Svenska Dartförbundet (SvDF) 2018/2019
SSDC Closed (2-3 november 2018)

Senast uppdaterad: fredag 19 oktober 2018 kl. 21:49:56 (Europe/Stockholm)

 Lic.nrSpelareKlubbHobby
Dubbel
Amatör
Dubbel
Amatör
Singel
Damer
Amatör
Singel
Damer
Singel
Herrar
Dubbel
Herrar
Singel
Damer
Dubbel
Mixed
Dubbel
1588833Anders WallströmLinköpings Dartklubb X   X   
21205423Anders ÅströmSola Dart Club     XX X
31644455Andreas StrömSteel Tons Dart ClubX  X  X  
41536841Anita KindbergPullorna DC       XX
51473238Anja DanielssonMörbylånga DartklubbX   X  X 
61552993Anna HenrikssonVästertorps Dart Club       X 
71439560Anna-Lena VilénJärfälla Dartclub        X
84866288Björn AnderssonLinköpings Dartklubb X X XX  
91541300Camilla FagerbergPullorna DC       X 
104922027Carina LagerdahlNacka Wermdö Dartklubb    X  XX
111866103Carola StormVästertorps Dart Club       X 
12804830Christian AnderssonBelkin Power Dart Club X X XX X
131937905Daniel LarssonÖsmo Dart Club X       
141542698Daniel LarssonStockholm Super Dart Club     XX X
151839207Daniel OdénBackens Dart ClubX        
161555880Edwin TorbjörnssonBelkin Power Dart Club        X
172868902Eva JohanssonWest Coast Dart Club       X 
182858865Göran SiegersSteel Tons Dart ClubX        
191668880Henrik KinnunenKarhu IF     XX X
202854373Jeanette SundvallWest Coast Dart Club  X X    
211555872Jenny LandeliusOilers Dartklubb       XX
22546260Jesper VoittonenThe Young Ones Dart Club X       
232547546Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB X X XX  
241285229Joakim ErikssonSirius Dart Club X X     
254401899Joanna HöökVästertorps Dart ClubX        
261703110Johan Blomberg ThålinJärfälla DartclubX        
271544905Johan EngströmSteel Tons Dart Club     X   
2899080Johan RambergTyresö Dart ClubX  X     
2965106Jonas FredrikssonBelkin Power Dart Club     XX  
301248420Jonas OlovssonSteel Tons Dart Club     X   
311531235Jukka TervonenSteel Tons Dart Club        X
321569508Kenneth NagelkerkeBergsfolket Dart ClubX        
331549388Kristin BomanderSteel Tons Dart Club        X
341454714Lars JanssonJärfälla DartclubX        
351642525Lars PilbladOld Bowler Dart Team     XX  
361448138Leif KorhonenBatalj DartklubbX        
371543994Linda OdénDonald Dart Klubb        X
381818686Malin KarlströmNynäshamns Dartförening    X   X
391457358Marica RominBackens Dart Club       XX
401455212Marie ÅströmMitt i DC DARTKLUBB       X 
41804809Martin KoverhultBelkin Power Dart Club     XX X
42824472609Mattias Wahlund-X        
431558827Maud JanssonM/S Birger Jarl Dart Club        X
442065032Niklas DahlinLinköpings Dartklubb X X XX  
451555873Niklas LandeliusOilers Dartklubb        X
464435270Nina BorgSandvikens Dartklubb        X
471260398Olle FörareLinköpings Dartklubb     XX  
481541562Oskar LukasiakBelkin Power Dart Club     XX X
49825095943Patrik Jernberg-X        
503210762Peo ÅkergrenOld Bowler Dart Team     XX X
512542753Peter AlandDartanjang Dartklubb X X XX  
52180144Petra WengdahlMörbylånga DartklubbX   X  XX
534602918Ricky DunérOilers Dartklubb     X   
541537262Ricky NaumanStockholm Super Dart Club      X X
551850675Rikard EkströmEngelen Dart Club     X   
561460275Robert CarlströmerBackens Dart Club      X X
571412426Robert HillarSirius Dart Club X X     
581839228Sandra Levin TanoMärsta Arlanda Dart & Boulesällskap    X   X
591525124Sirkka LindbladThe Young Ones Dart Club       X 
603629041Stefan EkströmBatalj DartklubbX        
612241264Stefan JohanssonTyresö Dart ClubX        
623909787Stefan SöderströmSvedmyra DartklubbX  X     
631615631Stellan LindholmSteel Tons Dart ClubX        
642147803Steve AnderssonSvedmyra DartklubbX  X     
651555871Susanne SjögrenOilers Dartklubb       X 
661539938Susianne HägvallSteel Tons Dart Club    X    
67253825Therese KinnunenKarhu IF    X  XX
681450573Tobias LundbladMörbylånga Dartklubb X   XX X
691647933Tomas FalerotSteel Tons Dart ClubX    X   
7064058Ulf SamuelssonThe Young Ones Dart Club   X XX X
711707649Vicky PruimDonald Dart Klubb        X
721696716Victor EirandSteel Tons Dart Club X X  X  
73194959Victor SundbergStockholm Bullseye DartclubX        



Hobby Dubbel - fredag 2 november 2018 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Andreas Ström / Tomas FalerotSteel Tons Dart ClubSteel Tons Dart Club
2Anja Danielsson / Petra WengdahlMörbylånga DartklubbMörbylånga Dartklubb
3Daniel Odén / Johan RambergBackens Dart ClubTyresö Dart Club
4Joanna Höök / Göran SiegersVästertorps Dart ClubSteel Tons Dart Club
5Johan Blomberg Thålin / Lars JanssonJärfälla DartclubJärfälla Dartclub
6Kenneth Nagelkerke / Stellan LindholmBergsfolket Dart ClubSteel Tons Dart Club
7Leif Korhonen / Mattias WahlundBatalj Dartklubb-
8Patrik Jernberg / Victor Sundberg-Stockholm Bullseye Dartclub
9Stefan Ekström / Stefan JohanssonBatalj DartklubbTyresö Dart Club
10Stefan Söderström / Steve AnderssonSvedmyra DartklubbSvedmyra Dartklubb



 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Anders Wallström / Björn AnderssonLinköpings DartklubbLinköpings Dartklubb
2Christian Andersson / Victor EirandBelkin Power Dart ClubSteel Tons Dart Club
3Daniel Larsson / Peter AlandÖsmo Dart ClubDartanjang Dartklubb
4Jesper Voittonen / Tobias LundbladThe Young Ones Dart ClubMörbylånga Dartklubb
5Joakim Ekner / Niklas DahlinMitt i DC DARTKLUBBLinköpings Dartklubb
6Joakim Eriksson / Robert HillarSirius Dart ClubSirius Dart Club



Amatör Singel Damer - fredag 2 november 2018 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Jeanette SundvallWest Coast Dart Club



Amatör Singel - fredag 2 november 2018 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Andreas StrömSteel Tons Dart Club
2Björn AnderssonLinköpings Dartklubb
3Christian AnderssonBelkin Power Dart Club
4Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB
5Joakim ErikssonSirius Dart Club
6Johan RambergTyresö Dart Club
7Niklas DahlinLinköpings Dartklubb
8Peter AlandDartanjang Dartklubb
9Robert HillarSirius Dart Club
10Stefan SöderströmSvedmyra Dartklubb
11Steve AnderssonSvedmyra Dartklubb
12Ulf SamuelssonThe Young Ones Dart Club
13Victor EirandSteel Tons Dart Club



Damer Singel - lördag 3 november 2018 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anja DanielssonMörbylånga Dartklubb
2Carina LagerdahlNacka Wermdö Dartklubb
3Jeanette SundvallWest Coast Dart Club
4Malin KarlströmNynäshamns Dartförening
5Petra WengdahlMörbylånga Dartklubb
6Sandra Levin TanoMärsta Arlanda Dart & Boulesällskap
7Susianne HägvallSteel Tons Dart Club
8Therese KinnunenKarhu IF



Herrar Dubbel - lördag 3 november 2018 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Anders Wallström / Björn AnderssonLinköpings DartklubbLinköpings Dartklubb
2Anders Åström / Jonas OlovssonSola Dart ClubSteel Tons Dart Club
3Christian Andersson / Joakim EknerBelkin Power Dart ClubMitt i DC DARTKLUBB
4Daniel Larsson / Johan EngströmStockholm Super Dart ClubSteel Tons Dart Club
5Henrik Kinnunen / Rikard EkströmKarhu IFEngelen Dart Club
6Jonas Fredriksson / Oskar LukasiakBelkin Power Dart ClubBelkin Power Dart Club
7Lars Pilblad / Peo ÅkergrenOld Bowler Dart TeamOld Bowler Dart Team
8Martin Koverhult / Tobias LundbladBelkin Power Dart ClubMörbylånga Dartklubb
9Niklas Dahlin / Olle FörareLinköpings DartklubbLinköpings Dartklubb
10Peter Aland / Ricky DunérDartanjang DartklubbOilers Dartklubb
11Tomas Falerot / Ulf SamuelssonSteel Tons Dart ClubThe Young Ones Dart Club



Herrar Singel - lördag 3 november 2018 (anmälda)

 SpelareKlubb
1Anders ÅströmSola Dart Club
2Andreas StrömSteel Tons Dart Club
3Björn AnderssonLinköpings Dartklubb
4Christian AnderssonBelkin Power Dart Club
5Daniel LarssonStockholm Super Dart Club
6Henrik KinnunenKarhu IF
7Joakim EknerMitt i DC DARTKLUBB
8Jonas FredrikssonBelkin Power Dart Club
9Lars PilbladOld Bowler Dart Team
10Martin KoverhultBelkin Power Dart Club
11Niklas DahlinLinköpings Dartklubb
12Olle FörareLinköpings Dartklubb
13Oskar LukasiakBelkin Power Dart Club
14Peo ÅkergrenOld Bowler Dart Team
15Peter AlandDartanjang Dartklubb
16Ricky NaumanStockholm Super Dart Club
17Robert CarlströmerBackens Dart Club
18Tobias LundbladMörbylånga Dartklubb
19Ulf SamuelssonThe Young Ones Dart Club
20Victor EirandSteel Tons Dart Club



Damer Dubbel - lördag 3 november 2018 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Anita Kindberg / Camilla FagerbergPullorna DCPullorna DC
2Anja Danielsson / Petra WengdahlMörbylånga DartklubbMörbylånga Dartklubb
3Anna Henriksson / Carola StormVästertorps Dart ClubVästertorps Dart Club
4Carina Lagerdahl / Sirkka LindbladNacka Wermdö DartklubbThe Young Ones Dart Club
5Eva Johansson / Therese KinnunenWest Coast Dart ClubKarhu IF
6Jenny Landelius / Susanne SjögrenOilers DartklubbOilers Dartklubb
7Marica Romin / Marie ÅströmBackens Dart ClubMitt i DC DARTKLUBB



Mixed Dubbel - lördag 3 november 2018 (anmälda)

 Spelare / SpelareKlubbKlubb
1Anita Kindberg / Jukka TervonenPullorna DCSteel Tons Dart Club
2Anna-Lena Vilén / Ulf SamuelssonJärfälla DartclubThe Young Ones Dart Club
3Carina Lagerdahl / Martin KoverhultNacka Wermdö DartklubbBelkin Power Dart Club
4Jenny Landelius / Niklas LandeliusOilers DartklubbOilers Dartklubb
5Kristin Bomander / Ricky NaumanSteel Tons Dart ClubStockholm Super Dart Club
6Linda Odén / Oskar LukasiakDonald Dart KlubbBelkin Power Dart Club
7Malin Karlström / Edwin TorbjörnssonNynäshamns DartföreningBelkin Power Dart Club
8Marica Romin / Robert CarlströmerBackens Dart ClubBackens Dart Club
9Maud Jansson / Anders ÅströmM/S Birger Jarl Dart ClubSola Dart Club
10Nina Borg / Peo ÅkergrenSandvikens DartklubbOld Bowler Dart Team
11Petra Wengdahl / Tobias LundbladMörbylånga DartklubbMörbylånga Dartklubb
12Sandra Levin Tano / Christian AnderssonMärsta Arlanda Dart & BoulesällskapBelkin Power Dart Club
13Therese Kinnunen / Henrik KinnunenKarhu IFKarhu IF
14Vicky Pruim / Daniel LarssonDonald Dart KlubbStockholm Super Dart Club




2018-10-19    dartstatistik.se