Svenska Dartförbundet (SvDF) 2019/2020
SSDC Closed (1-2 november 2019)

Senast uppdaterad: lördag 19 oktober 2019 kl. 11:49:05 (Europe/Stockholm)

 Lic.nrSpelareKlubbHobby
Dubbel
Amatör
Dubbel
Under-25
Herr
Under-25
Dam
Amatör
Singel
Damer
Amatör
Singel
Hobby
Singel
Pro
Shot
Damer
Dubbel
Herrar
Dubbel
Herrar
Singel
Damer
Singel
Mixed
Dubbel
1924044588Agneta Näsvall-            X
21419252Alexander HannaOilers Dartklubb         XX X
3130302Alexander JohanssonBålsta Dart Club X   X       
4924063834Alexander Jonsson-X            
51847810Alexander RundbergSpikkastarna Dartklubb         XX  
64415336Alexandra VilénBackens Dart Club            X
74623904Anders BomanRockhangers Dart ClubX     X  X   
81205423Anders ÅströmSteel Tons Dart Club       X XX  
91549571Andreas BärlundStockholm Bullseye DartclubX     X  X   
101536841Anita KindbergPullorna DC            X
111690476Anita RaattamaaMjölners Dart Club    X        
121473238Anja DanielssonMörbylånga Dartklubb      X X  X 
131439560Anna-lena VilénBackens Dart ClubX       X   X
144271934Anton ÖstlundSteel Tons Dart Club X     X XX X
155421735Axel SundbergSweden Capital Dart ClubX     X      
16923785522Barbara Toth-            X
171560627Birgit JuholaSteel Tons Dart Club X  X   X  X 
181443067Björn FloodSolna AIK Dart ClubX     X      
191097281Björn LejonBålsta Dart Club X   X       
201552530Carina HammarbäckLa Gamba Dart Idrottsklubb        X   X
214922027Carina LagerdahlNacka Wermdö Dartklubb            X
221866103Carola StormVästertorps Dart ClubX            
231544412Caroline JohanssonSteel Tons Dart Club            X
241549362Charlotte OlaussonSpikkastarna DartklubbX     X      
255167051Christer AnderssonBålsta Dart ClubX     X      
26521979Christer SkagerbergSandvikens Dartklubb X   X    X X
27804830Christian AnderssonBelkin Power Dart Club X   X       
282903279Christian ElfströmVästerhaninge Sport Bar DartklubbX            
295422566Daniel BlomSolna AIK Dart ClubX     X      
3068440Daniel GöranssonRockhangers Dart ClubX     X  X   
311937905Daniel LarssonRockhangers Dart Club X   X       
321542698Daniel LarssonStockholm Super Dart Club         X   
33647967David PetterssonThe Young Ones Dart Club          X  
341204559Dick EklöfSirius Dart Club X   X       
353297291Dustin SalonenTTVH Dartclub      X      
361674522Eva OlinSvartbäckens Dartklubb    X   X  X 
371537480Fredrik KasströmTyresö Dart ClubX     X      
385145121Fredrik LingvallMitt i DC DARTKLUBB X   X   XX  
391552529Gunilla FredrikssonSteel Tons Dart Club        X  XX
401528116Gunilla LindströmSpikkastarna Dartklubb        X  XX
41924344523Hampus Gröndal-X     X      
4266623Henrik HollstenBackens Dart Club         X   
435287815Henrik WaltersDVAI DartClubX     X      
444068667Isabella RydénSpikkastarna Dartklubb        X  XX
45131095Jacob BergqvistLinköpings Dartklubb  X   X  XX  
46326317Jan LisellTyresö Dart Club X   X       
471830098Jan StrömbergStockholm Dart FightersX            
48887130Jane BrandtSimrishamns Dartförening        X  X 
494084705Joachim JohanssonBackens Dart Club X   X       
501429569Joacim JonassonMitt i DC DARTKLUBB         XX  
511552526Joacim SjöbeckMitt i DC DARTKLUBB         XX  
522547546Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB       X XX X
5367677Joakim KulanMålilla Dart ClubX     X  XX X
545167048Joakim RehnBålsta Dart ClubX     X      
551560596Joe NovénSteel Tons Dart Club X   X   XX  
561703110Johan Blomberg ThålinJärfälla DartclubX     X     X
571544905Johan EngströmStockholm Super Dart Club         XX X
581211125Johan JönssonVästerhaninge Sport Bar DartklubbX            
594955951Johanna KarlssonSolna AIK Dart ClubX       X    
601700744John VaittinenAC Dart Club         X   
611423840John VesterlundBackens Dart Club X   X   X  X
621537406Jonas ForsströmTyresö Dart ClubX            
631237663Jonas NorlingSpikkastarna Dartklubb         XX  
641248420Jonas OlovssonSteel Tons Dart Club       X XX  
652418826Jonathon MckeeverRockhangers Dart Club      X      
662886294Jonny KuhlSolna AIK Dart ClubX     X      
671531235Jukka TervonenSteel Tons Dart Club     X    X X
68141293Jörgen OderstadSweden Capital Dart ClubX     X      
691549690Kari DaguddeTyresö Dart Club X   X       
701455214Karolina ZandinBackens Dart Club            X
711500143Katja JohanssonJärfälla DartclubX     X X  XX
7266388Kenny BönströmBackens Dart ClubX     X  X   
73924344476Kevin Molin-X     X      
74722046Kim EjderfjällMitt i DC DARTKLUBB     X    X  
753726319Klas ÖstervallPewter Tankard Dart Club      X      
76924344437Krister Molin-X    X       
771531619Lars AnderssonBålsta Dart Club X   X       
781454714Lars JanssonBackens Dart ClubX     X  X   
791642525Lars PilbladIFK Snösätra         X   
801415932Lasse KårlyckeRockhangers Dart ClubX     X      
811448138Leif KorhonenSpikkastarna DartklubbX            
824074513Linda BrattfalkJärfälla DartclubX     X X  XX
831844779Linus PerssonSolna AIK Dart Club         XX  
841751483Magnus ÅkerlundBelkin Power Dart Club            X
851818686Malin KarlströmNynäshamns Dartförening        X  XX
864479017Marie ChristensenStockholm Bullseye DartclubX   X   X  XX
872561342Markus GustafssonMjölners Dart Club X   X       
884452257Martin EvansSteel Tons Dart ClubX     X  XX X
89804809Martin KoverhultBelkin Power Dart Club       X XX  
901443261Mats AnderssonSteel Tons Dart Club         XX  
911555877Mats JohnstoneOilers Dartklubb         XX X
921834000Mattias AnderssonThe Young Ones Dart Club     X       
934439568Mattias HolmSolna AIK Dart Club         XX X
945256612Mattias RodebladSteel Tons Dart Club         X   
951520693Mattias VikströmAC Dart Club            X
961558827Maud JanssonSweden Capital Dart Club            X
971545282Micael LöfgrenThe Young Ones Dart Club          X  
984926298Micael PetterssonFrämlingslegionen Dartförening X   X       
991558695Michael OskarssonSteel Tons Dart Club         X  X
100281079Michael ReseniusBramglaj RCX     X      
101514973Mickey GustafsonMjölners Dart Club X   X       
1025167047Miika MustaniemiBålsta Dart Club X           
103330891Mikael NordinJärfälla DartclubX     X  XX X
1043735762Mikael PetterssonLudvika Dart Club            X
1052553593Mikael WetterNacka Wermdö DartklubbX     X      
1062431407Milou EmriksdotterStockholm Bullseye Dartclub        X  XX
1074424545Nichapan EknerMitt i DC DARTKLUBB      X X  XX
1081407195Niklas AnderssonDonald Dart Klubb X   X    X  
1091537251Niklas DahlgrenNacka Wermdö DartklubbX            
1102065032Niklas DahlinLinköpings Dartklubb X   X   XX  
1114435270Nina BorgSandvikens Dartklubb        X  XX
1121260398Olle FörareLinköpings Dartklubb         XX  
113924344505Patric Gröndal-X     X      
1143210762Peo ÅkergrenIFK Snösätra X   X   XX  
115924344310Per Wasberg-X            
1161440944Per-Eric BredbergMitt i DC DARTKLUBBX     X      
1171560582Pernilla BrodinSweden Capital Dart Club        X    
1182542753Peter AlandDartanjang Dartklubb X   X       
1195150619Peter BookSweden Capital Dart ClubX     X      
1201520678Peter HenrikssonSpikkastarna Dartklubb     X    X  
121180144Petra WengdahlMörbylånga Dartklubb      X X  X 
1222901971Reine JakobssonSteel Tons Dart Club X   X   X  X
1231693513Ricardo GranatoStockholm Bullseye Dartclub          X  
1245182435Rickard RoyRockhangers Dart ClubX     X      
1251549681Rickard TingvallSpikkastarna Dartklubb            X
1261850675Rikard EkströmKungsbacka Dartklubb X           
1272820498Ritva EskonniemiSweden Capital Dart Club    X      XX
1284415276Robert BrännströmSteel Tons Dart Club          X X
1293844334Robert FancsaliEngelen Dart Club     X    X X
1301412426Robert HillarSirius Dart Club X   X       
1311544007Robert SödervallSteel Tons Dart Club            X
1321693512Roger StrömvallMjölners Dart Club     X       
133924344276Roland Raattamaa-X            
1341817153Ronnie BrattfalkJärfälla DartclubX     X  XX X
1351853228Ronnie FondinMjölners Dart ClubX     X      
1362613002Ronny EkmanMotala Dart ClubX     X      
1371537245Sebastian DahlMotala Dart Club X   X   XX  
1382241264Stefan JohanssonTyresö Dart Club      X     X
1391454617Stefan WennerholmMitt i DC DARTKLUBBX     X      
1404053566Susanne ÅkerlundSandvikens Dartklubb X  X   X  XX
1411539938Susianne HägvallSteel Tons Dart Club            X
142219701Thomas WredeSweden Capital Dart ClubX     X      
1431450573Tobias LundbladSteel Tons Dart Club X       XX  
1441697807Tom NilssonBodens Dart Club X   X   XX X
1451558700Tomas CarisSteel Tons Dart Club         XX  
1461647933Tomas FalerotSteel Tons Dart Club X    X   X X
1474847962Tommy BäckmanAC Dart Club X    X     X
1481555867Tommy SöderströmOilers Dartklubb X   X       
1492847151Tony AlanentaloSteel Tons Dart Club       X XX  
150804824Tony EdströmMitt i DC DARTKLUBB X   X       
1511452234Torbjörn JanssonSteel Tons Dart Club          X  
1522424497Ulrika HolmSolna AIK Dart Club        X   X
1531571582Veronica JärlingeSolna AIK Dart Club        X   X
154194959Victor SundbergStockholm Bullseye DartclubX     X      
1551384740Viktor TingströmSpikkastarna Dartklubb         XX  
1561558833Viveka TräffSteel Tons Dart Club            X
1571077447Åsa KulanRockhangers Dart Club      X     X
1582011907Örjan BergströmVästerhaninge Sport Bar Dartklubb      X      



Hobby Dubbel - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Alexander Jonsson / Axel Sundberg-Sweden Capital Dart Club
2Anders Boman / Jörgen OderstadRockhangers Dart ClubSweden Capital Dart Club
3Andreas Bärlund / Victor SundbergStockholm Bullseye DartclubStockholm Bullseye Dartclub
4Anna-lena Vilén / Johanna KarlssonBackens Dart ClubSolna AIK Dart Club
5Björn Flood / Leif KorhonenSolna AIK Dart ClubSpikkastarna Dartklubb
6Carola Storm / Jan StrömbergVästertorps Dart ClubStockholm Dart Fighters
7Charlotte Olausson / Michael ReseniusSpikkastarna DartklubbBramglaj RC
8Christer Andersson / Joakim RehnBålsta Dart ClubBålsta Dart Club
9Christian Elfström / Johan JönssonVästerhaninge Sport Bar DartklubbVästerhaninge Sport Bar Dartklubb
10Daniel Blom / Jonny KuhlSolna AIK Dart ClubSolna AIK Dart Club
11Daniel Göransson / Joakim KulanRockhangers Dart ClubMålilla Dart Club
12Fredrik Kasström / Jonas ForsströmTyresö Dart ClubTyresö Dart Club
13Hampus Gröndal / Patric Gröndal--
14Henrik Walters / Johan Blomberg ThålinDVAI DartClubJärfälla Dartclub
15Katja Johansson / Linda BrattfalkJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
16Kenny Bönström / Lars JanssonBackens Dart ClubBackens Dart Club
17Kevin Molin / Krister Molin--
18Lasse Kårlycke / Rickard RoyRockhangers Dart ClubRockhangers Dart Club
19Marie Christensen / Martin EvansStockholm Bullseye DartclubSteel Tons Dart Club
20Mikael Nordin / Ronnie BrattfalkJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
21Mikael Wetter / Niklas DahlgrenNacka Wermdö DartklubbNacka Wermdö Dartklubb
22Per Wasberg / Roland Raattamaa--
23Per-Eric Bredberg / Stefan WennerholmMitt i DC DARTKLUBBMitt i DC DARTKLUBB
24Peter Book / Thomas WredeSweden Capital Dart ClubSweden Capital Dart Club
25Ronnie Fondin / Ronny EkmanMjölners Dart ClubMotala Dart Club



 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Alexander Johansson / Lars AnderssonBålsta Dart ClubBålsta Dart Club
2Anton Östlund / Tobias LundbladSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
3Birgit Juhola / Joe NovénSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
4Björn Lejon / Miika MustaniemiBålsta Dart ClubBålsta Dart Club
5Christian Andersson / Tommy SöderströmBelkin Power Dart ClubOilers Dartklubb
6Daniel Larsson / Peter AlandRockhangers Dart ClubDartanjang Dartklubb
7Dick Eklöf / Robert HillarSirius Dart ClubSirius Dart Club
8Fredrik Lingvall / Tony EdströmMitt i DC DARTKLUBBMitt i DC DARTKLUBB
9Jan Lisell / Kari DaguddeTyresö Dart ClubTyresö Dart Club
10Joachim Johansson / Tomas FalerotBackens Dart ClubSteel Tons Dart Club
11John Vesterlund / Peo ÅkergrenBackens Dart ClubIFK Snösätra
12Markus Gustafsson / Mickey GustafsonMjölners Dart ClubMjölners Dart Club
13Micael Pettersson / Tom NilssonFrämlingslegionen DartföreningBodens Dart Club
14Niklas Andersson / Rikard EkströmDonald Dart KlubbKungsbacka Dartklubb
15Niklas Dahlin / Sebastian DahlLinköpings DartklubbMotala Dart Club
16Reine Jakobsson / Tommy BäckmanSteel Tons Dart ClubAC Dart Club
17Susanne Åkerlund / Christer SkagerbergSandvikens DartklubbSandvikens Dartklubb



Under-25 Herr - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Jacob BergqvistLinköpings Dartklubb



Under-25 Dam - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb



Amatör Singel Damer - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anita RaattamaaMjölners Dart Club
2Birgit JuholaSteel Tons Dart Club
3Eva OlinSvartbäckens Dartklubb
4Marie ChristensenStockholm Bullseye Dartclub
5Ritva EskonniemiSweden Capital Dart Club
6Susanne ÅkerlundSandvikens Dartklubb



Amatör Singel - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Alexander JohanssonBålsta Dart Club
2Björn LejonBålsta Dart Club
3Christer SkagerbergSandvikens Dartklubb
4Christian AnderssonBelkin Power Dart Club
5Daniel LarssonRockhangers Dart Club
6Dick EklöfSirius Dart Club
7Fredrik LingvallMitt i DC DARTKLUBB
8Jan LisellTyresö Dart Club
9Joachim JohanssonBackens Dart Club
10Joe NovénSteel Tons Dart Club
11John VesterlundBackens Dart Club
12Jukka TervonenSteel Tons Dart Club
13Kari DaguddeTyresö Dart Club
14Kim EjderfjällMitt i DC DARTKLUBB
15Krister Molin-
16Lars AnderssonBålsta Dart Club
17Markus GustafssonMjölners Dart Club
18Mattias AnderssonThe Young Ones Dart Club
19Micael PetterssonFrämlingslegionen Dartförening
20Mickey GustafsonMjölners Dart Club
21Niklas AnderssonDonald Dart Klubb
22Niklas DahlinLinköpings Dartklubb
23Peo ÅkergrenIFK Snösätra
24Peter AlandDartanjang Dartklubb
25Peter HenrikssonSpikkastarna Dartklubb
26Reine JakobssonSteel Tons Dart Club
27Robert FancsaliEngelen Dart Club
28Robert HillarSirius Dart Club
29Roger StrömvallMjölners Dart Club
30Sebastian DahlMotala Dart Club
31Tom NilssonBodens Dart Club
32Tommy SöderströmOilers Dartklubb
33Tony EdströmMitt i DC DARTKLUBB



Hobby Singel - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anders BomanRockhangers Dart Club
2Andreas BärlundStockholm Bullseye Dartclub
3Anja DanielssonMörbylånga Dartklubb
4Axel SundbergSweden Capital Dart Club
5Björn FloodSolna AIK Dart Club
6Charlotte OlaussonSpikkastarna Dartklubb
7Christer AnderssonBålsta Dart Club
8Daniel BlomSolna AIK Dart Club
9Daniel GöranssonRockhangers Dart Club
10Dustin SalonenTTVH Dartclub
11Fredrik KasströmTyresö Dart Club
12Hampus Gröndal-
13Henrik WaltersDVAI DartClub
14Jacob BergqvistLinköpings Dartklubb
15Joakim KulanMålilla Dart Club
16Joakim RehnBålsta Dart Club
17Johan Blomberg ThålinJärfälla Dartclub
18Jonathon MckeeverRockhangers Dart Club
19Jonny KuhlSolna AIK Dart Club
20Jörgen OderstadSweden Capital Dart Club
21Katja JohanssonJärfälla Dartclub
22Kenny BönströmBackens Dart Club
23Kevin Molin-
24Klas ÖstervallPewter Tankard Dart Club
25Lars JanssonBackens Dart Club
26Lasse KårlyckeRockhangers Dart Club
27Linda BrattfalkJärfälla Dartclub
28Martin EvansSteel Tons Dart Club
29Michael ReseniusBramglaj RC
30Mikael NordinJärfälla Dartclub
31Mikael WetterNacka Wermdö Dartklubb
32Nichapan EknerMitt i DC DARTKLUBB
33Patric Gröndal-
34Per-Eric BredbergMitt i DC DARTKLUBB
35Peter BookSweden Capital Dart Club
36Petra WengdahlMörbylånga Dartklubb
37Rickard RoyRockhangers Dart Club
38Ronnie BrattfalkJärfälla Dartclub
39Ronnie FondinMjölners Dart Club
40Ronny EkmanMotala Dart Club
41Stefan JohanssonTyresö Dart Club
42Stefan WennerholmMitt i DC DARTKLUBB
43Thomas WredeSweden Capital Dart Club
44Tomas FalerotSteel Tons Dart Club
45Tommy BäckmanAC Dart Club
46Victor SundbergStockholm Bullseye Dartclub
47Åsa KulanRockhangers Dart Club
48Örjan BergströmVästerhaninge Sport Bar Dartklubb



Pro Shot - fredag 1 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anders ÅströmSteel Tons Dart Club
2Anton ÖstlundSteel Tons Dart Club
3Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB
4Jonas OlovssonSteel Tons Dart Club
5Martin KoverhultBelkin Power Dart Club
6Tony AlanentaloSteel Tons Dart Club



Damer Dubbel - lördag 2 november 2019 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Anja Danielsson / Petra WengdahlMörbylånga DartklubbMörbylånga Dartklubb
2Anna-lena Vilén / Johanna KarlssonBackens Dart ClubSolna AIK Dart Club
3Birgit Juhola / Gunilla FredrikssonSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
4Carina Hammarbäck / Isabella RydénLa Gamba Dart IdrottsklubbSpikkastarna Dartklubb
5Eva Olin / Jane BrandtSvartbäckens DartklubbSimrishamns Dartförening
6Gunilla Lindström / Malin KarlströmSpikkastarna DartklubbNynäshamns Dartförening
7Katja Johansson / Linda BrattfalkJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
8Marie Christensen / Milou EmriksdotterStockholm Bullseye DartclubStockholm Bullseye Dartclub
9Nichapan Ekner / Pernilla BrodinMitt i DC DARTKLUBBSweden Capital Dart Club
10Nina Borg / Susanne ÅkerlundSandvikens DartklubbSandvikens Dartklubb
11Ulrika Holm / Veronica JärlingeSolna AIK Dart ClubSolna AIK Dart Club



Herrar Dubbel - lördag 2 november 2019 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Alexander Hanna / Mats JohnstoneOilers DartklubbOilers Dartklubb
2Alexander Rundberg / Fredrik LingvallSpikkastarna DartklubbMitt i DC DARTKLUBB
3Anders Boman / Reine JakobssonRockhangers Dart ClubSteel Tons Dart Club
4Anders Åström / Jonas OlovssonSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
5Andreas Bärlund / Jonas NorlingStockholm Bullseye DartclubSpikkastarna Dartklubb
6Anton Östlund / Viktor TingströmSteel Tons Dart ClubSpikkastarna Dartklubb
7Daniel Göransson / Joakim KulanRockhangers Dart ClubMålilla Dart Club
8Daniel Larsson / Johan EngströmStockholm Super Dart ClubStockholm Super Dart Club
9Henrik Hollsten / John VesterlundBackens Dart ClubBackens Dart Club
10Jacob Bergqvist / Sebastian DahlLinköpings DartklubbMotala Dart Club
11Joacim Jonasson / Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBBMitt i DC DARTKLUBB
12Joacim Sjöbeck / Tobias LundbladMitt i DC DARTKLUBBSteel Tons Dart Club
13Joe Novén / Mattias RodebladSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
14John Vaittinen / Martin EvansAC Dart ClubSteel Tons Dart Club
15Kenny Bönström / Lars JanssonBackens Dart ClubBackens Dart Club
16Lars Pilblad / Peo ÅkergrenIFK SnösätraIFK Snösätra
17Linus Persson / Mattias HolmSolna AIK Dart ClubSolna AIK Dart Club
18Martin Koverhult / Michael OskarssonBelkin Power Dart ClubSteel Tons Dart Club
19Mats Andersson / Tony AlanentaloSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
20Mikael Nordin / Ronnie BrattfalkJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
21Niklas Dahlin / Olle FörareLinköpings DartklubbLinköpings Dartklubb
22Tom Nilsson / Tomas CarisBodens Dart ClubSteel Tons Dart Club



Herrar Singel - lördag 2 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Alexander HannaOilers Dartklubb
2Alexander RundbergSpikkastarna Dartklubb
3Anders ÅströmSteel Tons Dart Club
4Anton ÖstlundSteel Tons Dart Club
5Christer SkagerbergSandvikens Dartklubb
6David PetterssonThe Young Ones Dart Club
7Fredrik LingvallMitt i DC DARTKLUBB
8Jacob BergqvistLinköpings Dartklubb
9Joacim JonassonMitt i DC DARTKLUBB
10Joacim SjöbeckMitt i DC DARTKLUBB
11Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB
12Joakim KulanMålilla Dart Club
13Joe NovénSteel Tons Dart Club
14Johan EngströmStockholm Super Dart Club
15Jonas NorlingSpikkastarna Dartklubb
16Jonas OlovssonSteel Tons Dart Club
17Jukka TervonenSteel Tons Dart Club
18Kim EjderfjällMitt i DC DARTKLUBB
19Linus PerssonSolna AIK Dart Club
20Martin EvansSteel Tons Dart Club
21Martin KoverhultBelkin Power Dart Club
22Mats AnderssonSteel Tons Dart Club
23Mats JohnstoneOilers Dartklubb
24Mattias HolmSolna AIK Dart Club
25Micael LöfgrenThe Young Ones Dart Club
26Mikael NordinJärfälla Dartclub
27Niklas AnderssonDonald Dart Klubb
28Niklas DahlinLinköpings Dartklubb
29Olle FörareLinköpings Dartklubb
30Peo ÅkergrenIFK Snösätra
31Peter HenrikssonSpikkastarna Dartklubb
32Ricardo GranatoStockholm Bullseye Dartclub
33Robert BrännströmSteel Tons Dart Club
34Robert FancsaliEngelen Dart Club
35Ronnie BrattfalkJärfälla Dartclub
36Sebastian DahlMotala Dart Club
37Tobias LundbladSteel Tons Dart Club
38Tom NilssonBodens Dart Club
39Tomas CarisSteel Tons Dart Club
40Tomas FalerotSteel Tons Dart Club
41Tony AlanentaloSteel Tons Dart Club
42Torbjörn JanssonSteel Tons Dart Club
43Viktor TingströmSpikkastarna Dartklubb



Damer Singel - lördag 2 november 2019 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anja DanielssonMörbylånga Dartklubb
2Birgit JuholaSteel Tons Dart Club
3Eva OlinSvartbäckens Dartklubb
4Gunilla FredrikssonSteel Tons Dart Club
5Gunilla LindströmSpikkastarna Dartklubb
6Isabella RydénSpikkastarna Dartklubb
7Jane BrandtSimrishamns Dartförening
8Katja JohanssonJärfälla Dartclub
9Linda BrattfalkJärfälla Dartclub
10Malin KarlströmNynäshamns Dartförening
11Marie ChristensenStockholm Bullseye Dartclub
12Milou EmriksdotterStockholm Bullseye Dartclub
13Nichapan EknerMitt i DC DARTKLUBB
14Nina BorgSandvikens Dartklubb
15Petra WengdahlMörbylånga Dartklubb
16Ritva EskonniemiSweden Capital Dart Club
17Susanne ÅkerlundSandvikens Dartklubb



Mixed Dubbel - lördag 2 november 2019 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Agneta Näsvall / Michael Oskarsson-Steel Tons Dart Club
2Alexandra Vilén / Johan Blomberg ThålinBackens Dart ClubJärfälla Dartclub
3Anita Kindberg / Jukka TervonenPullorna DCSteel Tons Dart Club
4Anna-lena Vilén / John VesterlundBackens Dart ClubBackens Dart Club
5Barbara Toth / Robert Fancsali-Engelen Dart Club
6Carina Hammarbäck / Alexander HannaLa Gamba Dart IdrottsklubbOilers Dartklubb
7Carina Lagerdahl / Robert BrännströmNacka Wermdö DartklubbSteel Tons Dart Club
8Caroline Johansson / Robert SödervallSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
9Gunilla Fredriksson / Tomas FalerotSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
10Gunilla Lindström / Rickard TingvallSpikkastarna DartklubbSpikkastarna Dartklubb
11Isabella Rydén / Mats JohnstoneSpikkastarna DartklubbOilers Dartklubb
12Karolina Zandin / Mattias VikströmBackens Dart ClubAC Dart Club
13Katja Johansson / Mikael NordinJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
14Linda Brattfalk / Ronnie BrattfalkJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
15Malin Karlström / Anton ÖstlundNynäshamns DartföreningSteel Tons Dart Club
16Marie Christensen / Martin EvansStockholm Bullseye DartclubSteel Tons Dart Club
17Maud Jansson / Joakim EknerSweden Capital Dart ClubMitt i DC DARTKLUBB
18Milou Emriksdotter / Magnus ÅkerlundStockholm Bullseye DartclubBelkin Power Dart Club
19Nichapan Ekner / Tommy BäckmanMitt i DC DARTKLUBBAC Dart Club
20Nina Borg / Mikael PetterssonSandvikens DartklubbLudvika Dart Club
21Ritva Eskonniemi / Tom NilssonSweden Capital Dart ClubBodens Dart Club
22Susanne Åkerlund / Christer SkagerbergSandvikens DartklubbSandvikens Dartklubb
23Susianne Hägvall / Johan EngströmSteel Tons Dart ClubStockholm Super Dart Club
24Ulrika Holm / Mattias HolmSolna AIK Dart ClubSolna AIK Dart Club
25Veronica Järlinge / Stefan JohanssonSolna AIK Dart ClubTyresö Dart Club
26Viveka Träff / Reine JakobssonSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
27Åsa Kulan / Joakim KulanRockhangers Dart ClubMålilla Dart Club



2019-10-19    dartstatistik.se