Götalands Dartförbund (GDF) 2018/2019
Ranking Herrar Singel Löpande

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng 2018/2019
GDF
Open
Pool
HS
2018/2019
DM
GDF
HS
2018/2019
Nyårs
Cupen
HS
2018/2019
Old
Barn
Games
2019
HS
2018/2019
LDG
Games
HS
2018/2019
Gillespelen

19
HS
2018/2019
Påskcupen
HS
1 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 78 8 12 16 10 12 12 8
2 1431137 Andreas Harrysson Målilla Dart Club 72 16 24     16   16
3 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 60 8 6 10 16 8   12
4 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 53 8 15 6 6 10   8
5-6 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 47 6 9 8 8 6   10
5-6 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 47 4 9 4 12 6 8 4
7 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 45 12 9 6 8     10
8 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 44 8 12 2 8 8 6
9 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 43   9   10 10 8 6
10-11 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 40 6 6 8 6   10 4
10-11 335401 Göran Eriksson Målilla Dart Club 40 10 18 6   6    
12 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 37 6 9 6 4 6   6
13 1473231 Tim Danielsson Mörbylånga Dartklubb 35 10 15 10        
14 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 33 4 9 4 4 2 10  
15-16 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 32 6 6 4 4 2 6 4
15-16 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 32 2 6 6     16 2
17-18 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 31 4 3 4 6 6 2 6
17-18 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 31 4 3 4 8 6 2 4
19 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 27 2 3 6 2 2 6 6
20 3868340 Jonas Sidneyson Stockholm Bullseye Dartclub 25 4 9 4       8
21 625012 Per Knutsson Målilla Dart Club 24   12 6       6
22 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 23 6 3 4 2 6   2
23 2480410 Mats Lagerwall Uråsa Idrottsförening 20       6 8 2 4
24 4044007 Lasse Lindén Lindsdals DartGille 19 2 3 6   8    
25-27 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 18 4   2 2 4 2 4
25-27 4400592 Sascha Hoffmann Malmbäcks Dart Klubb 18   6 2 8     2
25-27 483147 Daniel Sjöstrand Mörbylånga Dartklubb 18 6 6     6    
28-29 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 17 4 3 4   2 2 2
28-29 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 17 4 3 4 2 2   2
30 3094842 Tobias Ragnarsson Uråsa Idrottsförening 16       6 2 2 6
31 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 15 2 3 2 2 4 2  
32-35 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 14 2   2 4 4   2
32-35 118451 Johan Lundgren Uråsa Idrottsförening 14   6 4   4    
32-35 1653179 Johan Furuskog Klubb Gungner Dart Society Skövde 14 6   8        
32-35 1662327 Joe Johansson Lessebo Dartklubb 14   12 2        
36-37 1342569 Karl Flodin Gunnebo Dartklubb 13   3 2 6     2
36-37 4928202 Dan Abrahamsson Gunnebo Dartklubb 13 4 3   6    
38-41 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 12 4   2 2 2   2
38-41 1447296 Pierre Lundkvist Dragons Dart Club 12 4         8  
38-41 962628 Anton Öhr Gunnebo Dartklubb 12 6   2 4      
38-41 1478573 Birk Kamp Malmbäcks Dart Klubb 12   12          
42 67677 Joakim Kulan Målilla Dart Club 11   9         2
43-46 4044014 Thomas Skoglund Lindsdals DartGille 10 2       2 6  
43-46 675840 Kennet Andersson Mörbylånga Dartklubb 10     4     6  
43-46 3609355 Joachim Estunger Malmbäcks Dart Klubb 10 4   2 4      
43-46 400250 Peter Danielsson Mörbylånga Dartklubb 10 2   8        
47-52 1260398 Olle Förare Linköpings Dartklubb 8             8
47-52 5250035 Christian Jancker Malmbäcks Dart Klubb 8     4       4
47-52 1709571 Göte Lindqvist Malmbäcks Dart Klubb 8   6         2
47-52 1435344 Kristoffer Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 8     2 2 2 2  
47-52 1437332 Jerker Svensson Bowlingklubben Peter Pan 8 2   4   2    
47-52 1712528 Jan Andersen Old Barn Dart Club 8 4     4      
53-58 2065032 Niklas Dahlin Linköpings Dartklubb 6             6
53-58 60861 Mikael Myrflott Lindsdals DartGille 6         2 2 2
53-58 1687123 David Svensson Ronneby Dartgille Klubb 6 4       2    
53-58 680740 Markus Gustafsson Lindsdals DartGille 6 4       2    
53-58 1263883 Christoffer Eklöf Old Barn Dart Club 6       6      
53-58 1435343 Christer Nyberg Ronneby Dartgille Klubb 6     4 2      
59-60 2197056 Patrik Flodin Gunnebo Dartklubb 5   3 2        
59-60 5212487 Tomas Käll Lessebo Dartklubb 5   3 2        
61-67 3631506 Erik Jarl Nässjö Dartklubb 4             4
61-67 1500580 Kent Rütting Nybro Dart & Samlingsförening 4       4      
61-67 4141252 MATS HÅKAN JÖRGEN Bütow Karlsson Nybro Dart & Samlingsförening 4     2 2      
61-67 820033 Patrik Åkerblom Old Barn Dart Club 4 2     2      
61-67 4894200 Magnus Jonsson Simrishamns Dartförening 4     4        
61-67 2398293 William Appleton Nybro Dart & Samlingsförening 4     4        
61-67 482341 Pontus Danielsson Mörbylånga Dartklubb 4 4            
68-70 431284 Linus Harrysson Målilla Dart Club 3   3          
68-70 1454124 Nicklas Håkansson Mörbylånga Dartklubb 3   3          
68-70 1468296 Philip Townsend Lindsdals DartGille 3   3          
71-80 4866288 Björn Andersson Linköpings Dartklubb 2             2
71-80 1478570 Kent Bergström Nässjö Dartklubb 2             2
71-80 1196488 Lars Malmborg Målilla Dart Club 2             2
71-80 656444 Per Magnusson Uråsa Idrottsförening 2             2
71-80 5212489 Jonas Holub Lessebo Dartklubb 2     2        
71-80 843667 Roger Persson Malmbäcks Dart Klubb 2     2        
71-80 2584245 Timo Lamu Nybro Dart & Samlingsförening 2     2        
71-80 3692691 Anders Stridarv Lindsdals DartGille 2 2            
71-80 3655306 Keijo Uusitalo Malmbäcks Dart Klubb 2 2            
71-80 2931752 Niklas Johansson Lindsdals DartGille 2 2            



2018/2019 GDF Open Pool HS - lördag 20 oktober 2018

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 1431137 Andreas Harrysson Målilla Dart Club 16
2 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 12
3-4 335401 Göran Eriksson Målilla Dart Club 10
3-4 1473231 Tim Danielsson Mörbylånga Dartklubb 10
5-8 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 8
5-8 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 8
5-8 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 8
5-8 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 8
9-16 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 6
9-16 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 6
9-16 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 6
9-16 1653179 Johan Furuskog Klubb Gungner Dart Society Skövde 6
9-16 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 6
9-16 962628 Anton Öhr Gunnebo Dartklubb 6
9-16 483147 Daniel Sjöstrand Mörbylånga Dartklubb 6
17-32 3868340 Jonas Sidneyson Stockholm Bullseye Dartclub 4
17-32 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 4
17-32 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 4
17-32 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 4
17-32 1687123 David Svensson Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 1447296 Pierre Lundkvist Dragons Dart Club 4
17-32 482341 Pontus Danielsson Mörbylånga Dartklubb 4
17-32 680740 Markus Gustafsson Lindsdals DartGille 4
17-32 1712528 Jan Andersen Old Barn Dart Club 4
17-32 4928202 Dan Abrahamsson Gunnebo Dartklubb 4
17-32 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 4
17-32 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 4
17-32 3609355 Joachim Estunger Malmbäcks Dart Klubb 4
17-32 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 4
17-32 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 4
33-44 4044014 Thomas Skoglund Lindsdals DartGille 2
33-44 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 2
33-44 2931752 Niklas Johansson Lindsdals DartGille 2
33-44 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 2
33-44 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 2
33-44 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 2
33-44 1437332 Jerker Svensson Bowlingklubben Peter Pan 2
33-44 3692691 Anders Stridarv Lindsdals DartGille 2
33-44 4044007 Lasse Lindén Lindsdals DartGille 2
33-44 400250 Peter Danielsson Mörbylånga Dartklubb 2
33-44 3655306 Keijo Uusitalo Malmbäcks Dart Klubb 2
33-44 820033 Patrik Åkerblom Old Barn Dart Club 2
Antal start: 44


2018/2019 DM GDF HS - lördag 1 december 2018

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 1431137 Andreas Harrysson Målilla Dart Club 24
2 335401 Göran Eriksson Målilla Dart Club 18
3-4 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 15
3-4 1473231 Tim Danielsson Mörbylånga Dartklubb 15
5-8 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 12
5-8 1662327 Joe Johansson Lessebo Dartklubb 12
5-8 625012 Per Knutsson Målilla Dart Club 12
5-8 1478573 Birk Kamp Malmbäcks Dart Klubb 12
9-16 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 9
9-16 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 9
9-16 67677 Joakim Kulan Målilla Dart Club 9
9-16 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 9
9-16 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 9
9-16 3868340 Jonas Sidneyson Stockholm Bullseye Dartclub 9
9-16 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 9
9-16 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 9
17-24 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 6
17-24 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 6
17-24 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 6
17-24 4400592 Sascha Hoffmann Malmbäcks Dart Klubb 6
17-24 1709571 Göte Lindqvist Malmbäcks Dart Klubb 6
17-24 483147 Daniel Sjöstrand Mörbylånga Dartklubb 6
17-24 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 6
17-24 118451 Johan Lundgren Uråsa Idrottsförening 6
25-40 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 3
25-40 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 3
25-40 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 3
25-40 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 3
25-40 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 3
25-40 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 3
25-40 5212487 Tomas Käll Lessebo Dartklubb 3
25-40 431284 Linus Harrysson Målilla Dart Club 3
25-40 4044007 Lasse Lindén Lindsdals DartGille 3
25-40 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 3
25-40 4928202 Dan Abrahamsson Gunnebo Dartklubb 3
25-40 1342569 Karl Flodin Gunnebo Dartklubb 3
25-40 2197056 Patrik Flodin Gunnebo Dartklubb 3
25-40 1454124 Nicklas Håkansson Mörbylånga Dartklubb 3
25-40 1468296 Philip Townsend Lindsdals DartGille 3
3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb -
Antal start: 40


2018/2019 Nyårs Cupen HS - lördag 5 januari 2019

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 16
2 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 12
3-4 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 10
3-4 1473231 Tim Danielsson Mörbylånga Dartklubb 10
5-8 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 8
5-8 1653179 Johan Furuskog Klubb Gungner Dart Society Skövde 8
5-8 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 8
5-8 400250 Peter Danielsson Mörbylånga Dartklubb 8
9-16 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 6
9-16 625012 Per Knutsson Målilla Dart Club 6
9-16 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 6
9-16 4044007 Lasse Lindén Lindsdals DartGille 6
9-16 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 6
9-16 335401 Göran Eriksson Målilla Dart Club 6
9-16 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 6
17-32 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 4
17-32 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 1435343 Christer Nyberg Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 4
17-32 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 4
17-32 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 4
17-32 675840 Kennet Andersson Mörbylånga Dartklubb 4
17-32 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 4
17-32 1437332 Jerker Svensson Bowlingklubben Peter Pan 4
17-32 3868340 Jonas Sidneyson Stockholm Bullseye Dartclub 4
17-32 118451 Johan Lundgren Uråsa Idrottsförening 4
17-32 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 4
17-32 2398293 William Appleton Nybro Dart & Samlingsförening 4
17-32 5250035 Christian Jancker Malmbäcks Dart Klubb 4
17-32 4894200 Magnus Jonsson Simrishamns Dartförening 4
33-48 2197056 Patrik Flodin Gunnebo Dartklubb 2
33-48 962628 Anton Öhr Gunnebo Dartklubb 2
33-48 1342569 Karl Flodin Gunnebo Dartklubb 2
33-48 1435344 Kristoffer Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 2
33-48 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 2
33-48 843667 Roger Persson Malmbäcks Dart Klubb 2
33-48 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 2
33-48 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 2
33-48 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 2
33-48 1662327 Joe Johansson Lessebo Dartklubb 2
33-48 5212487 Tomas Käll Lessebo Dartklubb 2
33-48 5212489 Jonas Holub Lessebo Dartklubb 2
33-48 3609355 Joachim Estunger Malmbäcks Dart Klubb 2
33-48 4400592 Sascha Hoffmann Malmbäcks Dart Klubb 2
33-48 2584245 Timo Lamu Nybro Dart & Samlingsförening 2
33-48 4141252 MATS HÅKAN JÖRGEN Bütow Karlsson Nybro Dart & Samlingsförening 2
Antal start: 48


2018/2019 Old Barn Games 2019 HS - lördag 2 februari 2019

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 16
2 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 12
3-4 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 10
3-4 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 10
5-8 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 8
5-8 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 8
5-8 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 8
5-8 4400592 Sascha Hoffmann Malmbäcks Dart Klubb 8
9-16 2480410 Mats Lagerwall Uråsa Idrottsförening 6
9-16 3094842 Tobias Ragnarsson Uråsa Idrottsförening 6
9-16 1263883 Christoffer Eklöf Old Barn Dart Club 6
9-16 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 6
9-16 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 6
9-16 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 6
9-16 4928202 Dan Abrahamsson Gunnebo Dartklubb 6
9-16 1342569 Karl Flodin Gunnebo Dartklubb 6
17-24 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 4
17-24 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 4
17-24 1500580 Kent Rütting Nybro Dart & Samlingsförening 4
17-24 3609355 Joachim Estunger Malmbäcks Dart Klubb 4
17-24 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 4
17-24 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 4
17-24 962628 Anton Öhr Gunnebo Dartklubb 4
17-24 1712528 Jan Andersen Old Barn Dart Club 4
25-36 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 2
25-36 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 2
25-36 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 2
25-36 1435343 Christer Nyberg Ronneby Dartgille Klubb 2
25-36 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 2
25-36 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 2
25-36 1435344 Kristoffer Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 2
25-36 820033 Patrik Åkerblom Old Barn Dart Club 2
25-36 4141252 MATS HÅKAN JÖRGEN Bütow Karlsson Nybro Dart & Samlingsförening 2
25-36 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 2
25-36 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 2
Antal start: 36


2018/2019 LDG Games HS - lördag 23 februari 2019

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 1431137 Andreas Harrysson Målilla Dart Club 16
2 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 12
3-4 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 10
3-4 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 10
5-8 2480410 Mats Lagerwall Uråsa Idrottsförening 8
5-8 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 8
5-8 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 8
5-8 4044007 Lasse Lindén Lindsdals DartGille 8
9-16 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 6
9-16 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 6
9-16 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 6
9-16 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 6
9-16 335401 Göran Eriksson Målilla Dart Club 6
9-16 483147 Daniel Sjöstrand Mörbylånga Dartklubb 6
9-16 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 6
17-20 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 4
17-20 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 4
17-20 118451 Johan Lundgren Uråsa Idrottsförening 4
17-20 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 4
21-33 3094842 Tobias Ragnarsson Uråsa Idrottsförening 2
21-33 4044014 Thomas Skoglund Lindsdals DartGille 2
21-33 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 2
21-33 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 2
21-33 1435344 Kristoffer Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 2
21-33 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 2
21-33 1437332 Jerker Svensson Bowlingklubben Peter Pan 2
21-33 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 2
21-33 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 2
21-33 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 2
21-33 60861 Mikael Myrflott Lindsdals DartGille 2
21-33 680740 Markus Gustafsson Lindsdals DartGille 2
21-33 1687123 David Svensson Ronneby Dartgille Klubb 2
4928202 Dan Abrahamsson Gunnebo Dartklubb -
Antal start: 34


2018/2019 Gillespelen 19 HS - lördag 23 mars 2019

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 16
2 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 12
3-4 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 10
3-4 529055 Jimmy Karlsson Ronneby Dartgille Klubb 10
5-8 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 8
5-8 1447296 Pierre Lundkvist Dragons Dart Club 8
5-8 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 8
5-8 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 8
9-12 675840 Kennet Andersson Mörbylånga Dartklubb 6
9-12 4044014 Thomas Skoglund Lindsdals DartGille 6
9-12 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-12 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 6
13-21 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 2
13-21 3094842 Tobias Ragnarsson Uråsa Idrottsförening 2
13-21 2480410 Mats Lagerwall Uråsa Idrottsförening 2
13-21 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 2
13-21 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 2
13-21 4129247 Bobo Niklasson Malmbäcks Dart Klubb 2
13-21 60861 Mikael Myrflott Lindsdals DartGille 2
13-21 1435344 Kristoffer Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 2
13-21 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 2
Antal start: 21


2018/2019 Påskcupen HS - fredag 19 april 2019

  Lic.nr Spelare Klubb Poäng
1 1431137 Andreas Harrysson Målilla Dart Club 16
2 67615 Rickard Gustavsson Målilla Dart Club 12
3-4 2907765 Christian Blychert Målilla Dart Club 10
3-4 57600 Lars-Åke Karlsson Målilla Dart Club 10
5-8 1421167 Björn Isacsson Målilla Dart Club 8
5-8 1260398 Olle Förare Linköpings Dartklubb 8
5-8 1497268 Hampus Norrström Målilla Dart Club 8
5-8 3868340 Jonas Sidneyson Stockholm Bullseye Dartclub 8
9-16 2065032 Niklas Dahlin Linköpings Dartklubb 6
9-16 4838012 Richard Solefjord Lindsdals DartGille 6
9-16 3094842 Tobias Ragnarsson Uråsa Idrottsförening 6
9-16 625012 Per Knutsson Målilla Dart Club 6
9-16 4617108 Jens Larsson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 3271239 Henrik Olofsson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 1435341 Tony Andersson Ronneby Dartgille Klubb 6
9-16 1431123 Stefan Petersson Mörbylånga Dartklubb 6
17-24 3631506 Erik Jarl Nässjö Dartklubb 4
17-24 5250035 Christian Jancker Malmbäcks Dart Klubb 4
17-24 405030 Pelle Hedberg Målilla Dart Club 4
17-24 1475236 Jimmie Mattsson Uråsa Idrottsförening 4
17-24 162385 per andersson Simrishamns Dartförening 4
17-24 2480410 Mats Lagerwall Uråsa Idrottsförening 4
17-24 2887315 Johnny Rydman Ronneby Dartgille Klubb 4
17-24 4049195 Thimmy Svensson Ronneby Dartgille Klubb 4
25-40 1478570 Kent Bergström Nässjö Dartklubb 2
25-40 4866288 Björn Andersson Linköpings Dartklubb 2
25-40 4400592 Sascha Hoffmann Malmbäcks Dart Klubb 2
25-40 1468294 Paul Olsson Lindsdals DartGille 2
25-40 2726179 Patrik (Tippen) Johansson Mörbylånga Dartklubb 2
25-40 1709571 Göte Lindqvist Malmbäcks Dart Klubb 2
25-40 1431004 Patrik (Podi) Johansson Målilla Dart Club 2
25-40 656444 Per Magnusson Uråsa Idrottsförening 2
25-40 67677 Joakim Kulan Målilla Dart Club 2
25-40 1664873 Astor Lundqvist Gunnebo Dartklubb 2
25-40 1549057 Magnus Stavbom Gunnebo Dartklubb 2
25-40 2162232 Thomas Kallin Gunnebo Dartklubb 2
25-40 1342569 Karl Flodin Gunnebo Dartklubb 2
25-40 60861 Mikael Myrflott Lindsdals DartGille 2
25-40 1196488 Lars Malmborg Målilla Dart Club 2
25-40 1700484 Rickard Eirand Uråsa Idrottsförening -
Antal start: 40



2019-04-22    dartstatistik.se