb)   65-128       129-256   17-32 33-64  
166 1421167 Björn Isacsson Sverige (Målilla Dart Club)           33-64   17-32 17-32  
167 1400695 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)   17-32       65-128   17-32 17-32  
168 1542724 Bo Larsson Sverige (Sola Dart Club)   17-32       129-256   17-32    
169 1690613 Carina Ekberg Sverige (Bro Dart Club)             9-16     9-16
170 1544412 Caroline Johansson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)             65-128      
171 1450397 Cayen de Klonia Sverige (Bramglaj RC)   33-64                
172 1553312 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)   65-128       129-256     33-64  
173 100004 Christer Nilsson Sverige (-)               33-64    
174 1850652 Christian Johnsson Sverige (Kongens Dartklubb)           33-64   33-64 33-64  
175 1456076 Christian Manshed Sverige (Silverpilen Dartklubb)                 17-32  
176 279317 Claes Utberg Sverige (West Coast Dart Club)           129-256        
177 2046820 Claus Larsen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           65-128     33-64  
178 715066 Daniel Johansson Sverige (Bramglaj RC)   65-128       129-256        
179 1542698 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club)   9-16       33-64     9-16  
180 2888486 Daniel Nordborg Sverige (TTVH Dartclub)   33-64       65-128     65-128  
181 2296438 Daniel Nordström Sverige (Joker Dart Club)           65-128        
182 1544541 Dean Moss Sverige (West Coast Dart Club)   17-32       65-128   9-16 33-64  
183 1450887 Deana Rosenblom Sverige (Silverpilen Dartklubb) 17-32           9-16 33-64   3-4
184 64506 Dennis Lidström Sverige (Kungsbacka Dartklubb)           129-256        
185 1542725 Dennis Nilsson Sverige (Sola Dart Club)   3-4       65-128   33-64 65-128  
186 1204559 Dick Eklöf Sverige (Sirius Dart Club)   9-16       65-128   17-32 9-16  
187 1555880 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club)   33-64       129-256   5-8 33-64  
188 1871844 Elin Forsman Sverige (Bro Dart Club)     5-8       65-128 33-64    
189 1016051 Elin Hjalmarsson Sverige (Shabbofh Dartklubb) 9-16       5-8   17-32 33-64   17-32
190 1679285 Emelie Lindell Sverige (TTVH Dartclub)             33-64 9-16   17-32
191 3252592 Emil Bergentz Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)         9-16 129-256     33-64  
192 2890296 Erik Persson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           129-256        
193 2868902 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club) 17-32           65-128 33-64   17-32
194 1638393 Eva Karlsson Sverige (Steel Tons Dart Club) 17-32           65-128     17-32
195 1076590 Frank Arkbo Sverige (Röd Bullens Dart Club)   33-64       129-256        
196 1622681 Fredrik Eriksson Sverige (Shabbofh Dartklubb)   65-128     5-8 129-256     33-64  
197 1806405 Frida Andersson Sverige (Röd Bullens Dart Club)         5-8   33-64     9-16
198 1296416 Frida Birgersson Sverige (Karhu IF)               17-32    
199 1690629 Gabriella Asthammar Sverige (Pölen Dartklubb)             65-128      
200 1466985 Glen Rosberg Sverige (Göteborgs Dartklubb)           33-64        
201 1700522 Gunnar Nylund Sverige (TTVH Dartclub)   65-128       33-64   9-16 33-64  
202 335401 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)   17-32       65-128   17-32 33-64  
203 1497268 Hampus Norrström Sverige (Gunnebo Dartklubb)       5-8   129-256     33-64  
204 2408534 Hans Andersson Sverige (Outsiders Dartclub)               17-32    
205 2034989 Hans Pettersson Sverige (TTVH Dartclub)   65-128       33-64   33-64 33-64  
206 1447676 Hasse Andersson Sverige (Shabbofh Dartklubb)   33-64       129-256     17-32  
207 1528112 Helene Sundelin Sverige (Spikkastarna Dartklubb) 9-16           33-64     33-64
208 804828 Håkan Plars Sverige (Stockholm Super Dart Club)   33-64       129-256     9-16  
209 159982 Inge Sand Sverige (Göteborgs Dartklubb)   65-128       65-128   33-64 65-128  
210 1826500 Inger Salomonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)             33-64     17-32
211 2927908 Jan-Eric Stjernkvist Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           65-128        
212 1201767 Jan-Erik Hermansson Sverige (West Coast Dart Club)           33-64   9-16 33-64  
213 1431870 Jan-Erik Skoglund Sverige (Sirius Dart Club)   65-128       65-128     17-32  
214 887130 Jane Brandt Sverige (Steel Tons Dart Club)             33-64 33-64    
215 1456373 Jaqueline Alpvik Sverige (Myrans Dart Club)     5-8       33-64 9-16   17-32
216 2885352 Jay Van Doormalen Sverige (Dartanjang Dartklubb)           65-128        
217 2854373 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club) 9-16           33-64      
218 2896387 Jeffrey de Graaf Sverige (Stockholm Super Dart Club)           33-64   33-64 17-32  
219 38368 Jennie Voittonen Sverige (Bro Dart Club) 9-16           65-128 9-16   17-32
220 2755176 Jens Kangosjärvi Sverige (Göteborgs Dartklubb)   9-16       65-128     17-32  
221 1437332 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)   33-64       129-256     33-64  
222 546260 Jesper Voittonen Sverige (Bro Dart Club)       17-32   129-256     65-128  
223 3262774 Joachim Sjölind Sverige (Kungsbacka Dartklubb)           129-256        
224 2290212 Joakim Salehson Sverige (Göteborgs Dartklubb)   33-64   17-32            
225 1549276 Johan Andersson Sverige (Sirius Dart Club)   17-32       65-128   17-32 9-16  
226 675450 Johan Bondesson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           33-64     65-128  
227 1544905 Johan Engström Sverige (Steel Tons Dart Club)   17-32       17-32   9-16 9-16  
228 1653179 Johan Furuskog Sverige (Kungsbacka Dartklubb)   17-32       129-256   17-32 9-16  
229 1530574 Johan Lindström Sverige (The Dart Club)           129-256        
230 1751505 Johan Rosander Sverige (Belkin Power Dart Club)   33-64       33-64   5-8 33-64  
231 1573472 Johanna Sundstrand Sverige (Silverpilen Dartklubb)                   17-32
232 2892994 John Holm Sverige (Göteborgs Dartklubb)   65-128       129-256   17-32 65-128  
233 62127 Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)           65-128   17-32 33-64  
234 2018002 Jonas Hallberg Sverige (Atlantis Dart Club)   65-128                
235 1533227 Jonas Pedersen Sverige (The Dart Club)           65-128        
236 1531235 Jukka Tervonen Sverige (Steel Tons Dart Club)   33-64       65-128        
237 1466888 Kalle Hansson Sverige (Atlantis Dart Club)               17-32 33-64  
238 3208648 Karoline Flodin Sverige (Bro Dart Club)     9-16              
239 1554951 Kenneth Högvall Sverige (Stockholm Super Dart Club)           65-128     17-32  
240 1832542 Kevin Lundeström Sverige (Luleå Dartklubb)       9-16   65-128     33-64  
241 1834236 Kjell Kings Sverige (TTVH Dartclub)   65-128       65-128   33-64 65-128  
242 1549388 Kristin Bomander Sverige (Steel Tons Dart Club)             17-32     5-8
243 1837524 Kristina Korpi Sverige (Donald Dart Klubb)             17-32 33-64   17-32
244 647229 Lars-Åke Bodin Sverige (Sirius Dart Club)   33-64       33-64   33-64    
245 1544256 Lea Bokdalen Sverige (Kungsbacka Dartklubb)             33-64     33-64
246 1562318 Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)             33-64 17-32   3-4
247 3277377 Linus Hagen Sverige (Bro Dart Club)       9-16   129-256     65-128  
248 1457046 Lisa Hansson Sverige (Silverpilen Dartklubb)                   17-32
249 1858653 Lolita Palmqvist Sverige (Målilla Dart Club)             17-32      
250 1853212 Lucia Johnsson Sverige (Steel Tons Dart Club) 17-32           65-128      
251 1549410 Magdalena Kuhl Sverige (Spikkastarna Dartklubb) 9-16           65-128 33-64   17-32
252 2927909 Malin Andersen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)             33-64      
253 100003 Malin Andersen Sverige (-)               33-64   17-32
254 1818686 Malin Karlström Sverige (Steel Tons Dart Club)             65-128     17-32
255 1442261 Margareta Ersson Sverige (Kapsylen Dartklubb)               17-32    
256 1544364 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club) 17-32           65-128     17-32
257 1826937 Martin Lund Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)   17-32       129-256   17-32 65-128  
258 1553063 Mathias Ahlberg Sverige (West Coast Dart Club)           33-64     9-16  
259 1555877 Mats Johnstone Sverige (Tyresö Dart Club)   65-128       129-256   9-16 33-64  
260 1553052 Mats Naversjö Sverige (West Coast Dart Club)           129-256     9-16  
261 1849089 Mats Peter Sjöwall Sverige (Mörbylånga Dartklubb)   65-128       65-128   33-64 33-64  
262 1245696 Mattias Berg Sverige (Shabbofh Dartklubb)   65-128       129-256   33-64 33-64  
263 2303424 Mattias Flodin Sverige (Victory Lakers Tumba Dart Club)       9-16   65-128   9-16 33-64  
264 1690625 Mattias Jönsson Sverige (Silverpilen Dartklubb)           33-64   33-64 33-64  
265 1558827 Maud Jansson Sverige (Bro Dart Club)             5-8 9-16   5-8
266 1543689 Mauri Voittonen Sverige (Bro Dart Club)   33-64       129-256   33-64 9-16  
267 100005 Mia Yvsäter Sverige (-)               17-32    
268 2875400 Michelle Lindén Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)     5-8         9-16   9-16
269 66708 Mika Wennersten Sverige (The Dart Club)           33-64        
270 1540433 Mikael Rehnlund Sverige (Sola Dart Club)   17-32       65-128   33-64 17-32  
271 1245843 Monica Harding Sverige (Dark Horse Dart Connection Klubb)               33-64    
272 2868377 Monica Nestling Sverige (Kungsbacka Dartklubb)             65-128 33-64    
273 596081 Morten Paulsen Sverige (Silverpilen Dartklubb)   33-64       129-256     33-64  
274 1407195 Niklas Andersson Sverige (Donald Dart Klubb)           65-128        
275 1555878 Niklas Olsson Sverige (TTVH Dartclub)   65-128       65-128   9-16 33-64  
276 1475452 Nils-Erik Ekman Sverige (Oasen Dartklubb)                 65-128  
277 1813155 Nina Jannesson Sverige (Team 26 Dart Club) 17-32                 17-32
278 1076566 Ola Holmberg Sverige (Bro Dart Club)           129-256        
279 1197773 Olli Lehtikangas Sverige (Målilla Dart Club)   9-16       33-64   17-32 9-16  
280 1544564 Oskar Hedberg Sverige (Kungsbacka Dartklubb)           129-256   33-64    
281 1647131 Oskar Lainpelto Sverige (Bro Dart Club)       9-16   129-256   33-64 33-64  
282 1541562 Oskar Lukasiak Sverige (Bro Dart Club)           65-128   9-16 9-16  
283 695007 Ove Swedén Sverige (Bumblebees Dart Club)   65-128       65-128     17-32  
284 100002 Pajen Paajanen Sverige (-)               33-64 65-128  
285 1799905 Pajen Paajanen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           129-256        
286 2726179 Patrik (tippen) Johansson Sverige (Målilla Dart Club)           129-256     65-128  
287 820503 Patrik Johansson Sverige (Göteborgs Dartklubb)           129-256   33-64    
288 1468294 Paul Olsson Sverige (Gunnebo Dartklubb)           65-128     65-128  
289 1558697 Paulina Söderström Sverige (Steel Tons Dart Club)             17-32 5-8   1
290 1533381 Per Beijar Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)   65-128       129-256   9-16 33-64  
291 1544363 Per Johansson Sverige (West Coast Dart Club)   33-64       65-128     33-64  
292 625012 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club)   33-64       33-64     17-32  
293 1447304 Peter Alvesparr Sverige (Donald Dart Klubb)           129-256        
294 400250 Peter Danielsson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)           129-256   33-64 33-64  
295 1623495 Peter Ersson Sverige (Shabbofh Dartklubb)   33-64           33-64    
296 1700527 Peter Lindell Sverige (TTVH Dartclub)   33-64       33-64     65-128  
297 2279386 Peter Nilsson Sverige (Shabbofh Dartklubb)   65-128       129-256     17-32  
298 1699970 Peter Sajwani Sverige (Bro Dart Club)           17-32   33-64 65-128  
299 3280525 Peter Sjöberg Sverige (Silverpilen Dartklubb)           129-256     17-32  
300 1447298 Peter Stigsson Sverige (Donald Dart Klubb)           65-128        
301 3254517 Peter Stjerngren Sverige (Göteborgs Dartklubb)   33-64       129-256     17-32  
302 2854353 Peter Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)   33-64       129-256        
303 804819 Peter Wahlsten Sverige (Stockholm Super Dart Club)   9-16       129-256   9-16    
304 1426383 Petra Gustavsson Sverige (Målilla Dart Club)               17-32    
305 1617454 Philip Blenk Sverige (Shabbofh Dartklubb)   33-64     2 65-128        
306 1433264 Pia Annerklev Sverige (Shabbofh Dartklubb) 17-32             33-64    
307 1841935 Pierre Andersen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)           33-64   33-64 65-128  
308 1412426 Robert Hillar Sverige (Knivsta Dart Klubb)   65-128     5-8 65-128     33-64  
309 1196088 Roine Blomqvist Sverige (Shabbofh Dartklubb)   65-128       129-256   33-64 17-32  
310 1535052 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb)   9-16       33-64   9-16 65-128  
311 1534039 Ronny Gren Sverige (Dartklubben Only Metals)   9-16       129-256   9-16 33-64  
312 1278911 Sara Nilsson Sverige (Atlantis Dart Club) 9-16           33-64 17-32   17-32
313 1689107 Sarah Rosén Sverige (TTVH Dartclub)             33-64 33-64   17-32
314 2258463 Sebastian Caris Sverige (Bro Dart Club)       5-8            
315 1554956 Seved Rosén Sverige (Stockholm Super Dart Club)           65-128        
316 1450567 Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub)             17-32 17-32   5-8
317 61214 Sofia de la Prada Y Monteagudo Sverige (Steel Tons Dart Club) 5-8           65-128 9-16   17-32
318 1576381 Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb)           129-256        
319 1543445 Stefan Olsson Sverige (Bro Dart Club)           65-128        
320 3620850 Susanna Bjelkholm Sverige (Kungsbacka Dartklubb)             33-64      
321 1539938 Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club)             65-128 17-32   17-32
322 3727536 Svein Lunde Sverige (Carlstad Dart Club)   17-32       129-256   33-64    
323 1671330 Sören Krång Sverige (Kungsbacka Dartklubb)   65-128       129-256   17-32 33-64  
324 2162232 Thomas Kallin Sverige (Gunnebo Dartklubb)           129-256        
325 1544377 Thomas Nestling Sverige (Göteborgs Dartklubb)   65-128       129-256   17-32 33-64  
326 1654135 Thorbjörn Karlsson Sverige (Bollebygds Dartklubb)           33-64        
327 185615 Tim Alvesparr Sverige (Flights Dalby Dartklubb)         3-4 129-256        
328 1544209 Tomas Torell Sverige (Kungsbacka Dartklubb)           65-128     33-64  
329 1544605 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)   17-32       129-256     17-32  
330 1544387 Tove Smedberg Sverige (Doris Dartclub) 5-8           9-16 17-32   5-8
331 1544382 Ulf Persson Sverige (Göteborgs Dartklubb)           129-256   33-64 33-64  
332 1447677 Ulrika Jansson Sverige (Knivsta Dart Klubb) 9-16           33-64 17-32   9-16
333 1452890 Veine Hagen Sverige (Bro Dart Club)   33-64       33-64   9-16 33-64  
334 1707649 Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb)             33-64 33-64   17-32
335 1384740 Viktor Tingström Sverige (Bro Dart Club)       17-32   33-64   9-16 33-64  
336 1558833 Viveka Träff Sverige (Steel Tons Dart Club)                   33-64
337 1474485 Wioletta Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)             17-32      
338 1825664 Yvonne Van Dijk Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)               33-64    
339 2456839 Zandra Hultgren Sverige (Doris Dartclub)             33-64 33-64    
340 - Jim Williams Wales           17-32     17-32  



Warm-Up Damer Singel - fredag 22 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb)
1 Lumi Silvan Finland
2 Rachel Brooks England
3-4 Lorraine Winstanley England
3-4 Casey Gallagher England
5-8 Sofia de la Prada Y Monteagudo Sverige (Steel Tons Dart Club)
5-8 Maret Liiri Finland
5-8 Anna Forsmark Sverige (Doris Dartclub)
5-8 Tove Smedberg Sverige (Doris Dartclub)
9-16 Magdalena Kuhl Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
9-16 Ulrika Jansson Sverige (Knivsta Dart Klubb)
9-16 Jennie Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Deta Hedman England
9-16 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)
9-16 Elin Hjalmarsson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
9-16 Sara Nilsson Sverige (Atlantis Dart Club)
9-16 Helene Sundelin Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
17-32 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
17-32 Lucia Johnsson Sverige (Steel Tons Dart Club)
17-32 Tarjani Andersen Denmark
17-32 Deana Rosenblom Sverige (Silverpilen Dartklubb)
17-32 Pia Annerklev Sverige (Shabbofh Dartklubb)
17-32 Jannie Andersen Denmark
17-32 Nina Jannesson Sverige (Team 26 Dart Club)
17-32 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club)
17-32 Kirsi Viinikainen Finland
17-32 Gabriele Schulz Germany
17-32 Eva Karlsson Sverige (Steel Tons Dart Club)
Antal start: 27



Warm-Up Herrar Singel - fredag 22 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb)
1 Scott Waites England
2 Scott Mitchell England
3-4 Dennis Nilsson Sverige (Sola Dart Club)
3-4 James Hurrell England
5-8 Sami Sanssi Finland
5-8 Bryan Coenderaerts Belgium
5-8 Colin Roelofs Netherlands
5-8 Gary Stafford England
9-16 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club)
9-16 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
9-16 Dick Eklöf Sverige (Sirius Dart Club)
9-16 Timo Kuosmanen Finland
9-16 Jens Kangosjärvi Sverige (Göteborgs Dartklubb)
9-16 Peter Wahlsten Sverige (Stockholm Super Dart Club)
9-16 Olli Lehtikangas Sverige (Målilla Dart Club)
9-16 Ronny Gren Sverige (Dartklubben Only Metals)
17-32 Vesa Porkola Finland
17-32 Dean Moss Sverige (West Coast Dart Club)
17-32 Johan Andersson Sverige (Sirius Dart Club)
17-32 Johan Furuskog Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
17-32 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Mikael Rehnlund Sverige (Sola Dart Club)
17-32 Martin Lund Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
17-32 Jan Jensen Denmark
17-32 Davy Vanpelt Belgium
17-32 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
17-32 Bo Larsson Sverige (Sola Dart Club)
17-32 Bengt Nylund Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
17-32 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Johan Engström Sverige (Steel Tons Dart Club)
17-32 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
17-32 Svein Lunde Sverige (Carlstad Dart Club)
33-64 Peter Lindell Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Jukka Tervonen Sverige (Steel Tons Dart Club)
33-64 Johan Rosander Sverige (Belkin Power Dart Club)
33-64 Peter Ersson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Håkon Helling Norway
33-64 Per Johansson Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Mauri Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
33-64 Philip Blenk Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Peter Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Jarmo Suuronen Finland
33-64 Frank Arkbo Sverige (Röd Bullens Dart Club)
33-64 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club)
33-64 Roald Bjørkman Norway
33-64 Hasse Andersson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Stein Helling Norway
33-64 Morten Paulsen Sverige (Silverpilen Dartklubb)
33-64 Lars-Åke Bodin Sverige (Sirius Dart Club)
33-64 Holger Schulz Germany
33-64 Ian Hall England
33-64 Cayen de Klonia Sverige (Bramglaj RC)
33-64 Nelson Callueng Norway
33-64 Håkan Plars Sverige (Stockholm Super Dart Club)
33-64 Veine Hagen Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Heine Guldhammer Denmark
33-64 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club)
33-64 Tarmo Tolvonen Finland
33-64 Daniel Nordborg Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Peter Stjerngren Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Steve Pearce England
33-64 Joakim Salehson Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Pieter Fransen Belgium
65-128 Jan-Erik Skoglund Sverige (Sirius Dart Club)
65-128 Ove Swedén Sverige (Bumblebees Dart Club)
65-128 Andreas Bärlund Sverige (Atlantis Dart Club)
65-128 Thomas Nestling Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Mattias Berg Sverige (Shabbofh Dartklubb)
65-128 Unto Koponen Finland
65-128 Roine Blomqvist Sverige (Shabbofh Dartklubb)
65-128 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)
65-128 Robert Hillar Sverige (Knivsta Dart Klubb)
65-128 Jonas Hallberg Sverige (Atlantis Dart Club)
65-128 Niklas Olsson Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Hans Pettersson Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Mats Johnstone Sverige (Tyresö Dart Club)
65-128 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Mats Peter Sjöwall Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
65-128 Jan Hansen Denmark
65-128 Jamie Holmes England
65-128 Kjell Kings Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Daniel Johansson Sverige (Bramglaj RC)
65-128 Benny Hällström Sverige (Shabbofh Dartklubb)
65-128 Fredrik Eriksson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
65-128 Per Beijar Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Carl Dennel England
65-128 Inge Sand Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Gunnar Nylund Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 John Holm Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Sören Krång Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
65-128 Tore Aronsen Brustad Norway
65-128 Peter Nilsson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
Antal start: 93



Junior Singel Flickor - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Sofie Jahn Bendorff Denmark
2 Michelle Lindhardt Denmark
3-4 Cindy Schulz Germany
3-4 Melissa Drue Denmark
5-8 Elin Forsman Sverige (Bro Dart Club) 2
5-8 Michelle Lindén Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) 2
5-8 Jaqueline Alpvik Sverige (Myrans Dart Club) 2
5-8 Anja Danielsson Sverige (Mörbylånga Dartklubb) 2
9-16 Karoline Flodin Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Iselin Hauen Norway
Antal start: 10



Junior Singel Pojkar - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Bryan Coenderaerts Belgium
2 Andreas Bergø Denmark
3-4 Maarten-Dirk Woord Netherlands
3-4 Colin Roelofs Netherlands
5-8 Hampus Norrström Sverige (Gunnebo Dartklubb) 4
5-8 Ricardo Roks Netherlands
5-8 Nicolai Rasmussen Denmark
5-8 Sebastian Caris Sverige (Bro Dart Club) 4
9-16 Dennis Johannsen Denmark
9-16 Kevin Lundeström Sverige (Luleå Dartklubb)
9-16 Linus Hagen Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Mattias Flodin Sverige (Victory Lakers Tumba Dart Club)
9-16 Damian Mol Netherlands
9-16 Ugnius Jankunas Lithuania
9-16 Oskar Lainpelto Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Jonas Munk Denmark
17-32 Torstein Granseth Lyseng Norway
17-32 Joakim Salehson Sverige (Göteborgs Dartklubb)
17-32 Adrian Kuhl Sverige (Bro Dart Club)
17-32 Håkon Helling Norway
17-32 Benjamin Drue Reus Denmark
17-32 Anton Öhr Sverige (Västerviks Dartklubbsällskap)
17-32 Viktor Tingström Sverige (Bro Dart Club)
17-32 Tore Aronsen Brustad Norway
17-32 Jesper Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
Antal start: 25



U21 - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Sam Hewson England
2 Philip Blenk Sverige (Shabbofh Dartklubb) 6
3-4 Tim Alvesparr Sverige (Flights Dalby Dartklubb) 4
3-4 Daniel Thybøl Denmark
5-8 Frida Andersson Sverige (Röd Bullens Dart Club) 2
5-8 Robert Hillar Sverige (Knivsta Dart Klubb) 2
5-8 Elin Hjalmarsson Sverige (Shabbofh Dartklubb) 2
5-8 Fredrik Eriksson Sverige (Shabbofh Dartklubb) 2
9-16 Casper Rasmussen Denmark
9-16 Emil Bergentz Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
Antal start: 10



Herrar Singel - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Alan Norris England
2 Pip Blackwell England
3-4 Dave Smith England
3-4 Scott Mitchell England
5-8 Jan Dekker Netherlands
5-8 Michel Van Der Horst Netherlands
5-8 Stefaan Deprez Belgium
5-8 Brian Dawson England
9-16 Glen Durrant England
9-16 Tony Martin England
9-16 Gary Robson England
9-16 Patrick Morelissen Netherlands
9-16 Darius Labanauskas Lithuania
9-16 Martin Aktins England
9-16 Tony O'Shea England
9-16 Sam Hewson England
17-32 Robert Hughes England
17-32 Jim Williams Wales
17-32 Willem Mandigers Netherlands
17-32 Scott Waites England
17-32 Vladimir Andersen Denmark
17-32 Madars Razma Latvia
17-32 Garry Thompson England
17-32 Sami Sanssi Finland
17-32 Gary Stafford England
17-32 James Hurrell England
17-32 Johan Engström Sverige (Steel Tons Dart Club) 6
17-32 Jamie Hughes England
17-32 Darryl Fitton England
17-32 Peter Sajwani Sverige (Bro Dart Club) 6
17-32 Sam Head England
17-32 Kim Frithjof Denmark
33-64 Jan Hansen Denmark
33-64 Peter Lindell Sverige (TTVH Dartclub) 4
33-64 Olli Lehtikangas Sverige (Målilla Dart Club) 4
33-64 Mika Wennersten Sverige (The Dart Club) 4
33-64 Ulrich Meyn Denmark
33-64 Glen Rosberg Sverige (Göteborgs Dartklubb) 4
33-64 Pierre Andersen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) 4
33-64 Thorbjörn Karlsson Sverige (Bollebygds Dartklubb) 4
33-64 Bob Taylor Scotland
33-64 Gunnar Nylund Sverige (TTVH Dartclub) 4
33-64 Christian Johnsson Sverige (Kongens Dartklubb) 4
33-64 Björn Isacsson Sverige (Målilla Dart Club) 4
33-64 Mathias Ahlberg Sverige (West Coast Dart Club) 4
33-64 Johan Bondesson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) 4
33-64 Brian Løkken Denmark
33-64 Jeffrey de Graaf Sverige (Stockholm Super Dart Club) 4
33-64 Andreas Bergø Denmark
33-64 Hans Pettersson Sverige (TTVH Dartclub) 4
33-64 Viktor Tingström Sverige (Bro Dart Club) 4
33-64 Mattias Jönsson Sverige (Silverpilen Dartklubb) 4
33-64 Daniel Larsson Sverige (Stockholm Super Dart Club) 4
33-64 Per Færch Andersen Denmark
33-64 Jan-Erik Hermansson Sverige (West Coast Dart Club) 4
33-64 Ugnius Jankunas Lithuania
33-64 Steve Pearce England
33-64 Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club) 4
33-64 Sven Verdonck Belgium
33-64 Robert Jakobsen Denmark
33-64 Veine Hagen Sverige (Bro Dart Club) 4
33-64 Johan Rosander Sverige (Belkin Power Dart Club) 4
33-64 Roland Lenngren Sverige (Spikkastarna Dartklubb) 4
33-64 Lars-Åke Bodin Sverige (Sirius Dart Club) 4
65-128 Henrik Primdal Denmark
65-128 Kristian Cetti Svenningsen Denmark
65-128 Mattias Flodin Sverige (Victory Lakers Tumba Dart Club)
65-128 Tomas Torell Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
65-128 Niklas Andersson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Rune David Norway
65-128 Stefan Olsson Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Niklas Olsson Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Jonas Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
65-128 Jens Kangosjärvi Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Daniel Thybøl Denmark
65-128 Carl Henrik Hansen Denmark
65-128 Holger Schulz Germany
65-128 Carl Dennel England
65-128 Jörgen Brouwer Netherlands
65-128 Jesper Thorne Denmark
65-128 Oskar Lukasiak Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Paul Olsson Sverige (Gunnebo Dartklubb)
65-128 Dean Moss Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Jan Jensen Denmark
65-128 Peter Stigsson Sverige (Donald Dart Klubb)
65-128 Vesa Porkola Finland
65-128 Tonny Madsen Denmark
65-128 Dick Eklöf Sverige (Sirius Dart Club)
65-128 Heine Guldhammer Denmark
65-128 Seved Rosén Sverige (Stockholm Super Dart Club)
65-128 Inge Sand Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Ole Jørgensen Denmark
65-128 Mikael Rehnlund Sverige (Sola Dart Club)
65-128 Andrée Bomander Sverige (Stockholm Super Dart Club)
65-128 Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Andreas Harrysson Sverige (Målilla Dart Club)
65-128 Colin Roelofs Netherlands
65-128 Philip Blenk Sverige (Shabbofh Dartklubb)
65-128 Robert Hillar Sverige (Knivsta Dart Klubb)
65-128 Mark Brouwers Netherlands
65-128 Andreas Bärlund Sverige (Atlantis Dart Club)
65-128 Ove Swedén Sverige (Bumblebees Dart Club)
65-128 Per Johansson Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Stig Jørgensen Denmark
65-128 Geert de Vos Belgium
65-128 Ricardo Roks Netherlands
65-128 Dennis Nilsson Sverige (Sola Dart Club)
65-128 Kevin Lundeström Sverige (Luleå Dartklubb)
65-128 Jan-Eric Stjernkvist Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
65-128 Jay Van Doormalen Sverige (Dartanjang Dartklubb)
65-128 Jan-Erik Skoglund Sverige (Sirius Dart Club)
65-128 Claus Larsen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
65-128 Mats Peter Sjöwall Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
65-128 Maarten-Dirk Woord Netherlands
65-128 Benjamin Drue Reus Denmark
65-128 Finn Madsen Denmark
65-128 Jimmy Hendriks Netherlands
65-128 Bo Karlsson Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
65-128 Daniel Nordström Sverige (Joker Dart Club)
65-128 Daniel Nordborg Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Kenneth Högvall Sverige (Stockholm Super Dart Club)
65-128 Brian Buur Denmark
65-128 Jukka Tervonen Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Jonas Pedersen Sverige (The Dart Club)
65-128 Anthony Urmston-Toft England
65-128 Ricky Williamson Denmark
65-128 Kjell Kings Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Johan Andersson Sverige (Sirius Dart Club)
129-256 Mats Naversjö Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Peter Nilsson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Stefan Borg Sverige (Donald Dart Klubb)
129-256 Bengt-Åke Karlström Sverige (Bollsta Dart Society Klubb)
129-256 Benny Hällström Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Hampus Norrström Sverige (Gunnebo Dartklubb)
129-256 Mattias Berg Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Patrik Johansson Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Peter Stjerngren Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Claes Utberg Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Ulf Persson Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Martin Lund Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
129-256 Rob Sharpe England
129-256 Thomas Nestling Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Daniel Johansson Sverige (Bramglaj RC)
129-256 Peter Danielsson Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
129-256 Patrik (tippen) Johansson Sverige (Målilla Dart Club)
129-256 Kasper Hansen Denmark
129-256 Mogens Christensen Denmark
129-256 Harald Wagner Austria
129-256 Svein Lunde Sverige (Carlstad Dart Club)
129-256 Hans Jensen Denmark
129-256 Leif Nielsen Denmark
129-256 Narve Plassen Norway
129-256 Jamie Holmes England
129-256 Michael Hansen Denmark
129-256 Henrik Halsvik Norway
129-256 Nicolai Rasmussen Denmark
129-256 Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
129-256 Jimmy Mortensen Denmark
129-256 Peter Wahlsten Sverige (Stockholm Super Dart Club)
129-256 Nelson Callueng Norway
129-256 Håkon Helling Norway
129-256 Ronny Gren Sverige (Dartklubben Only Metals)
129-256 Jan-Erik Rasmussen Denmark
129-256 John Holm Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Johan Furuskog Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Peter Sjöberg Sverige (Silverpilen Dartklubb)
129-256 Mauri Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Erik Persson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
129-256 Frank Arkbo Sverige (Röd Bullens Dart Club)
129-256 Tarmo Tolvonen Finland
129-256 Morten Paulsen Sverige (Silverpilen Dartklubb)
129-256 Mats Johnstone Sverige (Tyresö Dart Club)
129-256 Egon Reus Denmark
129-256 Oskar Hedberg Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Per Beijar Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
129-256 Damian Mol Netherlands
129-256 Davy Vanpelt Belgium
129-256 Dennis Johannsen Denmark
129-256 Lars Helsinghof Denmark
129-256 Claus Rasmussen Denmark
129-256 Torstein Granseth Lyseng Norway
129-256 Robert Macdougall England
129-256 Linus Hagen Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Hasse Andersson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Bengt Nylund Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Peter Alvesparr Sverige (Donald Dart Klubb)
129-256 Pieter Fransen Belgium
129-256 Adrian Kuhl Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Peter Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Thomas Kallin Sverige (Gunnebo Dartklubb)
129-256 Roald Bjørkman Norway
129-256 Pajen Paajanen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
129-256 Oskar Lainpelto Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Unto Koponen Finland
129-256 Sören Krång Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Timo Kuosmanen Finland
129-256 Tim Alvesparr Sverige (Flights Dalby Dartklubb)
129-256 Fredrik Eriksson Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Stein Helling Norway
129-256 Edwin Torbjörnsson Sverige (Belkin Power Dart Club)
129-256 Håkan Plars Sverige (Stockholm Super Dart Club)
129-256 Ola Holmberg Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Bengt Scotting Sverige (Göteborgs Dartklubb)
129-256 Dennis Lidström Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Jarmo Suuronen Finland
129-256 Tore Aronsen Brustad Norway
129-256 Ian Hall England
129-256 Martijn Peters Netherlands
129-256 Brian Lindhardt Denmark
129-256 Jesper Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
129-256 Santino Broer Netherlands
129-256 Peter Baker England
129-256 Johan Lindström Sverige (The Dart Club)
129-256 Joachim Sjölind Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
129-256 Bo Larsson Sverige (Sola Dart Club)
129-256 Christer Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
129-256 Roine Blomqvist Sverige (Shabbofh Dartklubb)
129-256 Emil Bergentz Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
129-256 Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
Antal start: 219



Damer Singel - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare Land (Klubb) Poäng
1 Lorraine Winstanley England
2 Zoe Jones England
3-4 Anastasia Dobromyslova Russia
3-4 Deta Hedman England
5-8 Sharon Prins Netherlands
5-8 Trina Gulliver England
5-8 Maud Jansson Sverige (Bro Dart Club) 10
5-8 Paula Jacklin England
9-16 Anna Forsmark Sverige (Doris Dartclub) 6
9-16 Casey Gallagher England
9-16 Carina Ekberg Sverige (Bro Dart Club) 6
9-16 Ann-Louise Peters Denmark
9-16 Deana Rosenblom Sverige (Silverpilen Dartklubb) 6
9-16 Maret Liiri Finland
9-16 Tove Smedberg Sverige (Doris Dartclub) 6
9-16 Lumi Silvan Finland
17-32 Renee Bestad Denmark
17-32 Kirsi Viinikainen Finland
17-32 Jannie Andersen Denmark
17-32 Elin Hjalmarsson Sverige (Shabbofh Dartklubb) 4
17-32 Wioletta Gustafsson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan) 4
17-32 Sue Gulliver England
17-32 Lolita Palmqvist Sverige (Målilla Dart Club) 4
17-32 Kaisu Rekinen Finland
17-32 Rachel Brooks England
17-32 Kathy Geeraerts Belgium
17-32 Paulina Söderström Sverige (Steel Tons Dart Club) 4
17-32 Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub) 4
17-32 Kristin Bomander Sverige (Steel Tons Dart Club) 4
17-32 Anneke Kuijten Netherlands
17-32 Kristina Korpi Sverige (Donald Dart Klubb) 4
17-32 Sofie Jahn Bendorff Denmark
33-64 Janni Larsen Denmark
33-64 Helene Sundelin Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Henriette Honoré Denmark
33-64 Tarjani Andersen Denmark
33-64 Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb)
33-64 Frida Andersson Sverige (Röd Bullens Dart Club)
33-64 Zandra Hultgren Sverige (Doris Dartclub)
33-64 Jane Brandt Sverige (Steel Tons Dart Club)
33-64 Susanna Bjelkholm Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
33-64 Malin Andersen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
33-64 Inita Bite Norway
33-64 Gabriele Schulz Germany
33-64 Hanne Johnsen Denmark
33-64 Inger Salomonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
33-64 Emelie Lindell Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Christina Buchwald Denmark
33-64 Dorthe Drue Denmark
33-64 Linda Nilsson Sverige (Donald Dart Klubb)
33-64 Kirsten Byø Denmark
33-64 Betina Lund Denmark
33-64 Jaqueline Alpvik Sverige (Myrans Dart Club)
33-64 Lisbeth Hauen Norway
33-64 Anna Ohra-Aho Sverige (Warberg Dart Club)
33-64 Wanja With Denmark
33-64 Sara Nilsson Sverige (Atlantis Dart Club)
33-64 Berit Schouw Denmark
33-64 Sarah Rosén Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Lea Bokdalen Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
33-64 Ulrika Jansson Sverige (Knivsta Dart Klubb)
33-64 Jeanette Sundvall Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Tove Lauridsen Denmark
33-64 Iselin Hauen Norway
65-128 Angeli Holmberg Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Majbritt Jakobsen Denmark
65-128 Pia Brade Denmark
65-128 Annika Svensson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
65-128 Eva Johansson Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Jennie Voittonen Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Malin Karlström Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Magdalena Kuhl Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Therese Marthinsen Norway
65-128 Caroline Johansson Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
65-128 Monica Nestling Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
65-128 Michelle Lindhardt Denmark
65-128 Eva Karlsson Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club)
65-128 Lucia Johnsson Sverige (Steel Tons Dart Club)
65-128 Gabriella Asthammar Sverige (Pölen Dartklubb)
65-128 Elin Forsman Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Sofia de la Prada Y Monteagudo Sverige (Steel Tons Dart Club)
Antal start: 83



Trippel Mixed - lördag 23 augusti 2014 (resultat)

# Spelare / Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Deta Hedman / Lorraine Winstanley / Alan Norris England England England
2 Casey Gallagher / Jan Dekker / Jimmy Hendriks England Netherlands Netherlands
3-4 Anneke Kuijten / Mark Brouwers / Michel Van Der Horst Netherlands Netherlands Netherlands
3-4 Inita Bite / Darius Labanauskas / Madars Razma Norway Lithuania Latvia
5-8 Rachel Brooks / Brian Dawson / Scott Waites England England England
5-8 Paulina Söderström / Edwin Torbjörnsson / Johan Rosander Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Belkin Power Dart Club) Sverige (Belkin Power Dart Club)
5-8 Kirsten Byø / Mogens Christensen / Vladimir Andersen Denmark Denmark Denmark
5-8 Maret Liiri / Carl Dennel / Steve Pearce Finland England England
9-16 Jaqueline Alpvik / Mattias Flodin / Viktor Tingström Sverige (Myrans Dart Club) Sverige (Victory Lakers Tumba Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Anna Ring / Dean Moss / Jan-Erik Hermansson Sverige (-) Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
9-16 Jennie Voittonen / Oskar Lukasiak / Veine Hagen Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Emelie Lindell / Mats Johnstone / Niklas Olsson Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (Tyresö Dart Club) Sverige (TTVH Dartclub)
9-16 Berit Schouw / Lars Helsinghof / Michael Hansen Denmark Denmark Denmark
9-16 Michelle Lindén / Per Beijar / Ronny Gren Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Dartklubben Only Metals)
9-16 Maud Jansson / Johan Engström / Peter Wahlsten Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
9-16 Sofia de la Prada Y Monteagudo / Gunnar Nylund / Roland Lenngren Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
17-32 Linda Nilsson / Johan Furuskog / Olli Lehtikangas Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Ulrika Jansson / Dick Eklöf / Johan Andersson Sverige (Knivsta Dart Klubb) Sverige (Sirius Dart Club) Sverige (Sirius Dart Club)
17-32 Sara Nilsson / Andreas Bärlund / Kalle Hansson Sverige (Atlantis Dart Club) Sverige (Atlantis Dart Club) Sverige (Atlantis Dart Club)
17-32 Tove Smedberg / Sören Krång / Thomas Nestling Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
17-32 Petra Gustavsson / Andreas Harrysson / Björn Isacsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Snezana Veljkovic / Garry Thompson / Martin Aktins Sverige (Doris Dartclub) England England
17-32 Wanja With / Brian Løkken / Per Færch Andersen Denmark Denmark Denmark
17-32 Hanne Johnsen / Andreas Bergø / Nicolai Rasmussen Denmark Denmark Denmark
17-32 Ann-Louise Peters / Brian Buur / Ulrich Meyn Denmark Denmark Denmark
17-32 Betina Lund / Kasper Hansen / Kim Frithjof Denmark Denmark Denmark
17-32 Susianne Hägvall / Jimmy Mortensen / Kristian Cetti Svenningsen Sverige (Steel Tons Dart Club) Denmark Denmark
17-32 Margareta Ersson / Benny Hällström / Hans Andersson Sverige (Kapsylen Dartklubb) Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Outsiders Dartclub)
17-32 Frida Birgersson / Bo Larsson / Göran Eriksson Sverige (Karhu IF) Sverige (Sola Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Mia Yvsäter / Pip Blackwell / Sam Head Sverige (-) England England
17-32 Anna Ohra-Aho / Bo Karlsson / John Holm Sverige (Warberg Dart Club) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
17-32 Anja Danielsson / Jonas Gustafsson / Martin Lund Sverige (Mörbylånga Dartklubb) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
33-64 Elin Hjalmarsson / Lars-Åke Bodin / Roine Blomqvist Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Sirius Dart Club) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Monica Nestling / Mats Peter Sjöwall / Peter Danielsson Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Mörbylånga Dartklubb) Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
33-64 Elin Forsman / Håkon Helling / Torstein Granseth Lyseng Sverige (Bro Dart Club) Norway Norway
33-64 Zandra Hultgren / Christian Johnsson / Oskar Hedberg Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Kongens Dartklubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
33-64 Anna Forsmark / Dennis Nilsson / Peter Sajwani Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Sola Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Pia Annerklev / Mattias Berg / Peter Ersson Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Iselin Hauen / Oskar Lainpelto / Tore Aronsen Brustad Norway Sverige (Bro Dart Club) Norway
33-64 Kirsi Viinikainen / Sami Sanssi / Vesa Porkola Finland Finland Finland
33-64 Monica Harding / Bengt Scotting / Ulf Persson Sverige (Dark Horse Dart Connection Klubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Dorthe Drue / Benjamin Drue Reus / Dennis Johannsen Denmark Denmark Denmark
33-64 Janni Larsen / Finn Madsen / Tonny Madsen Denmark Denmark Denmark
33-64 Therese Marthinsen / Henrik Halsvik / Rune David Norway Norway Norway
33-64 Henriette Honoré / Colin Roelofs / Willem Mandigers Denmark Netherlands Netherlands
33-64 Deana Rosenblom / Mauri Voittonen / Mikael Rehnlund Sverige (Silverpilen Dartklubb) Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Sola Dart Club)
33-64 Malin Andersen / Christer Nilsson / Pierre Andersen Sverige (-) Sverige (-) Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
33-64 Jane Brandt / Jane Brandt / Patrik Johansson Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Eva Johansson / Narve Plassen / Svein Lunde Sverige (West Coast Dart Club) Norway Sverige (Carlstad Dart Club)
33-64 Kristina Korpi / Vicky Pruim / Mattias Jönsson Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Silverpilen Dartklubb)
33-64 Tarjani Andersen / Brian Lindhardt / Jan Hansen Denmark Denmark Denmark
33-64 Sarah Rosén / Jeffrey de Graaf / Patrick Morelissen Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (Stockholm Super Dart Club) Netherlands
33-64 Kaisu Rekinen / Jarmo Suuronen / Tarmo Tolvonen Finland Finland Finland
33-64 Magdalena Kuhl / Hans Pettersson / Kjell Kings Sverige (Spikkastarna Dartklubb) Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Yvonne Van Dijk / Inge Sand / Pajen Paajanen Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb) Sverige (-)
Antal start: 55



Herrar Dubbel - söndag 24 augusti 2014 (resultat)

# Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Jan Dekker / Jimmy Hendriks Netherlands Netherlands
2 Jamie Hughes / Sam Hewson England England
3-4 Brian Buur / Ulrich Meyn Denmark Denmark
3-4 Mark Brouwers / Willem Mandigers Netherlands Netherlands
5-8 Alan Norris / Darryl Fitton England England
5-8 Darius Labanauskas / Madars Razma Lithuania Latvia
5-8 Mogens Christensen / Vladimir Andersen Denmark Denmark
5-8 Michel Van Der Horst / Patrick Morelissen Netherlands Netherlands
9-16 Garry Thompson / Martin Aktins England England
9-16 Daniel Larsson / Johan Engström Sverige (Stockholm Super Dart Club) Sverige (Steel Tons Dart Club)
9-16 Lars Helsinghof / Tonny Madsen Denmark Denmark
9-16 Mauri Voittonen / Oskar Lukasiak Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
9-16 Mathias Ahlberg / Mats Naversjö Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
9-16 Dick Eklöf / Johan Andersson Sverige (Sirius Dart Club) Sverige (Sirius Dart Club)
9-16 Andrée Bomander / Håkan Plars Sverige (Stockholm Super Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
9-16 Johan Furuskog / Olli Lehtikangas Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Christian Manshed / Peter Sjöberg Sverige (Silverpilen Dartklubb) Sverige (Silverpilen Dartklubb)
17-32 Jeffrey de Graaf / Kenneth Högvall Sverige (Stockholm Super Dart Club) Sverige (Stockholm Super Dart Club)
17-32 Brian Dawson / Scott Waites England England
17-32 Gary Robson / James Hurrell England England
17-32 Glen Durrant / Jim Williams England Wales
17-32 Jan-Erik Skoglund / Roine Blomqvist Sverige (Sirius Dart Club) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
17-32 Ove Swedén / Peter Nilsson Sverige (Bumblebees Dart Club) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
17-32 Heine Guldhammer / Jan Jensen Denmark Denmark
17-32 Hasse Andersson / Mikael Rehnlund Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Sola Dart Club)
17-32 Hans Jensen / Jan-Erik Rasmussen Denmark Denmark
17-32 Björn Isacsson / Per Knutsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
17-32 Sami Sanssi / Vesa Porkola Finland Finland
17-32 Bob Taylor / Tony Martin Scotland England
17-32 Bo Karlsson / Tommy Frisk Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde)
17-32 Finn Madsen / Michael Hansen Denmark Denmark
17-32 Jens Kangosjärvi / Peter Stjerngren Sverige (Göteborgs Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Bengt Nylund / Tomas Torell Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Kungsbacka Dartklubb)
33-64 Stein Helling / Tore Aronsen Brustad Norway Norway
33-64 Benny Hällström / Robert Hillar Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Knivsta Dart Klubb)
33-64 Bryan Coenderaerts / Pieter Fransen Belgium Belgium
33-64 Per Beijar / Ronny Gren Sverige (Klubb Gungner Dart Society Skövde) Sverige (Dartklubben Only Metals)
33-64 Mats Johnstone / Niklas Olsson Sverige (Tyresö Dart Club) Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Bengt Scotting / Ulf Persson Sverige (Göteborgs Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Hampus Norrström / Kevin Lundeström Sverige (Gunnebo Dartklubb) Sverige (Luleå Dartklubb)
33-64 Henrik Halsvik / Narve Plassen Norway Norway
33-64 Emil Bergentz / Jerker Svensson Sverige (Bowlingklubben Peter Pan) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
33-64 Andreas Bärlund / Kalle Hansson Sverige (Atlantis Dart Club) Sverige (Atlantis Dart Club)
33-64 Christian Johnsson / Morten Paulsen Sverige (Kongens Dartklubb) Sverige (Silverpilen Dartklubb)
33-64 Mats Peter Sjöwall / Peter Danielsson Sverige (Mörbylånga Dartklubb) Sverige (Mörbylånga Dartklubb)
33-64 Claus Rasmussen / Daniel Thybøl Denmark Denmark
33-64 Brian Andersen / Robert Jakobsen Denmark Denmark
33-64 Sören Krång / Thomas Nestling Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
33-64 Jamie Holmes / Robert Macdougall England England
33-64 Kasper Hansen / Kim Frithjof Denmark Denmark
33-64 Davy Vanpelt / Rohald Coenderaerts Belgium Belgium
33-64 Mattias Flodin / Viktor Tingström Sverige (Victory Lakers Tumba Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Christer Bergendahl / Per Johansson Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Edwin Torbjörnsson / Johan Rosander Sverige (Belkin Power Dart Club) Sverige (Belkin Power Dart Club)
33-64 Claus Larsen / Jonas Gustafsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
33-64 Adrian Kuhl / Oskar Lainpelto Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Andreas Harrysson / Göran Eriksson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Målilla Dart Club)
33-64 Gunnar Nylund / Hans Pettersson Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (TTVH Dartclub)
33-64 Mattias Jönsson / Veine Hagen Sverige (Silverpilen Dartklubb) Sverige (Bro Dart Club)
33-64 Dean Moss / Jan-Erik Hermansson Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
33-64 Andreas Bergø / Nicolai Rasmussen Denmark Denmark
33-64 Anthony Urmston-Toft / Ugnius Jankunas England Lithuania
33-64 Fredrik Eriksson / Mattias Berg Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
33-64 Brian Lindhardt / Jan Hansen Denmark Denmark
65-128 Nelson Callueng / Roald Bjørkman Norway Norway
65-128 Benjamin Drue Reus / Dennis Johannsen Denmark Denmark
65-128 Inge Sand / John Holm Sverige (Göteborgs Dartklubb) Sverige (Göteborgs Dartklubb)
65-128 Dennis Nilsson / Peter Sajwani Sverige (Sola Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Patrik (tippen) Johansson / Paul Olsson Sverige (Målilla Dart Club) Sverige (Gunnebo Dartklubb)
65-128 Carl Henrik Hansen / Henrik Primdal Denmark Denmark
65-128 Anton Öhr / Nils-Erik Ekman Sverige (Västerviks Dartklubbsällskap) Sverige (Oasen Dartklubb)
65-128 Jarmo Suuronen / Tarmo Tolvonen Finland Finland
65-128 Evert Zomer / Maarten-Dirk Woord Netherlands Netherlands
65-128 Håkon Helling / Torstein Granseth Lyseng Norway Norway
65-128 Pajen Paajanen / Pierre Andersen Sverige (-) Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
65-128 Kjell Kings / Roland Lenngren Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
65-128 Jesper Voittonen / Linus Hagen Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
65-128 Daniel Nordborg / Peter Lindell Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (TTVH Dartclub)
65-128 Johan Bondesson / Martin Lund Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) Sverige (Bowlingklubben Peter Pan)
  Lars-Åke Bodin / Philip Blenk Sverige (Sirius Dart Club) Sverige (Shabbofh Dartklubb)
Antal start: 80



Damer Dubbel - söndag 24 augusti 2014 (resultat)

# Spelare / Spelare Land (Klubb) Land (Klubb)
1 Anastasia Dobromyslova / Paulina Söderström Russia Sverige (Steel Tons Dart Club)
2 Tove Lauridsen / Trina Gulliver Denmark England
3-4 Kirsi Viinikainen / Maret Liiri Finland Finland
3-4 Deana Rosenblom / Linda Nilsson Sverige (Silverpilen Dartklubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
5-8 Anna Ohra-Aho / Tove Smedberg Sverige (Warberg Dart Club) Sverige (Doris Dartclub)
5-8 Kristin Bomander / Maud Jansson Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Bro Dart Club)
5-8 Anna Forsmark / Snezana Veljkovic Sverige (Doris Dartclub) Sverige (Doris Dartclub)
5-8 Kaisu Rekinen / Lumi Silvan Finland Finland
9-16 Melissa Drue / Michelle Lindén Denmark Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
9-16 Paula Jacklin / Sue Gulliver England England
9-16 Christina Buchwald / Dorthe Drue Denmark Denmark
9-16 Tarjani Andersen / Trine Byø Denmark Denmark
9-16 Anneke Kuijten / Zoe Jones Netherlands England
9-16 Frida Andersson / Ulrika Jansson Sverige (Röd Bullens Dart Club) Sverige (Knivsta Dart Klubb)
9-16 Berit Schouw / Henriette Honoré Denmark Denmark
9-16 Ann-Louise Peters / Carina Ekberg Denmark Sverige (Bro Dart Club)
17-32 Magdalena Kuhl / Malin Andersen Sverige (Spikkastarna Dartklubb) Sverige (-)
17-32 Malin Karlström / Susianne Hägvall Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Steel Tons Dart Club)
17-32 Inita Bite / Therese Marthinsen Norway Norway
17-32 Hanne Johnsen / Janni Larsen Denmark Denmark
17-32 Eva Johansson / Maria Bergendahl Sverige (West Coast Dart Club) Sverige (West Coast Dart Club)
17-32 Pia Brade / Renee Bestad Denmark Denmark
17-32 Iselin Hauen / Jaqueline Alpvik Norway Sverige (Myrans Dart Club)
17-32 Annika Svensson / Inger Salomonsson Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb) Sverige (TRP:s Dart o Boule Klubb)
17-32 Michelle Lindhardt / Sofie Jahn Bendorff Denmark Denmark
17-32 Elin Hjalmarsson / Nina Jannesson Sverige (Shabbofh Dartklubb) Sverige (Team 26 Dart Club)
17-32 Johanna Sundstrand / Lisa Hansson Sverige (Silverpilen Dartklubb) Sverige (Silverpilen Dartklubb)
17-32 Emelie Lindell / Sarah Rosén Sverige (TTVH Dartclub) Sverige (TTVH Dartclub)
17-32 Jennie Voittonen / Sara Nilsson Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Atlantis Dart Club)
17-32 Kristina Korpi / Vicky Pruim Sverige (Donald Dart Klubb) Sverige (Donald Dart Klubb)
17-32 Eva Karlsson / Sofia de la Prada Y Monteagudo Sverige (Steel Tons Dart Club) Sverige (Steel Tons Dart Club)
17-32 Jannie Andersen / Berit Christiansen Denmark Denmark
33-64 Betina Lund / Kirsten Byø Denmark Denmark
33-64 Angeli Holmberg / Helene Sundelin Sverige (Bro Dart Club) Sverige (Spikkastarna Dartklubb)
33-64 Lea Bokdalen / Viveka Träff Sverige (Kungsbacka Dartklubb) Sverige (Steel Tons Dart Club)
Antal start: 35




2016-12-29    dartstatistik.se